» »

Kakšna je vaša plača?

Kakšna je vaša plača?

««
9 / 13
»»

jype ::

Invictus> To, da te boli kita za ostale, ne pomeni da ne veš kaj se dogaja

Pomeni pa, da si kreten, ki mu je vseeno za ljudi okoli njega, zaradi česar je potem v družbi več trpljenja, nasilja in kriminala.

Tisti, ki nam ni vseeno, se trudimo te trende obrnit, ti, revež, pa brezsramno freeloadaš.

Jerry000 ::

Denar še zdaleč ni vse...je pa nekaj brez katerega težko živet. To je pa tudi relativno, nekateri potrebujejo manj nekateri pa več. Je pa veliko dejavnikov, ki so veliko več vredni kot denar.

Machete ::

Invictus je izjavil:

In ja, denar je vse, če nisi še prisesan na mamičinih joških.


Patetično. Super ga je met, ampak če crkneš osamljen ali zgaran ali hiraš bolan, ti kaj dosti ne koristi. Samo moja 2 centa. Gledam jaz dobesedne milionarje (ne forumske) v poznih letih kako je denar vse. Velika večina se jih vrača h koreninam. Najraje se ustavijo v oštariji s popolnoma preprostimi sosedi, znanci, sami si pridelujejo solato in klobase, sekajo drva zase itd.. Iz mercedesov sedlajo na toyote itd.. Spuščajo posle, ker jim preprosto več začne pomenit čas za vnuke, kot še več denarja. Svojih mulcev pa itak niso videli odrasti.. Tako da jih večina v poznem obdobju, ko ura začne tiktakat bolj naglas, kar dobro nakaže kaj jim je res pomembno. Sicer ne želim zvenet kot basen, ampak morš bit res opran, da samo hlastaš za kešom na račun vsega in kogarkoli.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

innerspace ::

@invictus

Jah, no. Kot gledas. Ce si ponosen na lastno samostojnost(izborjeno, zasluzeno ali tlakovano..), se vedno ni potrebe po neki glorifikaciji.
Marsikdo je samostojen in zadovoljen brez potrebe po ponizevanju in nasplosnih monetarnih komparacij z ostalimi.

Nekje je Jype krasno napisal(ne vem v kateri temi in ne dobesedno) da so "elite" lih tako zabite kot vsak povprecnez, morda se bolj. Oziroma, da ni nobene elite ampak v povprecju predvsem bedaki.
Ampak denar futra ego, to se vedno znova dokazuje.

Jaz se z novo placo pocutim bistveno bolj sproscen kot pred meseci, skoraj carsko. Je tezko dojeti kaj naredi pomanjkanje sredstev cloveskim mozganom.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Gambino ::

Invictus je izjavil:

Gambino je izjavil:


Ne mi o švici, ker je marsikaj slabše, kot se sliši!!!

In še zdaleč ni vse v denarju!!!

Sam bi se takoj preselil, pa me žal določene zadeve držijo v Sloveniji.

Pa naštej kako stvar, da ne boš samo pameten. In ja, denar je vse, če nisi še prisesan na mamičinih joških.



Lej, če delaš od jutra do večera. Od ponedeljka do ponedeljka, mi tudi nek denar nič ne pomeni!!
Če imaš družino pa še toliko manj. Kolega, ki je šel v USA prišel v mesto dela po cele dneve in ga vprašam, kako kaj v USA, če si je ogledal kaj mesto in mi odvrne da še ni imel časa da bi si ga ogledal. Dela pa že 3. leta tam.
Teta je delala v švici in podobna zgodba. S tem da je lajf v švici še toliko dražji, kot v USA.

jype ::

Gambino> Lej, če delaš od jutra do večera. Od ponedeljka do ponedeljka, mi tudi nek denar nič ne pomeni!!

Odvisno od dela, ki ga opravljaš. Jaz sem z velikim veseljem delal cele dneve, zdaj mi pa ni več treba - pa bi z veseljem še vedno, če ne bi imel tudi drugih obveznosti.

