» »

Predplačniška visa

Predplačniška visa

«
1
2 3 4

PrihajaNodi ::

Lahko s predplačniško viso kupujem na aliexpress?

shadeX ::

Če je stanje, seveda.

PrihajaNodi ::

Am še nekaj kupiš0 jo v trafiki in/ali pošti kolikor sem gledal. Verjetno se stanje nalaga tudi tam, torej pošta, trafika?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

na ali lahko tudi nakažeš preko bančnega nakazila..
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Izdajatelj katerekoli Kartice je vedno banka, in minimalno kar zahtevajo je nek dokument in podpis, da ti jo dajo. Pač sistem teh kartic deluje tako, da prepoveduje anonimnost.

Magic1 ::

A nimaš neke paysafe card, ki ne potrebujejo nobene identifikacije?
Magic

PrihajaNodi ::

Ok, je pa račun jasno ločen od primarnega, tja se denar nalaga tudi fizično in ali preko bančnega nakazila. Čudno mi je ker kolikor sem slišal od znanca jo je kupil v trafiki brez podpisa.

Magic1 je izjavil:

A nimaš neke paysafe card, ki ne potrebujejo nobene identifikacije?



Sem že gledal pa je plačevanje samo za EU.Aliexpress je ne potegne.

Zgodovina sprememb…

Sami ::

Magic1 je izjavil:

A nimaš neke paysafe card, ki ne potrebujejo nobene identifikacije?


Paysafecard ni predplačniška visa, to je čisto ločen tip plačevanja.

Zate bi bil v tem primeru Smartpaycard (predplačniška mastercard).

Je pa dosti cenejša recimo predplačniška VISA Banke Koper, že v štartu plačaš 10EUR za 4 leta poslovanja (edini stošek uporabe).
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Fortes ::

Maš tudi sledečo opcijo http://www.neteller.com/. Malo razišči.

Gre pa za predplačniško mastercard, upravljaš preko spleta,
denar si pa lahko naložiš tako z bančno kartico preko "e-poslovanja", direktnim bančnim nakazilom,
ali pa uporabiš PaySafe card(dobiš v vsaki trafiki). Verjamem, da so še druge možnosti.

Sem probal pred približno dvema letoma in zadeva deluje.
Ne uporabljam več, ker imam predplačniško VISO. Pri nkbm sem plačal 5€ za njo.

PrihajaNodi ::

Hvala. Bom vzel potem to predplačniško od Banke Koper

Fortes je izjavil:

Maš tudi sledečo opcijo http://www.neteller.com/. Malo razišči.

Gre pa za predplačniško mastercard, upravljaš preko spleta,
denar si pa lahko naložiš tako z bančno kartico preko "e-poslovanja", direktnim bančnim nakazilom,
ali pa uporabiš PaySafe card(dobiš v vsaki trafiki). Verjamem, da so še druge možnosti.

Sem probal pred približno dvema letoma in zadeva deluje.
Ne uporabljam več, ker imam predplačniško VISO. Pri nkbm sem plačal 5€ za njo.



Problem je ker paysafa recimo aliexpress ne podpira.

Zgodovina sprememb…

Fortes ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hvala. Bom vzel potem to predplačniško od Banke Koper

Fortes je izjavil:

Maš tudi sledečo opcijo http://www.neteller.com/. Malo razišči.

Gre pa za predplačniško mastercard, upravljaš preko spleta,
denar si pa lahko naložiš tako z bančno kartico preko "e-poslovanja", direktnim bančnim nakazilom,
ali pa uporabiš PaySafe card(dobiš v vsaki trafiki). Verjamem, da so še druge možnosti.

Sem probal pred približno dvema letoma in zadeva deluje.
Ne uporabljam več, ker imam predplačniško VISO. Pri nkbm sem plačal 5€ za njo.



Problem je ker paysafa recimo aliexpress ne podpira.



Ko sem omenil paysafe, sem imel v mislih nalaganje denarja na to "virtualno" predplačniško kartico(http://www.neteller.com/).

PrihajaNodi ::

ampak tu pri tvoji metodi ti trgajo 10%

Fortes ::

PrihajaNodi je izjavil:

ampak tu pri tvoji metodi ti trgajo 10%


Tako je, se bolj splača kupit predplačniško kartico pri eni izmed bank.
To pa je zanimiva alternativa pomoje.

vorantz ::

samo če maš manj kot 15 let :P

NonPlusUltra ::

PrihajaNodi je izjavil:

Hvala. Bom vzel potem to predplačniško od Banke Koper


Upoštevaj stroške nalaganja denarja na kartico, oziroma prenosa sredstev. Če imaš možnost ali uporabljaš spletno bančništvo, jo vzemi na tisti banki, kjer imaš svoj TRR.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

krneki0001 ::

Z viso electron na aliexpresu ne moreš kupovat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

borisk ::

z viso debit pa gre (SKB)

Tac20 ::

krneki0001 je izjavil:

Z viso electron na aliexpresu ne moreš kupovat.


