» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
6 / 64
»»

konspirator ::

bon_bon
Googlaj "MTL Car Garage", ta bo verjetno znal spremeniti, saj je ukvarja z vozili VW koncerna.
--

bon_bon ::

konspirator je izjavil:

bon_bon
Googlaj "MTL Car Garage", ta bo verjetno znal spremeniti, saj je ukvarja z vozili VW koncerna.

Hvala!

Morda sem malo nejasno napisal. Jaz sem imel avto z radijem, ki mi DAB omogoča, a je bil deaktiviran in tudi "antene" ni imel prave.

Jaz sem si vse uredil in mi DAB sedaj dela.
lp !

bon_bon

MTB ::

Ima kdo danes težave pri sprejemu? Lovim signal s Trdinovega vrha. Še včeraj okoli 17dB, danes padlo na 8-9dB.
Zvečer je nekaj treskalo, je možno da so kakšne težave na oddajniku?

Scorpia ::

Zadnje case ves cas nekaj spremimjajo, vcasih odlicen sprejem, vcasih zelo slab. In tudi postajam ves cas spreminjajo gain oddajanja. Samo drzavni so ok, ter center. Rock radio je zadnje case bolj slab pri kvaliteti.
////

radmannsdorf ::

Zanimiva reč dva dni nazaj, sem bil v Stražišču pri Kranju, tam okoli pošte, kjer je dobesedno Krvavec pred nosom, vidna linija, DAB+ pa ni delal. In to ko sem se peljal mimo, pa potem čez pol ure spet, ko sem šel nazaj. Mogoče kdo ve zakaj?
Drugače pa pri meni razlika med FM in DAB+, kot dan in noč. Priporočam kdor dosti posluša radio in je v dvomih. :)

RejZoR ::

Mogoče kdo ve kolk postaj je sedaj oddajanih v DAB tehniki pri nas? Sem tetsiral en DAB radio ampak je ujel samo Radio 1. Zdej pa ne vem al samo lokacija ni prava al dejansko oddajajo samo ta program?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Mavrik ::

The truth is rarely pure and never simple.

Scorpia ::

Ce ti je radio 1 vjel, bi ti moral tudi ostale, kajti radio 1 ima zelo slabo zascitno razmerje in marsikje prekinja medtem ko drzavne skoraj povsod lovi...
////

OK.d ::

Mogoče nima dab+
LPOK.d

veso266 ::

Sedaj na DABu sam se 12 postaj
A-Radio nehal z oddajanjem (nekaj casa je bila postaja brez zvoka potem pa so ji le odstranili iz MUXa)
Samo Glasbeni Radijo je ostal kot DAB only postaja
Why do you need an e signature if everyone can delete it

RejZoR ::

Testiral sem z Grundig Music 85 (ima DAB+). Testirano v Domžalskem koncu.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Scorpia ::

Komercialne postaje so pa itak katastrofa, poleg drzavnih sta sam Rock in Center za poslusati, tudi po kvaliteti so vreeu. Ostali pa ne vem kaj pocnejo gor, ker so eni celo na mono, slaba kvaliteta, gain nizek in tudi samo prekinja med voznjo. Sploh ce si zraven mestnega avtobusa, pa sploh niso vec slisni.
////

mihaelo ::

Pri mojem nekaj mesecev starem Tiguanu imam naslednji problem in sicer da mi DAB radijski sprejemnik za eno sekundo prekinja. To se dogaja povsem naključno in lahko se zgodi da bo nekaj časa postaja delovala popolnoma nemoteno potem pa za sekundo prekine in spet igra nekaj časa in spet prekine...največ pa se to dogaja z radijem Antena in Bob. Center in Rock ter državni so pa ok. Je to problem v mojem radiu Discover Pro v Tiguanu ali je problem na oddajnikih? Sem veliko prebral tudi na to temo tukaj http://digitalniradio.si/spremembe-v-mu... a imam odgovor da naj bi bile stvari urejene in da naj do prekinjanja ne bi prihajalo. Imam pa tudi kolega ki ima isti radijski sistem v avtu in on pravi da pa njemu NIČ NE PREKINJA. To prekinjanje pa največ opazim v Ljubljani po Celovški cesti in pa industrijska cona Stegne.

...:TOMI:... ::

Najbrž je problem zaradi večih dejavnikov.

