» »

Windows 10 Mobile

Windows 10 Mobile

««
63 / 86
»»

solatjek ::

Aja, dodal bi še to, če grem na outlook.com in tam poskusim sestaviti novo pošto, mi pri dodajanju v polje ZA: stike pravilno prikaže z imenom in priimkom in ne kaže e-naslova.

Anney ::

Na verziji .42258 mi normalo kaže ime, spodaj pa še mail naslov.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

solatjek ::

Meni pri nekaterih stikih ja, pri nekaterih pa ne. Tudi če stik izbrišem in ga na novo dodam, ni nič bolje. V spletnem vmensiku je OK. Ni mi jasno, kaj delam narobe, saj je do prejšnjega tedna vse delalo BP.

harvey ::

solatjek je izjavil:

Meni pri nekaterih stikih ja, pri nekaterih pa ne. Tudi če stik izbrišem in ga na novo dodam, ni nič bolje. V spletnem vmensiku je OK. Ni mi jasno, kaj delam narobe, saj je do prejšnjega tedna vse delalo BP.

Nekatere stike vleče iz nedavne pošte. Bolj moteče je, da je polje from/od mail in ne ime in priimek, to tudi z novo verzijo ni odpravljeno, prav šalabajzarsko.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Modri dirkač ::

Če koga zanimata dve odlično ohranjeni Lumii, od prvega dne v silikon ovitku in s screen protectorjem:

1. L830, bela, dva silikonska ovitka + ekstra screen protector (še neuporabljen)
2. L640 LTE, črna, dva silikonska ovitka + ekstra screen protector (še neuporabljen)

Obe sta na 10ki in delujeta brezhibno, kupljeni novembra 2015.

Več na ZS.
Everybody lies!

lopov ::

Jaz se matram znebit 830 že vsaj po leta, tko da srečno s prodajo. Me folk sprašuje, če dam za 50 EUR sam sorry, "mal" več je pa res vredna (in ne, to ni 51 EUR :)

Modri dirkač ::

Vem, saj če ne bo neke pametne ponudbe bom potalal v ožjem družinskem krogu, imam par "odjemalcev" ...
Everybody lies!

cekr ::

Je bolje, da uporabiš za kakšen glasbeni predvajalnik, kot pa da daješ za majhne denarje.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

krneki0001 ::

Jaz imam namesto GPS-a kar lumio 720. windows 8.1 in here drive naložen, pa nič drugega. Zelo uporabna stvar, pa še baterija zelo dolgo zdrži.

klinker ::

Jup, Lumie so vseeno se uporabne kot navigacija in music player >:D

krneki0001 ::

Stare ja, z novimi pa lahko še marsikaj drugega počneš. >:D

Anney ::

Vprašanje za klinkerja, kaj lahko počneš z enakim starim androidom ranga L720.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

Nekaterim očitno še ni kapnilo. Sedanji mobilniki imajo možnost pogovarjanja samo še za eno od opcij.
Ko bo Continuum v polno zaživel, bo marsikdo uporabljal samo še to funkcijo.
Nikjer ne piše, da mora imeti v aparatu sim kartico.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

solatjek ::

Malajlo je izjavil:

Nov FR build. 15025. Osvetlitev na L950 med bugfixi. Pa da vidimo ...

Malajlo, kako je zdaj z osvetlitvijo L950, so kaj popravili ali ne? Kako je na splošno bugasta in stabilna ta verzija?

mikhaair ::

15025 je za fast release?
jaz imam 14965 im sem na slow.

Malajlo ::

V enem tednu ne pomnim, da bi bil kdaj kakšen WTF. Osvetlitev zrihtana. Končno.
Kakor so znali s kakšnim buildom iti nazaj (ne korak, z avionom, majku jim), je tale build, po mojem osebnem mnenju, še najboljši.
Ženi je baterija na L930 šla. Brez telefona ne more, L950 pa ni več. Menda sta bili še dve XL v Sloveniji. Dobila navadno v Postojni. Niti kaj imajo na zalogi ne znajo preveriti ... 

krneki0001 ::

Zakaj pa baterije nisi zamenjal?

solatjek ::

Tule se še da dobiti 950 XL, tudi cena je OK: https://mobitrgovina.com/izdelek/micros...

Vanadium ::

Ali se da kje kupit po normalni ceni neka 7-10inč win 10 mobile tablica? Rabil bi za stare starše, da jim skype naštimam in se bo izključno za to zadevo uporabljala.

Malajlo ::

krneki0001 je izjavil:

Zakaj pa baterije nisi zamenjal?