Z viso electron sm na aliexpresu opravil cca 50 nakupov.

krneki0001 ::

Tac20 je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Z viso electron na aliexpresu ne moreš kupovat.


Z viso electron sm na aliexpresu opravil cca 50 nakupov.


visa electron od abanke?
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Tac20 ::

Da od abanke.

Smrekar1 ::

Sami je izjavil:


Je pa dosti cenejša recimo predplačniška VISA Banke Koper, že v štartu plačaš 10EUR za 4 leta poslovanja (edini stošek uporabe).


To je druga najboljša opcija. Najboljša je predplačniška VISA NKBM, ki stane zgolj 9 EUR za 4 leta poslovanja (edini strošek uporabe) :P

No, v obeh primerih je še strošek nalaganja denarja na račun - univerzalna položnica pač, kakih 36 centov na nakazilo prek spletne banke, če imaš račun pri drugi banki.

Hk416 ::

Tvoj prijatelj je v trafiki verjetno kupil slednje: http://www.smartpaycard.net - nevem pa, kako kaj urejaš zadeve v primeru, če ti kitajci ne pošljejo izdelka?

krneki0001 ::

Tac20 je izjavil:

Da od abanke.


Zanimivo, moje aliexpres ne sprejme, niti je ne sprejme microsoft. banggood pa brez problema.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Sami ::

No, v obeh primerih je še strošek nalaganja denarja na račun - univerzalna položnica pač, kakih 36 centov na nakazilo prek spletne banke, če imaš račun pri drugi banki.


Brezplačno lahko nalagaš dobroimetje direktno na banki ali spletni banki Banke Koper, drugače pa je to edini strošek.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Smrekar1 ::

Sami je izjavil:


Brezplačno lahko nalagaš dobroimetje direktno na banki ali spletni banki Banke Koper, drugače pa je to edini strošek.


Saj če se ne motim je pri NKBM isto. Če imaš račun pri Banki Koper je njihova predplačniška visa boljša rešitev, če ne je NKBM boljša za cel 1 evro v 4 letih :)

delavec44 ::

NKBM virtualna visa je 5€ za 4 leta in brezplačna vpogledna spletna banka. Zaenkrat sem jo uspešno uporabil na ebay (paypal), aliexpress in mercator tehnika.

Lonsarg ::

Če kot ponudnik dovoliš uporabo Vise v svojem plačilnem sistemu potem po defultu podpiraš VSE Vise(razen če imaš kak ultra star terminal). Da recimo Elektron verzije ali electron in debit verzije ne podpiraš, moraš narediti precej dodatnih korakov, torej mora biti en konkreten namen, ponesreči ne bo noben trgovec izbirčen pri vrsti Vise z izjemo kot povedano kakih starih sistemov.

Ta poseben namen je največkrat zavarovanje pred krajo avto v primeru izposoje avta.

shadowfax ::

Pozdravljeni,

uporabljam debetno visa activo od Banke Koper. Po novem oz. že nekaj mesecev nekatera plačila zahtevajo avtorizacijo preko generatorja varnostne. Slednjega nimam in ga ne želim imeti saj se mi zdi popolnoma nepraktično za potovanja kar je moj osvnovni namen te kartica. Zanima me katero alternativo priporočate, seveda s čim nižjimi stroški.
Sicer z Viso Activo nimam nobenih stroškov, ne letno, ne na plačilo, ničesar, kar je super.

Furbo ::

Pri banki koper si vzemi predplačniško, visa Electron ali kako jo že imenujejo.

Jaz imam obe, tisto Visa Inspire, ki ti jo dajo če imaš račun pri njih in Electron, pri prvi morijo na polno z generatorji kode in nisem mogel kupovat na Amazon, paypal.. etc.. pri Elektronu zaenkrat še gre.

Tudi nakazila nanjo so nekaj pospešili zadnje čase.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

radmannsdorf ::

mislim da oba govorita o isti kartici. pa tudi če ne, mislim da se generator uporablja samo za spletne nakupe, ne pa za nakupe v trgovinah(potovanja).
sam imam od banke koper:
- visa business electron(poslovna, ne uporabljam)
- visa inspire(osebna, uporabljam za polog denarja na TRR, plačevanje kakšne položnice prek spleta)
- visa electron(debetna-predplačniška, uporabljam za paypal, plačevanje v spletnih trgovinah, na njo nakažem toliko kot mislim zapraviti preko spleta, zaradi varnosti, stane ~10€ za 4 leta, mesečnega vodenja ni)

@shadowfax, se ti je že zgodilo da so zahtevali generator v trgovini al kaj?

shadowfax ::

Verjetno imam to viso electron, takrat sem res nekaj plačal zdaj pa že sigurno 2 leti nisem imel nobenih stroškov. Je debetna tako, da si nalagam predvidoma kolikor rabim. Ne v trgovini ga niso zahtevali, bi jo pa uporabljal za rezervacijo hostlov, nakup kart za avtobus, vlak itd.

jusv ::

Jaz imam predplačniško MC od Hypo in sem tudi zadovoljen. Postopek na banki ti vzame 5 minut, stane pa te 9,80€. Vredu je tudi, da ne rabiš imet pri njih računa.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

medus ::

ene poljske banke izdajajo vise brez zbiranja osebnih podatkov (legalno po njihovih zakonih), je pa dost omejeitev kolk lahko na njo naložiš

in še večji problem je, a so popularne pri raznih scammerjih in se hitro zgodi da banka blokira celo serijo, čeprav jo zlorablja samo en

paypal jih ima večinoma blokirane

patyt ::

Ali kdo ve, kje bi se najbolj ugodno dalo dobiti brezimensko predplačniško viso?

