» »

Kateri telefon priporočate?

Kateri telefon priporočate?

1
2
»

next3steps ::

iPhone 5/5c/5s, če dobiš poceni. Samsung Galaxy A3(2017) - ni poceni.

1309976 ::

Si bom kar tole temo izposodil. Isčem soliden telefon, do 150 eur, po možnosti z Androidom (6?) za normalno uporabo (občasno fotografiranje, brskanje po spletu,ipd. poleg osnovnega poslanstva). Kaj priporočate? Aja, brez vezave. Pa da ni kitajc (slabe izkušnje).

Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

klinker ::

Dodaj se 50€ in ubavi rabljen Nexus 5x

kosta ::

Se strinjam, rabljen bo najboljša izbira.:) Sam bi v tem rangu vzel Samsung Galaxy S5. Je le (bil) flagship, je vodoodporen, odstranljiva baterija, fizičen home button,... skratka ne morš falit.

vilonja ::

Ravno danes gledal oglas za nexus 5x:
http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Izgleda zelo ohranjen. Mislim da je za ta denar to bomba.

1309976 ::

Kak se vam pa zdi Lenovo B (je trenutno pri enem izmed naših prodajalcev na voljo za 89 eur)? Ga je mogoče kdo imel?

http://www.gsmarena.com/lenovo_b-8506.p...

p.s.
Rabljenega ne bom kupoval, prav tako slabe izkušnje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

1309976 ::

Motorola Moto G4 zgleda zanimiva...mogoče kdo ve če se jo kje pri nas prodaja (po možnosti pod 150 eur)?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 1309976 ()

Ahim ::

1309976 je izjavil:

Kak se vam pa zdi Lenovo B (je trenutno pri enem izmed naših prodajalcev na voljo za 89 eur)? Ga je mogoče kdo imel?

Jaz bi se izogibal Androidnim telefonom, ki imajo samo 1 GB RAMa. Ze 1.5 GB se lepo pozna (ostane dovolj za aplikacije, da se ne zatika), 2 GB pa sploh. Imam Xperio E5 (z vezavo je bila pod 50 EUR, brez slabih 150 EUR pri Telekomu), ki je po obcutku prakticno enako odzivna kakor Nexus 5, ceprav ima samo 1.5 GB in pocasnejsi SoC.

Pri tej Xperii mi je vsec, da OS ni pretirano natlacen z raznimi traparijami kot so npr. Samsungi, pa tudi pristas fizicnega gumba nisem nikoli bil ... slabost je pa, da bo prakticno 100% ostala na Androidu 6 in ne bo dobil nadgradnje na 7 ...

klinker ::

vilonja je izjavil:

Ravno danes gledal oglas za nexus 5x:
http://www.bolha.com/telefonija/mobilna...

Izgleda zelo ohranjen. Mislim da je za ta denar to bomba.


A zamenjan ekran je zate ohranjen?

1309976 je izjavil:

Kak se vam pa zdi Lenovo B (je trenutno pri enem izmed naših prodajalcev na voljo za 89 eur)? Ga je mogoče kdo imel?

http://www.gsmarena.com/lenovo_b-8506.p...

p.s.
Rabljenega ne bom kupoval, prav tako slabe izkušnje...


Pol pa kupi neko kanto...samo ne pol jokat da dela z en kurac. Novo za ta denar je edino Xiaomi za kupovat na Androidu in si raje kako cheap Lumio najdi, ce ze noces rabljeno al kitajca.

1309976 ::

Če bo kanta delovala kot mora, tudi prav...ne rabim nekih "fensi-špensi" zadevic, a tiste osnovne morajo funkcionirati dobro. Poleg tega trenutno finančno stanje ni blesteče, zato raje nekaj solidnega a poceni, kot 200+ eurov telefon...verjamem, da so za ta denar zadeve res zelo solidne, a jaz trenutno iščem best buy varianto v spodnjem rangu telefonov...Sem že imel UMIja in dokler je delal je bil super telefon, ko pa je začel zafrkavati, potem pa vidiš zakaj je kitajc še vedno kitajc...tudi rabljen telefon (z bolhe) se mi ni najbolje obnesel (crknil po 14 dneh, ter sem imel "srečo" da ga je tipo vzel nazaj - oziroma, da mi je ob prodaji podpisal en dokument s katerim se je zavezal da je telefon brez skritih napak, na servisu so pa nato ugotovili, da je šlo za starejšo napako in je morala obstajati v času prodaje)...

