» »

Kateri telefon za do 120€

Kateri telefon za do 120€

reader ::

Pozdrav

Kot že v naslovu povedano me zanima nakup telefona brez vezave do cca. 120€ (max. 150 če je res bang for the buck). Zahteve so SLO štacuna in garancija, Android je preferred, 1Gb rama tudi.

Sam gledam nekaj takega, ali pa takega, pa pojma nimam a gre za krš ali za kak resen produkt.

Mi lahko pomagate?

hojnikb ::

zakaj se omejuješ na Slo ?

z tujine dobiš super kitajca za tak denar. Ne pa te limone.
Nakup kitajskega mobilnega telefona
#brezpodpisa

Dosan ::

Če že gledaš HTC, se moraš stegniti vsaj do Desire 320, 4GB spomina na samem telefonu je absolutno premalo.

mitja73 ::

Lumia 530, za tak denar je itak pri vsakem več minusov kt kakih plusov.
Drugač pa bolha ...

reader ::

Zakaj SLO. To so pač zahteve - ne moje. Nakup je za firmo, se pravi je SLO račun nuja, kot tudi SLO garancija, kot tudi ne-bolha štacuna. Nokie so mi zanimive, ampak uporabnica je navajena na android, s spremembami pa vemo kako je pri bolj lightweight userjih. Če je res toliko boljša, OK, morda bi šlo...

Tako da, prosim, ne se fokusirat na to, zakaj so zahteve takšne, kot so. Rabim pač konkreten predlog v okviru teh pogojev. Edini exception so takorekoč Winsi, pa morda cca. 20EUR lufta pri ceni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: reader ()

hojnikb ::

lumia bo potem res boljša, če se držimo slovenije in tega budgeta..
#brezpodpisa

reader ::

hojnikb je izjavil:

lumia bo potem res boljša, če se držimo slovenije in tega budgeta..


OK, 530, praviš? Dual-SIM je tudi vabljiv...

trnvpeti ::

namesto 530 vzames huawei y330 za 49eur v bigbangu

scipascapa ::

kje 535 do 120€?

PINki ::

trnvpeti je izjavil:

namesto 530 vzames huawei y330 za 49eur v bigbangu

Please, don't.

trnvpeti ::

PINki je izjavil:

trnvpeti je izjavil:

namesto 530 vzames huawei y330 za 49eur v bigbangu

Please, don't.

kaj je še toliko slabše od 530tke?

PINki ::

Lagggggggggg.

trnvpeti ::

PINki je izjavil:

Lagggggggggg.

en velik bulshit, ce ne poves kaj vec :)

jeklo ::

Za takšen denar bi jaz počakal na izid novega sony xperia e4. Naj bi izšel marca. 5" IPS zaslon, 1.3 quad core, 1GB spomina. Stal naj bi od 130-150 EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jeklo ()

l0g1t3ch ::

Se v tem rangu do 150€ v slovenski trgovini in brez vezave sploh dobi kak spodoben Android telefon ? Spodoben v smislu da bo dovolj za nezahtevnega uporabnika ki je sedadaj živel na feature phone-u z touchscreenom.

Predvidevam da je največja cokla samo 512MB ram-a ki ga imajo ti vstopni modeli ?

Mavrik ::

Za ta denar človeku kupiš Windows Phone, Androidi so za to ceno vsi precejšen crap.
The truth is rarely pure and never simple.

Dosan ::

http://www.gsmarena.com/htc_desire_320-...

1GB RAM, mimovrste ga ima za 158€.

l0g1t3ch ::

Kako se obnese kaj od tega
HUAWEI ASCEND Y530
HTC DESIRE 310
PRESTIGIO 5400 DUO
SAMSUNG GALAXY CORE 2
SONY XPERIA E3

Dosan ::

Za ostale ne vem, ampak E3, Core 2 in Desire 310 absolutno ne priporočam, 4GB internega spomina je absolutno premalo danes za android telefone.

hojnikb ::

jap, 4GB zna bit grozljivka, sploh če je debilno razporejen.
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Zakaj je težava z 4GB prostora če imaš možnost sd kartice ?

hojnikb ::

ker marsikaj negre na sd kartico.
#brezpodpisa

l0g1t3ch ::

Glavno da so tam slike, video, glasba,...
Sam os in par aplikacij verjey ne zaseda 4gb

facepalm ::

alcatel one tocuh idol x.. pri mobitelu (spletna trgovina!) za 149.90eur brez vezave!

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

da bo lazje razbrat specse: http://www.gsmarena.com/alcatel_idol_x-...

ce najde kdo kaj boljsega za 150eur se priporocam:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Lonsarg ::

Lumia 535 je kar PRECEJ boljša od 530, IMO best buy v tem rangu. Dobiš za 113EUR v eni bolj novi Slo trgovini, kaka Nemška bi znala biti bolj zanesljiva, ampak če že hočeš nujno slo:
http://si.mobileshop.eu/mobiteli/micros...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

reader ::

O, hvala, good find!

hojnikb ::

l0g1t3ch je izjavil:

Glavno da so tam slike, video, glasba,...
Sam os in par aplikacij verjey ne zaseda 4gb


nekateri androidneži imajo toliko bloata gor, da kr glava peče.
Imam kot backup telefon xcover2 (*ugh*) in mam od 4GB flasha fraj tam 100MB. Gor je pa glih ene par nujnih appov.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Dosan ::

l0g1t3ch je izjavil:

Glavno da so tam slike, video, glasba,...
Sam os in par aplikacij verjey ne zaseda 4gb


Seveda zaseda. Relativno čist Android OS zasede skoraj 3GB (kaj gor ali dol glede na skin OSa). Tist 1GB izgine kot keks takoj ko začne telefon kaj cachirat, vsaka aplikacija more vsaj en majhen del podatkov hraniti v glavnem spominu, vsak proizvajalec doda še svoje (neodstranljive!) aplikacije itd.

