» »

Nakup rabljenega telefona

Nakup rabljenega telefona

Seljak ::

Pozdravljeni. Preko Bolhe imam namen kupiti rabljen telefon,ki pa ima še garancijo več kot leto dni. Gre se za Samsung GalaxyIII. Zanima me,kako so kaj ti telefoni? Kupil bi ga za sina. Predvsem me zanima,če lahko na samem telefonu preverim kako je kaj z zdravjem baterije in kolikšna je realna cena takšnega rabljenega telefona,ki pa je zares ohranjen? Kakšni so znaki,da baterija že peša in na kaj naj bom še pozoren? Morda se sliši neumno,ampak,ko kopuješ in ne poznaš prodajalca se pač rad sam prepričam,če je zadeva vredna nakupa.Za vse odgovore in nasvete bom zelo vesel.

hojnikb ::

Vzami novega. Imaš SIII neo varjanto za dobrih 200€ pri nas. Bigbang celo ponuja 10 obrokov...
#brezpodpisa

radmannsdorf ::

predvsem se zmeni za osebni prevzem in ne preplačaj zadeve. sinu pokaži tudi tole, mogoče mu bo všeč: https://bob.si/kupi-bob/spletna-trgovin...
dejansko telefon dobiš za 60€, ker je priložena sim kartica vredna 15€. novo je + garancija.

BorutK-73 ::

Mora biti ravno Samsung? Lumia-e so cenejše in delujejo bolj tekoče kot sammy-ji.

Seljak ::

radmannsdorf je izjavil:

predvsem se zmeni za osebni prevzem in ne preplačaj zadeve. sinu pokaži tudi tole, mogoče mu bo všeč: https://bob.si/kupi-bob/spletna-trgovin...
dejansko telefon dobiš za 60€, ker je priložena sim kartica vredna 15€. novo je + garancija.


Cena tega samsunga S3 je 150€,za ogled telefona sem zmenjen,ker je prodajalec v moji bližini,tako,da bom lahko telefon videl in tudi sprobal. Telefon je star 8 mesecev. Kar pa se tiče Nokia Lumia 530 je kar zanimiv telefon,ampak saj veste,mularija je vedno bolj zahtevna. To ne pomeni,da mu vse v rit potisnem,ampak temu telefonu morda manjka sprednja kamera za skype in nekaj več notranjega spomina. Pa tudi OS je malce moteč,sploh,če si navajen na preprosto delo v Androidu.

hojnikb ::

150€ za S3 ?
I think not. Primerljiv HTC (one x) dobiš za pol manj. Je pa več težav z njim...
#brezpodpisa

Seljak ::

BorutK-73 je izjavil:

Mora biti ravno Samsung? Lumia-e so cenejše in delujejo bolj tekoče kot sammy-ji.


Ne vem,če to drži. Imam Sony experia e3 in ti povem,da je telefon presneto hiter in dvomim,da bi kdo opazil razliko ;) Štiri jedra naredijo svoje. Ampak to ni bistvo razprave. Mene zanima,na kaj paziti pri nakupu rabljenega telefona,ki pa še je dejansko v garanciji in ali je 150€ poštena cena za Samsung Galaxy S3 starega 8 mesecev,nepoškodovan,skratka v odličnem stanju.

hojnikb je izjavil:

150€ za S3 ?
I think not. Primerljiv HTC (one x) dobiš za pol manj. Je pa več težav z njim...


Kaj je preveč 150€ ali priporočaš kaj drugega?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

hojnikb ::

150€ poštena cena za Samsung Galaxy S3 starega 8 mesecev,nepoškodovan,skratka v odličnem stanju.

Ne, če dobiš novega za 185€ iz tujine...

Kaj je preveč 150€ ali priporočaš kaj drugega?

občutno preveč za to starino. Za 150€ je vredno premislit o kaki novi moto g...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Seljak ::

Torej preveč denarja za ta telefon! Kaj priporočaš? Kupujem pa v slo.

hojnikb ::

max budget ?
#brezpodpisa

GTX970 ::

Pri WP ni vmes samnsug bloatware-a, tako da deluje sistem spodobna pri 512MB rama.

