» »

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

whatever ::

Title says it all.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

gumby ::

Obstaja sploh kava brez kofeina?
Kava, ne "kava" :P
my brain hurts

zee ::

No, Sir.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

nevone ::

Kava brez kofeina obstaja, ampak kaj misliš s tem poceni?

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

whatever ::

Ne mislim entirely brez kofeina, vem da vsebujejo 0,1% ampak zaradi kardiovaskularnih težav ne smem piti prave kave. Poleg tega sem ugotovil, da nimam več težav z nespečnostjo in uredil se mi je bioritem odkar pijem brezkofeinsko. Santana Gold trenutno, ampak je predraga. Iščem cenejšo alternativo, zato troll go troll away, please, če nimate nič pametnega za svetovati.

nevone je izjavil:

Kava brez kofeina obstaja, ampak kaj misliš s tem poceni?

o+ nevone


Recimo, nekaj v rangu 3€ za 200g bi bilo sprejemljivo.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

nevone ::

Koliko pa je brezkofeinska kava dražja od navadne? A je razlika v ceni velika?

Mi popijemo veliko kave, ampak bognedaj, da bi bila brezkofeinska. Zato nimam pojma kakšne so cene.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

whatever ::

http://www.mercator.si/trgovina/kava-ba...

Barcaffe 250g - 2.34EUR (obstajajo še cenejše znamke)

Brezkofeinska Santana Gold 200g - 5.99EUR
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

nevone ::

U šit! Nisem si mislila, da je brezkofeinska kava toliko dražja. Sem imela ves čas občutek, da je cena tam tam, največ 10% razlike.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

shark_nm ::

čudno ne, pa morajo h kofeinski še kofein primešavati zdraven, pa je cenej ;((

whatever ::

Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

nevone ::

čudno ne, pa morajo h kofeinski še kofein primešavati zdraven, pa je cenej


Ne ne, sej majo le dodatno 500+ zaposlenih, da kofeinske molekule iz kofeinske kave izločajo.8-O

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

whatever ::

Zgleda, da je fora bolj v proizvajalcu kot načinu priprave kave. Kul, sem našel dobro alternativo, pa še slovenska je.
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

nevone ::

Kul, sem našel dobro alternativo, pa še slovenska je.


Kul. Dobr zate.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

d0rK ::

Katero pijete pri vas, nevone?

nevone ::

A veš, da sploh nismo zbirčni. Ponavadi tisto, ki je ceneje. Ne pa vedno.

Pijemo Tuš kava, Barcaffe, Santana, Frank, Loka Kava... ampak večino časa turško obliko kave. Občasno kakšen instant kapučino.

Pijem grenko z mlekom. Če pa je kava brez mleka, potem mora biti vsaj malo sladka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

d0rK ::

Hmm, turška oblika bo verjetno tisto, kar jaz iščem.

Sam pijem eksluzivno instant Nescaffe kavo pa še vedno padam skupaj med učenjem. Je pa res, da je neka "mild" izvedenka.

nevone ::

Instant Nescaffe oziroma njegove različice sva tudi konzumirala nekaj časa. Ampak turška nama je nekako bolj všeč. Boljša od turške je edino še espresso, samo če ni prismojena. Prismojen espresso je lahko prav ogaben.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

PacificBlue ::

Ne mislim entirely brez kofeina, vem da vsebujejo 0,1% ampak zaradi kardiovaskularnih težav ne smem piti prave kave.


Imel sem enkrat velike probleme s tem, k sem spil čez dan v vročini, pa še delal sem na enmu objektu, ene 4 nescaffe kave..Začelo se je s pikanjem v predelu srca, slabim počutjem.. v glavnem zelo slabo sem se počutil.Od takrat kave ne pijem pogosto, če jo pa pa najraje turško barcaffe ali kak nesladkan kapučino(Jacobs 2v1).

Shkorc ::

Se je kdo vprašal, kako odstranijo kofein? Decaffeination, svašta od kemije.

Gjurisic ::

Je res, da je barcafe boljša od drugih kav?

Matwic ::

Prej ogabnejša. Ima en tak kiselkast zanič vonj in okus, ki ima še to navado, da se z veseljem vleze v vsa oblačila.

Od kav v supermarketih mi najbolj pristaja Illy, je malo dražja od Barcafeja (katera kava pa ni :P) a spet ne tako, da ne bi bla primerna za vsakodnevno pitje.

mare_ ::

d0rK je izjavil:

Hmm, turška oblika bo verjetno tisto, kar jaz iščem.

Sam pijem eksluzivno instant Nescaffe kavo pa še vedno padam skupaj med učenjem. Je pa res, da je neka "mild" izvedenka.

pa če še turška ne bo zalegla... glede na to, da te je dosti skupaj (nakladalnica.press :P)... poskusi dvojno dozo ;)

d0rK ::

Ampak gaspud dohtar, je to zdravo? :P Ful se ne maram nalivat s kofeinom.