No sem se razpisal...torej na kratko: iščem poceni (idealno do 100 eur, max 150) zadevo, ki bo obkljukala vse osnovne funkcije in bo delovala zanesljivo (pa ni rabljena ali kitajc). Ker nisem doma na tem področju, pa sprašujem za izkušnje na tem forumu, drugače bi telefon verjetno že kupil.

Ko primerjaš telefone in zmožnosti slednjih, te hitro zanese v srednji rang (200+ eurov), a kot sem dejal se poskušam tega izogniti, če bo le mogoče.

kosta ::

Dejstvo je, da za tak denar ne boš dobil pametne robe. Tko da vzem tistga ki ti najlepš zgleda.:))

Goody ::

NE bi kitajca, bi pa Lenovo ??? Drugače pa Ale123 v oglasih prodaja 4 mesece starega Xiaomi redmo note 3 za 110€. Mal mu še zbiješ pa si zmagal. Xiaomi glih en tolk ni kitajc kot ni lenovo?.i

1309976 ::

Sem čakal kdaj se bo kdo obregnil ob Lenovo. Mogoče še kratka razlaga: UMI kupljen direktno s kitajske je deloval solidno (po tem ko se ga je primerno usposobilo)dobro leto, nato so začele stvari odpovedovati. Lenovo (službeni), kupljen pri Mobitelu v Sloveniji, je deloval iz škatle in v cca dveh letih ni bilo nikakršnih težav (A-1000). Torej, če prav razumem, menite da telefoni do 100 eur tega denarja niso vredni?

N0t0ri0us ::

tudi sam imam lenovo vibe p1. S telefonom sem super zadovoljen in imam ga že več kot eno leto. S kitajsko "garancijo" pa malo manj.

Cena je bila takrat 130$ in sem res presenečen, da vse teče gladko.

V sloveniji bi takrat dal 270€. teh xx€ razlike je pa v lte band 20 in ni nfcja.

kosta ::

Torej, če prav razumem, menite da telefoni do 100 eur tega denarja niso vredni?

Točno tko. Če sem iskren, raje zdržim s starim telefonom tok da našparam vsaj nekih 250-300€, ker tole do 100€ je res pač čist osnovno. Stalno lagganje, slab ekran,...

Samael ::

kosta je izjavil:

Torej, če prav razumem, menite da telefoni do 100 eur tega denarja niso vredni?

Točno tko. Če sem iskren, raje zdržim s starim telefonom tok da našparam vsaj nekih 250-300€, ker tole do 100€ je res pač čist osnovno. Stalno lagganje, slab ekran,...


Takšna je tvoja izkušnja z napr. Xiaomi-jem Redmi 4A za 100eur? Stalno lagganje, slab ekran? Matr, maš pa res smolo ... da se med vsemi zadovoljnimi uporabniki tega telefona ravno tebi to zgodi :/

kosta ::

Ne, js sem ciljal na "naše" (Samsung, Sony, LG,...) telefone za 100€. Xiaomija bi mu pa priporočal sam če noče pač noče, js nobenga ne silim. Pred letom sem nekaj časa uporabljal mi2 in je bil odličen, sploh za svojo ceno.

next3steps ::

Ahim je izjavil:

1309976 je izjavil:

Kak se vam pa zdi Lenovo B (je trenutno pri enem izmed naših prodajalcev na voljo za 89 eur)? Ga je mogoče kdo imel?

