» »

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

cha.si odlična spletna trgovina (pravih) čajev

jeklo ::

Še kdo nakupuje pri njih? Sam že leta nakupujem pri njih. Začelo se je z zelenim čajem gunpowder kateri je zelo poceni ampak ježeštena kako boljši je od tistega v škatli iz trgovine. Čist in poln okus. Priporočam. Drugače obožujem črne čaje moj najljubši pa je assam sree sibar, stane pa 10 EUR/ 100g. Majo pa še rooibos oz rdeče čaje, sadne, zeliščne ni da ni :)

Pozna mogoče kdo še kakšno podobno štacuno? Da iz firbca prečekiram čeprav bom še naprej nakupoval pri njih, ker so čaji in storitve odlične.

Pa to ni reklama, samo res mi je všeč tale trgovinca :)
Če imate radi (prave) čaje čekirajte:

www.cha.si

pegasus ::

Pu erh uber alles ;)

jeklo ::

Pu erh pa še nisem pil
Kakšen čaj je to in na kaj spominja :)

Jinto ::

Gunpowder je dober in precej močan.

Earl Grey sta povprečna in mi je boljši Twinings iz trgovine.
Japonski pa mi niso bili všeč, preveč travasti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Jinto ()

kihc ::

jeklo je izjavil:


Pozna mogoče kdo še kakšno podobno štacuno?


Daoli.si, ne spreglej tistega kar je v "posebni" ponudbi (ne moreš preko košarice naročit ampak po mailu).
x

mojsterleo ::

jeklo je izjavil:

Pu erh pa še nisem pil
Kakšen čaj je to in na kaj spominja :)

pu erh je kitajski zdravilni caj. spodbuja presnovo, delovanje jeter, kurjenje mascob. okus ima precej nenavaden - po zemlji. ne spominja na noben drug caj. dober spremljevalec diet.
dobra spletna trgovina je tudi the dragon tea house na ebayu.

xmetallic ::

Kakšna je razlika med Jasmin Dragon Pearl zelenim čajem in zelenim čajem z mento? Cena je 4x večja za prvega. Z vidika učinkovitosti (ima več pozitivnih substanc za telo) je prvi boljši? Also, z aromo ali brez? Katere konzumirate?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: xmetallic ()

Poldi112 ::

Heh, jaz že leta Darjeeling Teesta Valley tam kupujem :). Nedavno sem poskusil še ayurvedskega za poživitev, in tudi ni napačen. Začimbni.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Okapi ::

xmetallic je izjavil:

Kakšna je razlika med Jasmin Dragon Pearl zelenim čajem in zelenim čajem z mento? Cena je 4x večja za prvega. Z vidika učinkovitosti (ima več pozitivnih substanc za telo) je prvi boljši? Also, z aromo ali brez? Katere konzumirate?

Jaz dragon pearls redno pijem. Ne zaradi "pozitivnih substanc", ki jih nima nič več kot katerikoli čaj, ampak zaradi okusa.

BivšiUser2 ::

Kje imajo dober Earl Grey za dobro ceno. V Tušu sem si ga kupil pa me je ful navdušil. Sem danes šel za foro nekaj brat o njem pa piše, da je precej zdrav za uživanje, seveda v normalnih količinah, hkrati pa me zanima ali vsebuje kako poživilo, ker sem po malo večjem pitju ostal buden celo noč.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

Excavator ::

Mislim da je v Cajeku v Mariboru za nekje 4e/100g.
Imajo spletno trgovino, nahajajo pa se na Slovenski v centru mesta.

mujek ::

BivšiUser2 je izjavil:

Kje imajo dober Earl Grey za dobro ceno. V Tušu sem si ga kupil pa me je ful navdušil. Sem danes šel za foro nekaj brat o njem pa piše, da je precej zdrav za uživanje, seveda v normalnih količinah, hkrati pa me zanima ali vsebuje kako poživilo, ker sem po malo večjem pitju ostal buden celo noč.

