» »

T-2 IMAP e-mail - izbris?

T-2 IMAP e-mail - izbris?

slitkx ::

Je komu danes samodejno izbrisalo mejle iz kake manual mape?

Zalaufal sem Thunderbird in še preden sem lahko kakorkoli ukrepal, mi je izpraznilo eno od podmap.
Ko sem se logiral v Firefoxu, sem lahko videl le še "praznino".

T-2-jev tehnik je zadevo sicer dal v preverbo ...
  • spremenil: slitkx ()

Miha 333 ::

(Za naprej:) Zlato pravilo imap pošte je, da sinhroniziraj vse mape na lokalno in delaj varnostno kopijo tega. Sicer si prepuščen na (ne)milost ponudnika, ki pa se ne bo dosti sekiral, če se kaj tvojega izbriše.

Enako velja za podatke pri ponudnikih oblačne shrambe.

slitkx ::

Nekoliko "sreče" je bilo v tem, da je šlo zgolj za notifikacijske registracijske mejle, ki jih lahko obnovim preko reset obrazcev.
Sicer je res, da T-2 IMPA-a uradno ne podpira (navodila na spletni strani so samo za POP), vendar pa - mar na njem ni nikakršne odgovornosti? Račune plačujem za zagotavljanje storitev, ne pa enostransko brisanje mejlov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Miha 333 ::

Praktično vsi tovrstni ponudniki (če ne gre za namensko storitev, katere cena je ustrezno višja), imajo nekje klavzulo, da za podatke ne odgovarjajo. Sploh pa ne pri storitvi, ki uradno sploh ni nudena. Razlog za to pa je enostaven, namreč če ljudje uporabljajo IMAP, zasedajo več prostora na njihovih strežnikih kot pa pri POPu, ko ponavadi sproti pobirajo vso pošto dol.

slitkx ::

Zdaj sem se zamislil, če ni morda pametneje preklopiti na POP ...

...:TOMI:... ::

POP je zgodovina.
Tomi

slitkx ::

Ampak kompromisa med IMAP in POP pa ni.

Miha 333 ::

slitkx je izjavil:

Ampak kompromisa med IMAP in POP pa ni.

Je, IMAP + sinhronizacija vseh map lokalno za uporabo brez povezave. V Thunderbirdu to lepo dela. In seveda redno varnostno kopiranje, če se kaj pomotoma ali slučajno izbriše.

slitkx ::

Miha, mislil sem na nivoju protokola.

NoName ::

Upam lev jajc stavit, da ti T-2 ni samovoljno pobrisal tvojih sporočil... Prej bi rekel, da si ti imel na enem izmed odjemalcev opravil vse potrebne spremembe (recimo izbris mape), nato pa zadevo posyncal.. Vsekakor svetujem, da napako prijaviš na njihov klicni center, pa bodi čimbolj specifičen, kdaj se je to dogodilo...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!

slitkx ::

Itak, da sem prijavil, pa se tudi menil s tehnikom. Razen preverbe ne morejo kaj narediti.
Pa pokaži overjeno stavo za levo jajce.

Pa btw, ni izbrisalo mape, temveč njeno vsebino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

Lonsarg ::

slitkx je izjavil:

Ampak kompromisa med IMAP in POP pa ni.


POP je zaradi svojih omejitev avtomatsko delal še lokalni backup, ker drugače ni znal. Sodobni protokol pa jasno da uporabniku/programu svobodo, kaj in kam si bo delal backup. Tako da če je kdo kriv za pomankanje backupa je to človek sam, oziroma recimo da thunderbird, ker ni predvidel, da uporabniki pričakujejo, da je backup maila avtomatsko vklopljen, vsekakor pa ne protokol, ki ponuja tako svobodo.

Najbolj je pa seveda kriv tisti, ki je izbris povzročil in jaz mislim da je bolj verjetno da kak program, kot pa T-2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

c3p0 ::

Včasih se vsebina mape spet pojavi, ko se na strežniku pobriše cache datoteka, odvisno od tipa IMAP strežnika in volje admina.

Če ponudnik dela dnevne arhive in ti je sposoben mapo povrnit, je pa drugo.

slitkx ::

Azgard, imam dve podmapi in znotraj teh še dodatno mapo.
Regdata => Registracije
Junkdata => Registracije

Izbrisalo je samo vsebino mape 'Regdata'. Vsebina njene podmape 'Registracije' kot tudi ostalih dveh je ostala.

NoName ::

slitkx... priporočam naslednje:
- ugasni vse poštne odjemalce (poleg thunderbirda še kak mobilni telefon in/ali tablico)
- ko si 100%, da nimaš niti enega aktivnega POP ali IMAP odjemalca več, se poskusi prijaviti v njihovo spletno pošto, in tam preveri vsebino map in podmap, kot tudi morebitna pravila glede dostave in filtre...
- če spletna pošta deluje brezhibno... poskusi z vnovično namestitvijo poštnega računa na vseh odjemalcih; da boš res zajel vse odjemalce, pa v prejšnjem koraku spremeni še geslo računa...
I can see dumb people...They're all around us... Look, they're even on this forum!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Poštni odjemalci (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Programska oprema
375266745 (11676) Matko
»

Gmail backup, thunderbird, ...

Oddelek: Programska oprema
174834 (1273) markhenry
»

Gmail za 15. rojstni dan dobiva štoparico (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5017536 (13924) MrStein
»

POP3 mail na več PC

Oddelek: Omrežja in internet
203106 (2796) axee
»

Gmail podpira odslej tudi IMAP (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
8710375 (10375) Gandalfar

Več podobnih tem