Gambino ::

jype je izjavil:

Gambino> Lej, če delaš od jutra do večera. Od ponedeljka do ponedeljka, mi tudi nek denar nič ne pomeni!!

Odvisno od dela, ki ga opravljaš. Jaz sem z velikim veseljem delal cele dneve, zdaj mi pa ni več treba - pa bi z veseljem še vedno, če ne bi imel tudi drugih obveznosti.


Dokler si samski ni problem, ko imaš družino je pa malo drugače. Ampak kolega nima časa niti, da bi navezal kake stike, teta pa tud podobno.

nadlipnik ::

Invictus je izjavil:

Machete je izjavil:

Zakaj se stalno bahaš. A se ti sploh še da? Zelo antipatično.

Pač nisem tipičen Slovenec, ki se dela skromnega in non stop jamra... In ki mu je glavna dejavnost fovšija do soseda in vtikanje v zadeve drugih.

Sam info za plačo v švici. Plača svežega Ph.D. je 125.000 CHF. Osnovna, brez izkušenj.


Tu je 125000 chf bruto plača.

Treba je upoštevati še davke (ki so različni po kantonih). Poleg tega je v Švici obvezno zdravstveno zavarovanje, ki si ga pa vsak ureja sam in je cena zopet odvisna od police. Začne se nekje pri 400 chf. Nato moraš pa še skleniti prostovoljno pokojninsko zavarovanje, če ne želiš dobivati ravno minimalne pokojnine.

Sicer je telih 125 000 chf malo tako. Poznam ljudi, ki delajo v Ženevi (4. najdražje mesto na svetu), imajo nekaj let izkušnj in je njihova plača nekje okrog tega zneska.

Besna Glista ::

Invictus je izjavil:

Gambino je izjavil:


Ne mi o švici, ker je marsikaj slabše, kot se sliši!!!

In še zdaleč ni vse v denarju!!!

Sam bi se takoj preselil, pa me žal določene zadeve držijo v Sloveniji.

Pa naštej kako stvar, da ne boš samo pameten. In ja, denar je vse, če nisi še prisesan na mamičinih joških.


Uff, načeloma sem se v prejšnjih postih strinjal s tabo v kontekstu, da se vse da če se hoče. Ampak podčrtan del, ti to resno? Če je to tvoje dejansko razmišljanje upam, da se najine poti nikoli ne prekrižajo, ker res nočem imeti opravka s takim razmišljanjem. Ta stavek predstavlja vse, kar je v današnjih časih narobe s svetom.

Nublet ::

Delam za manjše IT podjetje s fokusom na IoT trg.
Izobrazba: brez FRI diplome še (zaenkrat;))
Delovne izkušnje: Dobre 3 leta redne zaposlitve (na tej poziciji), študenskih del ne štejem tu.
Delovno mesto: Ekvivalentno senior SW engineerju (napredoval letos), čeprav nimamo klasičnih titul
Aktualno delo: Doslej večinoma fullstack JS(mean), Java(Android, groovy) pa C in C# po priliki, čeprav imam zadnje čase več dela z managiranjem outsourcinga kot s programiranjem na žalost
Plača: cca 1250€ neto s prevozom in malico + cca 1500€ neto regresa in božičnice, primorska regija

Ni ravno za se hvaliti, čeprav pa priznam, malce se mi sline cedijo ko sem videl cifre naših izseljencev. Zgleda da bo čas za spizdit tud zame.

Smurf ::

Ena za mimogrede, za nekega senior SW engineerja je pricakovana placa v Sloveniji tam od 1800+ neto naprej.

Nublet ::

Smurf je izjavil:

Ena za mimogrede, za nekega senior SW engineerja je pricakovana placa v Sloveniji tam od 1800+ neto naprej.