Če kupuješ za sina, predvidevam da je star okoli 10-12 ? Potem mora delati fb, viber in spodobna kamera.
Katerega bi on imel, kaj ima sedaj ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Seljak ::

Nekje do 160€ sem pripravljen dati. Ja sin je star 13let. Kaj pa ta telefon(sicer rabljen) http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

hojnikb ::

prste stran od 4x hd, če vsaj malo ceniš svojga sina.
Za tak dnar se vzame moto g (prva generacija) iz njemačke. Pr nas ga žal ni.
#brezpodpisa

GTX970 ::

https://geizhals.at/eu/motorola-moto-g-...
naročiš preko teh http://www.mailboxde.com/ oz za UK http://www.borderlinx.com/SI/en/

Oz se zapelješ v Graz (AT) ponj če si iz Štajerske http://www.mylemon.at/artikel/motorola/...

ali se malo stegneš preko 160
in dobiš črnega/belega z lte
https://geizhals.at/motorola-moto-g-lte...
https://geizhals.at/eu/motorola-moto-g-...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

d4vid ::

Kater telefon ima sedaj?

Jaz mu nebi kupil telefona, naj sam zbere denar pa si ga kupi. Star sem 18 in zadnja 3 leta si telefone kupujem sam.

Če si telefon kupiš s svojim težko zbranim denarjem (naj gre delat nekam na normo za 2 EUR/h :D ) ga dosti bolj ceniš kot če ti ga očka pa mamica porineta pred nos. Poznam kar nekaj primerov, ko starši letijo v telekom po najbolj frišnega samsunga za 13 let staro hčerkico, ker bi imela ta telefon, 2 meseca star "takrat frišen" pa ji je po "nesreči" padel po tleh in se razbil...

Aja: Imam en mesec Sony Xperia E3, vredu telefon. Malo boljši je še M2 ter zdaj je prišu ven M2 Aqua. Mogoče kaj od tega pride v poštev...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: d4vid ()

gddr85 ::

kaj pa kaka lumia 635, 625

Seljak ::

d4vid je izjavil:

Kater telefon ima sedaj?

Jaz mu nebi kupil telefona, naj sam zbere denar pa si ga kupi. Star sem 18 in zadnja 3 leta si telefone kupujem sam.

Če si telefon kupiš s svojim težko zbranim denarjem (naj gre delat nekam na normo za 2 EUR/h :D ) ga dosti bolj ceniš kot če ti ga očka pa mamica porineta pred nos. Poznam kar nekaj primerov, ko starši letijo v telekom po najbolj frišnega samsunga za 13 let staro hčerkico, ker bi imela ta telefon, 2 meseca star "takrat frišen" pa ji je po "nesreči" padel po tleh in se razbil...

Aja: Imam en mesec Sony Xperia E3, vredu telefon. Malo boljši je še M2 ter zdaj je prišu ven M2 Aqua. Mogoče kaj od tega pride v poštev...


Sin je star 13 let in ti bi ga dal delat? Kam,v foxconn? Tam baje zaposlujejo mladoletnike oz.včasih so jih.

Kaj pa to http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

gddr85 ::

zgleda v redu, če dela tip top in je lepo ohranjen je za vzet

d4vid ::

Seljak je izjavil:

d4vid je izjavil:

Kater telefon ima sedaj?

Jaz mu nebi kupil telefona, naj sam zbere denar pa si ga kupi. Star sem 18 in zadnja 3 leta si telefone kupujem sam.

Če si telefon kupiš s svojim težko zbranim denarjem (naj gre delat nekam na normo za 2 EUR/h :D ) ga dosti bolj ceniš kot če ti ga očka pa mamica porineta pred nos. Poznam kar nekaj primerov, ko starši letijo v telekom po najbolj frišnega samsunga za 13 let staro hčerkico, ker bi imela ta telefon, 2 meseca star "takrat frišen" pa ji je po "nesreči" padel po tleh in se razbil...

Aja: Imam en mesec Sony Xperia E3, vredu telefon. Malo boljši je še M2 ter zdaj je prišu ven M2 Aqua. Mogoče kaj od tega pride v poštev...


Sin je star 13 let in ti bi ga dal delat? Kam,v foxconn? Tam baje zaposlujejo mladoletnike oz.včasih so jih.

Kaj pa to http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...


Ko bo malo starejši, naj gre delat prek študenta. Sedaj pa naj si kupi telefon z žepnino npr. Naj si ga zasluži, to hočem povedat. Da bo telefon dober za 2 leti, ne pa za 2 meseca.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Seljak ::

gddr85 je izjavil:

zgleda v redu, če dela tip top in je lepo ohranjen je za vzet


Ali se spoznaš na te modele? Kako je kaj z predvajanjem,nameščanjem glasbe v telefon in z samim predvajanjem. Nekaj sem slišal,da je kar nekaj preglavic z tem na WP?!

d4vid je izjavil:

Seljak je izjavil:

d4vid je izjavil:

Kater telefon ima sedaj?

