» »

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID

Ključavnica na prstni odtis/keypad/RFID

«
1
2

M-XXXX ::

V zidanci bom počasi prišel do faze montiranja oken ter vrat. Ker imam plan vse skupaj naredit malo pametnejše od obične zabite bajte je ena izmed faz montiranje nekega pametnega odklepanja vhodnih vrat.

Nekako sem našel naslednje primerne varijante:

Na prstni odtis: primer te je http://www.ekey.si/si/izdelki/ekey-home

Na keypad: tega je miljon

Rfid, nfc, ali kaj podobnega. Ena izmed zanimivih je sledeča: http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Posebno tale Samsungova mi je zelo zanimiva vendar je vseeno je premalo varno. Nekaj na to varijanto, pa orenk zaklep je zmaga.

SAMSUNG EZON Keyless Digital Door Lock SHS-6020 Mogoče kaj takega, se mi zdi že bolj robustna.


Pogoji so sledeči: vrata ŽE IMAM! Gre se za masivna hrastova vrata od Jelovice. Tako, da mora biti sistem primeren za vgradnjo v že obstoječa vrata. Realno ne rabim nekaj supersecure zadeve. če mi bo kdo hotel vdret v zidanco bo 10x lažje razbit eno izmed oken ali balkonskih vrat. Rabi pa zadeva hitro in zanesljivo delovat, pa da ni predrago.

Ima kdo kaj izkušenj s tem, kakšen nasvet, koliko je vse skupaj koštalo, kako se obnese, vgradnja,...
  • spremenil: M-XXXX ()

Yacked2 ::

Tega na prsti odtis se ne it, ker se zna zgodit, pa boš moral kdaj sam ulomiti... jaz sem imel na prenosniku en čas naštimano na prsti odtis, pa sem moral po trening še vedno na geslo odklepat.

Najbolj praktično se mi zdi na številsko geslo, ker ti ga ne more nihče ukrasti, če ga pozabiš ga lahko spremeniš, ni težav s pramalim številom kjučev. Bruteforce je verjetno onemogočen s tem da ti po nekaj poiskusih zablokira.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

M-XXXX ::

Vsaka skrb glede prstnih odtisov je odvečna. Kot prvo lahko poskeniraš vseh 10 prstov, eden bo že prijel. Kot drugo je vedno en ali pa celo 2 backupa (številčnica, kluč, karkoli).

Številsko geslo je počasno in zamudno, nič ne rečem za backup, vendar kot primarno se mi ne zdi smiselno.

St235 ::

Sem urejal za doma in sem se srečal s tem, da ima večina cheap izdelkov potegnjen + in - ključavnice dirktno v čitalec. Kar pomeni 10s dela za odpret vrata. Ekeyeve storitve imajo ta problem rešen OK, samo so za moje pojme predragi.

Na koncu sem zadevo rešil z Conradovim čitalcem prstnih odtisov za nekih 80€. Dela BP, nihče nikamor ne vlamjla. Sistem imamo trenutno leto dni, uporaljajo ga štirje večkrat dnevno, skupaj pa ima dostop 8 ljudi. Max nevšečnosti ima stara mama, ki mora včasih dvakrat - trikrat potegnit prst preden prime.

M-XXXX ::

Na koncu sem zadevo rešil z Conradovim čitalcem prstnih odtisov za nekih 80€. Dela BP, nihče nikamor ne vlamjla. Sistem imamo trenutno leto dni, uporaljajo ga štirje večkrat dnevno, skupaj pa ima dostop 8 ljudi. Max nevšečnosti ima stara mama, ki mora včasih dvakrat - trikrat potegnit prst preden prime.

Mi lahko malo več napišeš, kako si stvar montiral. Je dejansko potem dovolj, da enostavno kupiš čitalec, ali je potrebno potem še elektronske klučavnice ali kako?

Najde 2 modela na conradu imaš kaj podobnega? Možno kakšno slikico, če se ti ravno da?

http://www.conrad.si/Conrad-Varnostni-s...
http://www.conrad.si/Sistem-dostopa-s-p...