1. dejavnik je varčevanje pasovne širine in s tem denarja. Malo denarja, malo muzike, dobesedno. Tako je to, če varčujemo na varovalnem pasu.
2. dejavnik je lahko slaba antena ali sprejemnik ali oboje. Lahko je tudi napaka v firmweare-u, kar ti bodo posodobili ob naslednjem servisu. Mogoče bo takrat bolje.
3. dejavnik je lokacija. Lahko, da se na neki mikrolokaciji zgodijo kaki čudi odboji, ali kaj podobnega in ti zmoti sprejem.

Najverjetneje je vzrok v 1. in 2. varianti.
Tomi

Scorpia ::

Gor sem ze napisal, da imajo komercialne postaje, izjema Rock in Center, nicelno zascitno razmerje in bolj ali manj samo prekinja. Sicer je zdaj nekoliko boljse, ampak na racun kvalitete zvoka. Radio 1 ima se stereo poleg rock, center in drzavne..., medtem ko ostali v letu 2017 oddajajo v mono nacinu! V tem primeru ti priporocam poslusati fm postaje. Sam poslusam samo center, rock in slo international, pa nikjer ne prekinja, ostale komercialne postaje so pa zalost. Lahko si 10km zracne razdalje od oddajnika, ampak ne, prekinjalo bo. Medtem ko Center,Rock bp poslusam na krku in celo Senj (hrvaska), ostale komercialne postaje so pa v tem primeru neme! Res pa da imam komaj crtico signala, veckrat je ni, pa vseeno dela. Vprasaj kolega ce poslusa iste postaje?
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

mihaelo ::

...:TOMI:... je izjavil:

Najbrž je problem zaradi večih dejavnikov.

1. dejavnik je varčevanje pasovne širine in s tem denarja. Malo denarja, malo muzike, dobesedno. Tako je to, če varčujemo na varovalnem pasu.
2. dejavnik je lahko slaba antena ali sprejemnik ali oboje. Lahko je tudi napaka v firmweare-u, kar ti bodo posodobili ob naslednjem servisu. Mogoče bo takrat bolje.
3. dejavnik je lokacija. Lahko, da se na neki mikrolokaciji zgodijo kaki čudi odboji, ali kaj podobnega in ti zmoti sprejem.

Najverjetneje je vzrok v 1. in 2. varianti.


Hvala za odgovor in ja bi se strinjal z 1. odgovorom a pri 2. odgovoru je pa že problem ker novejšega softverja še ni glede sprejemnika in antene je pa tako da so naredili izpis in poslali v VW v Nemčijo da strokovnjaki vidijo kako in kaj. V najslabšem primeru upam da mi zamenjajo enoto a tudi to je lahko brezsmiselno če je pa problem pri nas torej na oddajnikih oz. slabši kvaliteti prenosa zvoka. Bom videl kaj bo nastalo iz tega in javim. Sem pa včeraj preposlušal državne postaje in pa Center ter Rock in nikjer ni bilo prekinjanja ko pa prestavim na Anteno pa katastrofa...

mihaelo ::

Scorpia je izjavil:

Vprasaj kolega ce poslusa iste postaje?


Je ravno včeraj poslušal Anteno od Kranja pa do centra Ljubljane pa mu je prekinilo samo v šentviškem predoru pa imava enak avdio sistem.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: mitko25 ()

...:TOMI:... ::

Sedaj pa težit vaši priljubljeni radijski postaji, naj ne špara tako zelo. AKOS in RTV bi pa tudi poslal nekam, da dovolijo oddajati take izmaličene programe. Naj naredijo minimalne zahteve za vstop v mux. Tu se gre tudi za promocijo digitalnega sveta, ne samo za oddajanje radia. Ob slabi izkušnji, bodo tudi ljudje odlašali ob nkuou novega radia.

