» »

Prispevki s.p.-ja

Prispevki s.p.-ja

1
2
3 4

Pithlit ::

Ja, ampak lahko s prstom pokažeš na DURS. Sploh če imaš _uradni_ odgovor. V nasprotju z mnenji uporabnikov nekega foruma (pa še to nasprotujočimi si). Ne vem no... jaz bom počakala na Matthai-a
Life is as complicated as we make it...

Mavrik ::

Pithlit je izjavil:

Ja, ampak lahko s prstom pokažeš na DURS. Sploh če imaš _uradni_ odgovor. V nasprotju z mnenji uporabnikov nekega foruma (pa še to nasprotujočimi si). Ne vem no... jaz bom počakala na Matthai-a


V mojem primeru to ni kaj dosti pomagalo. Se pa strinjam da raje verjet usposobljenim ljudem kot pa nam čudakom na forumu. Ni pa to neka redka dilema in računovodski standardi so precej jasni tule :)
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Mavrik padaš v protislovja.
Če ne smeš čakat z izdajo računa in je datum storitve končni datum opravljene storitve, potem je datum storitve in datum računa enak in težav ni.

Kar pa se usposobljenih ljudi tiče.
Računovodja je lahko vsak, ni nobenih pogojev.
Sklicevanje na avtoriteto "usposobljenih ljudi" zato ne pomeni nič.
Uraden odgovor iz dursa pa.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

Mavrik ::

fosil je izjavil:

Mavrik padaš v protislovja.
Če ne smeš čakat z izdajo računa in je datum storitve končni datum opravljene storitve, potem je datum storitve in datum računa enak in težav ni.


No se popravljam, "naj ne bi" čakal z izdajo računa (rok namreč ni določen), ker to povzroči posledično računovodske probleme. Če si zavezanec pa imaš določen rok, ki je pogojen glede na rok za DDV-O/RP - glej odgovor DURSa (!):


Za opravljene storitve, za katere je DDV dolžan plačati prejemnik storitev v skladu s 196. členom Direktive Sveta 2006/112/ES, nastane obveznost izdaje računa najkasneje 15. dan v mesecu, ki sledi mesecu, v katerem nastane obdavčljivi dogodek. Za ostale opravljene storitve po DDV zakonodaji rok za izdajo računa neposredno ni določen, določeno pa je, da mora davčni zavezanec v svojem knjigovodstvu zagotoviti dovolj podrobne podatke, da omogočijo pravilno in pravočasno obračunavanje DDV in nadzor davčnega organa nad obračunavanjem in plačevanjem DDV. To pomeni, da je treba DDV obračunati v rokih, določenih z ZDDV-1, in sicer ne glede na to, ali je bil račun za opravljeno dobavo izdan ali ne.


http://www.durs.gov.si/si/davki_predpis...
The truth is rarely pure and never simple.

[SkA] ::

Dobro, ampak za take osnove o tem, ali velja datum opravljanja storitve ali datum izdaje računa, res ne rabiš mnenja DURS. Če ne se pripravi imeti cel fascikel z razlagami osnov, če bodo sploh imeli interes.

Mavrik ::

fosil je izjavil:


Uraden odgovor iz dursa pa.


Jaz samo poudarjam da je DURSu že uspelo v mojem primeru sproducirati nasvet, ki je bil v nasprotju z zakonodajo in je potem vključeval veliko nadiranja z drugih ljudi z DURSa in posledično precej težav ker pač... "DURS pa ja ma vedno prav!" in "Ne to ni mogoče da smo vam povedali." in "Ne, to ne more biti od nas!".

Sam ja, recimo da v 99% primerov so pa merodajni ja :)
The truth is rarely pure and never simple.

fosil ::

Dejansko je najbolj pametno, da si ne kompliciraš življenja in izdaš račun, kjer je datum storitve in računa enak.
Tako je!

Matej22 ::

Tudi meni je bilo na vseh predavanjih in seminarjih na to temo omenjeno, da se šteje datum opravljene storitve. Kar se DURSa in ostalih državnih organov tiče, pa je tako, da dokler nimaš pisnega odgovora od njih, jim ne verjemi nič. Je pa res, da je v veliko primerih skoraj nemogoče dobiti pisni odgovor, sploh od ministrstva za finance.

