» »

Telemach mobilna telefonija

Telemach mobilna telefonija

««
11 / 13
»»

Izaso ::

če ga imajo v kateri drugi poslovalnci, traja samo, da ga prepošljejo, bi ga danes ali najkasneje jutri že morala dobit

grintuc ::

Morda kdo ve, kdaj bo v ponudbi Honor 10?

Pinturicchio ::

Pred dvema dnevoma sem vzel paket še več pri telemachu (imam tudi fiksne storitve). Imam pa težavo, namreč prenos mobilnih podatkov je zelo nizek, slike spodaj:

4G


H+


Ali je to normalno da dosegam tako nizke hitrosti, na določenih območjih (kjer naj bi zagotovo bilo pokrito s 4G) mi 4G sploh ne vleče ter preklopi na H+, ki pa je tako polžje počasen, da dejansko sploh ne moreš brskati po netu. V čem je težava?

Excavator ::

Telefon podpira band 20? Imam enak problem, ampak Xiaomi hardware nima B20 podpore.

Pinturicchio ::

Telefon je Huawei P9.

Pinturicchio ::

Zanima me kolikšno hitrost dosegate ostali na 4G oz H+?

roberto1 ::

Tole nekaj ne bo vredu.

Tako izgleda pri meni na Sharp Aquos S2 brez B20 na Telemachu v Mariboru
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

Dimnik ::

Trenutno imam xiaomi brez b20, se pravi H+ mi kaže 14.9Mbps download....sem na vasi

Sprobal lte, trenutno download 21,8Mbps

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

XS!D3 ::

Pinturicchio je izjavil:

Zanima me kolikšno hitrost dosegate ostali na 4G oz H+?

Trenutno na 4G:

Pinturicchio ::



Danes v središču mesta. To ni nekaj v redu, bom pisal na telemach.

strom_15 ::

Obvestilo

Trenutno prihaja do motenj pri uporabi mobilnih storitev v mednarodnem gostovanju zaradi težav na mednarodnih povezavah. Težava se urgentno odpravlja. Za nevšečnosti se opravičujemo.

vir: https://telemach.si/a39083/spremembe-po...

Mavrik ::

Pinturicchio je izjavil:


Danes v središču mesta. To ni nekaj v redu, bom pisal na telemach.


V središču mesta je pač bistveno bolj verjetno da je bazna postaja zabasana.
The truth is rarely pure and never simple.

pitar ::

 speedtest

speedtest



Samsung S8+ v Moravčah.

OK.d ::

LPOK.d

strom_15 ::

Izaso ::

Sem pravkar dobila sms, da so povečali prenos podatkov. TOP!

jusv ::

Izaso je izjavil:

Sem pravkar dobila sms, da so povečali prenos podatkov. TOP!


Super!! Upam, da bodo še kaj na tujini povečali
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

OK.d ::

In položnice zmanjšali;)
LPOK.d

Dipling ::

SloBiscuit ::

Malce dolgo za prebrati. Se pravi, ti vidiš reklamo za Net2Go (kupiš net in greš) in potem če ti naprimer torrentaš te lohk izklopjo? A ni tole malce nezakonito?
Za NET2GO velja načelo primerne uporabe
storitev.
Telemach je označeni paket oblikoval z namenom zagotavljanja uporabniške
izkušnje, ki za povprečnega uporabnika pomeni neomejeno uporabo storitev,
in sicer z dodelitvijo tako visoke količine storitev, da je povprečni uporabnik
v določenem obračunskem obdobju običajno ne doseže oz. ne porabi. V
določenih primerih, še zlasti ko poraba označenega paketa začne bistveno
odstopati od siceršnje povprečne uporabe ali ko Telemach na podlagi analize
prometa oceni, da storitev naročnik ne uporablja v skladu z običajnimi
vzorci uporabe povprečnega Telemachovega uporabnika (zlasti v primeru
uporabe v omrežjih P2P (omrežja vsak z vsakim) ali prenosov večjih ali večje
količine datotek ter v primerih vzdrževanja kontinuirane povezave ne glede na
hitrost), si Telemach za zaščito kakovosti storitev, integritete omrežja in zaščite
omrežja pred preobremenitvami, po predhodnem opozorilu s sporočilom
SMS in v primeru, da uporabnik s kršitvami nemudoma ne preneha, pridržuje
pravico omejiti možnost uporabe storitev s tem, da izvede kateregakoli izmed
naslednjih ukrepov: (i) omeji prenosne hitrosti podatkovnih sej, (ii) za določen
čas prepreči uporabo storitev, (iii) začne z obračunavanjem presežne uporabe
po Ceniku, če je tak ukrep predviden, ali (iv) aktivira naslednje obračunsko
obdobje. V izogib dvomu se bo v vsakem primeru za preseganje običajne rabe
štelo kumulativno preseganje 3 GB prenosa podatkov kadarkoli v roku 24 ur
od aktivacije posameznega obdobja veljavnosti.
neznanec555

poweroff ::

Ja, zakupiš in plačaš sicer neko pasovno širino, ampak te še vedno lahko vržejo iz letala (hint: United Airlines).
sudo poweroff

alesp56 ::

Ali nacionalni roaming, se pravi kjer Telemachovega omrežja ni in ti device preklopi na Telekom, ne omogoča LTE gostovanja? Namreč kjer mi telefon preklopi na Telekom je max 3G. Nikjer pa nisem zasledil informacij ali je to res ali ne. Ve kdo točno? Hvala.
in to je to...

strom_15 ::

Telemach roaming pri nacionalnem operaterju ponuja le 2G/3G. Zato pa Telemach mobilno ni ravno dobra izbira.