Hvala.

koyotee ::

Brezimenske vise NI.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

patyt ::

Hvala na odgovoru.

A kdo ve, če je v praksi res potreben OTP čitalec?

fosil ::

Ni potreben.
Oziroma odvisno od banke.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

šajtrga ::

Berem če ničkolikorat glede vise in paypala tak da zadj potrebujem bottom of the line - pri kateri banki vzeti viso (da ne rabiš biti komitent), kako naloži denar na viso in ali lahko preko bankomata potem denar tudi dvigneš dol ali pa ga nakažeš

medus ::

patyt je izjavil:

Ali kdo ve, kje bi se najbolj ugodno dalo dobiti brezimensko predplačniško viso?

Hvala.

poglej na http://bitcointalk.org/ če se še dobijo tiste poljske, dobiš bančni račun na katerega lahko prejemaš nakazila, viso s katero lahko plačuješ/dvigaš na bankomatu (normalne provizije), spletno stran, kjer lahko gledaš promet (če si res paranoičen lahko preko tora)

samo je problem, ker jih uporabljajo tudi za razne nelegalne posle in ko / banka to ugotovi blokira celo serijo in potem si ob denar, ki si ga mel gor (oziroma teortično če poznaš kakega poljskega državljana ti lahko on dvigne)

aja, pa po 2500 eur prometa nehajo delat (zakonska omejitev)

krneki0001 ::

Ne vem če se še dobi. Tiste poljske so skoraj vse bile namreč shekane in so dol kradl denar na veliko, pa so celo serijo potem blokiral.

beta1 ::

Pozdravljeni,

Zanimam se za predplačniško Visa Electron kartico (Banka Koper) za mojega sina (za nekakšno varčevanje).

Če jo jaz vzamem na svoje ime, me potem zanima ali ima oz. hoče imet CSD tudi vpogled v to stanje gor?

LP

Lonsarg ::

To si pa neki zamešal Visa pač ni namenjena varčevanju, sploh ne predplačniška, pri kateri je limit kar celoten denar naložen gor! Predplačniške so pa sploh nemenjene da sproti daš gor kar boš porabil.

beta1 ::

Glede na to kakšne slabe obresti so, pol pa še se zna zgodit, da zaradi zmeraj večjega zneska, se zna kar hitro zgodit, da bo kašen vrtec dražji (kaj smo pol naredili, nič?).

Jaz bi samo rad, da denar ni doma. Je bilo pri nas v okolici kar nekaj ropov.

lp

radmannsdorf ::

za otroka odpreš TRR otrok ali TRR mladih. vpogled imajo na vse račune in vse kartice. in če mate veliko denarja, bo plačilo vrtca dražje, tako kot je prav.

Zgodovina sprememb…

beta1 ::

Veliko denarja, you must be joking :)

Zakaj že bi moral imet otrok, ki je komaj prilezel ven iz plenic, svoj TRR? Why? Pa nobenega limita ne nucam, kaj bo froc mali z limitom.

To mi je referent na Banki Koper predlagal na šalterju za to predplačniško viso, da se kao na CSDju to ne vidi. Zdaj pa jaz ne vem, če je to res.

Prosim za tehnični odgovor. Kaj se zgodi, če na to predplačniško viso fizično na šalterju položim (ne vem koliko je max. recimo 100 milionov EUR). Kaj bo zdaj z CSDjem? Vidijo, ne vidijo. Svoj TRR imam pri drugi banki, katerega navedem na vlogah. Na tej predplačniški pa itak imaš samo svoj sklic, TRRja pa ne.

hojnikb ::

en orng sef si kup, če se bojiš davkarije
#brezpodpisa

beta1 ::

Da bo sef dražji, kot kar bo v njem :)

hojnikb ::

kaj potem kompliciraš. V knjigo, na kateri se nabira največ praha pa basta :)
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Navadni bančni računi za do 18let so pri večina bankah brezplačni. Če hočeš še vsaj kakšno minimalno obrest(trenutni so sicer zanič) imaš tu še varčevalne račune.

beta1 ::

Bom še prespal par noči. Nekaj bom naredil glede tega.

Še zmeraj me pa zanima naveza predplačniška visa in CSDji.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785734579 (17610) plusdzabaka1
»

Visa Electron (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
330106735 (25585) Vetrpiha
»

Najugodnejša predplačniška MasterCard (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
261108468 (36389) Andro457
»

Debetna Visa Elektron ABanka - Paypal (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
333106384 (33431) PINki
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228652 (23017) šernk

Več podobnih tem