» »

"navijanje" monitorja

"navijanje" monitorja

damirez ::

Zanima me glede forsiranja osveževanja monitorja ponavadi na 75hz in več, nekateri monitorji gredo do 85hz.
Zdej vem, da pri starih CRTjih si lahko uničil monitor. Jest pa trenutno laufam en star monitor že kako leto na 75hz in nobenih problemov.
Na netu ogromno ljudi pravi, da lahko poškoduješ monitor, a nihče ne ve kako točno in nič o tem, to so tudi govorili za navijanje procov in se nakateri še danes bojijo.
Mene zanima, če kdo konkretno ve kako in kaj. Koliko je varno "navijanje" itd... Ker razlika je definitivno ogromna med 60hz in 75hz, to je 25% več frejmov. Samo pomislite, koliko je razlika v ceni grafične kartice, ki zmore 25% več fpsjev.


P.S. vem da, bi bila mogoče pravi forum navijanje, ampak tu ne gre za klasično navijanje.

nikolahodin ::

Jst sem probal svojega naviti. Navil sem ga na 1920*1300 70 mhz maximalno. Probal sem tudi z resolucijo 4096*2160 pri 60 mhz. Pa mi javi da kabel nima pasovne širine in da monitor ne podpira te resolucije. Pri Nivida grafah se da naviti monitor tako da greš 1. Desktop in desni klik in Nivida control panel 2. V Nivida control panel poiščeš display ( zaslon ). 2.1 Nato change resolution ( spremeni resolucijo ), tam poiščeš gumb customize ( kreiraj ) in veselo na delo.

Tako gre pri meni. Imam Monitor hp lp2475w, kabel je Displayport 1.0 od os imam win 7 sp1

Zgodovina sprememb…

damirez ::

Zanima me če kaj trpi monitor?

hojnikb ::

bolj je vprašanje, če ti dejansko izrisuje sliko pr več k 60Hz...
#brezpodpisa

nikolahodin ::

Moj monitor ne trpi dela normalno.

Zgodovina sprememb…

nikolahodin ::

damirez je izjavil:


Na netu ogromno ljudi pravi, da lahko poškoduješ monitor, a nihče ne ve kako točno in nič o tem, to so tudi govorili za navijanje procov in se nakateri še danes bojijo.


Če naviješ procesor grafično jim skrajšuješ življensko dobo. Nekateri se tega še bojijo ali pa nočejo zaiti v svet navijanja, zato ker jim je denar velika omejitev.

Dr_M ::

Navijanje procesorjev, gpujev ipd ni isto, kot pri monitorjih.
Pri monitorju imas tocno znane omejitve, do kje lahko gres (razen noname korejci so neki cudni izrodki).
Sicer ti pa LCD zelo hitro in jasno pove, ce mu kaj ne pase.
Prvo kot prvo, ni slike, potem je razmazana slika, tearing ipd.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

damirez ::

Se pravi, če imam 60hz monitor in če mi lepo dela na 75hz ni nobenih problemov?

yayo ::

Glede 27' poceni korejcev z Ebaya, katere je marskido šel navijat, se bere, da jih je marsikdo tudi uspel skurit v manj kot letu dni.

SloBiscuit ::

Evo ti. Tkole je men je uspel navit samo do 75Hz enga starga AOC-a.

Zdej edin kar je blo pr men narobe je to, da sm posodobil nVidia-ne driverje in je zdej kurac, ker mi sfuka resolucijo k grem na več kt 60Hz, pa nekateri špili mi fullscreen ne delajo kao "input not supported" (borderles pa dela normalno). zdej lohka je da je to sam prmen lohka pa se to tud drugim dogaja in mislim da je prvo. Drgač pa poglej video in sledi navodilom, ko reče da morš komp resetirat ga resetn.
Ja drgač pa večino korejskih monitorjev se da navit tja do ene 90Hz.
neznanec555


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Procesor i5 8400 ali i5 9400?

Oddelek: Kaj kupiti
352822 (1761) FejstPoba
»

Nakup korejskega monitorja

Oddelek: Kaj kupiti
292403 (1432) KuhaR
»

Navijanje monitorja (monitor refresh rate)

Oddelek: Navijanje
192135 (1780) radmannsdorf
»

1152x864 @ samo 60hz osveževanja

Oddelek: Pomoč in nasveti
81085 (938) ||_^_||
»

LCD monitor in občasne vertikalno valovanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
111097 (959) DanKick

Več podobnih tem