» »

internet prodaja v tujino

internet prodaja v tujino

XzupanX ::

A je ze kdo prodaju v tujino tako, da je banka poslala mail da bo denar nakazan sele, ko dobijo potrdilo, da sem nesel izdelek na posto in ga poslal?

fosil ::

So, ampak so ostali brez denarja in izdelka.
So tudi primeri, ko so ljudje dobili potrdilo da je bil denar nakazan, ampak denarja potem ni bilo.
To je nateg, ne nasedaj.
Tako je!

XzupanX ::

Hvala

SeMiNeSanja ::

Če je mail od banke poglej mail v 'raw' obliki, da vidiš, če je res prišel od banke.

Če misliš, da se gre za legitimno zadevo, pogooglaš banko, zavrtiš telefon in vprašaš, če pri njih obstaja oseba xy, ki je podpisana na mailu.

Ampak bolj verjetno je, da se gre za nateg, kot je že fosil rekel.

p.s. - če se googlana telefonska št. banke razlikuje od številke na mailu, ali pa ča na mailu sploh ni telefonske številke, ti že to pove, da nekaj ni tako, kot bi moralo biti.

Zgodovina sprememb…

XzupanX ::

Zanimivo mi je, da sem to v preteklosti ze dozivel, in sicer z drugimi bankami. Jutri bom nesel na posto en paket, ki bo notri prazen in poslal na naslov, da vidim, ce je to res le nateg, ker zdej, v ta tretjo sem pa ze res firbcen. Ce bo denar na moji banki, pa bom poslal se originalen paket.

SeMiNeSanja ::

Si me pa nasmejal :)
Če ti ni škoda poštnine...

Bi pa bilo zanimivo videti izraz na obrazu onega tipa, ki bo odprl prazen paket. Priceless! (za ostalo pa imaš mastercard)

toplakd ::

Če boš že pošiljal prazen paket, naredi vsaj fotko izdelka in daj fotko v paket.
Za denar pa se ne rabiš bati da bo res prišel na tvojo banko. Ne bo :)

Bellzmet ::

Daj notri 1 kg bele moke pa pošlji:)

XzupanX ::

Ne, 1kg je predrago :) ne res me zanima, ker deluje vse legitimno, banko sem preveril, danes jih bom se poklical pa bo

Šimpanz ::

Lej pomisli da bi bil ti kupec za nek artikel iz tujine. A res misliš da bi npr. NLB kontaktirala kupca iz npr UK, da ji pošlje poskenirano potrdilo in šele potem bo nakazala denar. Tega nobene naša banka ne dela, in ne vem za kaj bi to delala katera tuja. Itak da je nateg.

c3p0 ::

Malo common sense uporabi, pa boš prihranil še teh par € za poštnino. Preglej headerje sporočila, od kod je bilo poslano.

SeMiNeSanja ::

Kaj za dokumentarni akreditiv še niste slišali? Ponuja to praktično vsaka resnejša banka. Vendar se ponavadi uporablja za zavarovanje kakšnih resnejših zadev, ne pa povprečnega nakupa preko interneta.

Poleg bank takšne akreditive ponujajo tudi druga podjetja, ki so bolj specializirana na internetno prodajo. Problem za prodajalca pa je ugotoviti, koliko verodostojen sploh je tisti, ki izvaja to zavarovanje. Lahko je čisti nateg in vmesni člen sploh ne obstaja, lahko pa je popolnoma legitimna zadeva.

Googlanje malo pomaga, še bolj pa klic na centralo banke (naslov se takointako najde na spletu) in direktna poizvedba o tem, če tak akreditiv dejansko obstaja.

knesz ::

XzupanX je izjavil:

Zanimivo mi je, da sem to v preteklosti ze dozivel, in sicer z drugimi bankami. Jutri bom nesel na posto en paket, ki bo notri prazen in poslal na naslov, da vidim, ce je to res le nateg, ker zdej, v ta tretjo sem pa ze res firbcen. Ce bo denar na moji banki, pa bom poslal se originalen paket.

Jaz bi na tvojem mestu v prazen paket dal dopis, da bo dobil izdelek, če se bo denar dejansko pojavil na tvojem računu. In mu v tem primeru res poslal.

mat xxl ::

Jaz svetujem tako. Ponaredi poštno potrdilo, da si pošiljko oddal in jim jo pošlji.