Ker je miljon šraufov, da pridem do nje ;(( Imam novo že tri mesece, ampak cajta ne. Bo šla na servis, pa jo ta starejša hčera dobi.
Potem pa tako kot cunje - ta mlajši dobi od starejšega ;) Child control dela super na Windowsih in mi ni treba skrbeti, da bi s klikanjem na reklame ali po YT mulc prilezel do čudnih vsebin. Potem se pa klovnov bojijo.

OT: pravi cigo svojim mulcem: "Danes menjamo spodnje gate!" Deca vesela. "Ti daj svoje malemu, ti mlajšemu ..."

krneki0001 ::

hehehe.

boolsheat ::

Vanadium je izjavil:

Ali se da kje kupit po normalni ceni neka 7-10inč win 10 mobile tablica? Rabil bi za stare starše, da jim skype naštimam in se bo izključno za to zadevo uporabljala.


Ta je 7inchna z windows 10mobile:
6.98 inch Cube WP10 T698 Windows 10 Mobile 4G Phone Call Tablet PC 2GB 16GB Qualcomm MSM8909 Quad Core 2 SIM BT OTG GPS 5.0MP
http://s.aliexpress.com/vIriMBVJ
(from AliExpress Android)

Matej_K ::

Ženi posodobil Lumia 640 na W10, od takrat se pa kar nenadoma vklaplja WIFI, tudi če je telefon v letalskem načinu. Nprimer ponoči,ko se zbudi, je vklopljen in letalski način in WIFI.
Kdo ve kaj bi pomagalo, je to kakšen feature, da se po določenem času vklopi?
... .. .

solatjek ::

Ja nekje se da nastaviti, ker po defaultu je nastavljeno, da se po 1 uri nazaj vklopi. Malo poglej pod Wifi nastavitve, zagotovo je ta nastavitev.

LP

solatjek ::

Sem pogledal, ker je ta nastavitev malo skrita.

Torej: najprej poitegni dol spustni meni in izklopi WIFI, nato potegni še enkrat dol spustni meni in drži na WiFi gumbek (obvezno mora biti izklopljen, kar si naredil v prejšnjem koraku) in se ti bo pokazal ta skriti meni, kjer nastaviš, da se nikoli ne vklaplja samodejno. Sam sem se prvič tudi ubijal, kaj je zdaj to :)

To je to!

beta1 ::

Evo. Odločitev je padla, grem na Googlov tabor. V prodajo bo šla moja Lumia 640 LTE in od moje žene 540 Dual SIM.
Mene neprestano zajebavajo MS accounti (brišejo pošto, številke zginjajo, sinhronizacija crkne, koledarji zginjajo. Isto je bilo na prejšnih mojih lumiah). Naredim nov account itd.. dela kake pol leta, nato spet bree ponovi.

Moja pa non stop tarna po aplikacijah.

Koliko bi dobil za ta dva telefona. Še v garanciji, v etuiu, škatla itd..

lp

krneki0001 ::

beta1 je izjavil:

Mene neprestano zajebavajo MS accounti (brišejo pošto, številke zginjajo, sinhronizacija crkne, koledarji zginjajo.


A lahko tole malo bolj podrobno razčistimo? Me res zanima, ker mi tut kak drug kolega govori, da se mu to dogaja, ampak samo če je prijavljen z x.y@gmail.com in se je s tem prijavil na MS account. Enemu se celo zdi, kot da nekaterih mailov sploh google ne izpusti do MS strežnika, da bi jih dobil na lumio.

Sam imam acc na MS-u še iz časov ko so še ponujali live.com maile (nekje vsaj 6 let, če ne več). In do sedaj mi en sam samcat mail ni izginil, parkrat se je zgodilo, da server ni bil dosegljiv, ampak čez 10 minut je spet vse delovalo, sihronizacija pa deluje popolno (odvisno seveda od tega kaj nastaviš da semora sinhronizirat). Pa sem imel lumij malo morje (od 800 naprej, še na windows phone 7.5).

Ali imaš isti acc tudi na računalniku? Zginejo maili tudi tam? Si mogoče nastavil na telefonu, da se mail pobriše na serverju, ko ga dobiš v telefon?

solatjek ::

Jaz tudi za kaj takega prvič slišim. Meni vse dela b.p., je pa res da imam zadnje čase izbiro, da mi ponudi ali naj shrani v outlook ali microsoft account in ne vem v čem je razlika, shranjujem vedno v outlook in vse dela tako na PC ko Lumiji.