Okapi ::

fosil je izjavil:

Dodatna težava so storitve opravljane v več obdobjih, recimo december in januar.
Boš dal del računa v lansko leto, del pa v letošnje?
Velja datum, ko je bila storitev opravljena, se pravi končana. S tem da pri odmeri davka se lahko upošteva, da si nekaj delal recimo 3 leta in ti ne nabijejo vsega v eno leto.

Drugače pa, zakaj bi datum opravljene storitve sploh bil obvezna sestavina računa, če bi se kot merodajen štel datum izdaje računa? Zaradi lepšega?

Seveda lahko tudi datum opravljene storitve premakneš, ampak pri tem nastopi navzkrižje interesov s tistim, ki račun plača, in je zato možnosti za "manipulacijo" manj. Ti bi rad, da se ti prihodek šteje v 2015, ker si v 2014 že veliko zaslužil, stranka bi pa rada, da se strošek šteje v 2014, da si zmanjša davčno osnovo.

Z izdajo samega računa pa vedno lahko počakaš, če hočeš (ravno zato, ker ta datum za davkarijo ni pomemben in je samo v tvojem interesu, da pač čimprej dobiš denar).

V glavnem, vsa normalna logika pravi, da je merodajen datum opravljene storitve (ki je zato tudi obvezen del računa, sicer je tam samo za okras). Ni pa seveda čisto nujno, da normalna logika velja za dacarje.>:D

O.

mojca ::

Off-topic, ampak samo opozorilo. Ko sem nekaj spraševala na ZPIZ-u, sem od njihovih uslužbencev trikrat dobila napačen odgovor na preprosto vprašanje - dvakrat ustno in enkrat pisno. (Njihov najbolj orginalen predlog je bil za en dan zapreti in naslednji dan ponovno odpreti SP, da ohraniš določeno pravico.) Šele dvajsetkratno branje zakona in preučevanje stavčne analize skrajno čudno zapisanega relevantnega člena je potrdilo, da so uslužbenci pri odgovorih očitno blefirali po svoje.

V primeru dvoma je bolje izbrskati relevanten zakon. Tudi če ti DURSov uslužbenec nekaj trdi, mu ni treba vsega slepo verjeti. Si je pa koristno shraniti pisen odgover. Če si kasneje "premislijo", se lahko vsaj z dokazi sklicuješ na to, da si sledil njihovi intepretaciji.

GTX970 ::

btw, Durs-a ni več, nadomestil ga je Furs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Invictus ::

poweroff je izjavil:


Pa še to - kot normiranec ne smeš preseči določenega prometa (mislim, da je sedaj 100.000 - nisem ziher) - v enem letu. Ne v koledarskem, pač pa v enem letu.

Tole ne drži.

Zasebnik mora preiti nazaj na sistem obračuna davka na podlagi dejanskih prihodkov in odhodkov, če bo v poslovnem letu presegel 50 (100) tisoč evrov prihodkov, vendar šele po tem, ko bo v izkazu poslovnega izida izkazoval prihodke nad 50 (100) tisoč evrov za dve leti zapored.

Tole bo bolj prav ...

2 leti zapored ne smeš prekoračiti meje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

poweroff ::

A to je sedaj po novem?
sudo poweroff

Invictus ::

poweroff je izjavil:

A to je sedaj po novem?

Od začetka.

Sam ni se preveč populariziralo. Zgleda država misli da na s.p. ni nihče sposoben zaslužiti 50k in več ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Izak ::

Že ker se tema navezuje na prispevke s.p.-ja, bom tukaj vprašal.
Začetek meseca marca sem odprl s.p. z normiranimi stroški. Za ugotavljanje višine odmerjene akontacije dohodnine, sem uslužbenki na točki VEM napovedal prihodke v višini 1000EUR mesečno. Izračun z 44,44EUR mesečne akontacije je viden tukaj: dropbox.com

Pri uporabi izračuna data.si/informativni-izracun-za-normirance/ in tudi iz drugih virov, sem dobil mesečni obrok akontacije v višini 40EUR. Zanima me, zaradi česa je nastala ta razlika v višini 4,44EUR mesečno?

