» »

Commercial stuff vs. Open Source (Free Software) stuff

Commercial stuff vs. Open Source (Free Software) stuff

BigWhale ::

Banzai!

Potrebujem: postni streznik, ki bo sposoben pretakati maile za 600 zaposlenih. Servirati bo moral tudi datoteke, torej je potreben nek 'file service'. Poleg tega je potrebna zascita pred virusi, potem potrebujem tudi web streznik, dns streznik in pa SQL streznik.

Vse to lahko kupim od komercialnega ponudnika (Microsoft, Sun, ...) ali pa se odlocim za namestitev enega izmet odprtih sistemov, kjer poleg samega sistema dobim tudi vso izvorno kodo.

Tako komercialne, kot tudi nekomercialne resitve ponujajo resitve za VSE moje zgoraj nastete probleme.

Naj me nekdo preprica, da se mi bolj splaca uporabiti komercialno resitev in zakaj.

PS: Upostevajte to, da poznam oba sistema tako dobro, da mi je vseeno s cim delam.


--
BigW!

andrej ::

to je bolj vprasanje za marketing ;):D

BigWhale ::

Banzai!

Marketing spada tja kamor spadajo ekonomisti, frizerji in telefonski sanitetni tehniki... Vsi pa vemo kaj se je z njimi zgodilo in kam so padli... Tisti, ki pa ne vedo, pa naj preberejo Vodnika.. ;)



--
BigW

Brane2 ::

BigWhale:

Slightly OT pa vendar. Katera nekomercialna rešitev za Linux se ti zdi optimalna ?

Razmišljam, da bi si piču statični IP in mel vse stvari na lokalnem serverju (ADSL 4096/768 kbit)...


TIA

kopernik ::

Odgovor je simple:
če dobro poznaš poznaš open-source izdelek in veš
kje se nahajajo morebitni problemi, potem vsekakor
open-source.
V nasprotnem primeru (potrebna podpora, svetovanje)
pa komercialne zadeve. Le pri virusni zaščiti se mi zdi,
da se splača nekaj vložiti. Dober antivirusni program nikoli
ne škodi.
Drugače pa, glede na to, da gre za mail server, po moje
ni panike. Kar open-source.

lp

BigWhale ::

To Brane2:

To je nekako tako, kot ce bi me vprasal kateri avto je najboljsi...

Trenutno sem na debianu, prej sem bil hardcore slackware user... Za server definitivno, instaliras base install in potem samo naknadno vse sproti instaliras kar potrebujes... seveda ce imas broadband.. ce nimas je malo tezje... :)

Jaz imam debian unstable tudi na desktopu... Pa je vecinoma casa bolj stable kot Win... ;>

Drugace pa a desktop, moja punca prisega na Suse 8.x :) Ceprav je po mojem vse kar danes dobis ok... Mandrake, Red Hat...

Vse stvari imeti na lokalnem serverju pa pomeni tudi to, da moras vedeti kaj delas in zakaj imas stvari tako urejene. Je pa seveda to prednost, ker ti mail popne na ekran sam od sebe, ga ne rabis od nikjr 'vlect' :)

SiLOL ima dnevno tudi po 42 minut in vec izpada na ADSLu... ;>


--
BigW!

Mr.B ::

Kaj pa ima marketing z izbero OS ? Če kot tehnik nisi sposoben prepričati marketinga, zakaj raje open sorse namesto MS-ja je pač problem tehnika. Uporabljaj tisto kar oz pri čem si boljši.
Za Ms-je je pa značilno, da moraš imeti za vsako zadevo svoj server. Sej veste, ko MS ni kompatibilen sam sabo, ali pa ti IIS začne srati pa ti začne srati exchange pa ti potem začne še com+ težiti itd. Sploh pa obužujem Backoffice server 2k, kaj ko mi crkne server, restor backup saj dokler ne dobim hardwera, sucks.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Brane2 ::

BihgWhale:


Ne, ne. Mislu sem na pop3 & SMTP server.