Anney ::

Tudi sam nimam omenjenih težav. Jaz sem na MS racunu, moja pa na gmail, pa do zdaj, 2leti, ni bilo težav. Se vse lepo sinhronizira. Pa veliko uporabljava oblačne storitve, tudi med sabo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

cekr ::

A obstaja kakšen uporaben SIP-call program?
Imam še eno telekomovo komunikator številko pa bi jo bilo fajn uporabit.
Na desktopu te zadeve obstajajo, na win10m je pa kriza.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

beta1 ::

To se samo meni dogaja. nobenemu drugemu. Na tujih forumih imajo čisto naključno tu in tam kakšen takšen problem.

Dogajalo se mi je isto na:
Samsung Omnia 7
Lumia 530
Lumia 535
in zdaj Lumia 640.

To se mi samo dogaja na primarnem MS accontu. Začne jebat po nekaj času. Kar čez noč, ali pa ko sem na počitnicah, ko je vse vgasnjeno itd...

Nobene razlike, če so accountu SLO, UK, US, nima veze regija.

Z tem accountem sem vpisan v 2x domač PC, 1x domač Notebook in telefon.
Isto se dogaja na kompih, torej Mail, calendar in people app. Gor je kompletno čisti legalni WIN 10 anniversary.
Dodal pa sem še za probo še en outlook account v vse naprave (na katerem imam xboxa UK regija), tam pa dela istočasno vse OK.

Največji hec pa je, da moja bolša polovica, ima svoje accounte s svojim MS accountem na vseh 3 kompih in na svoji Lumiji 540. Njej pa dela vse normalno že od pantiveka.

Zdaj pa vi meni povejte, kje hudča sem zaklet.

AJA, pa zadnjič ko je crknilo, sploh nisem imel več nobene pošte na outlook.com (kot da bi bil nov account, samo par številk v people). Čez 2 dni pa se je nazaj pojavlo.

Vse sem že pogledal, če je kaki virus, heker itd...

zaklet sem.

Nekako na srečo sem uspel ves adressar in koledar prenest v nov google account.

lp

krneki0001 ::

beta1 je izjavil:

Z tem accountem sem vpisan v 2x domač PC, 1x domač Notebook in telefon.
Isto se dogaja na kompih, torej Mail, calendar in people app. Gor je kompletno čisti legalni WIN 10 anniversary.
Dodal pa sem še za probo še en outlook account v vse naprave (na katerem imam xboxa UK regija), tam pa dela istočasno vse OK.


To je po moje samo ena sama samcata nastavitev na enemu izmed teh profilov, ki si jih naštel. In ko jo boš našel, se ti bo to nehalo dogajat.

Malajlo ::

L950, build 15031. Bluetooth settinge so pojahali. Se samo razsuje. Feedback hub pravi, da imajo v naslednjem buildu fix.
Osvetlitev pa zrihtana.

Lonsarg ::

Eh, kako se vam da bit beta testerji.

Na desktop insiderju so bete precej stabilne in razumem, ampak tale Windows Mobile insider je pa res pravo beta testiranja in praktično ni bulda brez vsaj kake malo resnejše napake. Lepo furat na zadnjem uradnem Windows 10 Mobile 1607, oziroma če govorimo o build številkah je to 14393.xxx(x zato, ker subbuild verzija se povečuje z rednimi updajti).

SambaShare ::

Eh kaj beta, pravzaprav je to bolj alpha. Škoda živcev za to. Da ne omenim Microsoft aplikacij, za določene je na voljo popravek skoraj vsak dan. Res izgleda da niti developerji ne testirajo več, ampak kar pushnejo build na market pa je. Potem pa dobimo Skype, ki se niti ne zažene.

Zgodovina sprememb…

Lonsarg ::

Microsoft ima ogromno testerjev za Windows desktop in tam so glavne napake odkrite predno pride do fast insiderjev. Windows Mobile testerjev imajo zelo malo in na fast ring pride svega in svašta. Ker je koda med Win10 Mobile in Win10 večino ista pomeni da dostikrat popravke na skupni kodi testirajo zgolj na desktop.

cekr ::

Ravno zaradi tega pa delajo vse v smeri enega okolja, da ne bo treba dvojnega testiranja oz. vsaj čim manj.

En čas mi je bilo fajn, da sem dobival tedenske nadgradnje sistema.
No, po pravici povedano, je bil sistem na začetku eno veliko skrpucalo, ki je tudi povzročilo konec.
Sedaj je zadeva toliko dodelana, da tega ne rabim več in čisto lepo živim s tem.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Lonsarg ::

Ja saj ravno to je point, večino kode je že skupne.

In ti lahko spremembe na tej kodi testiraš samo na desktop pa bo v 99% delalo direkt brez bugov tudi na Mobile. Ne pa vedno, zato tik predno prepakirajo build na nov stable Mobile release naredijo še malo Mobile only testinga, sproti med beta buildi pa to počnejo mnogo manj.

