» »

Omehčane (zmazane) črke v Androidu

Omehčane (zmazane) črke v Androidu

Oldi ::

Je res, da se v Androidu pri tekstu ne da izklopiti anti-aliasinga, zato so črke pri majhnih resolucijah ekrana tako zmazane. To sem v trgovini videl na vseh tablicah z nizko rezolucijo a sem bil prepričan, da se to da izklopiti. Mene namreč to pri tablicah krepko pod retina ločljivostjo ful moti, nikakor pa me ne motijo jasno vidni piksli (pri črkah, pri slikah se to manj vidi). Kupujem tablico, zato poGooglam in nič pametnega ne najdem.
 mehčanje robov

mehčanje robov

Mavrik ::

Ne, font AA je zapečen v Skio. Ta problem se reši da ne kupiš poceni sranja ampak tablico z vsaj napol spodobnim hardwarom.
The truth is rarely pure and never simple.

Oldi ::

Mavrik je izjavil:

Ne, font AA je zapečen v Skio.

Kaj to pomeni in na katerem nivoju se to dela, morda celo na hardverskem.

Imeti 4 x več pikslov, računati vmesne sive piksle, ki se jih v bistvu ne vidi = ogromno več dela za procesor in HW = bedarija.
Kaj pa Winsi 8 in 10.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Oldi ()

Mavrik ::

Oldi je izjavil:


Kaj to pomeni in na katerem nivoju se to dela, morda celo na hardverskem.


Skia je knjižnica. Hardwarski nivo? Ja in ne.

Oldi je izjavil:


Imeti 4 x več pikslov, računati vmesne sive piksle, ki se jih v bistvu ne vidi = ogromno več dela za procesor in HW = bedarija.


A ne bi bilo boljše če se ne bi spuščal v vrednostne sodbe tehnologij, o katerih ne veš nič?
The truth is rarely pure and never simple.

Oldi ::

Kaj pa ima veze tehnologija z zmazanimi črkami. Sploh pa raje povej čemu služi megljenje črk in zakaj ni opcije za izklop, tako kot na PCju. Menda je tudi pri MACih enako kot pri Androidu. Valjda je 4 krat več pikslov in meglenje robov procesno on HW požrešno, kar pomeni več porabe in počasnejši odziv.
Itak pa nima smisla, ziher si eden tistih, ki prisega na norost 4K (za katerega se priporoča razdalja gledanja 0,75 diagonale), pri čemer ni človeka, ki bi na telefonu ločil med 1280 in 1920.

Ko je v PC svet prišel Clear Type se je pokazalo, da smo očitno različni, meni so črke iz kockic lepe, Clear Type pa me obupno moti, morda ker je bil to včasih znak zanič monitorja.

Oldi ::

Sem šel z lupo pogledati SGS3 in bi rekel, da nima anti-aliasinga, seveda, saj ga ne rabi imeti, ker ima retina display.

Oldi ::

Tule je nekaj o tej temi, žau zame na previsokem nivoju

Oldi ::

Eni bi na vsak način radi iznašli pol pixla, drugi bi ga radi odstranili in prijavljajo napako.http://www.smashingmagazine.com/2012/04...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prikaz spletne strani na mobilnem terminalu

Oddelek: Izdelava spletišč
173168 (2462) 4kik4
»

Apple bojda pripravlja nove macbooke pro z visoko ločljivostjo Retina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
32680709 (65375) modicr
»

iPad 2 prihaja spomladi (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5117431 (15351) kuglvinkl
»

Barnes and Noble predstavil e-bralnik knjig - Nook

Oddelek: Novice / Android
176219 (5635) ender
»

ClearType in mavrica

Oddelek: Operacijski sistemi
302176 (1684) darkolord

Več podobnih tem