Resno vzami ta nasvet in ne vzami telefona z manj kot 8GB internega spomina, v roku 3 mesecev boš jokal da ne moreš nobene pametne pametne aplikacije več naložiti niti že naloženih posodobiti. Doma je en tak telefon, dodatno je naložena samo ena aplikacija, spucano/prestavljeno na SD je vse kar je možno pa je še vedno popolnoma zafilan (uporablja se samo za klice/SMSe in občasen mejl).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

facepalm ::

Ok 3gb sam os lih ne zasede...
Primer moje xperie s (cca 300mb bloat removed)
https://www.dropbox.com/s/syziurf1c5lns...

4gb je sicer res premalo (predvsem zaradi neumnega particiranja). Pravilno proporcionirane particije in ena sd kartica, bi lahko naredili tudi 4gb uporabne;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

Dosan ::

facepalm je izjavil:

Ok 3gb sam os lih ne zasede...


Čisto odvisno od skina in bloata. Samsung si lahko vzame tudi čez 7GB.

eno_ime ::

Bil sem(ker ne dam toliko za telefon in zaradi vecjega ekrana) lastnik iphone 4S.
Odlocal sem se med L535 http://si.mobileshop.eu/mobiteli/micros... (trgovina ne jamci nic, celo servis dajo v tujino, nekako mi ni disala ta stran) (prijatelj L520 (ce primerjam 4S, bljak ekran, bljakkkk foto) je izredno pritiskal
in M9 http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_... (ne tako velik pritisk prijatelja na androidu ).
Odlocitev je bila na strani M9(76eur + carinski postopek, skupaj 95eur), dodal Toshiba UHS 16G kartica(40MB/s read) za 6eur.
Torej cca 100eur.
Pred nakupom sem se pripravil(menda lag, bolj pocasno ipd), zato sem instaliral Zeam Launcher, CM Browser, Rocket Player za muzko,...
Pac programi, ki naj bi delali ok.
Za bivsega iphone uporabnika sem izredno zadovoljen s kitajskim telefonom.
Tudi z prostorom so me strasili, in prostora je dovolj za aplikacije. Slike, media, ipd je tako na kartici.
Strasili so tudi s pocastnostjo kartice, in tudi to ni problem.

Za:
.izredno lahek (133g na tehtnici)
.taptap na ekran na ugasnjen telefon prizge telefon
.zelo hiter, brez laga(ocitno so prevec pretiravali)
.fotografije boljse kot na 4S (predvsem pri slabih pogojih so slike boljse osvetljene, bolj barvite)
.baterija drziiiii ; 4S en dan ob wifi nonstop, tukaj ob se celo vecji uporabi vsaj 1 dan vec
(sem se tudi tukaj pripravil, Silence mi avtomatsko izklaplja wifi ponoci)

Proti:
.kaksna urca nastavljanja(in prej vec ur iskanja ustreznih programov) po meri za enako izkusnjo kot na 4S
.taptap na prizgan telefon ne ugasne telefon
.fotografije v izredno slabih razmerah so pri zelo veliki povecavi bolj zrnate, kot pri 4S
.nima notification light

Ne pogresam nic, celo itunes ne :)
Prijatelj(L520) ze kupuje nov telefon :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: eno_ime ()

Lonsarg ::

Jah kitajčki so kr fajn, če izvzameš večji faktor tveganja, ter navadno manj kvaliteten build. Pa Lumia 520 je vseeno že precej zastarela zadeva, kitajček za 95€ pred dvemi leti je bil kar precej slabši kot tale tvoj M9.

Glede na povedano M9 ni bil napačna odločitev, čeprav tudi Lumia 535 ne bi bil.

Ampak vseeno, tukaj primerjaš Kitajc android proti firma WP. Če se gremo firma android proti firma WP niti slučajno ne dobiš M9 kalibra za tako nizko ceno.

l0g1t3ch ::

Sem za vikend pogledal nekaj teh androidov z 4GB prostora in se je na vseh gibala količina prostora na voljo uporabniko med 1,1 in 1,3GB.

jest10 ::

Pri Xperia E1 je na voljo 1,4GB

scenic16 ::

l0g1t3ch ::

scenic16 je izjavil:

https://www.hofer.at/de/angebote/techni...

http://www.pcadvisor.co.uk/test-centre/...


Lahko tisto iz AT hoferja kupiš preko spleta, verjetno ne ?

Pesimist ::

Ne nemore.
Zaj enrkat bo predstavlen Dual Sim LTE verzija pa se morajo resit starih zalog, bi bil my guess.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Mobitela (strani: 1 2 3 448 49 50 51 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2529513561 (9871) Leko
»

Kateri telefon za žensko cena telefona do 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10235972 (32730) Ghost7
»

Nakup rabljenega telefona

Oddelek: Mobilne tehnologije
395275 (4694) StajercSSS
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716742 (13095) 1krat

Več podobnih tem