Hvala!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izak ()

St235 ::

Verjetno v temu:
* Vsi izračuni so izključno informativne narave. Data d.o.o. ne prevzema nikakršne odgovornosti za morebitne nepravilnosti v izračunih.

Akontacija je vedno samo približek, enako kot je približek tvoja ocena prihodkov.

Izak ::

Tudi iz drugih virov sem dobil informacijo o 4% in ne 4,44% akontacije na prihodke, kot je to pri meni. Recimo
Primer: 10.000 evrov prihodkov, 80 % normiranih odhodkov = 8000 evrov, davčna osnova je 20 % = 2000 evrov, od davčne osnove se plača 20 % končnega davka = 400 evrov.
vir: mladipodjetnik.si

Zavedam se, da se bo akontacija konec leta poračunala, ampak vseeno me zanima od kje mi ta izračunan znesek.

Lp

Okapi ::

Izračunali so na osnovi 9 mesečnih obrokov, kolikor je do konca leta, če začneš marca. Dohodnine je predvidoma 400 evrov in poravnal jo boš v devetih obrokih. 44,44 evra x 9 =

O.

Izak ::

Sem predvideval nekaj podobnega, ni pa mi jasno zakaj 9 mesecev, če bom v tekočem letu posloval 10 mesecev (marec - december). Akontacijo pa plačujem v tekočem mesecu, za prejšni mesec.

BlaY0 ::

Invictus je izjavil:

Poleg tega trenutnega osebnega računa ne smeš uporabljati za poslovanje z s.p. Bi moral uporabiti drug osebni račun, ki ga pa seveda ne moreš. Zaradi AJPES.

Ga lahko. Jaz ga že vsaj 5 let oziroma od takrat ko je v veljavo stopil ZPlaSS. Problem je samo v vodenju oziroma slabo vzpostavljenem registru transakcijskih računov katerega skrbnik je AJPES. Da ga vodijo tako kot ga, ni moja krivda.

Sam AJPES ti ne bo dela problemov, saj ima sam s sabo dovolj velike - še izterjave za nadomestila za javno objavo jim nikakor ne ratuje.

Kar se tiče oebnih podatkov...jaz sem se dobro leto nazaj v zvezi s tem obrnilna IP, kjer so mi glede na to da je moj OR za namen opravljanja dejavnosti že vpisn v davčni register, odgovorili, da ne uživa več varstva ZVOP-1 in bi ga AJPES lahko vpsal v register transakcijskih računov. Problem je samo v tem, da Akt o vzpostavitvi in vodenju registra transakcijskih računov v trenutni obliki ne predvideva takšnega (semi-manual) načina vpisa.

Trenutno ne obstaja noben predpis, ki bi ti omejeval, da za opravljanje dejavnosti uporabiš osebni račun in te v zvezi s tem kakor koli sankcioniral. Edino kar obstaja, so notranja navodila bank, ki ti ne odprejo osebnega računa, če rečeš da ga boš nucal za s.p. - pred 5 leti sem sam naredil točno to, danes bi si moral verjetno kaj izmisliti :P

Trenutno imajo vzvod za kaznovanje edino dacarji - njim moraš prijaviti račun in stvar je rešena. Oni sploh ne komplicirajo glede tega.

BlaY0 ::

Izak je izjavil:

Sem predvideval nekaj podobnega, ni pa mi jasno zakaj 9 mesecev, če bom v tekočem letu posloval 10 mesecev (marec - december). Akontacijo pa plačujem v tekočem mesecu, za prejšni mesec.

Prvi mesec ne boš plačal akontacije, ker ne boš posloval cel mesec. Boš pač naknadno doplačal dohodnino kar je zate bolje.

poweroff ::

Heh, še moj odgovor glede davčnega obračuna.

V mesecu decembru 2014 ste za svojo stranko opravili storitev za katero ste ji izdali račun 5. januarja 2015. Zanima vas, ali morate ta račun upoštevati v davčnem obračunu za leto 2014 ali ne. Vaš davčni kontrolor vam je pojasnil, da ne, vendar slišite, da je med več računovodjami uveljavljena drugačna praksa, in sicer, da ti v davčnem obračunu upoštevajo vse račune za storitve opravljene v določenem koledarskem letu, ne glede na datum izdaje računa. Na primer, če je bila storitev opravljena v letu 2014, račun za to storitev pa izdan v začetku leta 2015, je praksa več računovodij, da račun upoštevajo v davčnem obračunu za leto 2014. Tudi na spletu, na računovodskih forumih ste našli informacije, da imajo
računovodje takšno prakso.

