» »

Hišni kino Sony in LCD Philips - Kako nastaviti zvok?

Hišni kino Sony in LCD Philips - Kako nastaviti zvok?

rzidar1 ::

Zdravo!

Imamo eno težavo.
Ati je kupil LCD Philips (novo serijo z Ambilightom) in hišni kino Sony dav-dz260. Od začetka je priključil HDMI kabel in je na hišnem kinu imel zvok, slike iz h.k. pa ni bilo na sliki. Nato smo priključili scart priključek in je bila slika. Pod nastavitvami smo dodali podporo za HDMI kabel (in izključili scart) in tako je slika preko HDMI-ja delala. Se je pa pojavil problem. Ob gledanju TV-ja, ni zvoka na h.k. Poskusila sem že vse mogoče, vendar zaenkrat še ni nič uspeha. Tudi če zdaj priključim scart, ni slike, ker je podpora za HDMI.

Je imel morda kdo podobno težavo in jo je rešil?

Prosim za pomoč.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

techfreak :) ::

HDMI je verjetno v samo eno stran. Torej iz hišnega kina na TV.

Če pa hočeš poslušati zvok iz TV na hišnem kinu pa je potrebno uporabiti poseben kabel za povezavo (digitalni je boljši, vendar vsi h.k. nimajo tega priključka).

rzidar1 ::

Aha.
Kaj pa preko scart priključka bi tudi šlo? Drugače pa hišni kino ima digitalni priključek, za TV pa nisem 100%, čeprav glede na to, da je nova, bi tudi morala imeti. Ali se motim?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

benx ::

najlažje ti je priklopit preko optike ali aux kabla (ponavadi izhod označen kot audio out) iz tvja na kino in boš imel potem tudi če boš priklapljal kakšne konzole ali kaj podobnega vedno zvok na kinu.

rzidar1 ::

Ok.
Zdaj moram še samo ugotovit, kaj od priključkov ima tv.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

benx ::

audio out na činče ima gotovo.

rzidar1 ::

to ima. samo pa hišni kino nima te možnosti. na žalost. to bi bila najboljša izbira, vendar ne gre.

tuje pdf z navodili.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: rzidar1 ()

benx ::

potem imaš na voljo optiko, samo pri teveju poglej če ima ta izhod, če je kakšna višja serija bi ga skoraj moral imeti.

rzidar1 ::

Zdaj iščem navodila na netu.
Je pa TV Philips 47PFL7603D/10.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

techfreak :) ::

S/PDIF izhod (koaksialni) ima.

rzidar1 ::

Kolikor sem sedaj videla v navodilih, bi moglo it. A mi lahko še samo kdo pove, kakšen kabel je to?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Okapi ::

Koaksialni 75 ohmski. V trgovini kupiš tistega, ki je namenjen za navadni video (vtiča sta rumene barve). Gre pa v bistvu tudi s katerimkoli kablom za zvok, ki ima činče.


O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

rzidar1 ::

Ok.
Tega pa imamo kar nekaj doma.
Hvala vsem!
Bom jutri poskusila, če se bom kaj oglasila "doma".
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

rzidar1 ::

Tako. Ati je poskusil povezat s činč kablom (črnim iz kompleta črno - rdeč) in sedaj je zvok, vendar je čisto tih, ne glede na to, ali povečaš glasnost na TV-ju ali H.K. A je možno da zato, ker je kar en kabel iz kompleta? Če je to to, potem bomo šli kupiti prav tistega rumenega. Ali bi bilo morda bolje, če bi vzela komplet bel-rdeč-rumen?
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Nikonja ::

Je normalno da ne moreš povečat glasnost na tv ker je signal digitalen in ga boš povečeval na HK, saj imaš daljinca ?
Ne bo razlike če boš zamenjal kabel ker signal ni analogan !

Okapi ::

Poglej, če ima televizor kje v nastavitvah kaj posebej za glasnost digitalnega izhoda (audio out). Ali pa če ima hišni kino v nastavitvah kaj za nastavit občutljivost digitalnega vhoda (digital in). Včasih imajo eno nastavitev 20+ dB. Drugače pa se bojim, da se ne bo dalo kaj dosti narediti.

O.

rzidar1 ::

Okapi... Hvala.
Bom pogledala.

Nikonja... Ja seveda imam daljinca. Tudi če dam na H.K. na ful zvok, še vedno ni nekega učinka.
Lp
Rosvita Zidar - RoZi

Dekinio ::

No pol pa še jaz vprašam...Malo sem pribiral in našel kar nekaj informacij...
Tudi mene moti, da ko gledam Tv ni zvoka na hišnem kinu...Sedaj me zanima kako bi lahko to povezal, da bi vse delovalo optimalno. Sedaj imam HK in TV povezan z HDMI kablom, zvoka na HK pa ni, če gledam TV.

Hvala!

Okapi ::

Zadaj na televizorju poišči audio out (zvočni izhod) in ga priključi na domači kino. Izhod je lahko analogen in digitalen, odvisno od modela televizorja, na domači kino lahko priključiš oba, boljši je digitalni.

O.

Dekinio ::

Sem iz TV priklučil sedaj še na HK. Iz TV sem iz dveh "činčov" TV OUT priklopil na AUX hišnega kina....težava pa je ta, da se sicer sliši je pa zvok dokaj tih...tud ko dam glasnos na HK se zvok malce dvigne....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zvok iz novejšega TV-ja na starejši Home Theater System

Oddelek: Zvok in slika
212185 (1665) gumby
»

WD Live in domači kino

Oddelek: Zvok in slika
346581 (5818) lowac
»

ZVOK IZ TV NA HIŠNI KINO

Oddelek: Zvok in slika
132301 (2190) Vaseer
»

Prenos zvoka iz TV na hišni kino

Oddelek: Zvok in slika
105778 (5516) SkyEye90
»

SiOL tv + DVD kino + TV kako do zvoka preko dvd

Oddelek: Zvok in slika
163550 (3146) jokl

Več podobnih tem