» »

Hp pavilion g6 ventilator problem

Hp pavilion g6 ventilator problem

djforever ::

Lp

Ko prižgemo prenosnik nam napiše sledeče

The system has detected that a cooling fan is not operating correctly.

Continued operation is not recommended and may cause unpredictable behavior that could result in random shutdown, data loss or possible system damage. The system will shut down in 15 seconds. To prevent shutdown and continue operation, press the enter key now.


Kolega mi je prinesel tole, sem razdrl, sčistil prenosnik in po prvem zagonu ni tega več pisalo, po 1uri delovanja pa glej ga zlomka, spet enako piše!

Kaj pomaga? Posodobiev biosa ali kaj drugo?

Hvala

djforever ::

je možno da bi ventilator delal pa spet ne???

GTX970 ::

Se ventilator sliši ?
Ponavadi so notri oni 60/80 mm, tako da se ga pri 2000 rpm mora slišati.
Lahko tudi pustiš spodnjo stran odprto in ga vsake toliko dvigneš & pogledaš če se vrti.

djforever ::

ventilator spet ne dela,spet enako piše,enaka napaka, ne vidim rešitev...............

bo menjava ventilatorja uspešna,ali je kaj drugo narobe na matični plošči?

Zgodovina sprememb…

Frenckie ::

Kako pa si čistil prenosnik? A s stisnjenim zrakom?
Pa si blokiral ventilator, da ni dobil prevelike obrate!
Tako se tudi lahko poškoduje ventilator. Sem jih že nekaj videl poškodovanih zaradi nepazljivosti s čiščenjem pod pritiskom ali pa s sesalcem, tako da se je ventilator prehitro zavrtel.

GTX970 ::

Preveri kabel z napajanjem ventilatorja.

lovro535 ::

kaj če bi ventilator priklopil na zunanje napajanje 5V ali 12V odvisno od ventilatorja in bi ga pustil nekaj čase delovati da bi videl če je problem v ventilatorju.
Raspberry Pi 512MB 32GB Raspbian/Asus P7P55D Intel core i5 2,66ghz
LGA 1156 8GB Kingston DDR3 WD Black 1TB Gigabyte GT430 W7/
Nexus 7 2013 32GB/Oneplus one 64GB Sandstone black.

zzizek ::

Sam imam podoben primer (HP G6).

Ventilator sem že enkrat menjal. In sicer, takrat je bilo očitno, da gre za mehanično napako ventilatorja, saj je ropotal, kot da je zlomjen. Sicer vrtel se je, a je zelo ropotal. Nato sem nabavil nov ventilator, ga zamenjal, a se je problem ponovil.

Čistil nisem nekaj ekstra, samo popihal.

Kakšen dan mogoče ventilator ni ropotal, nato so se spet začeli slišati zvoki. Začel je vedno bolj ropotati, povrh vsega pa je zdaj enkrat padal še na tla vmes, tako da sedaj ventilator sploh ne laufa več (sem videl zdaj, da se niti ne vrti več).

Nov ventilator je sicer potreben, a vir težave očitno ni v njem. Nekaj ga preobremenjuje preveč.

Je možno, da na ta ropot vpliva korito, in da naj zamenjam raje oboje? (Ima veze, če vzamem to za 12 EUR kot neoriginal, ali če vzamem za 27 EUR kot original?)

Je možno, da na to vpliva kaj snov, ki je tam da preprečuje preveliko toploto med koritom in procesorjem, saj sem videl, da je je ostalo bore malo. Če ja, bi prosil ime te snovi, oz. kje bi to lahko dobil.

Je možno, da kakšne težave z diskom vplivajo na večje segrevanje in posledično na vse težave naprej?

Yacked2 ::

Jaz imam Pavilion dv7 in imam isti problem že kar nekaj let. Včasih se mi pojavi napaka, včasih ne. Pač pritisnem ENTER in nadaljujemo, saj če počakam da se mi računalnik sklopi in ga zalavfam še enkrat napake ni več. Zanimivo...
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

solatko ::

Problem ni samo ventilator, temveč svinjarija, ki se nahaja med ventilatorjem in režami za odvod vročega zraka, verjetno pa je tudi hladilna pasta odslužila svoje.
Razkopat, vse očistit, namazat termalno pasto in zamenjat termalni trak na grafični, pa bo mašina nekja časa delala.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

zzizek ::

Hvala za odgovor.

Sklepam, da korita potem ne rabim nabavljat novega. Kvečjemu namažem pasto, menjam ventilator in upam, da bo en čas spet laufalo. :D

betmen113 ::

Zdravo, da ne odpiram nove teme. Kupil sem rabljeno toshibo qosmio x870. Ko sem jo doma prvič prižgal se takoj pojavi, da se ventilator procesorja izklopi pri tem nastane tak čuden zvok, kot da bi drzal in nastanejo manjše vibracije. Ventilator smo spucali, saj je imel kar nekaj svinjarije, vendar težava še vedno ostaja. Se pravi prvih 10 min, ko je laptop hladen se ventilator sam od sebe ustavi in nastane kr močan zvok in vibracija. Kasneje ko je laptop ogret se pojavlja vse bolj redko ko pa procesor pride na nekje 60-70 stopinj pa se to sploh ne pojavlja več. Ko je računalnik segret tudi če ga vklopim izklopim dela normalno. SE pravi, le ko je neogret se to pojavlja na kake pol minute. Vsaka ideja je dobrodošla! Hvala in Lp. Martin

Aja pozabil sem reči, da drugače ventilator ko normalno laufa ni nadpovprečno glasen samo ko se ustavi nastane omenjen problem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: betmen113 ()

betmen113 ::

 slika x870

slika x870



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik LENOVO R61i piskanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
132515 (2275) markolino
»

Je to normalo? Problem ventilator. (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
8912824 (11354) imagodei
»

HP Probook 4730s

Oddelek: Pomoč in nasveti
253906 (2698) maestroarte
»

ASUS P5P800 - pregrevanje proca

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141228 (1040) TommyBoy
»

vprasanje za nf7-s plato

Oddelek: Strojna oprema
201141 (868) dolenc

Več podobnih tem