T-h-o-r ::

kneipp
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matwic ::

Kofein sam po sebi nima nekih groznih slabih učinkov, vsaj če ne pretiravaš grozno. Kava pa na žalost ima. Če te tako skrbi zdravje, se lahko probaš dozirat s kakim močnim pravim zelenim čajem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matwic ()

Brane2 ::

Kje je fora brezkofeinske kave ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kar-nekdo ::

Fora brezkofeinske kave je da imas rad okus kave in ne maras efekta kofeina. Drugace kofein od pitja kave protrebuje priblizno pol ure, da doseze ucinek in potem deluje priblizno okol tricetrt ure do ene ure in nato zgubi ocinek, vse ostalo obcutek nespecnosti in nadalne pozivitve je pa psiha, oziroma v glavi prepricanje, da ne mores spat. Edino kaj je, da ko zavzijemo kofein ravno v tistem casu prezivimo krizo zaspanosti in smo potem lazje budni. Ce hoces kofein samo zaradi budnosti se dobijo tudi 200mg kofeinske tablete. Je pa za zdravega cloveka do 3 skodelice kave zdravo na dan saj kava za nekaj casa dvigne pritisk potem ga pa ko popusti se normalizira oz. lahko se izbolsa. Drugace pa za cez noc ucit je bolsa guarana saj se sprosca postopoma. Kofeina se pa telo cez cas navadi in moras za isti ucinek povecat dozo kofeina na koncu ocinka skoraj ni vec razen, da je dobro za zdravje saj ima se druge pozitivne sestavnine kava. Tako, da potem ce hocemo ocinek moramo za kaksna dva mesca prenehati z kofeinom, da se na to telo spet odzove na majhno kolicino kofeina.

Gjurisic ::

Skratka moraš naredit malo pavze, kaki pa so stranski in pozitivni učinki pri kavi?

shark_nm ::

Vem da so bile neke študije o tem, da brezkofeinska kava povzroča srčne težave... hmmmm za katero stvar pa še niso naredil študije in potegnili črto da škoduje. Navadna kava je enkrat dobra enkrat ne...

imallears ::

Jest sm pa nekje slišu, da navadn kofe s hladnim mlekom škoduje srcu. Ma kdo kej vec info? :)

5er--> ::

Brezkofeinska kava je vse prej kot brez kofeina. (Če se prav spomnim, ga je imela tista, ki smo jo analizirali v prvem letniku še vedno več kot zeleni čaj...)

MrBrdo ::

kar-nekdo je izjavil:

Je pa za zdravega cloveka do 3 skodelice kave zdravo na dan saj kava za nekaj casa dvigne pritisk potem ga pa ko popusti se normalizira oz. lahko se izbolsa.

jaz ponavadi zaspan ratam po kavi :P

5er--> je izjavil:

Brezkofeinska kava je vse prej kot brez kofeina. (Če se prav spomnim, ga je imela tista, ki smo jo analizirali v prvem letniku še vedno več kot zeleni čaj...)

a nima pravi čaj tein in ne kofein? al neki takega.. al je to isto? pa a ni tako, da imajo pravi caji vec tega noter kot kava, na sploh? torej se mi zdi cudno to kar pravis
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

Bor H ::

Če me spomin ne vara sta tein in kofein ista stvar, sam zaradi laičnosti/slabe raziskanosti se je prijelo različno ime.

shark_nm ::

ma ja tein in kofein sta alkaloida. Kofein je v bistvu skupina (tein pa podskupina), čeorav v angleškem jeziku ni teh klasifikacij. Oni pravijo da čaj vsebuje kofein... In mimogrede čaj vsebuje več kofeina kot kava ;)...jaz kar zelenega vanilija z mlekom ruknem včasih pa je

PacificBlue ::

Heh, čeprav s tem k dodaš mleko čaju, zmanjšaš njegove zdravilne učinke, zaradi beljakovine kazein v mleku, ki zmanjšajo koncentracijo flavonoidov v čaju.

Sicer pa zeleni čaj se naj ne bi pil z mlekom..No vsakemu svoje oz kar mu paše:)

IceIceBaby ::

In mimogrede čaj vsebuje več kofeina kot kava ;)...jaz kar zelenega vanilija z mlekom ruknem včasih pa je


Tole pa ni res. Črni čaj ima največ kofeina, pa še vseeno ga je 2x, 3x manj kot v kavi (govorim za normalno dozo, 1 skodelica). Zeleni čaj ima še manj kofeina.

Vsebnost kofeina se razlikuje tudi glede na sorto čaja in način fermentacije. Načeloma je črni čaj močnejši, zeleni (nefermentiran) pa šibkejši.

Ima pa kofein v čaju malo drugačne učinke kot v kavi, zaradi drugih stvari, ki so tudi prisotne v čaju. Po domače, kava da večji "šus", dvigne srčni utrip in te naredi bolj budnega. Čaj, še posebej zeleni nima takega vpliva na srčni utrip, ampak povečuje koncentracijo in pomirja.

Caffeine @ Wikipedia
http://www.umm.edu/altmed/articles/gree...

Sicer pa zeleni čaj se naj ne bi pil z mlekom..No vsakemu svoje oz kar mu paše:)


Sicer je res, najboljše je tisto kar ti paše se ti zdi okusno. Ampak zeleni čaj se običajno pije kvečjemu z limono, najboljše pa kar brez vsega. Z mlekom se običajno pijejo črni čaji. Earl grey se pije z limono.

shark_nm ::

no se popravlajm. Tisti vanilija je v bistvu črni čaj. Zeleni čaj pa je superca če ga zmešaš. Jaz dam kak super sadni čaj in zelenega skupaj....se vse ohladi piješ ko sok pa še natampiran ko bomba :). Prav imate....črni ima vreč kofeina in način delovanja je drugačen kakor pri kavi. Kava ima menda zato več kofeina, ker se bolje izloči iz kavnih zrnc, oziroma jih kar popijemo delce le teh, medtem ko se čaj samo namaka v vodi in kolikor se izloči se...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kava in tesnoba

Oddelek: Loža
243299 (2165) imagodei
»

kava prekinitev trajno...

Oddelek: Loža
151420 (856) MostWanted
»

Kofeinske tablete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6211719 (10272) imagodei
»

Pitje kave brezpredmetno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
7723565 (19991) ABX
»

Kofeinska abstinenca aka dan brez kave...

Oddelek: Loža
246800 (6293) mojsterleo

Več podobnih tem