» »

kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc

kako dati zvok iz tv na hisni kino??? Prosim za pomoc

karamanica ::

Zdavo.

Doma imam Phillipsovo televizijo in Phillipsov hisni kino.Prosil bi vas za pomoc pri vzpostavitvi zvoka iz tv na hisni kino, nikakor mi ne gre.
Npr ko zvecer gledam porocila bi imel rad zvok na hisnem kinu in ne na tv.Hotel sem stvar resiti z opticnim audio kablom ampak mislim da tv nima te moznosti, hisni kino pa ja.

Prilagam slike obeh naprav za lazjo predstavo. Hisni kino in tv sem povezal z HDMI kablom.

TV: http://www.philips.si/c-p/37PFL4606H_58...

HIŠNI KINO:http://www.philips.si/c-p/HTD3510_12/5....

Najlepsa hvala za pomoc

Gapi ::

Audio return channel Poglej na katerem hdmi imaš to opcijo.
No person is rich enough,to buy back his past.

karamanica ::

Mislis ARC na tv-ju???

kokos25 ::

Digital audio out na tv poveži s koaksialnem kablom na fršterker...druge opcije mislim da nimaš...
Ne mi ponujat celeronu 366mhz za 70€....hvala...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kokos25 ()

Gapi ::

Tole se najde Če vpišem arc in model tvojega televizorja. Hišni kino pa po specih ima arc.
No person is rich enough,to buy back his past.

kari ::

Jaz sem si nabavil tole in dela brez problema http://shop.pillipood.ee/0409000000/0/r... :D
Da se pa dobit tudi cenejšo, išči pod SPDIF Digital/Analog converter.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kari ()

Blazz ::

jaz sm tak DAC kupil na ebayu za 10 dolarjev, deluje odlično

karamanica ::

Zdravo

Hvala za odgovore.Odlocil sem se da bom ta teden kupil ta pretvornik SPDIF. Upam da bo delalo.

Se vprasanje: mislite d bi zadostoval samo en coaxielen kabel iz tv( digital audio out v hisni kino v audio in) ???

Zanima me samo ali mora biti nato hisni kino vedno ko gledam tv tudi on prizgan?? Zaradi zvoka.

krepki ::

Zakaj bi pa kupoval ta pretvornik,saj ti tv podpira EasyLink (HDMI-CEC) na HDMI1 prav tako ti to isto podpira hišni kino,torej če hišni kino povežeš z HDMI kablom na TV HDMI1 na Tv nastaviš da gre zvok prek HDMI arc ali EasyLink ne vem kako imaš označeno v menijo za nastavitev zvoka.
In zadeva bi mogla delovat ob vklopu tv ja se avtomatsko vklopi hišni kino in zvok na hišnem kinu upravljaš normalno z tv daljincem.

o

Gapi ::

Ne ve da samo en hdmi ima podporo arc in ne vsi. Probal je pa tako samo na prvem.
No person is rich enough,to buy back his past.

karamanica ::

*Krepki* naredil sem ravno kot si napisal. Hisni kino in tv sem povezal z hdmi arc. Deluje.Na tv sem tudi nastimal Easy Link-deluje vse tako da z daljincem od tv upravljam hisni kino ampak ko prizgem tv je hisni kino ugasnjen,ne glede na to da sem na tv nastimal da gre zvok skozi hdmi,izklopil tv zvocnike.

Pojma vec nimam kako.Vse naredim kot v navodilih pise pa ne gre. Sem v dilemi ker sem prebral da hdmi kabel prenasa zvok in sliko iz hisnega kina na tv in NE obratno. Je to mogoce problem katerega bi resil s SPDIF pretvornikom da bi zvok poslal iz tv na hisni kino????



*Gapi* zadaj na tv imam dva vhoda hdmi. Na prvem imam priklopljen t2-to je na hdmi2, na drugem vhodu pa imam priklpljen hisni kino-tu pa na hdmi vhodu v tv pise hdmi1 ARC. Mislim da sem pravilno povezal.

krepki ::

karamanica je izjavil:

*Krepki* naredil sem ravno kot si napisal. Hisni kino in tv sem povezal z hdmi arc. Deluje.Na tv sem tudi nastimal Easy Link-deluje vse tako da z daljincem od tv upravljam hisni kino ampak ko prizgem tv je hisni kino ugasnjen,ne glede na to da sem na tv nastimal da gre zvok skozi hdmi,izklopil tv zvocnike.