Yacked2 ::

Za na prste odtise naj bo narejeno tako, da potegneš čez ne da pritisneš, ker s tem onemogočih krajo prstih odtisov. Če je samo za pritisnit lahko pride do kraje odtisa.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

sajmon ::

Iz izkušenj nekaj komentarjev na tole temo:
- ekey čitalci za prstni odtis berejo tudi rfid signal (ne vem sicer, če vsi modeli).
- na njihovih čitalcih se s prstom potegne, tako da možnost, da bo kdo pobral prstni odtis z čitalca, je minimalna
- nam so svetovali, da se shrani samo 4 prste max (palec in mezinec ne zaradi velikosti prsta)
- glede problemov, da bo treba vlomit, če ne zazna prsta; še vedno se da odpreti vrata klasično s ključem

Rfid / prstni odtis je samo "stikalo". Še vedno potrebuješ elektronsko ključavnico. Glede na to, da gre za zidanico, se bodo vrata ob odhodu domov verjetno zaklepala. Razen če imaš kakšna bolj moderna vrata, kjer se ob vsakem zapiranju vrata tudi zaklenejo na vseh možnih zatičih.

St235 ::

M-XXXX je izjavil:

Na koncu sem zadevo rešil z Conradovim čitalcem prstnih odtisov za nekih 80€. Dela BP, nihče nikamor ne vlamjla. Sistem imamo trenutno leto dni, uporaljajo ga štirje večkrat dnevno, skupaj pa ima dostop 8 ljudi. Max nevšečnosti ima stara mama, ki mora včasih dvakrat - trikrat potegnit prst preden prime.

Mi lahko malo več napišeš, kako si stvar montiral. Je dejansko potem dovolj, da enostavno kupiš čitalec, ali je potrebno potem še elektronske klučavnice ali kako?

Najde 2 modela na conradu imaš kaj podobnega? Možno kakšno slikico, če se ti ravno da?

http://www.conrad.si/Conrad-Varnostni-s...
http://www.conrad.si/Sistem-dostopa-s-p...


Ja, elektronsko ključavnico boš rabil v vskaem primeru. To je predpogoj za kakršnokoli pametno odklepanje. Mi imamo tole: http://www.conrad.si/Conrad-Varnostni-s...

Je pa cena občutno višja. Sem šel pogledat na račun in smo za točno to dali 90,95 EUR pred letom dni.
Zadeva je bila izjemno enostavna za programirat preko računalnika in so bili prstni odtisi (po šest na vsako osebo) vneseni v pol ure.

Apple ::

Tole ni švoh... Kaba

Ne potrebuješ nobene električne ključavnice...
LP, Apple

mitja73 ::

Za moj okus v zidanico in v masivna hrastova vrata paše samo navadna kljuc kljucavnica.

FX6300B ::

samo povem da imamo takega kot je omenil m-xxxx http://www.conrad.si/Conrad-Varnostni-s... in smo zelo zadovoljni

M-XXXX ::

Apple je izjavil:

Tole ni švoh... Kaba

Ne potrebuješ nobene električne ključavnice...

Tole je tudi zanimiva varijanta. V Sloveniji obstaja tudi REX ali nekaj takega cilinder, ki zgleda podoben/enak temu. Je pa tole kar drago- 400-500€.

St235 ::

Battery: one commercial lithium CR2

Tukaj bi osebno imel pomislek kako dolgo bo to odporalo ključavnico. Sploh na kakšnih vratih zidanice.

M-XXXX ::

St235 je izjavil:

Battery: one commercial lithium CR2

Tukaj bi osebno imel pomislek kako dolgo bo to odporalo ključavnico. Sploh na kakšnih vratih zidanice.

V manual piše:

> Battery life at 20 °C:
up to 65,000 cycles or up to 3 years

Številka se mi zdi hudičevo impresivno. Pravzaprav že kar malo preveč.

TRIROG ::

Tole (http://www.vovkoshop.si/shop/burg-wacht... imam in se prekleto dobro obnese ...

Zame je velika prednost od vseh podobnih to, da ima poleg čitalca tudi touch tipkovnico, za trenutke, ko imaš svinjske roke in da ima svoj vložek, to pomeni, da lahko dejansko zakleneš vrata in jih ne drži samo električni odmikač.

M-XXXX ::

Tole mi je res zanimivo. kako baterija kaj?

