» »

Razer DeathStalker Slo

Razer DeathStalker Slo

Ribič ::

Razmišljam, da bi si kupil malo bolj elegantno gaming tipkovnico. Dopade se mi Razer Deathstalker z osvetljenimi tipkami, vendar pa sem opazil, da nikjer nimajo slovenskega layout-a, ki sem ga navajen. Imajo samo US ali pa UK z nekimi slovenskimi gravurami. Nisem čisto prepričan kaj naj bi tole bilo, zato me zanima, če je že kupil kupil tole tipkovnico oz. če ima kdo kakšno sliko kako tole zgleda.

lp

forg0tten ::

Slo layout kot vem ne obstaja. Gravirane so čisto ok, jaz imam logitech G110 isto gravirana in ni neke razlike, slo znake imaš gravirane pa tudi osvetlitev se normalno vidi na teh graviranih. Lahko greš pogledat v kakšen big bang imajo razstavljene in lahko pogledaš kako pride :).

BorutK-73 ::

Mislim da ravno za Razer imaš SLO gravure, poglej Mimovrste.

suhi ::

Za ta denar ne kupuj membranskega sranja, dodaj še nekaj desetakov in si kupi osvetljeno mehansko tipkovnico.

Ribič ::

suhi: Daj mi prosim malo razloži tole stvar. V čem je sploh fora mehanske tipkovnice in ali so te boljše od membranskih? Zakaj?

Meni se namreč dopadejo tipkovnice z nizkimi ravnimi/navpičnimi tipkami - take, ki niso piramidaste (mislim, da jih je najprej začel proizvajati Apple). Tipkovnica, ki sem jo omenil, pa ima poleg nizkih tipk še osvetljene, zato se mi pač dopade. Pri visokih oz. piramidastih tipkah me moti, ker večkrat po nesreči pritisnem sosednjo tipko.

lp

forg0tten ::

Mehanske tipkovnice uporabljajo mehanska stikala za zaznavo pritiska (vsaka tipka svoje stikalo) za razliko od membranskih/folijskih ki uporablajo folijo, ki ob pritisku sklene kontakt. Več tukaj:
Keyboard technology @ Wikipedia

Seveda so mehanske boljše (in dražje) omogočajo boljši občutek pri tipkanju in so načeloma hitrejše ampak če želiš nizke tipke potem pride v poštev samo folijska, mehanske imajo kot vem vse visoke tipke zaradi mehanskih stikal, ki so spodaj :)

Ribič ::

Nevem, na žalost bom tole moral sprobati v kakšni prodajalni.
Visokih tipk nikoli nisem maral, res pa je, da nobena izmed tipkovnic z visokimi tipkami ni bila mehanska.

Vredu, hvala za pojasnila.

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mehanska tipkovnica (strani: 1 2 3 455 56 57 58 )

Oddelek: Kaj kupiti
2878645371 (2083) PrimozR
»

Katero tipkovnico kupiti (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
13925281 (1485) boolsheat
»

Nova tipkovnica - kaj in kje kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5212996 (10654) zhigatsey
»

Gamer tipkovnica (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
16048249 (42859) LordPero
»

Tipkovnica za gaming (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
7114315 (12732) 3man

Več podobnih tem