V zvezi s tem vam pojasnjujemo naslednje:
Zakon o dohodnini ... določa, da se pri ugotavljanju davčne osnove upošteva prihodke in odhodke ob njihovem nastanku, če ni z zakonom drugače določeno.
Slovenski računovodski standardi ... natančneje SRS 12.8 pa določa, da se kratkoročno nezaračunani prihodki pojavijo, če se v poslovnem izidu utemeljeno upoštevajo tudi prihodki, za katere do takrat še ni bilo prejeto plačilo in ki jih tudi ni bilo mogoče zaračunati. V skladu s SRS 12.22
kratkoročno nezaračunani prihodki ugasnejo, čim se oblikuje ustrezna terjatev oziroma se prejme plačilo. V praksi to pomeni, da se prihodki v izkazu uspeha pripoznajo v obdobju, v katerem je bilo blago dobavljeno oziroma storitev opravljena. Kot protipostavka se oblikujejo
aktivne časovne razmejitve, ki se zaprejo z oblikovanjem dejanske terjatve do kupca. Iz navedenega izhaja, da računovodje, ki v izkazu uspeha in posledično v davčnem obračunu pripoznajo vse prihodke, ki se nanašajo na dobave blaga in opravljene storitve v obravnavanem davčnem obdobju (koledarskem letu), ravnajo v skladu s SRS.

V vašem konkretnem primeru se prihodki na podlagi storitve, ki ste jo opravili v letu 2014, račun zanjo pa izdali 5. januarja 2015, upoštevajo v davčnem obračunu za leto 2014.


Torej - moj davčni kontrolor me je zavajal, vi ste imeli pa prav. ;)
sudo poweroff

BlaY0 ::

To je normalno... šteje se, kdaj je bila storitev opravljena. Vedno je bilo tako.

turk1990 ::

Koliko pridejo ta mesec prispevki za popoldanski sp?

Invictus ::

Tam okoli 65 EUR + akontacija dohodnine glede na promet, ki si ga napovedal.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

bastadu ::

Kakšno dobro leto dni nazaj je bilo teh stroškov le okoli 35 EUR ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bastadu ()

Invictus ::

Spremljaj malo zakonodajo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

turk1990 ::

Zakaj visino prispevkov ni objavljena javno?

bastadu ::

Saj je, ampak je zadeva precej zakomplicirano in na dolgo napisana:
http://www.durs.gov.si/si/prispevki_za_...

turk1990 ::

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...

Ni nikjer zapisano tako?

Da bi bilo od aprila naprej...

Invictus ::

turk1990 je izjavil:

Zakaj visino prispevkov ni objavljena javno?

Od kje pa misliš da meni cifra?

Iz zraka? Dovolj je nekih portalov, poleg tega pa ...

http://lmgtfy.com/?q=popoldanski+s.p.+p...

Če to ni dovolj javno, pol pa res ne vem pod kaj si folk to predstavlja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BlaY0 ::

turk1990 je izjavil:

Zakaj visino prispevkov ni objavljena javno?

Prispevki so zakonsko določeni in vezani na povprečno plačo. Treba je samo odsrfat na statistični urad kjer dobiš X, potem pa ta X vstaviš v formulo, ki je "zapisana" v zakonu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

Pithlit ::

Huh?

U bistvu greš na edavke, vpišeš osnovo (ki je objavljena na furs-ovi strani) in ti zadeva takoj izpljune kaj in koliko imaš za nakazat na kater račun. Bolj trotl ziher kot tko pač ne gre.

Edina 'neznanka' je akontacija davka... to je pa stvar ugibanj.
Life is as complicated as we make it...

celada ::

Pithlit je izjavil:

Huh?

U bistvu greš na edavke, vpišeš osnovo (ki je objavljena na furs-ovi strani) in ti zadeva takoj izpljune kaj in koliko imaš za nakazat na kater račun. Bolj trotl ziher kot tko pač ne gre.