Izaso ::

strom_15 je izjavil:

Telemach roaming pri nacionalnem operaterju ponuja le 2G/3G. Zato pa Telemach mobilno ni ravno dobra izbira.


razen v garaži, mi nikjer več sploh ne preklopi na Telekom. drugje dela vedno na omrežju Telemach

jusv ::

Izaso je izjavil:

strom_15 je izjavil:

Telemach roaming pri nacionalnem operaterju ponuja le 2G/3G. Zato pa Telemach mobilno ni ravno dobra izbira.


razen v garaži, mi nikjer več sploh ne preklopi na Telekom. drugje dela vedno na omrežju Telemach


tudi jaz se ne spomnim, kdaj mi je na zadnje preklopilo na telekom
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

delfinus ::

Ce je clovek dosti na relaciji z vlakom CE-Ljubljana, sploh ko se pride od Zidanega skozi celotno Zasavje in vse do Ljubljana Zalog, bo teh preklopov multi veliko in tudi dostikrat brez signala, na internet pa se lahko tako pozabi. Ampak, ker nisem obsesiven telefonost me to niti ne moti, saj se bolj kvalitetno dremam. lp, d.

strom_15 ::

Telemach dviguje cene svojih mobilnih paketov:

https://telemach.si/a39430/Pomoc/Novost...

Izaso ::

strom_15 je izjavil:

Telemach dviguje cene svojih mobilnih paketov:

https://telemach.si/a39430/Pomoc/Novost...


A res?
https://telemach.si/mobilna-telefonija/...

jusv ::

strom_15 je izjavil:

Telemach dviguje cene svojih mobilnih paketov:

https://telemach.si/a39430/Pomoc/Novost...


Hvala za obvestilo. Kolikor vidim se bo meni (NAJVEČ) cena celo znižala za 2€. a je to mogoče?
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Gregor5816 ::

Od objave obvestila o spremembah do njihove uveljavitve dne 1.12.2018, imajo naročniki-potrošniki, druge osebe pa, v kolikor ravnajo v skladu s 129. členom ZEKom-1, v skladu z določili 2. odst. 129. člena ZEKom-1 pravico brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni odstopiti od naročniške pogodbe, če se s predlaganimi spremembami ne strinjajo. Naročnik, ki to pravico uveljavlja in je ob sklenitvi naročniškega razmerja prejel terminalsko opremo po akcijski ceni, lahko pri odstopu od naročniške pogodbe pred potekom obdobja vezave izbira, ali bo operaterju povrnil znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme, in prejeto terminalsko opremo obdržal, ali pa bo vrnil terminalsko opremo v stanju, v kakršnem mu je bila izročena, in plačal uporabnino za čas uporabe terminalske opreme, operater pa mu bo vrnil kupnino. Pravica do odstopa ne vpliva na zapadle in neplačane obveznosti naročnikov ter na izpolnitev drugih pogodbeno dogovorjenih obveznosti naročnikov.


Jaz razmišljam, da bi zdaj v tem mesecu prekinil naročniško razmerje pri Telemachu. Zalomi se mi pri računanju, koliko bi me prekinitev naročnine stala. Imam še telefon za odplačat, in sicer 4 obroki po 19€. Poleg teh 4 obrokov bi moral plačat še "znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme". Kaj je ta znesek?

Redna cena za telefon je bila 579€. Cena s popustom je bila 456€, oz. 24x po 19€. Razlika torej 123€. Moram sedaj plačat 72% od teh 123€, kot je navedeno v trenutno veljavnem ceniku na strani 32?

MArkusPrimus ::

Pojdi na Hot, top operater. Brez pogodbenih kazni, brez vezave, ni podražitev.

anketar ::

jp 72% od 123EUR (sorazmernega dela)+kolk obrokov maš še do konca po 19EUR, počaki še 4 mesce

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: anketar ()

joze67 ::

Kako pa se računa uporabnina?
[Odgovor] Po tabeli v veljavnem ceniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

bmwwww ::

Gregor5816 je izjavil:

Jaz razmišljam, da bi zdaj v tem mesecu prekinil naročniško razmerje pri Telemachu. Zalomi se mi pri računanju, koliko bi me prekinitev naročnine stala. Imam še telefon za odplačat, in sicer 4 obroki po 19€. Poleg teh 4 obrokov bi moral plačat še "znesek, ki ustreza sorazmernemu delu celotne vrednosti prejete terminalske opreme". Kaj je ta znesek?


