» »

Modem - switch - router - bi slo?

Modem - switch - router - bi slo?

damjan1980 ::

Imam malo nenavadno tezavo, upam da bo kdo znal pomagati, oz sploh razumel kaj hocem povedat :)

Torej imam telemachov cisco modem, z vgrajenim routerjem. Ta je priklopljen na switch, v drugem nadstropju je router linksys ea4500 in se par drugih naprav po hisi, priklopljenih na switch.
Problem imam, ker mi ta linksys router zdaj ne deluje kot glavni router, ampak ap. Dhcp moram izklopit in tako ne morem uporabljati zunanjega diska, ki je nanj priklopljen in vsi v mrezi dostopamo do njega. Bi lahko tega linksysa uporabil kot glavni router, ce je vmes switch? Se pravi linksys (wan vhod) - switch - modem? Se pravi da bi ea4500 hendlal internetno povezavo in ne vec vgrajeni router v modem. Potem bi lahko spet usb zunanji disk uporabljal.

crniangeo ::

čaki , upam da sem prav razumel telemachov modem - > router -> switch ? to bi moralo delovati :)
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

Lonsarg ::

Pogoj je samo, da je WAN in LAN omrežje ločeno, edina stična točka med tema dvema omrežjema pa je ruter.

Modem-ruter povezava je WAN. ruter-PCji povezava pa je LAN. Torej switch imaš lahko teoretično(nisem še tega delal in tudi ne vidim smisla, razen če je razdalja predolga), vmes na WAN linku modem-ruter. Vendar ne sme nobena druga naprava iz LAN omrežja biti tam priklopljena.

BTW, tudi na trenutni postavitvi bi zunanji disk moral delati. Delovanje diska ni nič povezano z tem, kater ruter ima DHCP vklopljen, tako da imaš najbrž nekaj narobe naštimano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

#000000 ::

Poklič na telemach in zahtevaj menjavo, pač ti bodo dali enako škatlo (po obliki) ki pa je samo modem, brez routerja.

lahko pa izklopiš dhcp na telemachu in naj tvoj router deli naslove, pol bi moglo delat

damjan1980 ::

#000000 je izjavil:



lahko pa izklopiš dhcp na telemachu in naj tvoj router deli naslove, pol bi moglo delat


saj tocno to me zanima. Bo delalo tudi ce je switch vmes? Se pravi modem (dchp izklopljen) - switch - router in da potem ta router deli naslove?

@azgard - ne dela. Ce na linksysu izklopim dhcp, vse moznosti izginejo. Ostane samo conectivity menu.

Lonsarg ::

Pa si prebral kar sem napisal? Mogoče nisem dovolj laično povedal, če poskusim še enkrat:
Odgovor je ja, lahko imaš switch vmes, ampak samo če na switchu ni nobena druge naprava, razen modema in ruterja.

Pa ne, ni dovolj da na telemach modemu izklopiš DHCP(oziroma nekako bi tut delalo, sam jaz ne bi po nepotrebnem kompliciral ov domačem omrežju), telemach modem moraš dati v modem način, če to podpira, pri Amisu moraš recimo klicati, da ti ga daljinsko dajo v modem/bridge način.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako vzpostaviti omrežje z več ruterji in enim modemom? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8727122 (7988) fpopla87
»

strežnik skozi dva ruterja

Oddelek: Omrežja in internet
226486 (5792) Yohan del Sud
»

Siol modem žično na wrt54gl v1.1 dd-wrt za WiFi

Oddelek: Omrežja in internet
217835 (7671) NeMeTko
»

IZZIV za vse ki se spoznate na WIFI

Oddelek: Pomoč in nasveti
233054 (2439) NeMeTko
»

Po zamenjavi modema internet preko wirelesa ne dela (zelo zanimiv problem) (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
5623063 (21979) MTB

Več podobnih tem