» »

Telemach -n tič

Telemach -n tič

#000000 ::

Sem opazil da veselo pripirajo pipico, kar nenkrat sem na 20/2 namesto 40/2 hec je v tem da sem prešel s paketa 20/2 k njim ravno zaradi paketa 40/2 in sedaj plačam več hitrost pa je ista kot sem jo mel prej.

Ko pokličem na support mi rečejo naj spet testiram, in glej hudič takrat vedno zabije do 37-40/2 čez nekaj dni pa vse po starem, seveda vem kaj je nazivna hitrost, ampak nebi smela varirat za 50% ajde 10-15 še gre ob špicah, tole pa ni normalno več.

dukedl ::

pr men je pa tko k more bit..hmmm

lp dukedl

#000000 ::

s tem da plačujem 40/2

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

hojnikb ::

Si prepričan, da nisi fasal kake akcije, kjer je bla taka hitrost samo omejen čas ?
#brezpodpisa

dukedl ::

si že mel tehnika pri sebi?
lp dukedl

#000000 ::

Hojnik, imam ta gold paket, je dvojna hitrost za vedno, blo oglaševano.

kaj če mi tehnik, da prepiha drate :)

bom zdele poklical pa prlimam še en test ko bodo odpri pipo do konca.

hojnikb ::

Kater gold paket imaš ?

ker telemach nima nobenga paketa, k bi mel 40/2Mbit
#brezpodpisa

dukedl ::

lp dukedl

#000000 ::

Joj zdej točno ne vem ampak to je blo skor dve let nazaj, ko je bla neka akcija dvojne hitrosti, namesto 20/2 so ti dali 40/2 na evro ali dva več mesečno.

Bom preveru, sam zgleda je neki zbrklalo gesla, moram najt ketero je da se prijavim.

ha pa še bob ne dela LOL fak pa taka tehnika

#000000 ::

Itak jih ni za priklicat, med tem pa opazujem kolešček da bi mi pokazalo kak točno paket imam, piše gold ampak dodatno ni še pokazalo :)



evo po petih minutah

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

#000000 ::

eno ga, po klicu in resetu mojega routerja je hitrost taka



Čeprav dvomim da bi moj router delal kake težave, je mrzu k špricar in sigurno ok. ampak ajde naj jim bo še tokrat. se mi pa zdi da je tehink videl tole temo, vsaj tak občutek imam :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

hojnikb ::

Zdej je tak uredu :)
#brezpodpisa

#000000 ::

ja samo za kok časa vprašanje :)

hojnikb ::

Zagroz jim z menjavo operaterja, pa bo hiter bolš :)
#brezpodpisa

#000000 ::

Ns morem. ker sem še v vezavi, ali bolje trenutno sem mrzu. šit

m0LN4r ::

Jaz mam čisto isti paket. Dela 39/2, ampak zadnjih 15dni mi upload pade včasih na 0. Rekli so da so motnje, vsaj tle za mene majo fajn izgovor, ker pri izumu kopajo.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Gladi ::

#000000 je izjavil:

ja samo za kok časa vprašanje :)

Ti si res mal poseben tip človeka. Ljudje na helpdesku nimajo čudežno tipko "turbo", da ti odprejo pipco. Če je paket na modemu taprav, nivoji siginala v mejah, je v 90% težava v napravah naprej od modema, torej v tvojem primeru router. Povež računalnik direktno z modemom(ne routerjem) in meri hitrost.

#000000 ::

Zakaj bi to naredu ? sej moj ruter ni ozko grlo.

More delat z routerjem ali brez njega enako, ok, mogoče malenkost nižja hitrost, ampak sigurno ne več kot pol mb

broken/link ::

Ko ti pade povezava na cca 20. izključi router in testiraj direktno s kablom na modem. in boš takoj videl, v katermu grmu tiči zajec.

#000000 ::

Ja bom, naslednjič. ampak do zdej razen danes nisem rabil resetirat routerja in je čudežno hitrost narasla med klicem.

To da pa ne morejo priprt pipice pa je neumnost, naredijo to z enim klikom pomojem.

Ok. bom naslednjič zamenju router preden kličem na help desk, jih imam par na lagerju pa da vidmo, mogoče se motim ampak ponavadi se ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Gladi ::

Če dosega brez routerja željeno hitrost, ni potrebno biti genij, kje iskati napako. Router sam po sebi ne predstavlja ozko grlo, vsekakor pa lahko povzroča tvojo težavo. Sam sem delal pri enem iz med telekomunikacijskem ponudniku ti lahko povem da tak gumb ne obstaja in bluziš nekam v prazno.(to je govor za level 1 support) Sicer pa glede na to da smo na tehničnem forumu, kako si ti predstavljaš realizacijo tega, da ti omejujejo pipico? Majo na TM zaposlenga enga kitajca, ki konstatno klika in odpira in zapira userje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

Spc ::

Tukaj na taboru deluje vse normalno, paket 120/10:


Je pa res, da ne uporabljam routerja ampak gateway.
 