Greš tja, vprašaš kolko si dolžen in poravnaš? sicer pa če še ti ostanejo 4 mesci, pa jih plačaš po obrokih :P Vsak mesec svoj del.

strom_15 ::

Daniel ::

A bojo kmalu spet podražitve? Kdo sploh lahko to porabi...

lucky13 ::

Vsak mesec ziher ne. Ko pa mladino odpeljem v "divjino" kjer ni WI-FI-ja, pa je dobrodošla takšna zaloga. :)

Veron ::

Dvigujejo storitev, ki jo večina ne rabi in ne uporablja. To je pesek v oči. Položnica pa itq vsakih par mesecev višja. Še sreča, da imam HOT že slabo leto. Punca pa žal še vezana na Telesmeh (ampak po izteku vezave, sigurno ne bo več uporabljala Telesmeh).

PS: dajejo 50GB prenosa pri hitrosti 1-5mbps haha

lucky13 ::

Tam kjer jaz porabim zadevo (Haloze) se je še najslabše odrezal Telekom (8/1). Telemach in HOT dosegata hitrosti okoli 10/5 kar zadostuje za delovanje EON-a, pa še za ostale surferje kaj ostane.

@Veron
Tebi in tvoji Telemach ne ustreza na tvoji lokaciji.

Na moji lokaciji je pa čisto vseeno koga uporabljam.

OK.d ::

Jaz mislim, da se s tem dvigom količine podatkov delajo prav norca it naročnikov;((
LPOK.d

Dimnik ::

No jaz sem med vikendom izkoristil ponudbo in naredil prehod iz već na še več, prvo leto polovička od polne cene, vezava na dve leti, se pravi paket še več me pride 11,25e,itak imam telemach trojček in tri mobilne, glede hitrosti prenosa meni dela 15-20mbps, imam eno od hot za gps, tam pa največ 14mbps...po novem bo 50Gb v paketu več, glede na hot za 10e, pa ima paket še več, eon tv, unifi in travel unifi,

Veron ::

Po Ljubljani je dokaj obupen prenos v Telesmeh omrežju. Najbolje kar je bilo (čez teden, dopoldne) nekje 30-40mbps

Veron ::

na FB še redno brišejo vsa sporočila, cenzura da te kap. Kakšn bi bil njihov FB, če neb brisal haha

Telesmeh ima veliko nezadovoljnih uporabnikov

Dimnik ::

Misliš, da je samo pri telemachu tako, isto pišejo za a1, telekom....tako da vsak si izbere.svoje

XS!D3 ::

Veron je izjavil:

Po Ljubljani je dokaj obupen prenos v Telesmeh omrežju. Najbolje kar je bilo (čez teden, dopoldne) nekje 30-40mbps

Odvisno kje in kdaj. Ravnokat probal doma iz kavča:
 speedtest

speedtest


Nazadnje, ko sem peobal, je šlo sicer več (90/20).

oiwedfhjweif ::

Najboljši so itak tisti, ki kurcajo operaterja, čez pol leta za prijokcajo nazaj.
Nič slabega ni z dvigom podatkov. 50 GB je trenutno overkill, ampak z bodočim 5G omrežjem (tudi 4G in HSDPA) in hotspotom lahko pride krvavo prav.

80 Mbps DL iz zgornje slike so še vedno mokre sanje za uporabnike na TK paricah.

strom_15 ::

XS!D3 je izjavil:

Veron je izjavil:

Po Ljubljani je dokaj obupen prenos v Telesmeh omrežju. Najbolje kar je bilo (čez teden, dopoldne) nekje 30-40mbps

Odvisno kje in kdaj. Ravnokat probal doma iz kavča:
 speedtest

speedtest


Nazadnje, ko sem peobal, je šlo sicer več (90/20).


Jaz sem na A1 Slovenija dosegel tam 143/42 mbps v Lj

strom_15 ::

Dimnik ::

Če bi pogledal par postov višje, bi videl da je že debata o tem, sicer pa so še vedno cenejši od a1 in telekoma....

SumTingWong ::

Z agresivna marketing kampanjo so si nabili naročnikov, malo počakajo, nato pa dražijo :) Marca/aprila 2019 spet pričakujem podražitve.
««
11 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach mobilno omrezje, kako ste zadovoljni? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5430575 (3921) link_up
»

Telemach Mobil - ponudba? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
343110548 (57295) OK.d
»

Izi mobil vs Bob (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13640724 (23771) MrStein
»

Sprememba paketa Telekom

Oddelek: Mobilne tehnologije
336882 (6306) shadeX
»

Tušmobil omrežje

Oddelek: Mobilne tehnologije
499955 (8014) Dzhimen

Več podobnih tem