» »

Je to normalo? Problem ventilator.

Je to normalo? Problem ventilator.

«
1
2

Katastrofa ::

Problem je sledeč:

Temperatura procesorja je 53 stopinj čez kakšno minutko naraste na 59 stopinj, se vklopi ventilator, ki dela kakšnih 5-10 sekund in ohladi procesor nazaj na 53 stopinj. Prenosnik je nov.

Verjamem, da bo problem težko rešljiv ampak valda ne bom šel zaradi tega formatirat celotne zadeve.

Skratka, to se nonstop ponavlja in je izredno moteče. Je to normalno ali ne. Nimam sploh ideje kaj narediti.

Še slika procesov, ki laufajo...

 slika procesov

slika procesov

Isotropic ::

odpri laptop ga in spucaj

Zgodovina sprememb…

Katastrofa ::

Isotropic je izjavil:

odpri laptop ga in spucaj


Prenosnik je nov!

boogie_xlr ::

Tipično za HP in slab thermal design. Enake probleme sta imela tudi sošolca, eden z envyjem, drugi pa z DV9, oba z i7 procesorjema. Mislim da sta problem rešila z nanosom nove paste.

Katastrofa ::

boogie_xlr je izjavil:

Tipično za HP in slab thermal design. Enake probleme sta imela tudi sošolca, eden z envyjem, drugi pa z DV9, oba z i7 procesorjema. Mislim da sta problem rešila z nanosom nove paste.


Pa nej grejo v rit, če je to res edini način....a zdej ga bom mogu odnes na servis....

Katastrofa ::

Se pravi se računalnik dejansko pregreva? Star je natanko teden dni....bi lahko uveljavljal stvarno napako, kakšne imate kaj izkušnje s tem?

Sergio4 ::

Kakšna napaka? Procesor se segreje in ga ventilator ohladi, ko se spet segreje ponovimo. Kaj je tukaj napaka? Pomoje bi blo najbolje nastavit, da bi ventilator nonstop delal z nekimiajhnimi obrati

Katastrofa ::

Sergio4 je izjavil:

Kakšna napaka? Procesor se segreje in ga ventilator ohladi, ko se spet segreje ponovimo. Kaj je tukaj napaka? Pomoje bi blo najbolje nastavit, da bi ventilator nonstop delal z nekimiajhnimi obrati


Pa se ti zdi to normalno da vsako minuto zraste temperatura procesorja iz 53 na 59 in vklopi ventilator...se pravi dejansko na vsako minuto vklaplja ventilator....pa to mi ne dela na 5 let starem, niti na 8 let starem prenosniku.....

Se pravi samo ob prižganem prenosniku, se vsako minutko prižiga ventilator...to vsekakor ni normalno....

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Katastrofa je izjavil:

Pa se ti zdi to normalno da vsako minuto zraste temperatura procesorja iz 53 na 59 in vklopi ventilator...se pravi dejansko na vsako minuto vklaplja ventilator....pa to mi ne dela na 5 let starem, niti na 8 let starem prenosniku.....
V idle res nima ventilator kaj laufat, vendar če se greje, potem nima kaj druga, kot da zalaufa. Morda poveš kateri model prenosnika imaš?

hojnikb ::

Procesi: 85

There is your problem.
#brezpodpisa

Katastrofa ::

Elitebook 8570p...

hojnikb je izjavil:

Procesi: 85

There is your problem.


No, če smo realni je to čisto nekaj normalnega.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

30-40 procesov je ok.
85 je pač bloat in nič druga.
#brezpodpisa

Katastrofa ::

hojnikb je izjavil:

30-40 procesov je ok.
85 je pač bloat in nič druga.


ah, lepo te prosim....mislim, da teh 85 procesov oziroma ob zaprtju Chroma 77 procesov res ne bi smelo predstavljati težavo, da se mi nonstop vklaplja ventilator ob mirovanju....