Zgleda da bi bil čas da spoliram CV :)

Jerry000 ::

Nublet je izjavil:

Delam za manjše IT podjetje s fokusom na IoT trg.
Izobrazba: brez FRI diplome še (zaenkrat;))
Delovne izkušnje: Dobre 3 leta redne zaposlitve (na tej poziciji), študenskih del ne štejem tu.
Delovno mesto: Ekvivalentno senior SW engineerju (napredoval letos), čeprav nimamo klasičnih titul
Aktualno delo: Doslej večinoma fullstack JS(mean), Java(Android, groovy) pa C in C# po priliki, čeprav imam zadnje čase več dela z managiranjem outsourcinga kot s programiranjem na žalost
Plača: cca 1250€ neto s prevozom in malico + cca 1500€ neto regresa in božičnice, primorska regija

Ni ravno za se hvaliti, čeprav pa priznam, malce se mi sline cedijo ko sem videl cifre naših izseljencev. Zgleda da bo čas za spizdit tud zame.

No, ni pa spet slabo ;)

Invictus ::

Glede na to, da ne pride na pol plače čistilke v Švici, bi rekel da ni slabo samo za Slovence.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Nublet ::

Jerry000 je izjavil:

Nublet je izjavil:

Delam za manjše IT podjetje s fokusom na IoT trg.
Izobrazba: brez FRI diplome še (zaenkrat;))
Delovne izkušnje: Dobre 3 leta redne zaposlitve (na tej poziciji), študenskih del ne štejem tu.
Delovno mesto: Ekvivalentno senior SW engineerju (napredoval letos), čeprav nimamo klasičnih titul
Aktualno delo: Doslej večinoma fullstack JS(mean), Java(Android, groovy) pa C in C# po priliki, čeprav imam zadnje čase več dela z managiranjem outsourcinga kot s programiranjem na žalost
Plača: cca 1250€ neto s prevozom in malico + cca 1500€ neto regresa in božičnice, primorska regija

Ni ravno za se hvaliti, čeprav pa priznam, malce se mi sline cedijo ko sem videl cifre naših izseljencev. Zgleda da bo čas za spizdit tud zame.

No, ni pa spet slabo ;)

Mjah, brez kake lažne skromnosti (ali pa Dunning Kruger efekta) lahko trdim da sem med top 10 ekspertov za home automation v sloveniji, tako da bi si moral Smurf-ov komentar vzeti na srce po tem ko sem prevzel stolček ko je moj predhodnik odletel. Klinc in "lojalnost" firmi če ta velja samo v eno smer.

MasterTade ::

Invictus je izjavil:

Glede na to, da ne pride na pol plače čistilke v Švici, bi rekel da ni slabo samo za Slovence.


Cost of living in Switzerland is 124.12% higher than in Slovenia (aggregate data for all cities, rent is not taken into account). Rent in Switzerland is 297.72% higher than in Slovenia (average data for all cities).

Lmao

Invictus ::

MasterTade je izjavil:


Cost of living in Switzerland is 124.12% higher than in Slovenia (aggregate data for all cities, rent is not taken into account). Rent in Switzerland is 297.72% higher than in Slovenia (average data for all cities).

Lmao

So what...

Dobim pa 600% višjo plačo. Za moj profil so okoli 120 - 150k CHF letno.

No problem ;).

Da ne govorim, da mi ostane bistveno višji absolutni znesek denarja na tekočem računu...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Izvijač ::

Pa zakaj še niste šli v tujino,resno me zanima ???

Smurf ::

Invictus je izjavil:

MasterTade je izjavil:


Cost of living in Switzerland is 124.12% higher than in Slovenia (aggregate data for all cities, rent is not taken into account). Rent in Switzerland is 297.72% higher than in Slovenia (average data for all cities).

Lmao

So what...

Dobim pa 600% višjo plačo. Za moj profil so okoli 120 - 150k CHF letno.

No problem ;).

Da ne govorim, da mi ostane bistveno višji absolutni znesek denarja na tekočem računu...

V Sloveniji si vreden samo 20-25k€ bruto/letno? Ouch.