TRIROG ::

Imam ga 2 leti pa sem jih 1x zamenjal ( letos pozimi je zajamral ko je bilo res mraz). gredo pa noter 4xAA baterije. ( v čitalec) za vložek ne vem ... Še nisem menjal :)

Ima pa tudi svoje muhe, ampak ko se jih navadiš in ugotoviš kako fino je hodit okoli po svetu samo s ključi od avta in prsti ... :) bi kupil še enkrat... Je pa baje težava z otroškimi prsti, ki jih ne prebere dobro (to ve povedati sodelavec...ampak je za otroke nastavil številčno kodo in je problem rešen).

M-XXXX ::

http://www.ebay.com/itm/New-HG-Security...
pozna kdo kaj takega? Izkušnje? Zadeva bo zdaj počasi res aktualna ratala, pa se rabim odločit ali bom tole montiral ali ne.

M-XXXX ::

Ali pa kaj takega: http://www.ebay.com/itm/FREE-Express-Sa...

Tukaj neke varnosti pretirane ne iščem. Če mi bo kdo hotel udreti v zidanico, mi bodo razbili steklo na balkonskih vratih, tukaj si ne delam utvar. Iščem nekaj poceni, enostavnega in lepega za pogledat.

M-XXXX ::

Tale, mi pa še najboljše in najbolj praktična izgleda: http://www.ebay.com/itm/Milre-MI-5000-D...

korenje3 ::

sistem za električni odklep vrat (okovje+tipkovnica) stane cca 600 do 800EUR.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

M-XXXX ::

Mogoče v Sloveniji, kjer se 5 ljudi masti na maržah. Senzor za prstne odtise pa v resnici stane nekaj evrov... Tako, da bom probal mojo srečo z neslovensko trgovino :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M-XXXX ()

franckranc ::

M-XXXX,
zanima me, kako si potem rešil zadevo.
Si nabavil MI-5000-D ali si ubral kakšno drugačno varianto (= neslovensko trgovino)?
Koliko časa imaš že nameščeno in kako se obnese?

Trenutno gledam Conradov Sygonix FP530 čitalnik prstnih odtisov.
Na raznih testih oz. odzivih uporanikov ima dobre ocene - naj bi bil zanesljiv.
Predpostavljam, da je takega vgradil tudi Lakotnik29.

To, da je čitalnik ločen od osnovne enote, se tudi meni zdi zelo pametno!
Bi pa vseeno raje imel zraven še kakšno numerično tipkovnico in/ali RFID čitalnik.

Pravzaprav iščem cel sistem skupaj z zvoncem, senzorjem gibanja ter prenosom videa in audia preko WI-FI in routerja na 24/7 PC (kjer bi bil tudi arhiv) in tablico oz. kakšen telefon z android OS.
Zdi se, da bi ta FP530 lahko solidno integriral v vse to.

Zgodovina sprememb…

franckranc ::

Medtem je Conrad podražil Sygonix FP530 čitalnik prstnih odtisov za kar 40% !!!
Iz cca. 95EUR na 135EUR.

Ga že ne gledam več... ;)

Zgodovina sprememb…

FX6300B ::

mi imamo FP500, iz conrada, vse ok če se prav spomnim je bil takrat okrog 50-70€
May the force be with you!

flameir ::

Za hišna vrata bi rad kupil čitalec prstnih odtisov. Vloga čitalca bi bila zgolj odklep električne ključavnice, ki deluje na 12V. Alternativa je tudi tipkovnica. Morda ve, kje iskati te stvari? Hvala!

korenje3 ::

M-XXXX je izjavil:

Vsaka skrb glede prstnih odtisov je odvečna. Kot prvo lahko poskeniraš vseh 10 prstov, eden bo že prijel. Kot drugo je vedno en ali pa celo 2 backupa (številčnica, kluč, karkoli).

Številsko geslo je počasno in zamudno, nič ne rečem za backup, vendar kot primarno se mi ne zdi smiselno.