Jaz bi se izogibal Androidnim telefonom, ki imajo samo 1 GB RAMa. Ze 1.5 GB se lepo pozna (ostane dovolj za aplikacije, da se ne zatika), 2 GB pa sploh. Imam Xperio E5 (z vezavo je bila pod 50 EUR, brez slabih 150 EUR pri Telekomu), ki je po obcutku prakticno enako odzivna kakor Nexus 5, ceprav ima samo 1.5 GB in pocasnejsi SoC.

Pri tej Xperii mi je vsec, da OS ni pretirano natlacen z raznimi traparijami kot so npr. Samsungi, pa tudi pristas fizicnega gumba nisem nikoli bil ... slabost je pa, da bo prakticno 100% ostala na Androidu 6 in ne bo dobil nadgradnje na 7 ...

1GB je dovolj, če imaš namen biti samo dosegljiv na telefonu. Pa za kakšen twit tu ali tam.

JanPa ::

Zdravo,

kaj bi mi proporočali med slednjo izbiro:
HTC Desire 825
Xperia XA
Xperia M4 aqua

oz nekaj kar je za par eur/mesec pri Simobilu na paketu tripster+

ali pa mogoče kak Xiaomi..kaj pravite?

lp

Dimnik ::

Odvisno, za kaj rabiš telefon?

klinker ::

JanPa je izjavil:

Zdravo,

kaj bi mi proporočali med slednjo izbiro:
HTC Desire 825
Xperia XA
Xperia M4 aqua

oz nekaj kar je za par eur/mesec pri Simobilu na paketu tripster+

ali pa mogoče kak Xiaomi..kaj pravite?

lp


Mogoce P9 Lite.
Res poceni Xiaomi je Redmi4A, ki stane okoli 100€. Ce nisi zahteven je telefon super, sploh baterijo ima vrhunsko.

JanPa ::

Telefon rabim 90% za pogovore, 5% mail, ostalo malo net in to je to
Nobenih iger itd itd

P9 je že dražji...
Pa gledal sem mi4 od xiaomi. .kje se da kupiti?

klinker ::

Mi4 je ze "star".
Redmi 4A bo za to vrh glave, s tako uporabo pa ga bos tudi filal na 4-5 dni

Dimnik ::

Pa še vezan neboš za 24mesecev....

sift ::

jaz bi nekaj vzel na simobilu (kjer sm ravno včeraj naredil novo cifro, s temi 50% kodami), ampak nevem kaj. Zunanjega fotoaparata ne rabim dobrega, uporabljam digitalc. Bi pa blo fanj da ma dobro selfie kamero, ker se precej pogovarjam z videom, npr. fb messenger. Trenutni HTC ima obupno notranjo kamero.

Tale HTC k mam, mislim da je desire 350 al neki takega, pa dobro služi, samo baterija je mal tko, će sm kej na netu in uporabljam, en dan. Drgač če izklopim vse, dva dni. Torej bi neki z boljšo baterijo.
Pri HTCju ima defektno vnašanje kontaktov, včasih mi ne shrani oz. shrani nekje kjer ne morem dostopat če kliknem phonebook.

Porabu bi do 400EUR, mogoče več, vzel bi na obroke seveda. iPhone je dober ampak nekam predrag.. S7 Edge mi je zanimiv (spet drag), samo nevem če je vreden tega denarja? Also, raje iphone7 al s7 edge?
A mas sploh smisel da vzamem nov tel? Uporabljam za googlanje , fb, fb messenger/videochat, gmail. In mi je izredno pomembno da glede klicov je vse kristalno jasno, ne da ko shranim tel. kot na HTCju mi jo včasih kr nekam vrže in pol ko iščem tel. jo ne najde v imeniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sift ()
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529511428 (7738) Leko
»

Najboljša kamera pri mobilnih telefonih (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
5513768 (12284) kmegli
»

Samsung Galaxy S5 vs. LG G3 32GB

Oddelek: Mobilne tehnologije
142403 (2002) salabajs
»

Kateri high end telefon? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
13131208 (25767) GPUpoweR

Več podobnih tem