» »

Tipakni tekst iz enega računalnika se prikazuje na drugem

Tipakni tekst iz enega računalnika se prikazuje na drugem

akulp ::

Živjo,
zanima me, če je že kdo imel podobno izkušnjo.

Sodelavcem sem pošiljal kot mail priponko word dokument, ki sicer izvira iz interneta (vendar daleč od tega, da bi prihajal iz kake sumljive strani, da bi bilo lahko že takoj jasno, da gre za kakega trojanca).

Po tem, ko je v sosednji sobi, torej na računalniku v istem omrežju, sodelavec odprla ta dokument, se mu je v dokumentu začel, praktično v realnem času, prikazovati tekst, ki ga je drugi sodelavec, na svojem računalniku pisal v Outlook-u...

Je možno, da gre za kakega "zabavnega" trojanca/virus? Druge razlage skoraj ne vidim. Sem pa se trudil najti na googlu, kakšno podobno izkušnjo, da bi recimo vsaj vedel, kaj je to zaena zadeva, pa mi nikakor ne uspe priti do kakega pemetnega zadetka.


Hvala za pomoč, če je kdo že izkusil kaj takega. :)
Lukcc

sandmat ::

ali imaš po kakšnem slučaju dokument v sharepointu?

verjetno si doživel tole: https://support.office.com/en-sg/articl...

nihče ne piše zabavnih trojancev, bi pa bilo fajn, če bi vam vaša IT služba razložila zmožnosti programske opreme, ki jo imate naloženo na računalih :)

GTX970 ::

sandmat
Dela Sharepoint Outlooku ?

akulp ::

Živjo,

prazarpav sem tole pisal v imenu kolega, kjer se jim to dogaja v firmi.

Spraševal sem, če uporabljajo kak Office365, ker sem imel v mislih, da bi lahko za tem laufal kakšen tak servis, kot je sharepoint.

Nisem pa pomislil, da bi sharepoint delal z vsebino maila v outlooku... Dvomim sicer, da imajo sharepoint vklopljen. In predvsem je čudno, da bi se kar naenkrat vklopil.
Lukcc

sandmat ::

GTX970 je izjavil:

sandmat
Dela Sharepoint Outlooku ?


izgleda da, če imaš taprave plugine

https://harmon.ie/integrate-sharepoint-...

akulp ::

Rešen problem. Izklopili so mrežo na vseh vpletenih računalnikih in zadeva se je še kar dogajala.

Potem pa so se spomnili, da so včeraj vklapjali novo Logitechovo brezž. tipkovnico in ta se je povezala na obe mašini...in od tam dalje, je bila zgodba potem hitro jasna.:)

Hvala vsem za pomoč!
Lukcc

GTX970 ::

sandmat
Samo to dela bolj v smislu, da imaš skupen inbox, ne da lahko 3 sodelavci naenkrat pišejo isti mail.

akulp
BT model ? Potem kar daleč nese.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

sandmat ::

čudi me, da so "ponesreči" uspeli povezati dva različna receiverja. Ponavadi se moraš kar malo potrudit, da spariš tipkovnico z novim receiverjem

akulp ::

To pa ne vem ali je BT ali je 2.4 GHz... kot pravim, nisem bil fizično tam, sva s kolegom o tem govorila samo po telefonu.

Vem pa, da 2.4 GHz opcija nese zeloo daleč, ker jo sam uporabljam doma.:) Sicer pa ta pisarna, kjer se je to dogajalo, ni prav velika.

In ja, se strinjam, da moraš imeti kar srečo, da ti uspe zadevo tako skonektat.:)
Lukcc


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Outlook sinhronizacija

Oddelek: Programska oprema
294948 (1489) Machete
»

Microsoftovo sanjsko poslovno leto

Oddelek: Novice / Rezultati
2310053 (8007) LeQuack
»

Google izrinil Microsoft na ameriškem razpisu za 90.000 pisarniških licenc

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
449685 (7778) šernk
»

OpenOffice glede na raziskave cenejši od komercialne konkurence (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
12912434 (9029) [BISI]

Več podobnih tem