» »

Računalnik se ne prižge

Računalnik se ne prižge

zinedine ::

Torej težava je navedena v naslovu. Ne prižge se, noben ventilator se ne zavrti, nič ne piska, skratka ugasnjen.

Računalnik je star 5 dni, tako da je vse še v garanciji.
Potem ko sem pregledal forum o podobnih težavah, sem sam preizkusil sledeče stvari:

- zamenjal kabel
- priklopil drug napajalnik
- iztaknil in spet vtaknil vse kable na matični
- reset biosa
- direkt vklop računalnika prek tistega jumperja z izvijačem (brez gumba)

NIč ni pomagalo, še vedno se ne prižge.

Upam da lahko še kaj poskusim? Ker če je to to, moram vse skupaj verjetno zapakirati in poslati nazaj v nemčijo (hardwareversand), to pa bo spet trajaaaalooo..

LP
  • spremenilo: zinedine ()

krispe ::

mogoče prihaja do kratkega stika, vzemi matično iz ohišja in probaj tako prižgati.
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

BorutK-73 ::

Si dal vse ven iz ohišja.
Lahko da nisi pravilno priklopil kable za front panel (vklop, reset, ledice).

ps
Pa napiši katere komponente imaš.

Zgodovina sprememb…

GTX970 ::

Pc je mrtev od začetka ?

zinedine ::

Ja, pač čisto nič se ne premakne v njem od začetka.. če pa misliš začetek po dnevih: 4 dni je delal normalno, včeraj zjutraj pa se ni hotel več prižgati.

krispe je izjavil:

mogoče prihaja do kratkega stika, vzemi matično iz ohišja in probaj tako prižgati.

Točno, sem vedel da sem nekaj pozabil, bom poskusil še to.
Še tole: ker sem trmast, sem vsakič, ko sem pogledal računalnik, seveda poskusil srečo in vseeno pritiskal gumb, če bi se slučajno prižgal. In glej ga zlomka, v kakšnih 50 poskusih v celem dnevu se mi je enkrat prižgal, nato pa ko sem ga spet ugasnil, je bilo isto kot prej, spet mrtev. Kaj to pomeni? Verjetno potemtakem ne more biti kriva matiča?



EDIT: evo, še komponente
http://www.hardwareversand.de/pcconfigu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zinedine ()

GTX970 ::

Matično na mizo, priklopi samo 1 ram, nič usb/hdd naprav.

zinedine ::

Storjeno. Takole izgleda (če si mislil takle), ampak še vedno ni znakov življenja :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zinedine ()

solatko ::

Si preizkusil napajalnik - povežeš zeleno in eno od črnih žic. Napajalnik mora zalaufat. Lahko je stikalo na napajalniku zanič ali pa celoten napajalnik
Glede na to, da si kupil po komponentah, moraš napako odkrit sam, sicer boš plačal testiranje dobrih komponent prevozne stroške za dobre komponente.
To je pač en velik minus pri nakupih v tujini - zelo hitro prideš na podoben strošek, če gre kaj narobe, kot bi bil tukaj.

Na neki antistatični podlogi sestavi matično, grafično (če imaš tudi integrirano ne rabiš grafične), en RAM, monitor, ter vse skupaj zaženi s stikom na power pinih (kratek stik).
Zadeva mora priti v bios.

Če bo delovalo, priklapljaš komponente, najprej 2 RAM, 3-ji RAM,.... Vsakokrat mašino ugasneš in ponovno štartaš.

Če ne bo delovalo, je zanič napajalnik ali matična. Si priklopil 8-power pin na matično - štiri rumene in štiri črne žice v vrstah.