Če denar pride v par dneh, potem pošlji paket tudi zares , sicer pa ne.

Že po čudnih zahtevah ti povem, da gre za nateg, ker poznam bančno dokumentarno poslovanje in banka tega nikoli ne naredi, razen če bi odprl akreditiv, samo dvomim, tam so stroški samo bančni 100 eur + , tako, da po mojem gre za nateg, ti pa še njih nategni z lažnim potrdilom o oddaji pošiljke, ali pa celo zares pošlji lažno pošiljko z ceglom noter in št za sledenje .

Če pa denar res dobiš, pošlješ še pravo pošiljko in jim napišeš, da je prišlo do napake pri pakiranju.....

Furbo ::

XzupanX je izjavil:

A je ze kdo prodaju v tujino tako, da je banka poslala mail da bo denar nakazan sele, ko dobijo potrdilo, da sem nesel izdelek na posto in ga poslal?


Daj nam raje copy/paste maila, pa bomo hitro videli.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

stara mama ::

Ali pa še bolje, povej državo.

matobeli ::

*krehnigerijakrehkreh*
Je pisal princ ali kapitan?

XzupanX ::

Kupuje Nancy Joe (nancyjoe105@gmail.com).

Gre za scotia bank.

Woman with         tulips		Kids looking at 
magnifying glass
Transfer Money Between Your Scotia(R) Bank & Non-Scotia (R) Bank Accounts.

  TRANSFER ORDER HAS BEEN APPROVED 
 
 Dear Ziga Zupan ,
 
    We honour to inform you that we had received the transfer of €680.00EUR been paid to you by Nancy Joe for an Auction of item(s) and the payment has been Processed and Consequently been Approved.
 
Below Are Noted Bank Information :

PAYMENT ACCOUNT DETAILS
BENEFICIARY NAME	BANK NAME	 	IBAN NUMBER	SWIFT/BIC CODE	TOTAL AMOUNT
Ziga Zupan	Gorenjska banka d.d.	 	SI56076064620612829	GORESI2X	€680.00EUR
       
We have finished the procedure of the transferring of the full payment to your bank account , but you will need to ship out the items and send us the tracking number, for your shipment verification so that we can activate your bank account and the full payment of €680.00EUR will be transferred to your account from Scotia Bank directly to your bank account. 
 
This Is Our Information For The Buyer  
 
1. You must know that once the payment has been made by the buyer the money now belongs to the seller and it will be transferred immediately to his or her account as soon as the seller follow our procedure.
 
2. Once shipment has been verified, the money will be delivered to the seller's bank account information given to us by you and hence from now on ,You did not have any control on the money paid by you to the seller as we are the one to handle everything yours is to receive your item, we are using this policy to protect both the seller and buyer from internet fraud.

You can go ahead now and ship out your buyer's item{s} and send to us the Scan Way Bill/Tracking Number in order for us to activate your bank account and to complete the final process and within the next 24-Hours time your money will arrive into your bank account, however,you will be receiving your money as soon as you send us the Scan Way Bill/Tracking Number of the shipment receipt ,You will have to ship the item to the shipping address provided by the buyer.
 
We are very sorry for any inconvenience or delay this may cause,we will like you to verify your bank information properly and see that there is no mistake.If there is, kindly contact us through: {scotia_helpservice@accountant.com}
 
 
***PLEASE NOTE***

Your bank account will be activated with the money immediately you send the shipment details and has been verified.This measure is taken in order to protect both seller and buyer interests and to reduce the occurrence of fraudulent activities.
 
 Online Banking
 
***ATTENTION***
 
Protection against fraud and misrepresentation !
 The order has been APPROVED, you CAN NOW ship the merchandise to the buyer's shipping address. You are expected to make the shipment once you receive this Transfer Payment Approval Notification and get back to our Transfer department/Technical Dept. with the tracking number for Shipment Verification.
 
 
    http://cgi.scotiabank.com/annrep2003/images/companyInfo/employeePicts/Porter_ci.jpg
 
Brian J.Porter President &
Chief Executive Officer
{scotia_helpservice@accountant.com}
Scotiabank

#000000 ::

Run hill billy run

nared en fake potrdilo da si poslal, kot je nekdo omenu, in če denar po nekem obskurem čudežu pojavi, ga dvogni, počakaj par dni, in kontaktiraj človeka da je prišlo do napake.