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

moj HP je butter smooth in super silent, pa je 5 let stara zadeva... In seveda v ozadju laufa v povprečju 30 procesov (ker nepotrebn junk pač skenslam). 65C se redko približa, v idle počiva na cca 45C... In again, zadeva stara ~5let.
#brezpodpisa

Katastrofa ::

Ne bom rekel, da imam jaz prav ampak moja izkušnja je popolnoma drugačna tvoji. Imam 5 in 8 let stara računalnika in sem šel prav pogledat, na enemu laufa 83 procesov na drugemu 92 procesov in se ventilatorja ne sliši(nisem pa pogledal kakšne so temperature) v idle...ne vem no...meni se enostavno ne zdi ok, da se 4 dni staremu hp-ju tako pogosto vklaplja ventilator.

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

hojnikb je izjavil:

moj HP je butter smooth in super silent, pa je 5 let stara zadeva... In seveda v ozadju laufa v povprečju 30 procesov (ker nepotrebn junk pač skenslam). 65C se redko približa, v idle počiva na cca 45C... In again, zadeva stara ~5let.
Kateri procesor imaš not, če smem vprašati? Jaz imam v asus lappyju P7450 in se skoraj nič ne greje, razen če se vklopi še nvidia, potem pa začne toplo ven pihat. En drug kolega je imel pa v asus-u i5 in radeon mobility 4k serije in se mu je tako grel, da mu je po enem letu šla baterija, kupu novo, čez eno leto pa še druga šla.

Katastrofa ::

Evo prišel na 66 procesov, ampak zadevo popolnoma nič ne spremeni, niti to, da bi se kasneje vklopil ventilator, vse ostane enako, tako da jaz mislim, da procesi niso ravno glavni krivec...

 slika

slika



Me pa vseeno zanima mnenje je stvar zrela za servis ali ne?

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

boogie_xlr je izjavil:

hojnikb je izjavil:

moj HP je butter smooth in super silent, pa je 5 let stara zadeva... In seveda v ozadju laufa v povprečju 30 procesov (ker nepotrebn junk pač skenslam). 65C se redko približa, v idle počiva na cca 45C... In again, zadeva stara ~5let.
Kateri procesor imaš not, če smem vprašati? Jaz imam v asus lappyju P7450 in se skoraj nič ne greje, razen če se vklopi še nvidia, potem pa začne toplo ven pihat. En drug kolega je imel pa v asus-u i5 in radeon mobility 4k serije in se mu je tako grel, da mu je po enem letu šla baterija, kupu novo, čez eno leto pa še druga šla.

T7300. Res pa je, da je zadeva spucana tako ko je treba, pod hladilnikom je kvalitetna pasta in procesor je undervoltan na ~0.9875V
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BorutK-73 ::

Sergio4 je izjavil:

Pomoje bi blo najbolje nastavit, da bi ventilator nonstop delal z nekimiajhnimi obrati

Tole ti je najboljša možnost. A lahko greš v bios ali je zaklenjen?

Katastrofa ::

Lahko grem v bios ja....ampak a je to rešitev, da mi potem nonstop laufa ventilator? Sej verjetno, da če bi skoz laufal ventilator bi bila temperatura ok, ampak to se mi zdi da ni rešitev...

Drugače me pa resno zanima ali je to normalno da takole deluje ventilator ali je zadeva zrela za servis.

Zgodovina sprememb…

boogie_xlr ::

Jaz bi na tvojem mestu najprej probal na sveže namestit sistem brez bloatwara, potem pa dalje. Heck, moja desktop mašina ma trenutno 61 procesov, pa laufam skype firefox taskmanager steam dtools catalyst pa asusov ai suite.

boogie_xlr ::

Ok, prepozno vidu, da si že zmanjšal št. procesov. Če se še zmeri abnormalno greje, bo treba neki ukrenat glede hardvera oziroma to, kar je Sergio4 predlagal.

einstein :P ::

boogie_xlr je izjavil:

Tipično za HP in slab thermal design. Enake probleme sta imela tudi sošolca, eden z envyjem, drugi pa z DV9, oba z i7 procesorjema. Mislim da sta problem rešila z nanosom nove paste.


