» »

Prenos paketov iz ene lokacije na drugo - proxy

Prenos paketov iz ene lokacije na drugo - proxy

echoman ::

Zadnjih nekaj dni se spopadam z zanimivim problemom, ki ne vem kako bi se ga lahko še lotil. Težava je namreč v tem, da imam na voljo uporabniško ime in geslo, ki pelje do arhiva nekaj posnetkov, a ju ne bi rad posredoval naprej uporabnikom na končno mesto. Arhiv je dostopen lokalno preko RTSP protokola in deluje iz vseh postaj, ki so povezane v omrežje. Med uporabnike in arhiv bi rad dal nek proxy, ki bo zagotavljal zgolj prenos paketov iz začetne točke do končne in obratno, s tem, da uporabnikom ne bo potrebno vnašati uporabniškega imena in gesla. Če skušam celotno situacijo ponazoriti:

------------------------                --------------------                ---------------------------
|                      | prenos paketov |                  | prenos paketov |                         |
|  Uporabnik - Client  | <------------> | Proxy med C in S | <------------> |  RTSP strežnik - Arhiv  |
|                      |                |                  |                |                         |
------------------------                --------------------                ---------------------------


Našel sem že super zadevo imenovano node-ffmpeg-mpegts-proxy, vendar na žalost ta celoten promet pretvarja in zaradi tega posnetki čez nekaj časa prenehajo delovati, ker je Proxy nekoliko slabši računalnik. Preizkusil sem tudi že nekaj drugih rešitev kot sta naprimer Live555 RTSP proxy in crtmpserver, vendar zadevi ne delujeta pravilno. Kaj predlagate?

Za pomoč se vam že vnaprej zahvaljujem! :)
  • spremenil: echoman ()

Mavrik ::

Zakaj pa pri node proxyu ne poveš ffmpegu, da naj ne pretvarja videa in avdia (codec v obeh primerih nastaviš na "copy")?
The truth is rarely pure and never simple.

echoman ::

Slabo sem prebral na gitu node proxyja in sem mislil, da se video in avdio pretvarjata v drugo obliko, vendar sem po vklopu verbose modea ugotovil, da je copy privzeto že vključen. Hkrati sem po logu, ki ga izpisuje avconv ugotovil, da napaka nastane na podlagi zgrešitve RTSP paketov in se posledično posnetek preneha predvajati. Bom pogledal, če bi se to kakorkoli dalo urediti, se pa priporočam za še kakšen nasvet kako bi celotno zadevo izpeljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: echoman ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IP kamera MJPEG stream embedded na spletno stran

Oddelek: Programiranje
121573 (1060) abazuu
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113433 (9101) Master_Yoda
»

Download video (flash) iz rtvslo (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9756868 (19278) Pizzicato
»

rtv - download posnetkov

Oddelek: Zvok in slika
4313817 (7074) Valvoline
»

Kvazi Članek: "Hekanje" Amino 103 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
15642727 (19666) cevlj

Več podobnih tem