Malajlo ::

V FR gremo večinoma zavestno. Firbec, če ne drugega. Zato je nabijanje o večnih beta testerjih odveč, dokler govorimo o stable buildih.
Na L930 dela zadnji stable build prav super.
In ko sem ravno pri L930 - telefon se je začel resetirati že ob bootanju. Baterija se je med polnjenjem pregrevala. Hiter pregled podobnih težav je nakazoval na hardverski problem. Zamenjana baterija (23€) in servis (20€), pa je telefon spet dober za nekaj let.

loveJDM ::

Naenkrat mi ne gre več vklopit wifija...pred 20minutami sem vklopil dostopno točko,izklopil telefon menjal SIM in sedaj ne gre več vklopit wifi-ja posledično tudi dostopne točke ne...skratka kakršna koli kombinacija ne gre.Tudi brez SIM-a ne.Soft reset ne pomaga..kak predlog?

Malajlo ::

build? Sicer pa pusti prižgan teelfon brez povezanih klientov na hotspot, da se izklopi sam od sebe. Potem ti bo WiFi samo od sebe vklopilo.

loveJDM ::

ne morem sploh dostopne točke vklopit ker je povezana z wifijem...če pozorno gledaš se pri vklopu dostopne točke v orodni vrstici za sekundico vklopi tudi wifi toggle ki se nato samodejno izklopi in tu je problem,če ne gre wifija niti za sekundico vklopit ne gre naredit dostopne točke.

.693

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: loveJDM ()

Malajlo ::

hočeš wifi ali dostopno točko? Kateri build imaš? Toliko, da vem, da sebe ne pojaham ponesreči ;)

loveJDM ::

Malajlo je izjavil:

hočeš wifi ali dostopno točko? Kateri build imaš? Toliko, da vem, da sebe ne pojaham ponesreči ;)



Želel sem dostopno točko...Te pa ne ge vklopit zaradi nedelujočega wifija.

Sedaj si želim vsaj wifi,pustimo dostopno točko ob strani,ta bo že delovala če bo le Wifi.

build je pa:.14393.693

okica11 ::

mogoče bo pomagalo: meni recimo ni šlo vključit mobilnih podatkov preko action centra. Rešitev je bila da sem šel v nastavitve in tam poiskal mobilne podatke in jih vklučil preko nastavitev. Od takrat se problem nekako ni ponovil.. Probaj.

loveJDM ::

Probal že pa ne gre :)

Tega trenutno ni mogoče narediti.

okica11 ::

kaj pa če probaš na silo vklopit letalski način? to bi moglo izključit vse povezave (wifi,mobilne,bt)

loveJDM ::

ja,potem pa izklopim letalski način,omrežje je normalno Wifi pa še vedno ne dela...

Bi še razumel,če bi telefon padel na tla tik pred tem ali pa prišel v stik z vodo,ampak ne,noter sem dal net2go SIM vklopil podatke in delil povezavo,nato sem ugotovil,da nimam več podatkov na tem SIM-u,telefon izklopil,menjal SIM in wifi ne dela več.

Sem zasledil na netu podoben primer z L950,ampak tam je potem tista oseba restartala router in je Wifi delal dalje,tega pa jaz ne morem storit.

trek@s ::

Ve kdo, če se da v outlooku izklopit tiste "barvne krogce" pred mail-i? Meni so zelo moteči po zadnji nadgradnji outlooka...

Dzhimen ::

Uf, meni se je danes to pojavilo na desktopu in na telefonu in je zadeva zelooo moteča. Celotna estetika izgleda aplikacije se podere s temi random barvnimi krogci... :'(

To me spominja na imenik pri androidu in mi nikakor ni všeč... :|

Na hitro sem pogooglal zadevo in opažam, da se tudi nekateri drugi pritožujejo nad tem. Kolikor vem se tega zaenkrat ne da izklopiti, ampak močno upam da bodo tole v prihodnosti odstranili ali vsaj dodali možnost, da uporabnik to izklopi...
««
63 / 86
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows Mobile, kdo bo tebe ljubil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Windows Mobile
20546518 (25223) RC37
»

Telefoni Nokia se vračajo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
9431332 (26984) klinker
»

Microsoft Lumia 950 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10527209 (17599) Anney
»

Jutri nabavim ali WinPhone ali Androida (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7513609 (11199) Anney
»

Microsoft predstavil Hololens VR, Surface 4, nove telefone, prenosnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
12841659 (32907) boolsheat

Več podobnih tem