Par dni počakaj zaradi tega ker banka lahko po par dneh ugotovi da je bila nategnjena in sigurno potem tebe terja za znesek.

Ziga Dolhar ::

https://dolhar.si/

Fritz ::

Ziga Dolhar je izjavil:

http://www.419scam.org/419-accountant-c...

In s stranko se dopisuje kar CEO banke :))

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,532,...

@zupan
Svojih osebnih podatkov se ne objavlja javno na spletu...ime in bančne podatke skrij oz. zaprosi admina da ju odstrani. Prijateljski nasvet, odločitev je vsekakor tvoja.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

SeMiNeSanja ::

Scotia bank ne bo NIKOLI komunicirala preko mail naslova, ki ni bančni (@accountant v tem primeru).

110% scam.

Popravek: NOBENA banka ne bo nikoli komunicirala s strankami preko naslova, ki ni uradni od banke.

Zgodovina sprememb…

#000000 ::

Fritz je izjavil:

Ziga Dolhar je izjavil:

http://www.419scam.org/419-accountant-c...

In s stranko se dopisuje kar CEO banke :))

http://www.scotiabank.com/ca/en/0,,532,...



jebiga ludi škoti :)

AndrejO ::

We honour to inform you that we had received the transfer of €680.00EUR been paid to you by Nancy Joe for an Auction of item(s) and the payment has been Processed and Consequently been Approved.

Ali je lahko nekaj še bolj očitno nateg?

We honour to inform you ...

Spletni prevodi na delu. Naj si nekdo nazaj-prevede, pa bo verjetno ugotovil od kje je avtor.

#000000 ::

čim piše dear, veš da je nateg

knesz ::

#000000 je izjavil:

čim piše dear, veš da je nateg

No ja, jaz imam dva partnerja iz tujine, ki me nazivata z dear :)

Roadkill ::

Naslednjič, ko ne boš zihr, a je scam googlaj takole: https://www.google.si/search?num=50&q=s...

Vsaka ponudba za nakup nečesa, kar si objavil na bolhi, in ne kupuje slovenec, je nateg. Brez izjem.
Če misliš, da boš nategnil nategovalca si idiot.
Ü

XzupanX ::

Hvala vsem za tak odziv, sem preveril pri banki in je nateg

bleem ::

Roadkill je izjavil:

Naslednjič, ko ne boš zihr, a je scam googlaj takole: https://www.google.si/search?num=50&q=s...

Vsaka ponudba za nakup nečesa, kar si objavil na bolhi, in ne kupuje slovenec, je nateg. Brez izjem.
Če misliš, da boš nategnil nategovalca si idiot.


nekje je neka stran, ko tisti ki bi naj bili nategnjeni, nategnejo nategovalce ... :) zelo zanimivo se je vse skupaj končalo:) nategovalca je nategno za 50$:)

Webeg ::

AndrejO je izjavil:

We honour to inform you that we had received the transfer of €680.00EUR been paid to you by Nancy Joe for an Auction of item(s) and the payment has been Processed and Consequently been Approved.

Ali je lahko nekaj še bolj očitno nateg?

We honour to inform you ...

Spletni prevodi na delu. Naj si nekdo nazaj-prevede, pa bo verjetno ugotovil od kje je avtor.


Lol tocno tako, jesus kakšna polamana angleščina :D
Pa naj bi šlo za Škotsko banko.

Pa CEO je in ma odpsodaj kr od banke accountant mail :D

Dobro si me nasmejal ni kaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Webeg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

nigerijci še vedno harajo po bolhi

Oddelek: Loža
247203 (6128) sarma832
»

Pošiljanje paketa v Nigerijo (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8923682 (13567) St235

Pošiljanje kompa v Nigerijo

Oddelek: Loža
344354 (3962) ZaphodBB
»

Posiljanje v tujino Pay Pal?

Oddelek: Kaj kupiti
305933 (3315) BineK
»

Mednarodna prodaja!

Oddelek: Loža
424839 (4192) razzor

Več podobnih tem