Horejšio ::

IT plače bodo šle samo še navzgor. Za hec sem za London gledal za Oracle DBA. Prvi vtis je, da imaš full time job za 40k-70k, potem pa vmes veliko oglasov, ki se zdijo nori 450-550 / na dan. Pogodbeno. Je možno zgleda. Ni pa vse v denarju...

maco-maco ::

Ne bit otožni. Moja plača je 0€. Srečno!
Kaj?

MasterTade ::

So what...

Dobim pa 600% višjo plačo. Za moj profil so okoli 120 - 150k CHF letno.

No problem ;).

Da ne govorim, da mi ostane bistveno višji absolutni znesek denarja na tekočem računu...


Ja ti že, ko imaš plan, izkušnje v iskanem profilu, ne more pa kar vsak it nekam v tujino kot v obljubljeno deželo. Potem so pa zgodbe o propadih in kako pri njih ni nič bolje...Je pa tam delo bolj cenjeno, tudi taka dela, ki jih smatrate za "slabša".

mitoess ::

Ne predstavljat tujino kot čisto zlato.
Če samo pogledamo Švico, ki se tu izpostavlja.
Normalno stanovanje za enega? 1000 +
Zavarovanje? Za enega mesečno 500 + (s tem, da se plačuje še posebej vsak obisk zdravniku, zobozdravnik sploh ni krit in te pride plomba eno ledvico ... )
Hrana? 400 + mesečno za enega
Prevoz? Javni prevoz 100+ mesečno (da o avtu ne govorimo)
Naš RTV? okoli 500
Da ne govorimo o kakšni pijači zunaj, ali restavraciji .... za vrtce in varuške pa gre ena plača.

MasterTade ::

Bog ne daj z otroki gor

jype ::

Pozna se tudi, da je zelo konzervativna država: Če imaš družino se pričakuje, da bo ženska doma gospodinjila in skrbela za otroke, moški pa služil in podobne neumnosti, okolih katerih so zgrajene mnoge družbene konvencije. Seveda se reči počasi spreminjajo, ker so urbana središča izrazito multikulturna in na volitvah že pretehtajo v prid liberalnejši družbi.

jalovec09 ::

Nekateri bodo odšli iz te države.
Je en odšel dobi v Avstriji 1800 evrov, prej tukaj 700 evrov

jalovec09 ::

mitoess je izjavil:

Ne predstavljat tujino kot čisto zlato.
Če samo pogledamo Švico, ki se tu izpostavlja.
Normalno stanovanje za enega? 1000 +
Zavarovanje? Za enega mesečno 500 + (s tem, da se plačuje še posebej vsak obisk zdravniku, zobozdravnik sploh ni krit in te pride plomba eno ledvico ... )
Hrana? 400 + mesečno za enega
Prevoz? Javni prevoz 100+ mesečno (da o avtu ne govorimo)
Naš RTV? okoli 500
Da ne govorimo o kakšni pijači zunaj, ali restavraciji .... za vrtce in varuške pa gre ena plača.


Švica je draga, daj raje Nemčijo, Avstrijo.

Horejšio ::

Velja ali bi moral, da inženirji = zdravniki

greatdrakon ::

popravek učitelj > zdravnik > inžinir. Seveda bi morali biti pogoji, da postane nekdo učitelj tudi daleč najbolj zahtevni.

jype ::

Zakaj jih je pa treba med seboj rangirat? A to je tako kot smetar > pek > ribič ?

Horejšio ::

ne, v obljubljeni deželi inženirji , tangirajo proti plačam zdravnikom.

jype ::

V obljubljeni deželi ni nikomur treba delat, ker avtomati sproti zgradijo vse, kar si vsak posameznik zaželi.

Horejšio ::

Ko vas bom rabil se boste samostpontano zažgal :)

greatdrakon ::

učitelj je daleč najbolj podcenjen poklic in je pač izjema. v osnovi je njegova vloga dvojna, prvo strokovno "naredi" inžinirja kot zdravnika... drugo njegova vloga je, da vcepi obema neke družbene vrednote.

če so učitelji slabi, podcenjeni, neizobraženi, nemotivirani itd. imaš to kar imamo mi. skorumpirane zdravnike in zabite, nemoralne strokovnjake/inžinirje.