Edina 'neznanka' je akontacija davka... to je pa stvar ugibanj.


Osnova je znana za prvo leto za vsa naslednja jo je potrebno preračunati...

Akontacija je pa znana od samega začetka...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: celada ()

Pithlit ::

celada je izjavil:

Osnova je znana za prvo leto za vsa naslednja jo je potrebno preračunati...

Stvar osnovnošolske matematike.

celada je izjavil:

Akontacija je pa znana od samega začetka...

Ja, ampak je stvar ugibanj. Ker je višina 'odvisna' od tega kolk s.p. misli da bo imel prometa. Se pa lahko komot odločiš in rečeš 10€ (pa pol doplačaš pri dohodnini) al pa 300€ (pa ti vrnejo).
Life is as complicated as we make it...

Mavrik ::

Pithlit je izjavil:

Huh?

U bistvu greš na edavke, vpišeš osnovo (ki je objavljena na furs-ovi strani) in ti zadeva takoj izpljune kaj in koliko imaš za nakazat na kater račun. Bolj trotl ziher kot tko pač ne gre.

Edina 'neznanka' je akontacija davka... to je pa stvar ugibanj.


To ne velja za ljudi ki so zavarovani drugje (t.i. "popoldanski" s.p.)
The truth is rarely pure and never simple.

Pithlit ::

True. Ampak v tem primeru je pa zadeva še bolj simpl.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Saj ne gre zato... nekateri v tej temi želijo priti do teh številk sami od začetka do konca. Mene je 10 let nazaj tudi matralo, zakaj so ti pavšali vsako leto drugačni.

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Ja, ampak je stvar ugibanj. Ker je višina 'odvisna' od tega kolk s.p. misli da bo imel prometa. Se pa lahko komot odločiš in rečeš 10€ (pa pol doplačaš pri dohodnini) al pa 300€ (pa ti vrnejo).

Akontacija ni nič stvar ugibanj.

Za novo odprte s.p.je je višina akontacije glede na podjetnikovo oceno zaslužka, v nadaljnih letih pa se izračuna pač glede na povprečni dobiček v prejšnjem letu.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Akontacija ni nič stvar ugibanj.

Za novo odprte s.p.je je višina akontacije glede na podjetnikovo oceno zaslužka, v nadaljnih letih pa se izračuna pač glede na povprečni dobiček v prejšnjem letu.

Aha... in kako to ni ugibanje? Al mogoče s.p. kar vsako leto dosega eno in isto povprečje? Al pa je čisto mogoče da prvo leto nek s.p. zasluži 20k, naslednje leto 80k, leto zatem pa spet 20k? Kako akontacija ni ugibanje (however educated it may be...)? V bistvu velja kar enako kot za vse kar se plačuje vnaprej - čisti guesswork (tudi če je dejansko neka formula zadaj).
Life is as complicated as we make it...

ZaphodBB ::

Aha... in kako to ni ugibanje? Al mogoče s.p. kar vsako leto dosega eno in isto povprečje? Al pa je čisto mogoče da prvo leto nek s.p. zasluži 20k, naslednje leto 80k, leto zatem pa spet 20k? Kako akontacija ni ugibanje (however educated it may be...)? V bistvu velja kar enako kot za vse kar se plačuje vnaprej - čisti guesswork (tudi če je dejansko neka formula zadaj).

Obešaš se na semantiko. Akontacija ni stvar ugibanj v smislu, da je jasno definirano kako se sme ugibati.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

AtaStrudl ::

Tudi jaz imam dve vprasanji v zvezi s SP, ce morda kdo ve odgovor.


1. Racuni - ali imas lahko smo tistega poslovnega (osebnega sploh nimas), ali moras imeti oba?

2. Za prodajo robe (ki je ne proizvajas sam) na stantu, ce si normiranec, kako obracunavas DDV - oz. ali ga sploh ne, ker kao nisi zavezanec?

ZaphodBB ::

1. Racuni - ali imas lahko smo tistega poslovnega (osebnega sploh nimas), ali moras imeti oba?

Lahko, ampak ni priporočljivo.

2. Za prodajo robe (ki je ne proizvajas sam) na stantu, ce si normiranec, kako obracunavas DDV - oz. ali ga sploh ne, ker kao nisi zavezanec?