Kar se Linuxa tiče, sem se zaenkrat ustalil na LinuxFromScratch.

Dobim sicer v kratkem Suse 8.2, samo to je bolj tko usput, da mi dela gužvo na polici...

BigWhale ::

To Brane:

SMTP, postfix...

POP/IMAP ... Hmmm. odvisno od potreb... Cyrus, Courier, WU... Kaj pa vem, tle imajo vsake oci svojga malarja... :) Ce nucas zadaj SQL bazo za userje ali pa LDAP, potem bo kak cyrus zalegel.. ali pa courier... Ma jaz sem probaval oboje, pa je vse skupaj prakticno isti smorn... ;>


--
BigW!

BigWhale ::

... in potem ko si nastimas auto signature, se se pod vsak post podpises... Za vsak slucaj... ce bi auto sfalil... ;>

Mercier ::

BTW, koliko stane MX record (vpis v DNS)? (ali imate to kar sami?)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

BigWhale ::

Banzai!

MX? Stane kje? PRi providerju? Ali pri tvojem DNSu? Ce imas svoj DNS, potem si ga sam naredis... Ce nimas, potem ti ga ISP v veliki verjetnosti ne bo naredil... :P

der_Alte ::

BigWhale: SiLOL ima dnevno tudi po 42 minut in vec izpada na ADSLu... ;>
cudne so zadeve na stajerskem koncu, da kar vsak dan... :D

Mercier ::

@BigWhale

Hja, tvojih 600 je Brane sklestil za enih 590, jaz pa še dodatno za enih 7. :D Dobil sem idejo, da bi si mogoče še sam ..piču statični IP in mel vse stvari na lokalnem serverju...

Vem, da lahko naredim sam, ampak če bi bolj resno poštimal, nebi tega teral na računalniku, ki ga ugasnem, ko grem na pifce...bi dal na bolj resen DNS. Malo sem upal, da bo ker napisal, da je to itak zastonj...pač pokličeš, pa prosiš. :'(

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mercier ()

Brane2 ::

Saša:

Par stvari:

- u firmi mam tolk enih računalnikov, da se že sam ne znajdem več. SPLOH mi ni problem pustit eno mašino na strani, da dela kot server/proxy/firewall itd...

-pri sedanjem stanju stvari (account pri SGNu in SiOLu) me moti odvisnost od njihovih storitev. Email mi je ŽIVLJENJE. In če ta ne dela, je s*anje.

Še slabše je, če "moj" mail server potihem požre maile, ki jih dolgo in nestrpno pričakujem, ker jih ima za spam. Ali pa, če moji maili ne pridejo na cilj, ker je pač SGNov mailserver v črni listi ciljnega serverja. Če imaš svoj email server, si veliko bolj čist. Tudi nastaviš ga lahko bolj varno, saj ti ni treba propagirat mailov naprej. Vse kar tvoj osebni server dobi, bodisi sprejme bodisi zavrže.

- mam močan občutek, da bi kljub morebitnim napakam, ki bi jih lahko naredu moj uptinme bil bistveno boljši od sedanjega

-UPS mi ni noben problem zmontirat za eno mašino. Pa tudi brez njega bi imel uptime BISTVENO boljši kot sedaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Mercier ::

Šur, saj je čisto razumen namen. Jaz bi pa svoje imel za potrebe preseravanja. Vsaj na začetku. Ampak če me ne bi dosti koštalo - zakaj pa ne?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

linux

Oddelek: Operacijski sistemi
281316 (834) Bakunin
»

Domači ljubljenci (psi)

Oddelek: Loža
432393 (1784) Tarzan
»

Čemu sploh še Microsoft

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
322017 (2017) necromncr
»

Excel in php

Oddelek: Izdelava spletišč
11847 (751) alesrosina
»

SQL problem

Oddelek: Programiranje
9808 (726) BigWhale

Več podobnih tem