Horejšio ::

Zelo strinjam s tem kako so učitelje postavili v podrejen polozaj. A si ti predstavljaš, da Mama pride z Odvetnikom v šolo. OMG.

Okapi ::

Dejansko. Lahko je biti Platon, če imaš Sokrata za učitelja.

MadMicka ::

Horejšio, in kaj potem, če pride mama z odvetnikom v šolo? Kaj hočeš s tem povedati? Da bo imela ta mama stroške ne glede na uspeh v zadevi ali morda, da bo ta mama potem zagotovo uveljavila svoje stališče ali morda kaj tretjega?

Horejšio ::

Po moje moraš otroku pustit moznost, da se sam zagovarja. Pa da gre 1km pes do sole sam. To Misim.

Ko zmanjka pomagas , samo ne z odvetniki

Zgodovina sprememb…

MasterTade ::

če so učitelji slabi, podcenjeni, neizobraženi, nemotivirani itd. imaš to kar imamo mi. skorumpirane zdravnike in zabite, nemoralne strokovnjake/inžinirje
Ne pozabi na fahidiote

mitoess ::

jalovec09 je izjavil:

mitoess je izjavil:

Ne predstavljat tujino kot čisto zlato.
Če samo pogledamo Švico, ki se tu izpostavlja.
Normalno stanovanje za enega? 1000 +
Zavarovanje? Za enega mesečno 500 + (s tem, da se plačuje še posebej vsak obisk zdravniku, zobozdravnik sploh ni krit in te pride plomba eno ledvico ... )
Hrana? 400 + mesečno za enega
Prevoz? Javni prevoz 100+ mesečno (da o avtu ne govorimo)
Naš RTV? okoli 500
Da ne govorimo o kakšni pijači zunaj, ali restavraciji .... za vrtce in varuške pa gre ena plača.


Švica je draga, daj raje Nemčijo, Avstrijo.

Res je, Švica je draga, ampak po izkušnjah v obeh državah so plače tam-tam, če upoštevamo še življenjske stroške. Prednost tujine vidim v tem, da se da fajn prišparati, če se živi zelo skromno. Če pa želiš imeti enak življenjski standard v Sloveniji ali pa Nem/Švi, se mi zdi, da si na koncu na istem.

Jerry000 ::

Zakaj se bockate koliko je nekdo vreden in ni? Važno je da je delo in služba. Če pa z plačo nisi zadovoljen potem pa naredi korak naprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Tsunamii ::

Ce nimas vez danes je mizerija. Tukaj dobimo pod 700€ neto..pa prezivimo. Komaj ampak tako je. Sola gor dol. Pri nas so sami faksiranci in dobijo 600€. Tako da vsi ki imate nad 1k plače lepo zivite. Da ne omenjam nekaterih tukaj nad 3-4k. Vi bi morali imet vsaj 3-4 nepremicnine..

D3m ::

Tsunamii je izjavil:

Ce nimas vez danes je mizerija. Tukaj dobimo pod 700€ neto..pa prezivimo. Komaj ampak tako je. Sola gor dol. Pri nas so sami faksiranci in dobijo 600€. Tako da vsi ki imate nad 1k plače lepo zivite. Da ne omenjam nekaterih tukaj nad 3-4k. Vi bi morali imet vsaj 3-4 nepremicnine..


Odvisno, kaj jim je prioriteta.
|HP EliteBook|R5 6650U|

680x0 ::

Tsunamii je izjavil:

Da ne omenjam nekaterih tukaj nad 3-4k. Vi bi morali imet vsaj 3-4 nepremicnine..


Če predpostavljaš, da tisti s 3-4k živijo enako kot tisti na minimalcu, kar večinoma ne drži, potem bi teoretično lahko privarčevali maksimalno 30k na leto. Ker za takšno plačo potrebujejo nekaj znanja in izkušenj, recimo da jih začnejo služit šele pri 30. Za povprečno slovensko hišo tako potrebujejo cca. 10 let varčevanja in življenja na minimalcu. Do konca kariere si tako lahko kupijo 3 slovenske hiše, ob predpostavki, da so živeli na minimalcu, brez dopustov ipd.

