» »

Izi mobil vs Bob

Izi mobil vs Bob

1 2
3
»

BlackGuard ::

Drugega telefona, ki bi imel LTE zal nimam. Sem pa uspel usposobit LTE s temi nastavitvami:

APN: izimobil
User name: izimobil
Authentication type: PAP
IP type: IPv4
Vse ostalo prazno.

Je pa fora, da takoj, ko dodam APN za MMS, zadeva neha delat in je samo še 3G.

PacificBlue ::

Nisem še prešaltal na lte, moram pa povedat, da so me danes lepo presenetili iz strani izimobila. Poslali so mi prvo sms, da mi bodo 10. nasledni mesec iz trajnika trgali denar za poplačilo. Pa se mi je čudno zdelo, ker mi drugače 14. v mesecu, pač takrat ko sem sklenil pogodbo. In čez slabe dve uri sem dobil spet sms iz njihove strani, da so ugotovili napako, da mi morajo trgat iz računa 14. in ne 10. in da se mi opravičujejo. Tako ali tako ne bi bil problem, samo lepa gesta. Thumbs up!

mravla74 ::

Koliko vam pokaže speedtest na izimobil 4G? Meni je aprila preko 20mbit letelo, zadnje dni pa komaj 2-3Mbit doseže.

BlackGuard ::

Lahko jih poskusiš klicat v njihov center. Jaz sem jih in so zelo prijazni. Je pa tako, da so LTE pred kratkim vklopili in odpravljajo začetne napake. Po mojem bi jim z informacijo pomagal, da izboljšajo stvar.

AC_DC ::

Odvisno kako je obremenjena bazna.

mravla74 ::

Klical, baje imajo neke težave s Telekomom. Sva danes s kolegom, ki je na Telekomu testirala istočasno preko speedtest aplikacije. Ista bazna postaja: njemu 22-23Mbit download enakomerno, meni zabije kazalec na 20mbit nato pada do 2mbit, kot da bi izimobilovce bremzali.

BlackGuard ::

No upam, da te začetne težave hitro odpravijo.

mravla74 ::

Izgleda da so odpravili težave. Pravkar sem izmeril hitrost na 4G s speedtestom (22,41 Mbps/7,33Mbps)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mravla74 ()

vilonja ::

Ne vem če ste slišali, baje bo prišel nov mobilni operater in sicer:
http://www.delo.si/gospodarstvo/podjetj...

Bom počakal da vidim kaj imajo, da ne bom takoj zdaj izimobila vzel.

ivanuscha ::

Če bodo kaj zelo dobrega ponudili, potem se bo sigurno prilagodil tudi Izimobil. Tako kot se je prilagodil ob prihodu Sparmobila.

ombre ::

Glede na njihovo ponudbo izgleda da ciljajo bolj na uporabnike podatkovnega prenosa... http://www.me2.si/
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ombre ()

MrStein ::

Jao,

naj hitro najamejo UX strokovnjaka, sicer bodo propadli še preden začnejo.

A danes več noben ne ve, da se piše tako, da je čitljivo?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

vilonja ::

Še zmerja je izimobil cenejši. Ne bom pa čakal mesece, da ponudijo ponudbo primerljivo izimobilu.
Če bi dal za 8 eur 3gb prenosa podatkov pa 100 min 100 smsov, bi bilo top, tako pa se ne splača.

Jazzie ::

Oče bi prešel z boba na izimobil. Če prav razumem, se vse uredi preko neta, stroškov prenosa številke ni, paket pa ti dostavijo na dom (ali kaj obvestijo o terminu, da si doma?)? Kako pa je z izbiro SIM - a je navadna SIM taka, da lahko "odtrgaš" mini ali micro (verjetno bo namreč kmalu menjal tudi telefon)?

Ahim ::

Jazzie je izjavil:

Oče bi prešel z boba na izimobil. Če prav razumem, se vse uredi preko neta, stroškov prenosa številke ni, paket pa ti dostavijo na dom (ali kaj obvestijo o terminu, da si doma?)? Kako pa je z izbiro SIM - a je navadna SIM taka, da lahko "odtrgaš" mini ali micro (verjetno bo namreč kmalu menjal tudi telefon)?


Jaz se nisem menjal operaterja, imam pa v spominu, da omenjajo, da naj bi imel 5 evrov dobroimetja pri prejsnjem operaturju ob zamenjavi (najbrz ti toliko zaracuna prejsnji operater, da spusti tvojo stevilko stran?).

Kakorkoli, lahko ti odgovorim na drugo vprasanje - ce narocis "navadno" (Mini) SIM, kakrsne smo uporabljali od devetdesetih dalje, potem je ze perforirana, tako da lahko odtrgas ven Micro SIM, kakrsna gre v vecino danasnjih pametnih telefonov.

Ce zelis Nano SIM (kakrsne gredo v nekatere redke novejse telefone) pa moras to izbrati.

