» »

Vezava RJ45 vtičnice

Vezava RJ45 vtičnice

d4vid ::

Zdravo, mi lahko kdo hitro svetuje, kako se veže RJ45 vtičnica od Tem čatež? Na vtičnici je narisan razpored po barvah, kako se veže na drugi strani na RJ45 konektor? Po klasičnem standardu T-568-A ali B?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

FX6300B ::

če rabiš za navaden ethernet kabel (za internet) naj nebi bilo težav in moraš gledati le da imaš na obeh straneh isto ker osebno mi ni jasno zakaj 2 standarda itak če daš na obeh straneh enako nebo problemov sepravi če daš na eni strani standard A moraš tudi na drugi po moji logiki
  še slika razlike med crossover in ethernet kablom

še slika razlike med crossover in ethernet kablom

d4vid ::

Standardi so z razlogom.

Nekaj konektorjev sem pa ze stisnil, da bom vedel. Zal nisem se nikoli vezal tem catez vticnice, za katero tudi sprasujem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Hebel ::

Tako kot je narisano moraš zvezat, ker pini niso v takem vrstnem redu porazdeljeni, kot je na sliki vtičnice od TEM. Na obeh straneh isto (A-A ali B-B, ne A-B). Žice razporediš, porineš not in stisneš.

lp

matobeli ::

Kaj pa se uporablja bolj standardno? A ali B način?

Matko ::

d4vid je izjavil:

Zdravo, mi lahko kdo hitro svetuje, kako se veže RJ45 vtičnica od Tem čatež? Na vtičnici je narisan razpored po barvah, kako se veže na drugi strani na RJ45 konektor? Po klasičnem standardu T-568-A ali B?


Načeloma je na vtičnicah napisan barvni razpored za oba standarda, poskrbi le da imaš po celotnem objektu uporabljen isti standard.

Sicer podaj točno oznako tvoje vtičnice.

TRIROG ::

Nekje sem prebral, da je B standard novejši/kasnejši in bi se naj uporabljal ta ...
Sicer pa glede na to, da se pri izdelavi UTP kablov bolj ali manj uporablja B standard (BO,O,BZ,M,BM,Z,BR,R) sem pri sebi vse zvezal po B.

EDIT:Na vtičnici sta oba razporeda. Če si sledil tistemu za A potem konektor delaj po A, sicer B.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TRIROG ()

LuIK ::

Zdravo,

Konektorje sem že dajal na obe strani UTP kablov v preteklosti, tako da to načeloma znam (oz mi rata, ker je delalo). Sedaj pa imam eno vprašanje (morda neumno): torej na eni strani bi bil UTP kabel zaključen s konektorjem (ki bi ga dal v računalnik npr ali kako drugo napravo, ki potrebuje internet), na drugi strani pa bi se kabel zaključil z vtičnico. Iz tega imam dve vprašanji:
1/ Ali na obeh straneh, torej v konektor RJ45 in na drugi strani v vtičnico, zložim žice v enakem zaporedju (npr vezava B) in
2/ Kakšno zaporedje vezave pa naj vzamem za povezavo med to vtičnico in modemom?

(če nisem bil dovolj nazoren, je zaporedje tako: RJ45 konektor --------(kabel 20m)---------VTIČNICA--------(kabel 2m)----------MODEM)

Najlepša hvala in lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

tony1 ::

Povsod daj vezavo B, vendar bolj iz razloga delanja reda. B vezava je minimalno bolj pogosta, ker je včasih omogočala, da si jo direktno uporabil tudi za ISDN telefone (ki so vmes že izumrli, tako da je to v praksi nepomembno).

Če imaš na eni strani povezave A, na drugi strani pa vezavo B si ustvaril cross-over kabel, kar pa je danes prav tako praktično nepomembno, saj znajo vse naprave že desetletje in pol delovati tako s straight kot s cross over kabli (tj. vse podpirajo "protokol" Auto MDI-X).

LuIK ::

@tony1: najlepša hvala za odg. Torej bom v vse vtičnice, vtikače, konektorje itd. stlačil majhne barvaste žice po principu vezave B, pa najbrž nimam kaj falit?

tony1 ::

Točno tako.

mirator ::

Vedeti moraš po kakšnem standardu je narejena napeljava in kakšen standard zahteva modem. Variante imaš sledeče:
- napeljava standard A - modem standard A
- napeljava standard A - modem standard B
- napeljava standard B - modem standard A
- napeljava standard B - modem standard B
Lahko pa seveda narediš po principu, da tudi slepa kura zrno najde. Če boš zgrešil ne bo ravno katastrofa. pač boš konektor odščipnil in priključil novega po drugem standardu.
Najboljše pa je, da ti pripaviš kabelsko povezavo, konektorje pa ti naj namontira ponudnik interneta.

LuIK ::

@mirator: modem že imam, optiko od Telekoma Slo. Ne vem zdej modela modema na pamet, ker nisem doma. Tisto bi jaz dalje napeljeval, ker se je pokazalo, da rabim internet (wifi slabo lovi, pa še kable napeljat mi je najbolj enostavno). Ne bo tist stric od telekom operaterja nič več okrog hodil....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: LuIK ()

tony1 ::

mirator je izjavil:

Vedeti moraš po kakšnem standardu je narejena napeljava in kakšen standard zahteva modem. Variante imaš sledeče:
- napeljava standard A - modem standard A
- napeljava standard A - modem standard B
- napeljava standard B - modem standard A
- napeljava standard B - modem standard B
Lahko pa seveda narediš po principu, da tudi slepa kura zrno najde. Če boš zgrešil ne bo ravno katastrofa. pač boš konektor odščipnil in priključil novega po drugem standardu.
Najboljše pa je, da ti pripaviš kabelsko povezavo, konektorje pa ti naj namontira ponudnik interneta.


Ata, ne komplicirajte, to je vse popolnoma nepomembno, leto 2002 je že mimo.

Likalnik ::

tudi jaz pravi, da je preveč kopliciranja...tudi sam se isto delal...tako vtičnice kot kable vezal na standard B in ni nobenih težav.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razlika v UTP kablih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
14125160 (2383) bbbbbb2015
»

Pravilna vezava UTP kabla v mrežno vtičnico

Oddelek: Omrežja in internet
2141534 (2791) dvihtelic
»

UTP klešče (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7611279 (8045) gumby
»

Vezava žic iz modema na PC

Oddelek: Omrežja in internet
101447 (1311) NeMeTko
»

Hiter upad pasovne širine...

Oddelek: Omrežja in internet
91448 (1237) 5er-->

Več podobnih tem