Moj znanec je v zadnjih 4 letih 2x podedoval in je sedaj lastnik dveh sicer starejših hiš. Je faliran pravnik in se ukvarja s priložnostnimi deli. Sam ga bom s svojo trenutno zelo nadpovprečno slovensko plačo do penzije morda ujel po premoženju. Kljub temu je on v naši družbi tretiran kot "faliranec", ki se preživlja iz meseca v mesec, jaz pa kot eden redkih, ki mu je uspelo.

Zato je debata o višini plače seveda smiselna s stališča transparentnosti in usmerjanja mladih v pravo branžo, debata o tem kako ljudje živijo in kaj tisti z 3-4k počnejo v življenju pa brez ostalih podatkov (znesek podedovanega premoženja) v Sloveniji ni smiselna.

Da odgovorim še na prvotno vprašanje. Ljudje z 3-4k mesečnih prihodkov imajo v povprečju nekoliko večje stanovanje na nekoliko bolj ugodni lokaciji, nekoliko boljši avto, počitnice v nekoliko bolj eksotičnih krajih in dražje pripomočke za svoje hobije. Pa ni jim treba gledat cen, ko kupujejo v Mercatorju. Kakih bolj ekscesnih stvari, kot si jih tisti na minimalcu radi predstavljajo, kot so pregrešne zabave na barkah, športni avtomobili in letala, pa v tem rangu ne boš zasledi.

Jerry000 ::

Tsunamii je izjavil:

Ce nimas vez danes je mizerija. Tukaj dobimo pod 700€ neto..pa prezivimo. Komaj ampak tako je. Sola gor dol. Pri nas so sami faksiranci in dobijo 600€. Tako da vsi ki imate nad 1k plače lepo zivite. Da ne omenjam nekaterih tukaj nad 3-4k. Vi bi morali imet vsaj 3-4 nepremicnine..

Ni vse v vezah, je pa zelo dobro imeti. Sam sem prišel do sem kjer delam brez vez.

nightrage ::

Da malo popravim temo, napišite kaj ste po izobrazbi, kaj delate in koliko dobite. :)
UNI. dipl. ing. rač. in inf.; rač. programer/analitik; malo nad 1900 eur; delam pa bolj malo, še posebej takrat ko šefa ni v službi. :)

Invictus ::

Tsunamii je izjavil:

Ce nimas vez danes je mizerija. Tukaj dobimo pod 700€ neto..pa prezivimo. Komaj ampak tako je. Sola gor dol. Pri nas so sami faksiranci in dobijo 600€. Tako da vsi ki imate nad 1k plače lepo zivite. Da ne omenjam nekaterih tukaj nad 3-4k. Vi bi morali imet vsaj 3-4 nepremicnine..

So že druge zadeve v življenju kot zbiranje nepremičnin. Poleg tega ti ni čisto jasno koliko ena nepremičnina stane. Kalkulacija ti ni močna stran.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: Mavrik ()

gruntfürmich ::

innerspace je izjavil:

Nekje je Jype krasno napisal(ne vem v kateri temi in ne dobesedno) da so "elite" lih tako zabite kot vsak povprecnez, morda se bolj. Oziroma, da ni nobene elite ampak v povprecju predvsem bedaki.

to je seveda zapisal ker je zafrustriran nad lastno neinteligenco in neinteligenco somišljenikov, kateri izvajajo negativno selekcijo.
če bi bile elite tako neumne, zakaj pa imajo denar, za katerim se vsi pehamo? in zakaj so bedaki vedno brez denarja?
seveda obstajajo izjeme, ampak pri zadevi ki je edina merodajna za izvajanje pozitivne selekcije, govorit da je to brez veze, je samo komunistično-idiotistična propaganda.