Jazzie ::

Aha, hvala, potem je najbolje izbrati kar mini SIM.

simonsimon ::

Trenutno je superBOB najugodnejsi. Zanima me če je tudi dovolj kvaliteten. Prehajam iz Mobitela kjer problemov ni, je pa predrag. Zanima me predvsem LTE internet sedaj ko ga imajo v paketu. Je mogoče zmanjšan/omejen v primerjavi z Mobitel/Simobil LTEjem? S pokritostjo verjetno v Ljubljani ne bi smelo biti problemov.
lp
Simon

konspirator ::

Zgodovina sprememb…

simonsimon ::

Pokritost me ne skrbi. Skrbi me kvaliteta/hitrost LTE internetna. Zelim normalno brskanje po netu, gledanje YouTube-a, poslusanje glasbe,..Slisal sem da je Bobov LTE napram Simobilu slabsi
lp
Simon

theBill ::

Razlika je, da ima bob LTE hitrost omejeno na 40/5 Mb/s, medtem ko ima Simobil polno LTE hitrost 150/50 Mb/s.

simonsimon ::

No in to me zanima kako izgleda to v praksi. A nalaga pa nalaga pa nalaga,...al je čist ok
lp
Simon

MrStein ::

45 Mbps je super
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

theBill ::

simonsimon je izjavil:

No in to me zanima kako izgleda to v praksi. A nalaga pa nalaga pa nalaga,...al je čist ok

Naloži si aplikacijo speedtest.net na telefon in pomeri, kakšne hitrosti dosegaš s 3G na telefonu. In potem preveri, kako ti s hitrostjo 3G odpira net. Za odpiranje spletnih strani praktično ni razlike do LTE, LTE se izkaže pri downloadanju kakšnih file-ov, odpiranju podatkovno požrešnejših stvari (film v visoki ločljivosti, google street view,...)

Kebo ::

Preko LTE so drugače dostopni časi krajši in je levji delež razlike v hitrosti zaradi tega, ne same hitrosti. Jaz drugače opazim razliko med 3G in LTE.

cortez ::

ma zakaj nebi probal z našim AKOS testom ?

Tisti, ki prekinejo z bobom morjo vedit, da jim bob da nadomestno številko do 25. v mesecu, ko se izda račun za cel mesec(in prekine NR) tudi če si že prenesel številko npr. 27. v prejšnjem mesecu.

MrStein ::

Po domače: odpovedni rok je do naslednja obračunskega dneva?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

cortez ::

Obračunski cikel se začne in konča 25. v mesecu pri BOBu.

Sami ::

cortez je izjavil:

Obračunski cikel se začne in konča 25. v mesecu pri BOBu.


Začne se 25., konča 24.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

cortez ::

Sammi, zakaj ni nič o tej spremembi na vaši strani. Rečeno mi je bilo, da ste to začel prakticirat od Avgusta naprej.


Bob je super, sam za tiste, ki ne porabimo niti 500 enot, pa nima ponudbe, kakor izi 1500 enot za 6,9€.

Sami, predlagaj, da da Simobil vn npr. Bond paket, 500/500/500 za 7,007 €....Če bi bil podoben paket, bi ostal na bobu, tko pa...

Sami ::

Sammi, zakaj ni nič o tej spremembi na vaši strani. Rečeno mi je bilo, da ste to začel prakticirat od Avgusta naprej.


Bob ima že od samega začetka delovanja obračunsko obdobje od 25. do 24. v sledečem mesecu, poglej na račun :D

Ali si mislil glede prekinitve? Piše v splošnih in posebnih pogojih poslovanja.
Sami, predlagaj, da da Simobil vn npr. Bond paket, 500/500/500 za 7,007 EUR....Če bi bil podoben paket, bi ostal na bobu, tko pa...


Pa sej maš nori bob (1500min/1500sms) za 7,99EUR: http://www.bob.si/ponudba-bob/bob-naroc...

Drgač pa dobra ideja, paket "Bond"....piši jim na info :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

TR52 ::

Pozdravljeni
Imam paket bob 4 cente, sedaj pa me zanima kaj rabim za lte in kakšne so cene, ali se mi bolj splača vklopiti super bob, rabim samo internet, oziroma če vprašam še malo širše, kaj je ta hip najugodnejši ponudnik za sprejem lte v Sloveniji
Hvala

BCSman ::

Kako točno deluje direknta bremenitev pri izimobilu? Želim da se vsak mesec trga 6.90eur avtomatsko, koliko vidim pa je potrebno pošiljati sms z zneskom, za kolikor želiš napolnit in ti na določen dan v mesecu tisti znesek trga? To mi ni preveč všeč, saj če dobi kdo telefon v roke lahko pošlje sms s polnitvijo za xx eur in ti kuri denar z bančnega računa?

fopi ::

Jaz ti lahko povem za direktno bremenitev za izimesec paket. Avtomatsko ti trgajo na isti dan vsak mesec, par dni prej dobiš sms. Če pa slučajno še kaj polnim z sms, gre tudi to na trajnik. Torej, da tako bi ti lahko nekdo ukradel denar.

Heavy ::

Kako je zapadom enot? Vem da izi omogoča da nad 25€ ti račun ne zapade celo leto. Je kakšen operater, kateremu ne zapadejo enote, četudi imaš par centov gor?

Govorim za uporabo sim kartice v gps trackerju.
#TeamFelix

OvCa77 ::

Bob 4c
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

jusv ::

Bob 4c je naročninski paket. Predplačniškim pa pri vseh operaterjih po 90. dneh enote zapadejo.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

MrStein ::

Neja se.
A moram spet opozarjati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izi mobil mnenja (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
39586608 (6076) Jerry000
»

Spar mobil (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
490151212 (15933) Steinkauz
»

Izimobil-a je konec! Razmislite če se vam še splača! (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9420594 (7837) Master_Yoda
»

Prehod iz simobilove naročnine

Oddelek: Mobilne tehnologije
174383 (3846) modelno1
»

Kateri predplačniški

Oddelek: Mobilne tehnologije
264094 (3537) BlaY0

Več podobnih tem