» »

Je to normalo? Problem ventilator.

Je to normalo? Problem ventilator.

1
2
»

hojnikb ::

za hpja je to ok :))
#brezpodpisa

jand ::

Jaz imam hp 8570w z i7 3840m procesorjem. Temperature so enake, kot jih navajaš ti, Katastrofa. Sicer je računalnik tih, zvok ventilatorja skoraj neslišen in nemoteč.

Katastrofa ::

Se pravi se ti ventilator nenehno vklaplja in izklaplja, če ga nimaš na kablu?

jand ::

Ventilator se nikoli ne izklopi, le hitrost spreminja.

Katastrofa ::

Tole pa ne bo držalo...odpri ga, poglej in boš videl, da se izklopi. Vsaj pri meni je tako...

Zgodovina sprememb…

BorutK-73 ::

Ti imaš profile za hlajenje zmešane. Ventilator za procesor dela vedno, samo hitrost se spreminja.

Katastrofa ::

Ja madonca, pa saj nisem slep. A ima prenosnik mogoče več ventilatorjev? Mogoče je bolj logično če napišem da se ustavi in zažene, je tako bolje?

Zgodovina sprememb…

matonson ::

V BIOS se da nastaviti, da se vrti ves čas tudi, ko je na bateriji.

Katastrofa ::

Kje pa se da to nastaviti, jaz ne najdem....

matonson ::

Ops zmotil sem se. Jst mam starejšega HPja in imam opcijo, da ventilator ves čas gori takrat, ko je na kablu. Ko je na bateriji se pa tudi meni ugaša.

Duhec ::

Še vedno nisi povedal katero verzijo biosa imaš. Preveri in flešaj po navodilih.
Zadnja je F.45 z dne 7.10.2013 !

Katastrofa ::

Tale flešanje mi ne diši ravno najbolj....imam pa drugače F.43 verzijo...

Duhec je izjavil:

Še vedno nisi povedal katero verzijo biosa imaš. Preveri in flešaj po navodilih.
Zadnja je F.45 z dne 7.10.2013 !


Kje si dobil podatek, da je to zadnja verzija??

Zgodovina sprememb…

Duhec ::

Kako kje ? Na free HP Support&Drivers! Vse imaš tam!

Engineer_ ::

v loadu niso nevem kako visoke. Pač kupi zunanji hladilnik z ventilatorjem, da bo malo pomagal ventilatorju laptopa pri hlajenju.

Tvoje temperature niso problematične, problem je moorda le konstantno prižiganje in ugašanje ventilatorja.

098 ::

No in od kje ti potem F.45?

Engineer_ je izjavil:

Tvoje temperature niso problematične, problem je moorda le konstantno prižiganje in ugašanje ventilatorja.


To je problem ja, in to annoying za znoret. Pa tudi 60C se mi tudi ravno ne zdi najbolj, kaj vem. Ampak, če je pri vseh enako naj bo....

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 098 ()

Engineer_ ::

098 je izjavil:

No in od kje ti potem F.45?

Engineer_ je izjavil:

Tvoje temperature niso problematične, problem je moorda le konstantno prižiganje in ugašanje ventilatorja.


To je problem ja, in to annoying za znoret. Pa tudi 60C se mi tudi ravno ne zdi najbolj, kaj vem. Ampak, če je pri vseh enako naj bo....


za božjo voljo kaj je to tehnološki forum ali vrtec kjer nihče ne zna googlat?!?

Če gre za točno tvoj prenosnik preveri sam. Nimam vseh oznak, pri menjavi biosa pa je treba biti skrajno previden!
http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Description Current version Size (MB) Previous version Download
HP Notebook System BIOS Update system software Manager Icon
F.45
7 Oct 2013
22.2
F.43
15 Jul 2013


(sori za izpad, samo postane tečno ko ljudje rajši na slo-tech sprašujejo kot da bi isto vprašanje na google napisal).
Also, kaj si zdej? Balaton ali Katastrofa? =)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

098 ::

Kaj pa če bi mogoče raje uvrstil sem?

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Engineer_ ::

nevem kater model ima, to naj poišče sam. oziroma poišči. sklepam da si ti katastrofa.

in ja, tudi ta ima HP Notebook System BIOS Update F.45 7 Oct 2013

Katastrofa ::

ja jaz sem....tastr, kako ima F.45 7 Oct 2013 a sem jaz slep??

Engineer_ ::

ja, si ja.