Pojma vec nimam kako.Vse naredim kot v navodilih pise pa ne gre. Sem v dilemi ker sem prebral da hdmi kabel prenasa zvok in sliko iz hisnega kina na tv in NE obratno. Je to mogoce problem katerega bi resil s SPDIF pretvornikom da bi zvok poslal iz tv na hisni kino????



*Gapi* zadaj na tv imam dva vhoda hdmi. Na prvem imam priklopljen t2-to je na hdmi2, na drugem vhodu pa imam priklpljen hisni kino-tu pa na hdmi vhodu v tv pise hdmi1 ARC. Mislim da sem pravilno povezal.

Probaj z z drugim HDMI kablom,ker kabel mora omogočat HDMI ARC zato pa rabiš kabel HDMI 1.4 ker samo ta podpira ARC.
http://www.hdmi.org/manufacturer/hdmi_1...

krepki ::

Probaj še prvo vklopit hišni kino,če bo ta vklopil tv.In ali ko tv ugasneš izklopi hišni kino,če ne potem bo res potrebno menjat HDMI kabel z 1.4 kablom.

karamanica ::

Imam 2.0 najnovejsi hdmi kabel. Evo prilagam 3 slike mojih nastavitev na tv:

http://www.mojalbum.com/karamanica/hdmi

Krepki: ko prizgem hisni kino se takoj zatem posledicno prizge se tv.

Jaz mislim da je napaka v tem da ne znam tv nastimati v nastavitvah,ker vse sem naredil,priklopil kot ste mi svetovali ampak kar ne gre.

krepki ::

Če prav razumem ti zvok na hišnem kinu deluje,zdaj je problem samo še v tem,da ko ugasneš tv se hišni ne izklopi,mislim pa da tukaj niso krive nastavitve zvoka ampak,je krivo to,da tvoj tv dobiva signal iz digitalnega sprejemnika.

Ta zadeva bi ti delovala,če bi imel signal prek koaksialnega kabla torej kabelsko tv ali DVBT,takrat bi ob vklopu tv vklopil tudi hišni kino,če imaš možnost probaj.

karamanica ::

Zdravo

Ravnokar sem klical na Philips podpora in tammi je prijazna gospodicna resila problem. Fora je bila v nastavitvah hisnega kina,treba je bilo nastimati da hisni kino vlece zvok preko HDMI-ja iz TV-ja.Potrebnih je bilo 5,6 pritiskov na daljincu od hisnega kina in zadeva deluje.

Sedaj samo prizgem tv nato z daljincem od hisnega kina prizgem hisni kino in na gumbu SOURCE najdem ARC IN in zvok se avtomatsko aktivira oz prenese na hisni kino.

Jaz se pa ze en teden ubijam od brige kako resit tezavo :)

Hvala vam vsem za cas in pomoc ki ste mi jo nudili !!!!!

krepki ::

Podobne težave sem imel z hišnim kinom pioneer in philips tv jem,ko sem še imel kabelsko je zadeva delovala ob prižigu tvja je avtomatsko vklopil hišni kino in zvok se je sam naštimal,ko sem kabelsko odjavil in priklopil box od siola sem moral ročno vklapljat hišni kino in nastavit na arc.

Zdaj sem si sistem sestavil sam yamaha reciver in dali zvočnike in zdeva deluje tako kot mora res pa je da je strošek veliko višji od navadnega hišnega kina.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hisni kino

Oddelek: Zvok in slika
121045 (821) simone
»

Zvok iz TV na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
253958 (2507) billy
»

5.1 zvok iz PCja na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
212569 (2300) DarwiN
»

Zvok iz TV na hišni kino preko HDMI kabla

Oddelek: Zvok in slika
167301 (7062) Zvezdica27
»

Hišni kino Sony in LCD Philips - Kako nastaviti zvok?

Oddelek: Zvok in slika
193950 (3692) Dekinio

Več podobnih tem