Jaz mu nebi kupil telefona, naj sam zbere denar pa si ga kupi. Star sem 18 in zadnja 3 leta si telefone kupujem sam.

Če si telefon kupiš s svojim težko zbranim denarjem (naj gre delat nekam na normo za 2 EUR/h :D ) ga dosti bolj ceniš kot če ti ga očka pa mamica porineta pred nos. Poznam kar nekaj primerov, ko starši letijo v telekom po najbolj frišnega samsunga za 13 let staro hčerkico, ker bi imela ta telefon, 2 meseca star "takrat frišen" pa ji je po "nesreči" padel po tleh in se razbil...

Aja: Imam en mesec Sony Xperia E3, vredu telefon. Malo boljši je še M2 ter zdaj je prišu ven M2 Aqua. Mogoče kaj od tega pride v poštev...


Sin je star 13 let in ti bi ga dal delat? Kam,v foxconn? Tam baje zaposlujejo mladoletnike oz.včasih so jih.

Kaj pa to http://www.bolha.com/telefonija-gsm-apa...


Ko bo malo starejši, naj gre delat prek študenta. Sedaj pa naj si kupi telefon z žepnino npr. Naj si ga zasluži, to hočem povedat. Da bo telefon dober za 2 leti, ne pa za 2 meseca.


Saj dejansko sedaj niti nima tako slabega telefona(Samsung Galaxy mini),amapak sem mu mislil za božička kupit novega. Vedno bolj pa razmišljam,da bi mu raje dal nekaj denarja na STEAM pa naj si raje kakšno igro kupi:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

hojnikb ::

raje mu daj dnar na roke in si naj sam kupi, kar želi. Tisti galaxy mini je pa lahko še čisto soliden za 13 letnika. En custom rom pa bo dober še za kako leto :)
#brezpodpisa

Seljak ::

gddr85 je izjavil:

zgleda v redu, če dela tip top in je lepo ohranjen je za vzet


Ta telefon ima zelo dobre specifikacije ;) Ali se da kako preverit v kakšnem stanju je baterija?

hojnikb je izjavil:

raje mu daj dnar na roke in si naj sam kupi, kar želi. Tisti galaxy mini je pa lahko še čisto soliden za 13 letnika. En custom rom pa bo dober še za kako leto :)


Se splača gor delat custom rom? Sicer še tega nisem počel,ampak kaj bi z tem pridobil,razen,da lahko potem odstranim aplikacije,ki smetijo sistem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

gddr85 ::

če ga ima pol leta najbrž ne more bit znucana, spoznam se ne, ker nimam wp, sem ga pa imel po rokah in je delal normalno, solidno nerejen

hojnikb ::

Ali se da kako preverit v kakšnem stanju je baterija?

pri telefonih težko, ker se za razliko od prenosnikov ne da dobit podatka o obrabljenosti baterije.... je treba dat namensko aplikacijo gor ...

Se splača gor delat custom rom? Sicer še tega nisem počel,ampak kaj bi z tem pridobil,razen,da lahko potem odstranim aplikacije,ki smetijo sistem?

na odzivnosti. Ta telefon ima cel kup custom romov (in tudi port novejših verzij androida). Gotovo se najde kater, ki dela bolje od tega, kar je sedaj gor.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

facepalm ::

Kaj pa NOVA xperia SP za 110eur? (podoben performance kot s3)

Mobitel jo ima v akciji (brez vezave) ce kupis preko spleta. Seveda do odprodaje zalog!

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: facepalm ()

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

Ali se da kako preverit v kakšnem stanju je baterija?

pri telefonih težko, ker se za razliko od prenosnikov ne da dobit podatka o obrabljenosti baterije.... je treba dat namensko aplikacijo gor ...

Se splača gor delat custom rom? Sicer še tega nisem počel,ampak kaj bi z tem pridobil,razen,da lahko potem odstranim aplikacije,ki smetijo sistem?

na odzivnosti. Ta telefon ima cel kup custom romov (in tudi port novejših verzij androida). Gotovo se najde kater, ki dela bolje od tega, kar je sedaj gor.

http://forum.xda-developers.com/galaxy-...