če si tolk pametn, potem ne sprašuj tukaj.

za ostale pa odklepanje s številčnico je najboljša rešitev. za odklep rabiš 2 sekundi, poleg tega lahko nekomu ki čaka pred vrati sporočiš kodo za vstop.

edit: stara tema
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

flameir ::

Kje pa kupit kakšno minimalistično številčico? Kar gledam so vse take grde. Rd bi čim manjšo in čim lepšo zadevo, večina je dizajnerska katastrofa...

korenje3 ::

jaz ima ta vrata: http://www.inotherm.si/Vhodna-vrata

da se pa njihovo številčnico sprogramirat, da pošlje signal po pravem geslu, recimo za odpiranje dodatnih vrat. to lahko nastaviš na tvojo ključavnico.

http://www.inotherm.si/tehnika-dizajn/d...
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

FX6300B ::

na prstni odtis imamo doma vsaj že kakih 5 let... deluje kot mora :) nikoli ni blo treba vlamljat, res da se sedaj že dobijo lepši čitalci

no kakorkoli ko boš kupoval glej da imaš notranjo in zunanjo enoto:)), ker pri tistih cheap izvedbah je le zunanja in sta žici za ključavnico lahko dostopni, kar rabiš da vdreš je da odtrgaš dol enoto in daš na pravi žici pravo napetost(12V), ponavadi lahko uporabiš kar direktno napajanje od enote :|

aja pa ne kupovat tistih pametnih ključavnic ki imajo možnost OTA updatea :)), je bil nedlogo nazaj članek ko so posodobili potem pa so vrata ostala zaklenjena haha8-O
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

Karen ::

Jaz imam že 11 let, sprva sem imel Burg Waechter, mislim da TSE2002, na številčnico (šel LCD - sonce gor poleti, pa je šel), zdaj imam že enih 5 let naslednika iste firme, mislim da je TSE3003: prstni odtis, tipkovnica in možnost daljinca v enem. Dela bp, med tipkovnico in ključavnico je wireless, nič vrtanja, dela na navadnih vratih (vložek je enak navadni ključavnici). To je prednost, nič štroma ipd. Baterije se menja nekje na 2 leti recimo, če zmanjka pač zamenjaš in odtipkaš od zunaj na tipkovnici, notranja pa od znotraj (seveda imaš poseben backup ključ tudi), ampak itak javlja slabo baterijo par mesecev prej že. Skratka priporpčam.

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Doma smo se odločili, da za vhodna vrata namestimo odklep s čitalcem prstnih odtisov, pa me zanima če mi lahko kdo poda kaj informacij iz prve roke, mogoče kakšen nasvet...

Sedaj imamo normalna vhodna vrata na ključ. Če prav razumem, moramo najprej kupiti elektronsko ključavnico (ta cilinder, ki nadomesti sedanji mehanizem za ključ) in nato še senzor prstnih odtisov, ki se nato s to elektronsko ključavnico poveže. Tu imam dve vprašanji in sicer:
- a so te ključavnice univerzalne ali obstaja možnost da jo naročim pa da ne paše v vrata?
- a se splača ključavnico in senzor nabaviti v kompletu (da je kar ključavnica ter čitalec odtisov v enem, ali vsako posebej, ampak prodajano v setu, ali se splača kupiti oboje čisto posebej)?

Nagibamo se k prstnem odtisu, ampak smo razmišljali tudi o številčnici, pa se mi nekako zdi da je prstni odtis bolj praktičen... Kaj menite ostali?

Drugače pa če ima kdo kako priporočilo za kak tak sistem, pa da ni ravno za 400€, bi bil zelo hvaležen kakega linka. :)

Hvala že vnaprej.
Lp!

Karen ::

Jaz imam že 12 let elektornsko - Burg Waechter poglej - jih med drugim prodajajo v Bauhausu.
Najprej sem imel na tipke, zdaj imam verzijo tipke/fingerprint/daljinec že ene 5 let. Dela bp. Prednost je, da ni treba nobenega štroma vlečt, pa brezžična povezava med tipkovnico in cilindrom. Baterije menjaš recimo na ene 2-3 leta, ni panike. Se pravi cilinder paše v vsako standardno ključavnico - mogoče je problem če so kaka protivlomna vrata s posebnimi ključavnicami, navadne delajo super, montiraš kot vsak cilindrični vložek, notri sta 2 bateriji AA mislim. V tipkovnici pa mislim da so 3 ali 4 AA, pozabil (mogoče so AAA). Namontiraš ključavnico kamorkoli na radij enih 2m, lahko manj - ponavadi ob vratih na steno, pa je, ni nič kablovja vmes.
Dela v vseh pogojih, vremenu ipd. Skratka uporabljamo že ful časa pa dela k urca.

