» »

novo kolo Hervis

novo kolo Hervis

ircr ::

se tole splača? https://www.hervis.si/products/product?...

za 400€

Machete ::

Jaz bi rekel da ne. Tole je čist navaden čipi šipi bajk, vreden 300EUR ali manj. Ne pa 470.
Za 500, 600 ali 700 dobiš že hudega gorca, če dobro najdeš in še malo zglihaš. Tole je pa kar neki. Za malo po mesto ok, kar koli drugega pa pomoje razpade po enmu mescu.
Samo mojih par centov.

ircr ::

Ok, še nekaj sem pozabil omeniti. Imam na izbiro 2 kolesa, ker ga "dobim". Pa me zanima če je vreden ta KTM 100€ več? Itak jih ne bom jaz plačal, ampak samo tko informativno.

ingeniero ::

Preveri kolesa pri Cultu. Trenutno imajo celo neka huda znižanja. Recimo Cult Explorer: http://www.cult.si/v01/c_002.php?IDD=1&... Za recimo 587 dobis celotno opremo Deore. Za neko normalno voznjo bi pa oprema Alivio ze tudi morala biti dovolj.

Machete ::

A res ne moreš vplivat na izbiro? Zakaj rineš v ta KTM?
V glavnem, če se lahko zmeniš z božičkom, daj res raje Culta, še raje Scotta. Sam nisem najbolj na strani Culta, ker sva s kolegom gonila podobne fure večinoma skupaj in je razpadel mnogo bolj in prej kot scott (enak cenovni razred, primerljiva oprema)
To mislim pač do te mere, da je bilo treba stvari rihtati na servisu.
Več boš dobil za ta denar pa pri obeh. Je pa res, da nisi napisal, koliko kaj in kje misliš sploh počet z njim.

ircr ::

Huh, problem je le ta, da mi je nekdo dolžan nekaj in sva se zmenila da mi kupi kolo. Problem je, ker on nima gotovine in bo to kupil na obroke. Zato taka bolj "skopa" izbira.

JE pa kolo za asfalt, makadam in malo gozda - ampak večinoma beton.

GTX970 ::

Resno, Hervis je tako kot Bigbang pc konfiguracije.
Tam kupujejo samo noobi.

Raje najde specializirane kolesarske trgovine, kjer ti bodo znali svetovati.
Pred nakupom bi jaz obiskal vsa tri in si tako ustvaril neko mnenje o ponujeni izbiri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

ingeniero ::

Pri Scottu je potem treba malo paziti tudi katera je gonilka, pesta, ker ponavadi dajo samo menjalnike višjega ranga ostalo pa bolj generično (seveda odvisno od modela). Pri Cultu pa je vsa oprema istega ranga, razen če delaš svojo konfiguracijo. Je pa res najbolje preizkusiti v specializiranih trgovinah in ne v Hervisu.

blindb ::

@ingeniero... kaj mas ti kak marketing pozition pri Cultu? ;)
sicer pa ja, se pridruzujem ingenieru in njegovim mnenju ...ter tudi sam priporocam Cult-a :)
Mislim da bi morali uvesti davek na idiotizem.

mitja73 ::

Mehanskih diskov se izogibaj za vsako ceno razen če je tvoj hobi rihtanje zavor.
Za kakih 600€ dobiš že Deore ki je že "resna" oprema kako kolo lanskega letnika ki mu nič ne fali vs. letošnjemu. Merida npr.

ingeniero ::

blindb: To je moja druga služba ;) Sej ne ;)

Runnagain ::

mitja73 je izjavil:

Mehanskih diskov se izogibaj za vsako ceno razen če je tvoj hobi rihtanje zavor.
Za kakih 600€ dobiš že Deore ki je že "resna" oprema kako kolo lanskega letnika ki mu nič ne fali vs. letošnjemu. Merida npr.