Ti plačaš DDV za izdelke in storitve (ne moreš pobotati vhodnega in izhodnega DDV), na računu pa napišeš DDV 0% in klavzulo, da nisi zavezanec za DDV.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Aha... in kako to ni ugibanje? Al mogoče s.p. kar vsako leto dosega eno in isto povprečje? Al pa je čisto mogoče da prvo leto nek s.p. zasluži 20k, naslednje leto 80k, leto zatem pa spet 20k? Kako akontacija ni ugibanje (however educated it may be...)? V bistvu velja kar enako kot za vse kar se plačuje vnaprej - čisti guesswork (tudi če je dejansko neka formula zadaj).

Nekako mora FURS določiti višino akontacije. Kaj naj gredo k vedeževalki? Sicer pa, če utemeljiš, ti akontaijo tudi znižajo. Samo to moraš narediti 30 dni od dne, ko oddaš obračun za prejšnje leto.

Meni so akontacijo znižali iz 749 EUR na 105 EUR. Se precej pozna. Sem pa tudi finančno utemeljil svoj predvideno zmanjšan denarni tok. Seveda lahko tudi malo "zlažeš", ampak saj potem davek plačaš na koncu leta ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Okapi ::

Ti plačaš DDV za izdelke in storitve (ne moreš pobotati vhodnega in izhodnega DDV), na računu pa napišeš DDV 0% in klavzulo, da nisi zavezanec za DDV.
Ali pa se registriraš za DDV in obračunavaš DDV. Si mora vsak sam preračunati, kaj se bolj splača. Ko presežeš neko mejo (včasih je bila se mi zdi 50k evrov), pa itak ne moreš več izbirati in si obvezno zavezanec za DDV.

O.

Pithlit ::

Invictus je izjavil:

Nekako mora FURS določiti višino akontacije.

Seveda. Ampak tudi to ni niče več in nič manj kot ugibanje.

Invictus je izjavil:

Seveda lahko tudi malo "zlažeš", ampak saj potem davek plačaš na koncu leta ...

Indeed. Lahko ti pa vrnejo. Na začetku leta itak ne moreš vedet kaj se bo zgodilo.
Life is as complicated as we make it...

St235 ::

Seveda. Ampak tudi to ni niče več in nič manj kot ugibanje.


Obešaš se na semantiko. Ugibanje je z vidika tega koliko bo na koncu poračun, ni pa ugibanje v smislu koliko boš moral plačat vsak mesec, kar je bilo osnovno vprašanje.

Pithlit ::

St235 je izjavil:

Obešaš se na semantiko.

So me že obvestili, ja.

St235 je izjavil:

Ugibanje je z vidika tega koliko bo na koncu poračun, ni pa ugibanje v smislu koliko boš moral plačat vsak mesec, kar je bilo osnovno vprašanje.

Kolk boš moral plačat vsak mesec ne... ker to se določi enkrat na leto. Ampak takrat ko se določa pa to je ugibanje, ne glede na to kolk se na semantiko izgovarjamo.

Prvo leto: "Koliko misliš boš zaslužil letos?" "Umm, eeeh, ohhh... 30k?" "Ok, pol bo akontacija tolk."
Vsako naslednje leto: "Lani si zaslužil tolk, tko da bo akontacija od zdaj naprej tolk."

Ugiba se na pretekli podlagi. Poračun je tam točno zato da se napačna ugibanja poravna z realnim stanjem.

Drugače pač ne gre. Semantika gor ali dol.
Life is as complicated as we make it...

BlaY0 ::

Zato se pa temu reče a-kont-acija...

Invictus ::

Pithlit je izjavil:


Indeed. Lahko ti pa vrnejo. Na začetku leta itak ne moreš vedet kaj se bo zgodilo.

Ne bi jaz zalagal države s denarjem, ki mi ga ne obrestujejo ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16439738 (14613) Recordman
»

Freelance, sp, in davkarija (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10420744 (14090) maticb492
»

Ustanovitev normiranega s.p. - prosim za nasvete (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5419397 (18017) LuiIII
»

A je s.p. pravi odgovor za moj posel? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7823874 (21475) Mavrik

Več podobnih tem