Imam HP delovno postajo, pa dokler nisem delal bsel moda, sem imel v idlu 30-35 stopinj z zračnim.

Mogoče si imel v mislih bolj laptope?
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: amacar ()

dela ::

Če se da, v BIOSu izklopi auto regulacijo vrtljajev in si namesti speedfan ali kaj podobnega. Če bo prepoznal hardver, si boš lahko sam nastavil krivuljo obratov ventilatorja. Jaz bi nastavil tako, da bi se ventilator vedno vrtel s ful nizkimi obrati, ko bi temperatura narasla na npr. 65 (odvisno od tega koliko procesor zdrži), bi pa začel še pospeševat. Boljša termalna pasta bi tudi pomagala, ampak dvomim, da bi servis kaj glede tega ukrenil. Saj verjetno pri prenosniku niso obljubili, koliko bo tih in kako nizke bodo temperature. Dokler ne crkne ali se vsaj ugaša, se smatra, da je ustrezno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dela ()

Katastrofa ::

V biosu itak ni nobenih nastavitev za ventilator...edina opcija je, da ko je prenosnik priklopljen na kabel, da lahko takrat ventilator dela nonstop ali pa ne...

Je pa zdaj tako, da če imam ventilator skoz prižgan je temperatura 49-50. Če ga prenosnik laufam na baterijo temperatura v minutki zraste na 59 in ga ohladi na 53...

Se pravi po vašem mnenju to pač ni za servis pa čeprav se mi vsako minutko vklaplja ventilator. To naj bi bilo čisto nekaj običajnega ali kako?

Zgodovina sprememb…

AndrejS ::

To sliko brezveze ti kažeš... raje pokaži sliko od procesov vseh uporabnikov - morda ti sistem preveč žere CPUja

Duhec ::

Kakšne so temp in delovanje venta v varnem zagonu ?

BlaY0 ::

Daj en Ubuntu live USB ključek zbutaj. Tako boš videl, če je problem v sistemu. Če se bo računalnik obnašal enako, potem je sigurno problem v toplotni prevodnosti med procesorjem in heatsink-om.

Duhec je izjavil:

Kakšne so temp in delovanje venta v varnem zagonu ?

Varni zagon ponavadi izklopi ACPI, tako da obstaja možnost, da se ti ventilator non-stop vrti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Katastrofa ::

V varnem zagonu so temperature še višje in veliko dlje traja da ohladi iz 60C na 53C...

Katastrofa ::

Ne najdem pa programa, ki bi mi uravnaval hitrost ventilatorja...pri speedfanu enostavno nimam te opcije, da bi lahko uravnaval....

Katastrofa ::

Na 4 leta starem hp-ju temperatura ob brskanju po spletu, itd. je lepo konstantno 44-45C in ne raste...Na njem laufa 89 procesov in ga to nič pretirano ne moti.

Na novem hp-ju, kot sem že velikokrat napisal in bom še enkrat, laufa 80 procesov in je temperatura procesorja 53C in se v minutki povzdigne na 59C...skratka temperatura ni konstantna in takoj ko ventilator shladi na 53 in se ugasne, začne temperatura nazaj naraščati...

Sprašujem in težim namreč zato, ker je računalnik star 4 dni in ga imam v roku 8 dni možnost vrniti nazaj....no nekaj je teorija, praksa je drugo, ampak vseeno.

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

vrn ga če te to tak moti ane..
#brezpodpisa

Hayabusa ::

Daj poženi nek cpu stress test za pol ure in nato preveri temperature.
Cela drama, iz 53 na 59C in nazaj :)).

Katastrofa ::

Hayabusa je izjavil:

Daj poženi nek cpu stress test za pol ure in nato preveri temperature.


Daš mogoče link kateri test...?