Enako je na DVB-T. Tam so programi po 0,7 M pasovne širine, 80 % muxa pa praznega... Jao jao, kaj se gremo.
Tomi

mihaelo ::

Tomi SE STRINJAM S TABO!

radmannsdorf ::

Glasbeni radio ima super program, ampak kvaliteta je pa res slaba...

veso266 ::

bo treba svoj MUX narest (tam se pa potem ti odločiš kakšno bo zaščitno razmerje in kvaliteta zvoka)
npr MUX Oblak, ki bi imel oblakove postaje notri (Radio 1, Antena, Kranj, Triglav, in na žalost se lista še kar ne konča()
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

Scorpia ::

veso266 je izjavil:

bo treba svoj MUX narest (tam se pa potem ti odločiš kakšno bo zaščitno razmerje in kvaliteta zvoka)
npr MUX Oblak, ki bi imel oblakove postaje notri (Radio 1, Antena, Kranj, Triglav, in na žalost se lista še kar ne konča()


Se jim ne splaca, premalo sprejemnjkov je z dab, s tem da ko folk kupuje nov avto do 15-17k ne doplaca tistih 100e za DAB. Tako da se ekonomsko ne splaca. To kar imamo je zdaj, je bolj zacetek tolk, da se zacne premikati. Ko bojo naredili tako kot so z televizijo, takrat se bo splacalo.
////

...:TOMI:... ::

DAB+ je praktično zastonj. Elektrika za en klasični oddajnik FM je cca. 800 eur na mesec ali več, odviabo od moči, s tem, da pokrije omejeno območje.

DAB+ pa stane od 1500 eur na mesec naprej (seveda več za boljšo kvaliteto), s tem da je pokrita cela država, kjer je mux R1.

Poleg tega ni treba servisirat in si lastit oddajnikov, pač pa je to strošek upravljalca muxa, v tem primeru RTVSLO. Pri DAB+ se vae najema, medtem, ko pri FM je vse lastniško. Tudi sama investicija v vzpostavitev muxa je bila nizka, če se prav spomnim manj kot 1 mio eur za pokritje zelo velikega področja države.
Tomi

veso266 ::

@...:TOMI:... DAB ni in ne bo zastonj, DAB oddajnik tudi stane le da ceno plača RTV (elektrika, vzdrževanje)

lahko bi rekli da je DAB "zastonj" za postaje ki gor oddajajo (pa se to je potem treba več plačat če hočeš več imet (zaščitno razmerje, kvaliteta zvoka, me res zanima kok je treba plačat če hočeš imet Intelitext ali pa EPG)
poleg tega oddajnik ni v tvoji lasti in si odvisen od multiplexa (če multiplex gre si nula ker te noben ne more slišat (lahko bi svoj MUX v takem primeru zalaufal ampak kdo bi pa naredil ponovni scan kanalov na svojem sprejemniku?)

če hočeš FM oddajat lahko s 400EUR prideš lepo skozi: HackRF One: https://greatscottgadgets.com/hackrf/ , ojačevalec (lahko ga sam sespajkaš ali pa kupiš na ebayu) in računalnik ki generira FM, RDS in Stereo (za RDS in Stereo uporabiš to: https://github.com/jontio/JMPX), za FM Modulirat pa lahko to: https://github.com/veso266/MPX-Signal-M...
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

...:TOMI:... ::

Tomi

veso266 ::

...:TOMI:... je izjavil:

https://www.rtvslo.si/strani/cenik-stor...


to je če pri nih oddajnik najameš
oddajaš lahko tudi iz svoje strehe, s svojim oddajnikom (pa še malo daš državi, ker hoče svoj kos pogače)

najem FM oddajnika ali pa DAB MUXa ni priporočljiv saj v primeru da tisti ki oddajnik da v najem to ne dela več imaš veliko težavo (pa še vse ti posebej računajo koker si zmislijo saj imajo oddajnik oni in ne ti)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Scorpia ::

Ko sem bil zgoraj na oddajnikih od rtv-ja, so vse komercialne postaje imele svoje oddajnike, omarice oziroma opremo. Samo antene so si sposodili ali pa so celo to imeli svojo pa na njihov "drog", prostore itn...
////

veso266 ::

@Scorpia a tako torej zakaj je pol ta cenik: https://www.rtvslo.si/strani/cenik-stor... (a to je cenik kok država hoče davka od tvoje opreme? ker da pa RDS posebej računajo mi je pa malo bolano (kok je ena točka v evrih?)(RDS se da oddajat popolnoma zastonjz z PCjem)
a če na svoji posesti s svoje strehe s svojo anteno oddajaš tudi tale cenik vela?
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

Scorpia ::