BIOS
Description Current version Size (MB) Previous version Download
HP Notebook System BIOS Update (International) system software Manager Icon
F.45
7 Oct 2013
22.2
F.43
15 Jul 2013


CTRL + F, išči BIOS. Prav tako mi povej zakaj si kupil prenosnika za jurja? Brez zamer vendar ni videt kot da ga boš lahko izkoristil?

ps.: for dummies -> ti imaš bios f. 43, obstaja pa posodobitev na verzijo f. 45. Zato te resno sprašujem kaj za božjo voljo boš počel s prenosnikom za jurja?! :)

ah saj ga že prodajaš

škoda, je sicer dober prenosnik videt. Škoda k te tak moti ta ventilator. Pregrevanja sicer ni videt, 80 stopinj v load ni tak slabo.
SI ga kupi preko neta? Če si ga, zakaj ga ne vrneš v trgovino?
Poizkusi se zmenit s trgovcem, ne bodi bedak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Katastrofa ::

Prav moram ti pripopati sliko :)- Zdej pa ne vem a sem jaz slep al ti?:)

 bios

bios



Drugače pa je moje področje optimizacija podatkovnih modelov, podatkovne baze...po vsem napisanem mogoče res ne zgleda tako:)

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Očitno nisi napisal vseh podatkov. Na linku ki sem ga jaz našel in ki si ga ti prilimal namreč jasno piše da je najnovejša verzija 45.

aha saj si napisal na linku kjer ga prodajaš. Nevem kje ti gledaš da ima najnovejšo verzijo 43, mi ni jasno.

In tudi če ga res želiš prodati, mi ni jasno zakaj ne kontaktiraš trgovca če lahko rešita težavo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Katastrofa ::

Engineer_ je izjavil:

http://h20566.www2.hp.com/portal/site/h...

Očitno nisi napisal vseh podatkov. Na linku ki sem ga jaz našel in ki si ga ti prilimal namreč jasno piše da je najnovejša verzija 45.


Ja lej ga, ja ne piše, če jaz kliknem ne piše. To resno govorim! Drugače pa ja, tudi z novejšo verzijo bi delalo....ampak sem šel avtomatsko pod HP EliteBook 8570p Base Model Notebook PC in tam je f.43 verzija....

Zgodovina sprememb…

Engineer_ ::

ni, sem kliknil na link ki si ga ti prilepil in piše 45.

zanimivo =D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

Katastrofa ::

Engineer_ je izjavil:

In tudi če ga res želiš prodati, mi ni jasno zakaj ne kontaktiraš trgovca če lahko rešita težavo?


Si kdaj probal kontaktirati trgovca, ko si nekaj kupil, če ti lahko zadevo zamenja? Pa ne govorimo ravno o zobnipasti.....

Engineer_ ::

če gre za nakup preko spleta itak ni prblema ker v roku 2 tednov lahko mirno vrneš.

Če gre za nakup v fizični trgovini pa pač vprašaš če se da kaj zmenit, poveš da bi rad drugega iz njihove ponudbe... morda ti kaj uspe.

Katastrofa ::

Engineer_ je izjavil:

če gre za nakup preko spleta itak ni prblema ker v roku 2 tednov lahko mirno vrneš.

Če gre za nakup v fizični trgovini pa pač vprašaš če se da kaj zmenit, poveš da bi rad drugega iz njihove ponudbe... morda ti kaj uspe.


Hja, nekaj je teorija, nekaj pa praksa...ampak ja, probat ni greh.

Frenckie ::

A se bo kdaj ta neplodna debata končala??

Seljak ::

Lahko bi se že končalo pri tretjem odgovoru na 1.strani ali pa z trditvijo ne posegaj po HP laptopu.

imagodei ::

Če naprava ne deluje tako kot bi morala (skladno z opisom trgovca), lahko uveljavljaš stvarno napako in napravo ti morajo zamenjat. Dvomim, da ti bo zaradi ventilatorja to uspelo.

Lahko pa poskusiš dat napravo na garancijsko popravilo, češ da se ti procesor pregreva.
- Hoc est qui sumus -

Seljak ::

Če pa se procesor ne pregreva,saj se vklopi ventilator,ki opravi svojo nalogo,za to ta ideja odpade. Edino,kar bi lahko vžgalo je,da se jih prepriča,da te zelo moti non-stop vklapljanje ventilatorja in če bi bili za to,da se ponovno opravi nanos termalne paste.

imagodei ::

Če se procesor nenormalno greje in ga ventilator komaj drži ohlajenega pod kritično temperaturo, je to napaka. Morda ne stvarna napaka, je pa napaka za garancijsko popravilo.