Hayabusa je izjavil:

Cela drama, iz 53 na 59C in nazaj :)).


Sej drugače vem, da s temperaturo ni nič narobe, gre se zato ker mi praktično ob mirovanju skoz vklaplja tist ventilator...Druga pesem bi bila ob obremenjevanju procesorja, ampak, da je zadeva tako narejena da mora na minuto hladit sistem se mi pa res zdi malo čudno, a ni?

Zgodovina sprememb…

Seljak ::

Pač vklaplja,ker je v Biosu tako nastavljeno.Zakaj tako hitro naraste je pa druga pesem.Sigurno je kriva termalna pasta kot so že zgoraj napisali,slabo prezračevanje kar je značilno za HP-je. Če te tako zelo moti ga neseš nazaj in zahtevaš popravilo,testiranje po možnosti nov nanos termalne paste,.... Glede na to,da ventilator več kot dobro opravi svoje delo,dvomim,da ti bodo popravljali,menjavali laptop. Drugo bi bilo,če se ventilator ne bi prižgal in opravil svojega dela oziroma bi prihajalo do prekomernega pregrevanja strojne opreme,kar pa v tvojem primeru ni ne eno ne drugo.
Sicer pa je o HP-jih že dosti povedanega in ponavadi uporabniki te znamke odsvetujejo nakup.

Duhec ::

Ne vem a sem slep al kaj ampak v vsej tej solati še vedno nisem zasledil točen model tvojega prenosnika.
Daj pod njega na zadnjavogala za hec dva štoflca od radenske (lahk tud od fruca), da mu privzdigneš podnožje, da zrak bolj kroži. :)

Hayabusa ::

amacar ::

Duhec je izjavil:

Ne vem a sem slep al kaj ampak v vsej tej solati še vedno nisem zasledil točen model tvojega prenosnika.
Daj pod njega na zadnjavogala za hec dva štoflca od radenske (lahk tud od fruca), da mu privzdigneš podnožje, da zrak bolj kroži. :)


Katastrofa je izjavil:

Elitebook 8570p...

Katastrofa ::

Duhec je izjavil:

Ne vem a sem slep al kaj ampak v vsej tej solati še vedno nisem zasledil točen model tvojega prenosnika.
Daj pod njega na zadnjavogala za hec dva štoflca od radenske (lahk tud od fruca), da mu privzdigneš podnožje, da zrak bolj kroži. :)


Nič ne pomaga..:). Enostavno je tako, da prav spremljaš lahko temperaturo ko jo ohladi na 53C in potem gre takoj nazaj na 54,55...niti ni nihanja recimo 54,53,55,54...takoj gre nazaj na 59 in spet vklopi....jetra:).

Ampak, če mi kdo, ki bi imel isti model prenosnika Elitebook 8570p z IntelŸ Core™ i7 procesor i7-3540M (3,0-3,7 GHz) procesorjem potrdi, da mu počne enako kot meni, bi potem sprejel dejstvo, da tako pač je.

Če ga ima pa kdo željo mogoče odkupiti od mene, mu ga pa prodam za 200EUR ceneje kot je v trgovini:). Je pa praktično nov:)

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

http://www.notebookcheck.net/Review-HP-...

Ta ima sicer i5, ampak mu ne gre čez 38 stopinj v idle.

Tu so testiral tvoj prenosnik:
http://www.notebookcheck.net/Review-HP-...
Temperature
If the "fan always on" function is enabled in the Bios, a slightly higher noise level is the result - but the notebook stays exceptionally cool. Even under maximum load, we measured not even 40 degrees Celsius (104 degrees Fahrenheit). The right side of the laptop remains below 30 degrees Celsius (86 degrees Fahrenheit). Under load, things get only a bit warmer - 30.9 degrees Celsius (87.6 degrees Fahrenheit). If the above mentioned function is turned off, the temperature only increased for low loads (about 5 degrees Celsius - under 10 degrees Fahrenheit), but the maximum temperature was not affected.


