» »

Pravno tehnično vprašanje

Pravno tehnično vprašanje

Yohan del Sud ::

Ne vem če je ravno za v ložo, ampak to vem da berejo tudi geekasti pravniki.

Pravno tehnično vprašanje. Poskušal bom zastaviti čimbolj nevtralno.

Ali je uvoznik, distributer in zastopnik xy znamke dlančnikov dolžan priložiti samo slovenska tehnična navodila za uporabo dlančnika ali tudi slovenska navodila za uporabo operacijskega sistema (glede na to da je ta itak v angleščini in so tudi navodila zanj v angleščini že dodana)?

Če parafraziram, se OS na dlančniku šteje za OEM software ali za njegov (neobhodni, neločljivi) sestavni del? Ali kaj tretjega?

Kako bi si to razlagal zakon (ker po zakonu so slovenska navodila obvezna samo hardver, ne pa tudi za softver)?

Blup ::

Kaj ni OS software?! :\

Blup
:\

TylerDurden ::

OS dlančnika je bistvena sestavina dlančnika, brez njega ne bi bil uporaben, prav tako nimaš izbire kupiti dlančnik brez OS. Samo ko sem jaz kupoval so povsod dajali zraven knjigico moj dlančnik ali nekaj podobnega. Kje si pa to kupil?
Let\'s make some soap ...

ABX ::

Po moje je prej vprašanje kje je on to prodal? :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Yohan del Sud ::

ABX, ni smešno, stranka je odvetnik in ne zna angleško. In majhnega tiča ima.

Se strinjam da je OS bistvena sestavina dlančnika. In spodobi se, da se spodobi zdraven dati navodila za uporabo OS tudi v slovenščini. Ampak ali je to zakonsko obvezno, glede na to, da je konec koncev to OEM OS, kot vsak drugi OEM OS (kjer ne dobiš vedno brezplačnih navodil zdraven).

Po moje je to isto, kot bi kupil avto, dobil navodila za uporabo, zahteval bi pa še navodila za CPP (in pomožnosti še brezplačne učne ure vožnje).

OZZY ::

Za uporabo dlančnika moreš imeti slovenska navodila. Če jih nimaš jih lahko stranka zahteva in ti jih moraš dostaviti.
Za OS- Mislim da (beri **), je to odločitev prodajalca. Ker brez tega je dlančnik neuporaben in je sestavni del. Samo pri tem se ni pomembno spuščati v detajle ampak samo prevesti izraze kaj kaka funkcija pomeni. In pa za kaj se kaj uporablja.

** Zdej pa: Če so zraven dlančnika tudi navodila za OS (v kateremkoli jeziku) jih moraš prevesti in dat zraven. Vsaj koker jaz vem. Ker vsa navodila ki so zraven, naj bi bilo treba prevesti. Ker v naspronem primeru če se kaj pokvari lahko stranka reče, da ni blo slovenskih navodil zraven in ti moraš to popravit brezplačno, čeprav bi bila recimo kriva stranka. Če pa ni slovenskih navodil za tehnične stvari lahko stranka prijavi to inšpektorju (sem delal v eni taki štacuni pa je blo dosti okoli slo navodil rečeno).

Mogoče ni isto ampak vseeno. Je enkrat pred leti fotr nabavil ibm-ov računalnik, ki je imel gor naložene različne stvari. Zraven pa je dobil 4 bukve, vsaka po skoraj 300 strani ali več (eno za uporabo winskov, druge za uporabo programov). Samo takrat še niso bile prevedene v slovenščino, mogoč eše ni blo zakonodaje take, ker gre za kar nekaj časa.
Go with the flow.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OZZY ()

BigWhale ::

Banzai!

Poleg PC-a, ki ima OEM nalozene angleske Windowse dobis zraven knjigo v anglescini... Za sam OS. Navodila za uporabo racunalnika so slovenska. OS je kriticen del racunalnika ne glede na to kak racunalnik je. Ce poleg desktop racunalnika ni navodil v slovnescini, potem jih tudi poleg dlancnika ni potrebno prilagati. Bi pa jasno v obeh primerih bilo lepo.


--
BigW!

TylerDurden ::

Osebni računalnik se da kupiti brez OS, dlančnika pa noben proizvajalec ne izdeluje za nadaljno prodajo brez OS. To ti je isto kot gumbi na daljincu za TV, mora biti razloženo kaj je kateri, ker drugače ga lahko samo ob televizijo mečeš.
Let\'s make some soap ...

Ziga Dolhar ::

Yohan: tole ni 'prava' rešitev za tvoje vprašanje.

A če je sila, priloži kakšno slovensko knjigo o Pocket PCjih -- če seveda obstaja [sklepam da gre za Axime ...].
https://dolhar.si/

Yohan del Sud ::

Je ni. Je pa v dolgoročnem načrtu. Ti pa nehaj delat reklamo na javnem forumu... ;) 8-O

ABX ::

Yohan: zavlačuj zadevo dokler ne pridemo v EU, potem pa mu zaseri da je to po EU standardih. :)
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Eschelon ::

Čisto tako - ali mu nisi mogoče dolžan prodati tudi OSa v Slovenščini? :P


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Applov šef: svetovni davčni sistem potrebuje prenovo

Oddelek: Novice / Rezultati
4510542 (8221) galu
»

Navodila za uporabo Yamaha Drag Star 1100

Oddelek: Loža
91513 (1309) SaXsIm
»

vračilo mobitela ker nima slovenskega menija

Oddelek: Mobilne tehnologije
487832 (6525) sirotka
»

Canon S3 - slo navodila

Oddelek: Pomoč in nasveti
81479 (1329) mahi
»

SLO navodila za uporabo!?!?!

Oddelek: Strojna oprema
183169 (2914) STASI

Več podobnih tem