Machete je izjavil:

Invictus je izjavil:

In ja, denar je vse, če nisi še prisesan na mamičinih joških.


Patetično. Super ga je met, ampak če crkneš osamljen ali zgaran ali hiraš bolan, ti kaj dosti ne koristi. Samo moja 2 centa. Gledam jaz dobesedne milionarje (ne forumske) v poznih letih kako je denar vse. Velika večina se jih vrača h koreninam. Najraje se ustavijo v oštariji s popolnoma preprostimi sosedi, znanci, sami si pridelujejo solato in klobase, sekajo drva zase itd.. Iz mercedesov sedlajo na toyote itd.. Spuščajo posle, ker jim preprosto več začne pomenit čas za vnuke, kot še več denarja. Svojih mulcev pa itak niso videli odrasti.. Tako da jih večina v poznem obdobju, ko ura začne tiktakat bolj naglas, kar dobro nakaže kaj jim je res pomembno. Sicer ne želim zvenet kot basen, ampak morš bit res opran, da samo hlastaš za kešom na račun vsega in kogarkoli.

očitno ne gledaš pravih miljonarjev: http://www.primorske.si/Plus/Sobota/Por...
“Tisti, ki so res zelo bogati, so običajno skromni in prijazni. Najtežje je z onimi, ki pridejo sem in se pretvarjajo, da sodijo v elito...”
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

korenje3 ::

mitoess je izjavil:

jalovec09 je izjavil:

mitoess je izjavil:

Ne predstavljat tujino kot čisto zlato.
Če samo pogledamo Švico, ki se tu izpostavlja.
Normalno stanovanje za enega? 1000 +
Zavarovanje? Za enega mesečno 500 + (s tem, da se plačuje še posebej vsak obisk zdravniku, zobozdravnik sploh ni krit in te pride plomba eno ledvico ... )
Hrana? 400 + mesečno za enega
Prevoz? Javni prevoz 100+ mesečno (da o avtu ne govorimo)
Naš RTV? okoli 500
Da ne govorimo o kakšni pijači zunaj, ali restavraciji .... za vrtce in varuške pa gre ena plača.


Švica je draga, daj raje Nemčijo, Avstrijo.

Res je, Švica je draga, ampak po izkušnjah v obeh državah so plače tam-tam, če upoštevamo še življenjske stroške. Prednost tujine vidim v tem, da se da fajn prišparati, če se živi zelo skromno. Če pa želiš imeti enak življenjski standard v Sloveniji ali pa Nem/Švi, se mi zdi, da si na koncu na istem.


moji bratranci delajo v avstriji, nemčiji in švici. v vseh državah je najem stanovanja ~60-100m2 okrog 400 do 600EUR. plače pa x2, v švici x4. en dela kot gradbenik v avstriji za 2200EUR/mesec, delavnik je pa 8 ur oz 7 v petek.

da se prišparat predvsem na storitvenih dejavnostih, ker so tam pač dražje, materialni stroški so pa celo cenejši.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

innerspace ::

@grunt - Skropucalo od posta.
Ali obstaja korelacija med inteligentnostjo in stopnjo kapitalisticne usmerjenosti? Po tvoji logiki bi morali biti vsi zelo bogati tudi izjemno inteligentni, hkrati vsi revni tudi zabiti.
In seveda vsi clani mense med najbogatejsimi zemljani? Lol

Prej bi rekel da je hlepenje za denarjem lastnost nekega ozkoglednega cloveka, potencialnega butla.
Poglej Trumpa, recimo.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

««
9 / 13
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Sava Kranj ponuja za delavce 800 evrov bruto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12321410 (18137) BigWhale
»

DOHODNINA 2017, inženirji potegnili kratko... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10528330 (22311) St235
»

Stroski delodajalca za tehnike Slo vs Aut (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12530963 (27938) Matko
»

Regres, prevoz, malica - smisel? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15831591 (26675) Invictus
»

[Delovna razmerja]Neto znesek na pogodbi za redno delovno razmerje za nedolocen cas (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7422334 (19787) St235

Več podobnih tem