» »

Kako preveriti, če mi TV podpira digitalne signale

Kako preveriti, če mi TV podpira digitalne signale

demokedes ::

Zdravo,
Imam kabelsko od Telekoma. Na novejšem tv, mi dela tako digitalna, kot tudi analgona shema.
Danes sem pa priklopil še en manjši TV Monitor (LG M228WA-BZ). Ko sem dal auto tune, mu najde samo analogne kanale. Ali je možno, da moram še kje enablat, da mi najde še digitalne?
Kako se sploh reče tej funkciji? DTV?
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

errhec ::

http://panel-tvs.tech-specs.com/lg-m228...

Najdi DVB-T in poglej če podpira
dd

polde66 ::

Na kabelski potrebuješ ali komunikator ali pa kodirno kartico dat ti bo našlo in delalo. Priporočam kartico ker potem vse upravljaš z daljncem TV-ja.
polde

fosil ::

polde66 je izjavil:

Na kabelski potrebuješ ali komunikator ali pa kodirno kartico dat ti bo našlo in delalo. Priporočam kartico ker potem vse upravljaš z daljncem TV-ja.

Pri telekom kabelski tega ne rabiš, ker kanali niso zaklenjeni.

Drugače pa v meniju tv-ja poglej pod možnostmi antene oziroma priklopa, če lahko izbiraš med digital in analog.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

SaXsIm ::

Sem prepričan, da tvoj TV ne podpira digitalne kabelske.
SaXsIm

demokedes ::

O škoda. Ja sej tudi jaz vse bolj ugavljam, da imaš prav, saj nikjer ne najdem možnosti digitalne :(
Sam kolikor sem pa gledal, ima digitalni tv tuner...
Zahvaljujem se vam za odgovore, ter vam še naprej želim lep dan.

jacal ::

Tole je strel na slepo srečo, zato se vnaprej opravičujem. Isto kabelsko od Telekoma imam (nezaklenjeno, tu in tam sem snemal TV-program na disk, da mi ga ni bilo treba gledati, dokler se nisem spotaknil ob kabel, kar klical je sredi sobe po nesreči, in polomil USB-sprejemnik) in pred kratkim je bil pri meni staršev televizor philips (pač peljal na servis ipd.). Za špas sem ga priklopil na kabel in je našel le analogne programe. Nakar sem iz starih meglenih spominov potegnil sumljiv (forumski?) nasvet in v nastavitvah državo Slovenijo zamenjal s Finsko (kar tudi sicer morda ni slaba izbira). Nakar je zlahka našel ves poldrugi stot digitalnih kanalov in sem ga lahko zadovoljno ugasnil. Če kaj pomaga.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telemach digitalna tv, Pomoč!! (strani: 1 2 3 434 35 36 37 )

Oddelek: Omrežja in internet
1833438259 (77787) zavajon
»

Analogni signal in digitalni sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
131951 (1725) Belcebub
»

digitalna kabelska in sony lcd

Oddelek: Zvok in slika
141481 (1267) Alexius Heristalski
»

IP ali kabelska TV

Oddelek: Zvok in slika
196210 (4499) Konlov
»

Sony KDL 37 v4500 vs Philips 37 PFL 7603d/10

Oddelek: Zvok in slika
202600 (1373) Feren

Več podobnih tem