#000000 ::

Ok. rečmo da maš prav, in ne govorim da bi meni omejevali hitrost, pač zaradi mene oz. mojega načina uporabe interneta.
mi lahko zaupaš kako se to počne, nima sicer pojma, ampak mislm da obstaja nek software ki ISP ju omogoča z par kliki delat kar mu paše, ker če nebi bilo tako bi rabili prrcej več folka met zaposlenega.

techfreak :) ::

Dvomim da karkoli zapirajo, ker itak racunajo da bos povprecno porabljal samo nekaj % linije, konice bodo pa redke. Naceloma je za ISP dokaj vseeno ali imajo uporabnik 20 Mbit/s ali 200 Mbit/s download, ker bo povprecje tako pod prvo stevilko.

Sicer pa na vseh lokacijah kjer uporabljam Telemachov internet (je ocitno kar pogosta izbira) dosegam na speedtestu polno hitrost (minus kak %), tudi tam kjer je 200/6 linija.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

pezda mu čorava pe je zgleda res router kriv, evo pred resetom je spet blo 50% počasnejši download.



potem pa minuto kasneje



ne vem kaj ga zbija, ampak nekaj ga gotovo, kre je mrzu k špricar.

Ok za dons bom pustu, jutr pa preklopim na druzga ki ima dd-wrt ta ima tomato by shiby

al pa ker mam cel kup portforwarda, mogoče ga to bremza al pa omogočen log file prevelik ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

radmannsdorf ::

updatej še obstoječi router.

Spc ::

Preslab processor ? ali pa premalo rama ?
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

m0LN4r ::

Ja ok, tebe ruter nagaja? Pri men je izgleda modem, včeraj namontiral gor en DIY usb ventilator, ker je bil res vroč.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

#000000 ::

Spc je izjavil:

Preslab processor ? ali pa premalo rama ?


Misliš ?

Name	TomatoUSB
Model	Buffalo WHR-HP-G54
Chipset	Broadcom BCM5352 chip rev 0 pkg 2
CPU Freq	200MHz
Flash Size	4MB
 
Time	Fri, 05 Jun 2015 10:39:29 +0200
Uptime	0 days, 02:29:50
CPU Load (1 / 5 / 15 mins)	0.12 / 0.03 / 0.01
Total / Free Memory	14.04 MB / 8,204.00 KB (57.08%)
Total / Free NVRAM	32.00 KB / 13.21 KB (41.30%)

#000000 ::

V bistvu je navečji
CPU Load (1 / 5 / 15 mins)	0.38 / 0.12 / 0.03

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

GTX970 ::

#000000 je izjavil:

Zakaj bi to naredu ? sej moj ruter ni ozko grlo.

More delat z routerjem ali brez njega enako, ok, mogoče malenkost nižja hitrost, ampak sigurno ne več kot pol mb

Tega ne veš.
Npr imaš optimiste, ki tlačijo wrt54gl na 100 mbit optiko in potem težijo operaterju, da je hitrost 40 mbit.


Buffalo WHR-HP-G54 je v enakem rangu kot wrt54gl, če imaš še par wifi klientov je cpu Buffalota enostavno preslaboten.

Bo potrebna menjava: http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...
Zmore 94 mbit wan to lan, ni potrebno flashanje na drugh fw.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Spc ::

#000000 je izjavil:


Misliš ?

CPU: Broadcom BCM5352 200MHz
Flash Size: 4MB
RAM Size: 16MB
NVRAM: 32KB


Ja mislim :)
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

#000000 ::

Imam samo enga wifi klienta, in to je smartphone, ki pa skor nikol dejansko ne uporablja wifija.

Ja res je malo podhranjen routerček, ampak če pogledaš tole

Total / Free Memory 14.04 MB / 8,204.00 KB (57.08%) in ob tem da CPU load nikol ne pride čez 40%

bi moglo z lahkoto zglodat ta gold paket ?

Ma bom menjal router a da vidmo če bo kej ratzlike.

Spc ::

Najboljša rešitev je če si postaviš gateway, saj nikoli več ne boš menjal zadeve.
To pomeni, nek stari prenosnik ali računalnik, athlon64 je dovolj z 1GB rama in 2 mrežnimi karticami, diska pa rabiš ravno tolko da inštaliraš os, nekateri linux sistemi so 10MB in ga lahko spraviš na USB ključek.
Gor pa vržeš: unix, linux ali windows.
 

#000000 ::

To sem mel pred leti, gor je bol m0n0wall, je delalo bp, ampak sem zarad vsesplošne manije z porebo energije prešaltal na router, ki mislm da je stal več kot sem prišparu elektrike v teh 7 letih haha

Nč sej mam še linsys E1200 ki je malo močnejši od tega pa bom probal kako se bo obnesu teh par dni, še prej pa bom nazaj flashal z navadnim tomato firmwarom, ker prej se mi to ni nikol dogajalo.

LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Merjenje hitrosti downloada/uploada (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Omrežja in internet
447376012 (51623) Tero
»

Telekom optika - hitrost (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13228264 (16641) mojster_joni
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588361 (7453) Jst
»

Amis 100/50 ?

Oddelek: Omrežja in internet
112136 (1955) slovenec_89
»

Amis hitrost interneta samo do 990 kbs/s!

Oddelek: Pomoč in nasveti
235827 (5431) itsjure

Več podobnih tem