Iz opisa OP seveda ni razvidno, da bi se procesor pregreval. Recimo TJUNCTION za Core i7 3520M (ki je vsaj v nekaterih modelih HP 8570p), znaša 105o C: kljik

Še čtivo na temo temperatur procesorja: kljik 2
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

saj se mu ne pregreva. 80 v loadu je čisto ok. 60 v idle je malo preveč ma še vseeno to ni pregrevanje. Pregrevanje je da se ti komp ugasne zarad visokih temperatur.

Samo glasnost ga moti očitno.

Sem skoraj prepričan da bo malce igranja z nastavitvami v biosu skupaj z zunanjim hladilnikom težavo takoj odpravilo, vendar ne kaže nekega zanimanja, niti znanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

imagodei ::

Engineer_ je izjavil:

saj se mu ne pregreva.

Točno to sem tudi napisal.

Engineer_ je izjavil:

Pregrevanje je da se ti komp ugasne zarad visokih temperatur.

Se ne strinjam. Današnje komponente so narejene tako, da pri optimalni delovni temperaturi brez problema delujejo lahko tudi 10 ali več let (ok, izjema so mehanske komponente, torej ventilatorji in seveda klasični diski). Najhujša reč za skrajšanje življenjske dobe pa je ravno temperatura. Tudi če komp ne ugasne, ker temperatura TJUNCTION dosega "samo" 95o C, je to previsoka delovna temperatura, ki močno skrajšuje življenjsko dobo procesorja (v prenosniku pa verjetno še kakšne druge komponente).

PONOVNO: ni videti, da bi OP imel takšne probleme.

Engineer_ je izjavil:

Sem skoraj prepričan da bo malce igranja z nastavitvami v biosu skupaj z zunanjim hladilnikom težavo takoj odpravilo, vendar ne kaže nekega zanimanja, niti znanja.

Po drugi strani pa tako visoka temperatura v idlu lahko nakazuje na slabo nanešeno termalno pasto oz. slab stik s hladilnikom, na fizično oviro v hladilniku ali ventilatorju... Stanje lahko s časom tudi še degradira. Ni jasno, zakaj bi se moral kupec (pa najsi bo znalec ali totalni "aberveznik") na novem prenosniku dajat z BIOS-om ali inštalirat zunanji hladilnik?

Dobra novica je za OP-ja je, da če se stanje bistveno poslabša v prve pol leta od datuma nakupa, se šteje, da je stvarna napaka obstajala že ob nakupu. In - če bi se prenosnik zares začel pregrevati do točke ugašanja šele čez 3-4 mesece, je to definitivno stvarna napaka.
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

itak je prenosnik že objavil v malih oglasih na slo-techu, link sem prilepil zgoraj. Zravn je prilepil še 300 eur popusta :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Engineer_ ()

imagodei ::

V napačno temo si tole postal.
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

imagodei je izjavil:

V napačno temo si tole postal.


Ne razumem?

Engineer_ je izjavil:


ah saj ga že prodajaš

imagodei ::

Isti link si dal še v drugi temi: Ukraden računalnik, kako ga izslediti

Nisem videl, da si ga dal tudi sem in nisem povezal. Sem mislil, da si želel ponovno v tisti temi objavit.
- Hoc est qui sumus -

Engineer_ ::

pač zadeva je malce sumljiva, se ti ne zdi? Kupit prenosnik in ga v roku 1 tedna prodajat za 300 eur manj zato ker je glasen...

imagodei ::

Nobene dileme glede tega. ;) Samo nisem videl tistega tvojega linka višje gor v tej temi ob 1:16 danes. Glede na to, da sem videl v tisti drugi temi, sem pač mislil, da si se zafrknil in da je tisti post ob 13:03 pač v napačni temi pristal.
- Hoc est qui sumus -
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prototip ohišja (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9244365 (34235) ingeniero
»

25 mbps

Oddelek: Pomoč in nasveti
171468 (1163) GiGaBaJt
»

Nakup novega procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
331939 (1575) technolog
»

Driver za ATI Radeon X1350

Oddelek: Strojna oprema
115338 (5164) Manager
»

ProBook 4740s wireless driver

Oddelek: Programska oprema
14810 (737) racunalnicar

Več podobnih tem