Meni je zelo všeč Ahmadov Earl Gray. Imajo ga v mercatorju.

rozman ::

@S4NNY1

Zeleni, črni in beli čaj (vsi ista sorta grmička, le drugačna obdelava) vsebujejo kofein, v malo manjši količini kot kava, ampak kofein je še vedno prisoten :)

BivšiUser2 ::

Hvala za to informacijo. Na kofein nisem pomislil, tein pa nisem enačil s kofeinom, čeprav bi ga moral...Hvala vama.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

miha1135899 ::

Cha ima v centru LJ prav cajnico s trgovnino, se nisem bil, hodim pa v Citypark, kjer je se fransizna prodajalna, kjer lahko vidis caj, vohas ze samo ko skatlo odpre - in me malo spominja vse skupaj na Mueler parfumerije - tako da preferiram nearomatizirane zelene caje in to najraje japonske. Pijem pa tudi Puerh, pa mi ni slabega okusa, niti te zemlje ne cutim, pa sem vse razpolozljive probal, edino smrdi mi nekako pa tudi to ne po zemlji.

Konkurenca je recimo tudi zisha.si, nisem pa se probal

mojsterleo ::

BivšiUser2 je izjavil:

Hvala za to informacijo. Na kofein nisem pomislil, tein pa nisem enačil s kofeinom, čeprav bi ga moral...Hvala vama.

Tein nima enakih učinkov kot kofein. Kofein se sprošča močneje in manj časa, tein pa počasneje.
Zato glede pitja pravega čaja ni panike. Tudi količine teina so okrog 4x manjše pri črnem čaju kot pri kavi

Od earl grey lahko tudi jaz priporočam Ahmad Tea, dober je tudi Sir Winston. Osebno mi je bil dolgo časa najboljši Twinningsov, ki pa ga dandanes ni lahko dobiti. To so jasno filter vrečke. Če hočete čajne lističe, priporočam nakup preko dragon tea house (ebay store).

Ganon ::

Čajnik iz katerega materiala se najbolj obnese?

Smurf ::

Meni je najboljsi od early greyov, earl grey superior, ki za osnovo crnega caja uporablja darjeelinga. Dobi se tudi v omenjeni cajnici cha. Verzije, ki jih dobis v raznih mercatorjih (twinning in podobno) so mi po kvaliteti slabsi.

Okapi ::

mojsterleo je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Hvala za to informacijo. Na kofein nisem pomislil, tein pa nisem enačil s kofeinom, čeprav bi ga moral...Hvala vama.

Tein nima enakih učinkov kot kofein. Kofein se sprošča močneje in manj časa, tein pa počasneje.
Zato glede pitja pravega čaja ni panike. Tudi količine teina so okrog 4x manjše pri črnem čaju kot pri kavi.
Še en, ki se dela pametnega;((
Tein je natanko isto kot kofein - ista spojina.

Kar se količine tiče - v čaju (listkih) je več kofeina kot v kavi (zrnju). Ker je kava bolj "koncentrirana" pijača, je v litru kave več kofeina kot v litru čaja. Ampak običajno popijemo precej več čaja (recimo dva ali tri dl) kot kave (recimo pol dl espressa), tako da se zaužita količina kofeina lahko hitro izenači, ali jo je pri pitju čaja celo več.

miha1135899 ::

Moje mnenje je, da caj vsebuje pol manj kofeina kot turska doma pripravljena kava. Ce primerjam kavo z mocnejsim, pozivilnim zelenim cajem kratko namakanim v nevreli vodi kot je treba.

Zgodovina sprememb…

thramos ::

Čisto odvisno koliko kave oz. koliko čaja uporabiš za skodelico. Čaj narejen iz ene klasične vrečkice je verjetno res šibkejši kot klasična turška kava iz dveh(?) žličk kave.