A so tele mehanske disk zavore res tako slabe? Namreč, ravno takšne so na hčerkinem novem kolesu, in niso ravno veliko obremenjene (običajna cestna vožnja oz. cross country po makedamih in malo gozda).
Nekateri v primerjavi s hidravličnim izpostavljajo celo manj vzdrževanja (ni potrebe po menjavi olja, notri ne more priti zrak ipd.).
Se pa strinjam da obstaja velika razlika med njimi (sam imam hidravlične), ampak pri občasni uporabi kolesa oz. cestni uporabi (brez spustov ipd.) bi po mojem morale biti čisto ok.

mitja73 ::

Vzami V-brake ali hidravlicne diske, to je edina pametna izbira.
Mehanski diski so neka vmesna zgodba ki je v izumiranju, in to z razlogom.

Runnagain ::

Mja, pa so npr. kakšne Tektro Auriga hidravlične zakej? Tektro je kitajski proizvajalec, kar pa samo po sebi še ne pomeni, da ni v redu.

Zgodovina sprememb…

mitja73 ::

Shimano hidravlicne so poceni in ne rabijo odzracevanja in letnega vzdrzevanja, samo uporabljas prakticno.
Avid je treba odzracevat vsako sezono ob redni uporabi.

Tektro kar se pri nas prodaja se vecinoma montira na vhodne modele kjer je edini cilj samo najnizja mozna cena. Za po ravnem bo ok, se boljsi pa bojo vbraki za isti denar ker bojo delali bolje in brez vzdrzevanja prakticno.

usurp3r ::

Hervisa ti res ne svetujem. tam so cene moooočno precenjene, za tak denar boš največ dobil od nekaj let starega rabljenega kolesa z dobro opremo.

mujek ::

Kaj pa komentarji na intersport kolo?
Nisem nekaj poseben zahteven, in tudi nočem dati več kot 250 € za kolo.

ircr ::

po dolgem premisleku sem se odločil za kolo Cube Analog 29'' ...Ja, Hervis in te trgovine so res tko tko...

šernk ::

A so tele mehanske disk zavore res tako slabe?


z njimi prevoženih par 1000 km v zadnjih letih pa ne vidim slabosti. Umes sem samo 1x menjal zadnje V-brake, ker večinoma zaviram z diskom. Imam pa ploščice že toliko pobrane da sem moral zajlo malce nategniti, tako da bo počasi čas za menjavo. Mal več sile rabiš kot na hidravličnih, to je pa načeloma to kar je slabosti. Je pa res, da ko sem sam nabavljal so hidravlične komaj ven prišle in sem rekel ne hvala, še ena stvar več ki se lahko pokvari :)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Heisenberg ::

msms ::

Te Canyon ponujajo ogromno za ta denar in se jih res splača, kljub 50€ stroškom poštnine. Ko bom menjal Elana bom ziher vzel Canyon, ki jih mam na radarju že kar nekaj časa.

GTX970 ::

Kako preko neta izberete velikost okvirja in podobne malenkosti ?

Heisenberg ::

GTX970 je izjavil:

Kako preko neta izberete velikost okvirja in podobne malenkosti ?

seveda, saj imaš na sterani vodič kako se izmeriti če ne veš svoje velikosti

kixs ::

Heisenberg je izjavil:

www.canyon.de


Navadno je cakalna doba v mesecih do pol leta... vsaj tako je bilo lani. Zdej nisem sel preverjat.

Aston_11 ::

kixs je izjavil:

Heisenberg je izjavil:

www.canyon.de


Navadno je cakalna doba v mesecih do pol leta... vsaj tako je bilo lani. Zdej nisem sel preverjat.
Odvisno od modela do modela, barve do barve. Svojega sem dobil v enem tednu, se je pa razpoložljivost iz 6 tednov na 1 teden spremenila v roku parih dni.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero kolo (strani: 1 2 3 494 95 96 97 )

Oddelek: Šport
4840718945 (650) stratosD
»

Zavorne ploščice za kolo z diskom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5915156 (1010) Scorpy84
»

Katero nizkocenovno kolo kupiti (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8632887 (30414) stratosD
»

Naročanje kolesa iz Anglije

Oddelek: Šport
255685 (4913) Goran's Blog
»

Nakup kolesa

Oddelek: Šport
206522 (6090) R0K

Več podobnih tem