Tudi ta telefon se najde pri meni doma. Poleg enga kitajca, galaxy ace-a, galaxy 3, xperie miro, xperie J, xperie LWW, xperie e3 in nokie lumie 520 :D. Ne govori, da obstaja kak rom ki deluje bolje od originala. Ker vsak custom ROM dela dosti bolje od stock-a :D. Sploh ko naviješ tistedva tranzistorja iz 600MHz na nekih 700-800, kolikor je pač stabilno. Ni pa ravno nevem kako dober telefon. Jaz sem mel gor 4.1.2 dokler sem imel telefon, saj dela, ampak za današnje čase ni to to.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Seljak ::

Sem se odločil,da mu dam raje denar in si naj sam kupi ;) Že ve,da bo imel Steam akcije in bo izkoristil priliko,mi je rekel,tako,da bo njegovo darilo tudi za mene vredu :D
Hvala za vse nasvete!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Seljak ()

hojnikb ::

medtem ko GabeN-u daje svoje dinarčke, lahko še presurfa xda-developers in sproba kak rom :)
#brezpodpisa

Seljak ::

Bom se probal malo z tem poigrati. Ali je kakšna nevarnost,da se zadeva zabrika?

hojnikb ::

je nevarnost, če res kr brkaš po sistemu (eg. flešneš napačn bootloader).
Ko imaš enkrat gor custom recovery in flešaš iz tam ven, je nevarnost hardbricka precej mala.
#brezpodpisa

Seljak ::

Bom moral kakšen video pogledati,ker se mi niti malo ne sanja potek. Sem flešal matične plate in je bilo včasih to opravilo presneto "nevarno" početje,saj veš kaj mislim. Po mojem to z custom rom ne more biti težje opravilo. Če slučajno najdeš kakšen custom rom za Samsung Galaxy mini GT S5570 se priporočam za link. In če se ti zares da, bi še poprosil za vso ostalo programsko opremo,ki jo potrebujem za to opravilo. Za nagrado pa te povabim na pivo ;):D Ker vidim,da se na te zadeve spoznaš.

hojnikb ::

Ti bo @d4vid asistiral, ki ima več izkušenj z dotičnim modelom. Sam mam za backup Ace-a in z 4.4.4 romom dela presenetljivo dobro :)
#brezpodpisa

Seljak ::

Se zelo priporočam!

d4vid ::

Uf, sproti pozabim kako gre pri katerem telefonu, prevec jih dam cez roke. Ni tezko, ce nimas win8(.1).
Na xda developers mas samsungove gonilnike, ki jih w8 ne prepozna, drugje gre brez problema. Potem z odinom flešaš gor root in recovery, pazi da so vsi fajli za S5570, da ne bo kaj vmes za S5570i, ker nista enaka! Če upoštevaš moj nasvet in navodila na xda dev forumih, skoraj ni možnosti da ga brikneš. Razen če ga odklopiš med nalaganjem prek odina.

Še eno opozorilo (osebne izkušnje): nalaganje drugih ROMov na telefon te lahko zasvoji :)) Ko mas enkrat en custom rom gor, bos zmeraj nasel kako napako, zaradi katere bo treba flesat nov rom.

Ce gre kaj narobe, mam flešanega minija, ki ga zamenjam za vasega zabrikanega :D
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

scipascapa ::

Seveda lahko 13 letniki delajo, imaš ogromno upokojencev in telesno šibkih oseb, ki bi za kak € šel lepo v trgovino po nakupe recimo.
Ali dedki/babice z napitnino + doma lahko kaj "oddelaš" - pomiješ posodo, likaš itd.....vse se da...ni vse skype in facebook :)

facepalm je izjavil:

Kaj pa NOVA xperia SP za 110eur? (podoben performance kot s3)

Mobitel jo ima v akciji (brez vezave) ce kupis preko spleta. Seveda do odprodaje zalog!

http://www.telekom.si/zasebni-uporabnik...


wow zgleda super, bo za mojo mati ok? več pomoje itaq ne rabi.

Zgodovina sprememb…

mk766321 ::

GTX970 ::

Če ga hoče ded iz Slo za vsako ceno.

mk766321 ::

Aja, nisem videl. Drugače pa sem moji tastari kupil omenjeno zadevo. moram priznat da ima sedaj boljši telefon, kot jaz....upam, da tega ne prebere :)

Seljak ::

Sva se z sinom dogovorila,da ne bo telefona :D Bom dal gor custom rom pa roka ;) Hvala za vse nasvete!

StajercSSS ::

Kaj pa Nexus 5? Top za tako ceno + igrice mu bodo letele bp.

ED: Aha, post zgoraj. =]
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri telefon mi priporočate do 150€? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10222793 (18597) hojnikb
»

Telefon do 100€

Oddelek: Kaj kupiti
52421 (2189) pixelzgaming
»

Poceni Android telefon za ženo (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
6716746 (13099) 1krat
»

Telefon za 150€ (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
519147 (7975) PrihajaNodi
»

Nakup novega telefona - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
8725718 (22340) zadetek

Več podobnih tem