Pač vklopi da bo ventilator ves čas prižgan namesto da se ugaša in prižiga. Če to ne bo pomagalo pa se posvetuj s servisom. 59 v idle se mi zdi absurdno preveč.
Vklopi tisto da je fan ves čas prižgan in poročaj kakšne so temperature. Me zanima če bo kaj boljše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

54j0 ::

Preveri "možnosti porabe" (power options) v nadzorni plošči, morda imaš nastavljeno na "visoko učinkovitost". V primeru, da je, nastavi na "uravnovešeno" ali "varčno" (nekaj takega, no..). To je lahko razlog, da se ti prekomerno segreva in ti vzame le minuto, da preveriš...

Katastrofa ::

Engineer_ je izjavil:

http://www.notebookcheck.net/Review-HP-...

Ta ima sicer i5, ampak mu ne gre čez 38 stopinj v idle.

Tu so testiral tvoj prenosnik:
http://www.notebookcheck.net/Review-HP-...
Temperature
If the "fan always on" function is enabled in the Bios, a slightly higher noise level is the result - but the notebook stays exceptionally cool. Even under maximum load, we measured not even 40 degrees Celsius (104 degrees Fahrenheit). The right side of the laptop remains below 30 degrees Celsius (86 degrees Fahrenheit). Under load, things get only a bit warmer - 30.9 degrees Celsius (87.6 degrees Fahrenheit). If the above mentioned function is turned off, the temperature only increased for low loads (about 5 degrees Celsius - under 10 degrees Fahrenheit), but the maximum temperature was not affected.


Pač vklopi da bo ventilator ves čas prižgan namesto da se ugaša in prižiga. Če to ne bo pomagalo pa se posvetuj s servisom. 59 v idle se mi zdi absurdno preveč.
Vklopi tisto da je fan ves čas prižgan in poročaj kakšne so temperature. Me zanima če bo kaj boljše.


Moj ob prižganem ventilatorju pride do 50C mogoče 49C....Čim sem začel pisati tale post je temperatura 50-51. Malo bolje je, je pa daleč od tegale testa, ki si mi ga pokazal.

54j0 je izjavil:

Preveri "možnosti porabe" (power options) v nadzorni plošči, morda imaš nastavljeno na "visoko učinkovitost". V primeru, da je, nastavi na "uravnovešeno" ali "varčno" (nekaj takega, no..). To je lahko razlog, da se ti prekomerno segreva in ti vzame le minuto, da preveriš...


Tudi to sem že probal, ne pomaga nič....

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

in do kam pride temperatura če ga obremeniš?

Katastrofa ::

Engineer_ je izjavil:

in do kam pride temperatura če ga obremeniš?


To pa še nisem probal...

Katastrofa ::

A morm bit na kej pozoren ko obremenim do konca? Al samo pustim, da sam opravi program?

Duhec ::

Poglej še, če obstaja novejši bios za tvoj model. Lahko je hlajenje bil problem in so to rešili ali zoptimizirali v novejši verziji.

Katastrofa ::

Če sem jaz prav naredil test pride temperatura na 79C, je to ok ali ne?

hojnikb ::

nastavi v power profilih vent na passive.. tak se ti naj nebi tak pogosto pržigal..
#brezpodpisa

Katastrofa ::

Po defoltu je že nastavljen na passive...

Katastrofa ::

Kaj je sedaj s temi 79 stopinjami narejenimi s cpu stress testom, je ok ali ni?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244101 (33971) ingeniero
»

25 mbps

Oddelek: Pomoč in nasveti
171454 (1149) GiGaBaJt
»

Nakup novega procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
331920 (1556) technolog
»

Driver za ATI Radeon X1350

Oddelek: Strojna oprema
115326 (5152) Manager
»

ProBook 4740s wireless driver

Oddelek: Programska oprema
14802 (729) racunalnicar

Več podobnih tem