Dzhimen ::

Aha super, hvala za informacije. ;)

Sem sedaj pogledal in imamo protivlomna vrata, imajo poleg glavnega zatiča še en zatič zgoraj in enega spodaj, oboje je vezano na tale cilinder, ko zaklenemo vrata se zaklene na treh točkah. Če bi menjal, potem najbrž te dva dodatna zatiča ne bi več delala...

Ob tem pa mi je na pamet padlo še nekaj drugega. Na drugi strani, tam kamor se zatič od vrat zatakne, imamo tole:
 Slika 1

Slika 1



Z dvemi vijaki je pritrjen samo en kos železa, za katerega se zatič zaskoči, da se vrata zaklenejo ko jih zapremo. Če ta kos železa odstranim, potem se vrata ne zaklepajo, ampak se prosto odpirajo/zapirajo.

 Slika 2

Slika 2



Kot sem na hitro nekaj pogooglal sem ugotovil, da je možno namesto cilindra ter sistema na krilu vrat, da raje zamenjam tole zapiralo z elektronskim in potem nanj vežem čitalec odtisov. Tako bom še vedno imel isto ključavnico ter bo možno vrata odpreti tudi s ključem, pa tudi protivlomna zaščita bo funkcionirala če bomo vrata zaklenili (ko gremo na dopust ipd.), drugače pa večino časa se bi v hišo vstopalo brez ključa, in sicer tako da bi prstni odtis sprostil tole zapiralo in se bi vrata odprla.

Ima kdo mogoče kako izkušnjo s temi sistemi? Zdi se mi enostavneje, bolj praktično ter tudi najbrž ceneje, kot pa menjavati cilinder ter mehanizem za zapiranje vrat...

FX6300B ::

da, imamo doma tako je bolj praktično, mislim pa da se reče električni prijemnik ali nekaj takega
in gre od tega prijemnika kabel(mislim da to deluje na 12V če se prav spomnim) do notranje enote od čitalca prstnih odtisov
May the force be with you!

blackbfm ::

Nagibamo se k prstnem odtisu, ampak smo razmišljali tudi o številčnici, pa se mi nekako zdi da je prstni odtis bolj praktičen... Kaj menite ostali?


ja prstni odtis je najbolj prakticen, problem je samo če ti ga ukradejo, si ga pač ne moreš zamenjat na prstu..:))

stevilcnica ali pa nfc/rfid se mi zdi boljsa resitev

Lonsarg ::

Jaz se tudi strinjam, da prstni odtis morda ni najbolšqa zadeva. Tako da trenutno gledam zase ponudbe za RFID/NFC. Na vovko sem našel neke cilindre z rfid, ki so primerni za protivlomna vrata in sicer od 350EUR+.

Lepo daš rfid kartico v denarnico ali na mobitel, ki jo samo prisloniš, pomoje da bi to bil kar luksuz in varno hkrati. Sam se mojo prepričat da se vzameva to namesto navadnega cilindra, ko vrata zdaj kupujeva:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Dzhimen ::

FX6300B je izjavil:

da, imamo doma tako je bolj praktično, mislim pa da se reče električni prijemnik ali nekaj takega
in gre od tega prijemnika kabel(mislim da to deluje na 12V če se prav spomnim) do notranje enote od čitalca prstnih odtisov


Aha, odlično, hvala za info. Se pravi če prav razumem bi moral nabaviti eno tako reč, jo zvezati na električno vtičnico in potem na tole zvezati še kakšno tako reč (ali pa podobno zadevo s keypadom namesto prstnega odtisa) in je to to?

Najbolj me skrbi kompatibilnost. Kako vem ali bo to pasalo skupaj? A so kakšni standari to al ma usaka firma po svoje rešeno? Na kaj moram gledat, a bi kdo vedel?