BivšiUser2 ::

mujek je izjavil:

BivšiUser2 je izjavil:

Kje imajo dober Earl Grey za dobro ceno. V Tušu sem si ga kupil pa me je ful navdušil. Sem danes šel za foro nekaj brat o njem pa piše, da je precej zdrav za uživanje, seveda v normalnih količinah, hkrati pa me zanima ali vsebuje kako poživilo, ker sem po malo večjem pitju ostal buden celo noč.

Meni je zelo všeč Ahmadov Earl Gray. Imajo ga v mercatorju.

V našem Mercatorju ga sicer niso imeli / sem spregledal trenutno pa pijem v vrečkicah Sir Winston Tea Earl Gray.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

mojsterleo ::

Okapi je izjavil:

Še en, ki se dela pametnega;((
Tein je natanko isto kot kofein - ista spojina.

Kar se količine tiče - v čaju (listkih) je več kofeina kot v kavi (zrnju). Ker je kava bolj "koncentrirana" pijača, je v litru kave več kofeina kot v litru čaja. Ampak običajno popijemo precej več čaja (recimo dva ali tri dl) kot kave (recimo pol dl espressa), tako da se zaužita količina kofeina lahko hitro izenači, ali jo je pri pitju čaja celo več.

Nisi dobro prebral, kaj sem napisal. Napisal sem, da tein nima istega učinka kot kofein. Sicer gre res za isti spojini, ki pa sta drugače kemično vezani. Zaradi tega se tein počasneje sprošča iz čaja kot iz kave.

Čajniki: Za temne čaje kot so pu-erh, črni in oolong so priporočljivi kitajski čajniki iz grobe yixing gline. Za čaje ki se lahko namakajo dalj časa, so dobri litoželezni, ker dobro ohranjajo toploto. Dobri so tudi stekleni in porcelanasti.

Okapi ::

Boš dal kakšen link na to drugačno kemično vezavo?
Ko pride kofein v kri (in potem v možgane), je že zdavnaj pozabil, ali je nastal v kavi ali čaju.

mojsterleo ::

Okapi je izjavil:

Boš dal kakšen link na to drugačno kemično vezavo?
Ko pride kofein v kri (in potem v možgane), je že zdavnaj pozabil, ali je nastal v kavi ali čaju.

Googlaš theine vs caffeine.
Sicer pa primer:
"While the caffeine in tea and coffee are, technically, identical, the experience is different due to three key factors:
1. There is significantly less caffeine in the average cup of tea - especially when including green and white teas brewed at shorter times and cooler temperatures.
2. L-theanine, an amino acid found only in tea, reduces stress and promotes relaxation. It works with caffeine in a synergistic way to calm the body without reducing caffeine alertness.
3. The high levels of antioxidants found in tea slow the absorption of caffeine - this results in a gentler increase of the chemical in the system and a longer period of alertness with no crash at the end.

Vir: https://www.teaclass.com/lesson_0112.ht... "

Okapi ::

V mislih sem imel kakšen link na verodostojno raziskavo. Newagerskih prehranskih pravljic ne rabim.

snak3 ::

L-theanine v čaju v kombinaciji s kofeinom spremeni učinke.
link 1
link 2

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: snak3 ()

harvey ::

Kava, turška, se pri nas kuha\pripravlja tako da zoc predolgo časa izloča kofein in so kot take precej močnjejše kot v izvornih državah. Dve imeni za isto učinkovino je pa zgolj zgodovinsko pogojeno in dela samo dodatno zmedo tudi hipsterjem :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava? Zeleni čaj? Črni čaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19046440 (703) mojsterleo
»

Kateri zeleni čaj v filter vrečkah? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7217530 (14592) user-pass
»

Koliko kave spijete na dan? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12110975 (7440) DOOM_er
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366644 (6090) shark_nm
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246800 (6293) mojsterleo

Več podobnih tem