Sicer te čaka obisk bližnjega servisa, saj bo pregled komponent cenejši, kot poštnina in pregled komponent v Nemčiji.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

maš kak extra napajalnik, da lahko stestiraš s tistim ?
#brezpodpisa

zinedine ::

solatko je izjavil:

Si preizkusil napajalnik - povežeš zeleno in eno od črnih žic. Napajalnik mora zalaufat. Lahko je stikalo na napajalniku zanič ali pa celoten napajalnik
Glede na to, da si kupil po komponentah, moraš napako odkrit sam, sicer boš plačal testiranje dobrih komponent prevozne stroške za dobre komponente.
To je pač en velik minus pri nakupih v tujini - zelo hitro prideš na podoben strošek, če gre kaj narobe, kot bi bil tukaj.

Na neki antistatični podlogi sestavi matično, grafično (če imaš tudi integrirano ne rabiš grafične), en RAM, monitor, ter vse skupaj zaženi s stikom na power pinih (kratek stik).
Zadeva mora priti v bios.

Če bo delovalo, priklapljaš komponente, najprej 2 RAM, 3-ji RAM,.... Vsakokrat mašino ugasneš in ponovno štartaš.

Če ne bo delovalo, je zanič napajalnik ali matična. Si priklopil 8-power pin na matično - štiri rumene in štiri črne žice v vrstah.

Sicer te čaka obisk bližnjega servisa, saj bo pregled komponent cenejši, kot poštnina in pregled komponent v Nemčiji.


Sej je zgoraj na sliki: matično sem dal izven računalnika na lesen podstavek, priklopil samo osnovno: napajanje(4rumene in 4 črne), tist dolg kabel (ATXPWR), en ram, brez diskov in ostalega. Ne dela.





hojnikb je izjavil:

maš kak extra napajalnik, da lahko stestiraš s tistim ?

Mam. Sem priklopil, prav tako ne požene.

hojnikb ::

pol je plata verjetno..
#brezpodpisa

solatko ::

Nazaj pošlješ samo MB. Lahko pa začasno kupiš kakšno cenejšo varianto matične, tako, da boš prepričan, da ostalo vse dela.
Računaj, da boš brez računalnika, kakih 14 dni.

Vseeno poizkusi še to - odklopi vse z matične, vzemi ven baterijo in z žičko za cca 1 minuto, poveži oba kontakta na ležišču baterije.

Včasih se zacikla bios, tako ga postaviš v tovarniško nastavitev (včasih z jumperji, ki so za to namenjeni ne gre, dokler je baterija v ležišču).

Potem zopet sestavi in poizkusi.
Delo krepa človeka

zinedine ::

Zmenjeno.

Hvala za pomoč! ;)

LP

FX6300B ::

aja a ma tvoja plata kj takga kot biosflashback ker sm mu nedavno podobn problem pa sm prtisnu knof pa dau not usb zdej dela k nova (stara 1 let) zgleda da se mi je bios corruptov poglej pa probej

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

BorutK-73 ::

Probaj še prvo stikalo za vklop računalnika. naredi kratek stik z izvijačem na pinih na matični. desni spodnji vogal pod sata priklopi na matični tam kjer imaš sedaj verjetno samo priklpljen stikalo za zagon.

FX6300B ::

pa kva eni res ne berete sej je napisal pod tist kaj je že probal da je z izvijačem pa ne dela

BorutK-73 ::

Ti še pa zdaj ne znaš slovnice uporabljat;((

FX6300B ::

res je :D sam je bolš kokr pa da znaš pisat brati pa ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

zinedine ::

Da še potdrim kar smo že ugotovili:
Danes sem dobil plato nazaj iz servisa, in res je crknila.

Hvala za pomoč ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se mi ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5214693 (4444) acookook
»

Pokvarjena matična ali procesor?

Oddelek: Strojna oprema
291817 (1233) jabba
»

Računalnik se ne zažene (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
535337 (4273) svetetko
»

Računalnik se ne prižge

Oddelek: Pomoč in nasveti
4317270 (13393) G_mAn
»

Ali je kriv procesor

Oddelek: Pomoč in nasveti
392800 (1875) PIK7

Več podobnih tem