Hvala! :)

Karen ::

Glede prstnega odtisa je mogoče preveč paranoje - je po mojem ene 100x večja verjetnost da se bo vlomilec šel brute-force vlom (vrata, okno...) kot pa da bo v stilu Mythbustersov uspel ukrasti prstni odtis pa prelisičiti ključavnico... eno so filmi, drugo je pa realnost, ki je veliko bolj verjetna. Po pomisleki glede prstnih odtisov niso realni, ampak to je le moje mnenje...

dc10 ::

@Dzhimen, najprej moraš vedeti, kaj rabiš, načeloma je prstni odtis super zadeva, če so vrata nekje npr. v bloku na hodniku ali pa tudi na hiši, kjer so nekoliko zaščitena pred zunanjimi vplivi, kjer ni prenizke temperature, vlage ipd... da bo lahko čitalec ob dotiku lepo deloval. Težava je lahko tudi, če imaš od npr. dela v okolici hiše umazane roke, ker čitalec ne bo prebral odtisa... V teh primerih je bolje, če imaš številčnico z možnostjo RFID kartice/obeska in lahko odklepaš s kodo preko tipkovnice ali/in kartico/obeskom... Zaradi zgornjih okoliščin sem se doma odločil za to varianto namesto prstnega odtisa in smo zelo zadovoljni. Je pa tako, da rabiš elektično zapiralo na podboju vrat, nekaj takega tako kot si dal link, do tega pa mora priti kabel, ponavadi rabi med 9 in 18V, odvisno od sistema, potem pa še glede na navedeno rabiš ustrezno napajanje sistema, ki bo iz 230v dal ustrezno napetost. Jaz sem vse skupaj nabavil na aliexpressu, ker mi je bilo najceneje in je za domačo uporabo čisto OK, sicer pa ni ravno preveč varno, če bi prišel neki majster, ki se na to spozna... drugače pa tudi kak vlomilec prej pride skozi okno v hišo kot pa bi se s tem zaj... tako da nisem kupoval neke draga variante za ta namen...

Imaš pa tudi možnost cilindra, ki ima že vgrajen sistem na prstni odtis, torej menjaš cilinder s tem, ki ima vgrajen čitalec prstnega odtisa in je zadeva zaključena, deluje na baterije. To je najlažje narediti, samo ni ravno poceni, mislim da tam preko 300 eur...

To je na kratko, če ti bo kaj pomagalo.
lp

Lonsarg ::

@dc10, ta varianta z elektriko mi je všeč. Jaz sem namreč gledal variante z baterijo, pa jih moraš na 2 leti menjati. Maš kak link?

dc10 ::

Ja, jaz imam takšno tipkovnico - link, ki je IP68, ker je zunaj dejansko na dežju, če imaš pokrito dobiš nekoliko ceneje kakšno varianto, npr. tole, pa to sem vzel zato, ker ima tudi tipko za zvonec, ker sem na obstoječ kanal od zvonca zmontiral ter obstoječ zvonec priklopil, da nimam še dodatno stikala za to...
Za napajanje pa sem vzel takšen napajalnik - link, lahko pa bi tudi takšnega - link, kjer imaš nekaj več možnosti za priklop še nekaterih dodatkov...
Zvonec pa imam na 230V preko tega releja (ki je seveda 12V) - link, pa eno škatlo električno nadometno sem nabavil - link in vse skupaj v njej povezal ter deluje BP.

Aja, rabiš pa električno odpiralo oz. ključavnico v podboju vrat - link
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dc10 ()

St235 ::

Sam, a imas tole vezano direktno na kljucavnico in 12v do te stevilcnice?

FX6300B ::

ja je :D to sem že jaz v eni izmed tem razlagal, rabiš le 2 kabla skupej dat in si v hiši v pol minute

sam imam doma tole

, je vse super edino sestra ne zna potegniti prsta čez in ji ne zazna ok :), je iz čitalca kabel do tiste črne škatlice, ki je v notranjosti hiše, in potem na el prijemalo al kako se že reče, deluje super, edino zna bit problem če si v krajih kjer velikokrat zmanjka elektrike.. pač nebo delovalo dokler ni elektrike nazaj..
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

FX6300B ::

aja pa noben ti nebo šel krast prstnega odtisa z ograj in vrat itd.. v kodno varovan sistem hitreje vdreš z brute-force-om, sepravi da probaš vse kombinacije, razen če je sistem narejen tako da po 3 preizkusih ne dovoli več :D. Aja karkoli kupuješ glej da nima kablov direktno iz zunanje enote do el ključavnice
May the force be with you!

dc10 ::

