» »

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

Maxtor diski - čudno obnašanje diskov ?

mrTwelveTrees ::

No v rokah se mel že ene 5 - 6 komadov maxtor diskov...
pa pri vseh sem opazil to, "napako" ?

no, ko začne nalagat xp-je, v trenutku ko se pojavi XP logo (nalaganje), disk zniža obrate in jih nato spet zviša - to sem opazi pri večih modelih, zato vem da to ni napaka samo pri meni...
ista "napaka" se pojavi, ko dam shit down win XP - 3 sekunde preden ga izklopi, disk zniža obrate in jih potem spet zviša na normalno - potem pa ugasne

kje je logika ? zakaj to ? po moje to sploh ni zdravo za disk :\


pa še to: dejte povedat tisti, ki uporabljate maxtor diske, koliko ste zadovolni z njimi ?
mojmu frendu je že crknu - motorček šel
jaz mam enega notr, pa delam backup my documents na drugo mašinino :\

krho ::

Jaz sem nesel nazaj 3 40GB maxtorje. Vcasih je ratal tako vroc, da sem se spekel na njem, zatem, pa je zacel delat bad sectorje. tudi low-lewel format nin pomagal.

Maxtor = sranje oz. ce se celo prav spomnem Maxtor=Quantum (mislim, da jih je MAxtor kupil).

Mam raje IBMa.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

sash ::

Quantuma kupil pred 3 leti in dela še dans perfektno in dost tišji :D kot bilo-kateri današnji IBM ali WD
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash ()

Zoidberg ::

Maxtor 8.4 mi dela že 3.5 let in z njim nimam problemov. En IBM mi je pa že shodil.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

MilkyWay ::

Jaz imam Maxtorja 40GB ATA 133. Disk sicer deluje v redu, vendar je izredno glasen, še posebej motorček (ali ležaji?), saj disk kar cvili z dokaj visoko frekvenco, kar me izredno moti. Težav z zniževanjem obratov in s pregrevanjem pa pri mojem disku ni. Po vsej verjetnosi pa je to moj prvi in zadnji maxtor.

Han ::

Par let nazaj sem imel Quantuma, ki je "rojeval" slabe sektorje.

V Dell-ovi mašini imam 20 GB Maxtorja na 5400 rpm, dela v redu in tudi glasen ni.

V mašini, kupljeni za drugo osebo, pa sem bil primoran zamenjat 40 GB Maxtorja (DiamondMax, 7200 rpm), ker se včasih preprosto ni zavrtel. Odkar je notri Seagate, ni nobenih težav.

Tero ::

Sam imam 80GB MAxtorja in sem zelo zadovljen z njim..
Ceprav meni se tuji zdi da vcasih spusa neke cudne zvoke. Drugac pa na otip je vedno hladen! (mogoce ma to kake veze da po njemu piha zelo mocn vent?:D )
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Slowenc ::

Jest mam tut 80 GB maxtor, pa nimam nobenih problemov z njim.
Skiny gate.

iso2000 ::

Imam Maxtorja 5400/min, star je že skoraj eno leto - brez težav.
LP

All ::

mam maxtorja 60 G 7200 ata133
neki tazga je blo opazt pr men ko sem ga imel prikloplenga na hpt366 kontroler ko je pri vklopu in pri zaustavitvi zabijal glave
BTW a komu bela ta kontroler normalno na winXP?

jurre ::

mam maxtorja 20gb ze 2 let in ga po 2 letih ne slisis cist nc! ce das usesa cist zravn diska se cist mal slis ko loada.:D dela BP ze skoz, mam pa tud enga quantumovga 40MB(!) in maxtorja 120MB(!) stara ne vem kok, in delata BP:D

OZZY ::

Jaz mam tri maxtorje (2x40 in 1x60 - vsi7200) in nimam problemov z nobenem. Mogoče imaš smolo.
Go with the flow.

Maršal ::

Maxtor 40 gb crknu star 10 dni , zdaj cakam ze 3 tedne da mi ga zamenjajo.;(( ;((

Clemento ::

IBM DTLA-45Gb 7200RPM dela ze 3leta zgolj zato ker ga hladim odkar je zacel spuscat cudne zvoke ker se je pregreval...odkar je cooler gor dela normalno.
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

matrix2 ::

imel sem WD-ja pa sem šel prodajat;(( Sedaj mam Maxtorja, ki bi se mu naj reklo zverina 160Gb/133Mhz/8Mb pa je le jajca za v koš. Ruži kot lokomotiva, se greje skratka preglasi vseh pet ventilatorjev za 150% ufff!!

IFiT ::

jes mam enega 20 Gb, maxtorja, pa mi dela okej, ampak si mislim zaj kupit še enega 80Gb.
kirega mi priporočate, če so maxtorji tak zanič?

danielka84 ::

js mam tud 3 maxtorje, en 40gb ata133 7.2k je prikloplen na plato-via controller, ter dva 80GB ata100 5.4k prikloplena na HighPoint 374 RAID controller, pa tud dela vse brez problemov!
Je pa res da se diski zelo grejejo, vendar naj to koga ne moti, ker pac obratujejo pr taki temp. -> ce so testirani, te ze delajo!
Ce pa komu disk "ruzi", naj odvije vijake s katerimi je disk pritrjen - in razlika je ocitna takoj.

lp
ni-da-ni

snow ::

mam maxtorja 80gb, ma neke bad sektorje, oz pokvarjene dele, ker ko pride do tistega dela diska, disk lepo preklopi na PIO mode in je lepo počasen.
nesem menjat.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Clemento ::

10% maxtorjev ki so narejeni v taiwanu crkne...to je zadosten razlog da se sam ne bom odlocil za maxtorja..
ampak za segata baracudo....slin...
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

CCMbrother ::

Imam Maxtorja 40GB 7200rpm in z njim do sedaj nisem imel nobenih problemov. Edini problem je bil, da mi je zmanjkalo prostora in sem zato dokupil WD-ja 120GB 7200rpm 8MB, ki pa je malenkost glasnejsi od Maxtorja.
Kolega pa je nazaj v stacuno nesel tri Maxtorje 80GB 7200rpm 8MB !!!>:D

DjTonic ::

Jaz imam doma 2 Maxtorja 40GB enega 5400 in enega 7200 RPM in oba mi delata brezhibno že več kot leto. Glede Maxtorjev nimam pripomb, edini disk ko mi je crknil je bil to en Fujitsu 40GB


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kakšen računalnik imate pa vi? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
18716724 (8763) Vlad Tepeš
»

Kake temp diskov imate in kdaj je prevec?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
442645 (1822) Mr.B
»

Kateri trdi disk? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15310430 (7615) Keyser Soze
»

Kateri 40 GB disk in kje

Oddelek: Kaj kupiti
13927 (666) kuglvinkl
»

Lastniki Maxtorjev

Oddelek: Kaj kupiti
221460 (1001) tec

Več podobnih tem