Jaz uporabljam to samo, ko je kdo doma, da ni potrebno za vsako malenkost, ko greš iz hiše, zaklepat in nositi ključev zraven. Ko zjutraj vsi odidemo, vrata normalno zaklenemo s ključavnico, torej je zaklenjeno 3 točkovno in glede tega tudi dovolj varno, koliko je pač lahko... Če bi hotel imeti enak nivo varnosti, bi moral imeti v vrata vgrajen sistem, ki bi mi vedno zaklepal 3 ali 5 točkovno, kar sedaj počnem pač s ključem, kar pa seveda pomeni veliko večjo ceno pri nabavi/vgradnji tega sistema. Če pa imaš zaklenjeno samo z električnim odpiralom, pa je ravno tako, kot na kakšnih starih vratih, ko še ni bilo 3 ali 5 točkovnega zaklepanja pred leti nazaj, če kdo hoče, bolj močno rukne v vrata in je noter, pa lahko imaš nameščeno nevem kakšno ključavnico za 500 in več eurov....
Pa verjemte, da moraš res imeti nesrečo, da bo lopov šel odpirat elektronsko ključavnico oz. tipkovnico, da bi žice stikal skupaj, takšnih je pa reeeesss zelloooo malo...:))
Če pa imaš doma shranjene kakšne večje vrednosti (denar, umetniški izdelki, delnice ipd...), potem pa imaš verjetno tudi dovolj denarja za boljši oz. bolj varen sistem- protivlomni itd..... ampak 100% varnosti pa ni nikjer, ker najlaže še vedno lopov pride v hišo skozi okno - enostavnko prereže ali zlomi steklo in je noter... Zato se mi zdi nesmisel dajati ne vem koliko več denarja za takšno zadevo, čeprav vem da ni najboljša rešitev, kot pa sem napisal, če nimaš na ta sistem priključenega 3 ali 5 točkovnega zaklepanja, potem je čisto vseeno če imaš zunanjo in notranjo enoto ali ne...:D

lp

flameir ::

Kaj si mislete o tejle zadevi? Že dolgo gledam, kaj bi nabavil, pa mi je končno ena vizulno precej lepa.

https://www.aliexpress.com/item/PINEWOR...

Napajanje bom uredil s trafota, tako da mi je za baterije vseeno. :)

St235 ::

Kar mi manjka je shema vezja kako je urejeno z vidika varnosti. Prevec teh kitajskih igrack sem videl kjer si moral samo razbit ohisje in skupaj staknit dve zice.

TheBlueOne ::

St235 je izjavil:

Kar mi manjka je shema vezja kako je urejeno z vidika varnosti. Prevec teh kitajskih igrack sem videl kjer si moral samo razbit ohisje in skupaj staknit dve zice.


To je se najboljse, ker ti naredijo minimalno skode in jasno je, da je bil vlom (Za zavarovalnico). Vlomijo pa prakticno kamorkoli brez tezav v manj kot minuti. Pa ne samo nepridipravi, mi je razlagal gasilec kako hitro to gre. Alarmni sistem te resi samo, ce je blizu policija, sam pa jih tako ali tako noces zasacit.

Mene so recimo oropali med tem, ko sem sel na tek ampak ker nimam dragocenosti niso vzeli nic. Telefone, tablice, PCje ocitno vse pustijo. Samo obrnili so denarnico in vzeli gotovino in malo razmetali. Kriminalist je razlagal, da je rop v 99% primerih taksen.

Tako da prihranite denar, kupite nekaj prakticnega in nepremicnino zavarujte.

St235 ::

sure, lets go with that. Najboljš, da denarnico kar na pragu puščamo.

Ja, vlomit se da kamorkoli (v minuti sicer samo v tvojih mokrih sanjah), samo tega ne zna glih vsak zadetek, ki ima 5 minut časa.

Drugač pa sem videl iz prve roke, kako "enostavno" je vlomit varnostna vrata v 13 nadstropju bloka, ko se je otrok zaklenil v stanovanje in je bilo treba vlomit. Tako, da prodajaj meglo kje drugje.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Elektronska ključavnica in kamere

Oddelek: Kaj kupiti
6894 (506) M-XXXX
»

Pametne ključavnice in protivlomna vrata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
161912 (1514) borut_p
»

Ključavnica in čitalec prstnih odtisov

Oddelek: Pomoč in nasveti
398135 (6957) vivo
»

KLjučavnica na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8518400 (13395) poweroff

Ključavnice na prstni odtis (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712868 (10781) Brane2

Več podobnih tem