Kot so mi gor povedali, lahko najames njihovo, lahko pa tudi svojo opremo imas.
Je pa ogromna razlika v opremi. Npr. oddajnik za drzavno postajo, je ena ogromna omara z ne vem kaksno ogromno tuljavo in hlajenjem, niso imeli casa za razlago ker so imeli okvaro oziroma so bili skopi z informacijami. Teh so imeli ene 6-7, par vem da so imeli za rezervo ali celo najem?
Zraven v isti sobi, je pa bilo majhno stojalo majhnimi ojacevalci oziroma oddajniki smesne velikosti, za enega se spomnim da je bil center in je imel 2kw oddajne moci. Tam zraven pa ogromna omara ki je oddajala z isto mocjo Slo3. Smesno za pogledati, ampak tehnik mi je razlagal, da ni potrebe za takimi oddajniki, kot jo ima rtv, sploh ker imajo pogoste okvare in deli so dragi. Ce kdo kaj ve vec zakaj so taki ogromni oddajnki, bi bilo super, ker zgoraj nisem nic pametnega izvedel, ce sem postavil bolj tehnicna vprasanja.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

veso266 ::

@Scorpia me prav zanima kdaj bo RTV rekel da so njihovi FM oddajniki predragi za vzdrževat :)

namesto da so ugasnili 918khz donžale SLO 1 bi lahko kupili cenejši in manj potraten srednjevalovni oddanik (ta stari je bil še iz 90)(ne pa da je zadeva na 300KW porabila tako kot en nov oddajnik na 1 ali 2 MW)

oddajat se da zelo poceni a RTV za to zapravi miljone (država ima še veliko denarja)
Why do you need an e signature if everyone can delete it

...:TOMI:... ::

Govorim vam, da stane elektrika za en FM oddajnik veliko denarja. Za 2 FM oddajnika, lahko najameš opremo DAB+ za pokritje cele države.

Seveda obstajajo lastniški modeli in najmenni modeli. Lastniško imaš proste roke, sam servisaraš ipd. Isto, kot če imaš svoj server ali pa najemaš gostovanje. Ali pa bitni tok in LLU. Treba se je zavedati, da ima in drugo avoje prednosti in slabosti.
Tomi

Mavrik ::

...:TOMI:... je izjavil:



Enako je na DVB-T. Tam so programi po 0,7 M pasovne širine, 80 % muxa pa praznega... Jao jao, kaj se gremo.


S tem da so po drugi strani pa HD kanali na DVB-T precej kvalitetnejši od zmazka, ki ga na IPtv oddajajo drugi. Nekaj takega bi morali na DAB poriniti naprej tudi - dovolj visok bitrate da se sliši razlika med FM hreščanjem in novim signalom.
The truth is rarely pure and never simple.

mihaelo ::

Z nekega drugega foruma sem dobil odgovor ki je popolnoma točen:

možni vzroki so:
1. slabše zaščitno razmerje (sploh, če je napaka lokacijsko vedno na istem mestu) ampak potem bi moral na istem mestu to opaziti tudi pri programih Radio 2, Radio 1 ali Glasbeni radio ker uporabljajo enako zaščitno razmerje (4A).
2. Težave pri prenosu programa od radijske postaje do operaterja DAB+ omrežja.

Mogoče bo tole v pomoč:
Če gre za težavo z zaščitnimi razmerji avtoradi ob prekinitvi ponavadi prikažejo znak za “No Signal/Network”
Če tega ne prikaže pomeni, da je signala dovolj in je za prekinitev kriv prenos avdio signala do operaterja omrežja ali kaka druga težava na izvoru ponudnika programa.

Najbrž pa za napako ni kriv avtoradio. 🙂


Sedaj sem se kar precej prevozil po Sloveniji in 100% drži da edino nacionalni DAB programi in svetli izjemi Center ter Rock DAB radija delujejo tako kot se spodobi torej prekinjanja ni ostali komercialni pa so katastrofa tako po kakovosti zvoka kot po tem da prekinjajo in rezultat je da z mojim sprejemnikom ni popolnoma nič narobe.

Sem pa našel še en možen vzrok katerega je napisal še peterdoo :

V Ljubljani je še "motilni" oddajnik za DAB+ na Šancah. Bil je že nekaj časa ugasnjen, ker je preveč motil, pa zdaj menda spet dela. Očitno pouk od DVB-T ni bil dovolj. Že tam se je pokazalo, da en oddajnik, ki je v večjem delu mesta šibkejši od ostalih iz okolice (Krvavec, Krim), istočasno pa veliko bližje sprejemniku, zelo veliko sprejemnikom povzroča težave, namesto da bi pomagal.

V ostalih prestolnicah na zahodu oddajnik v mestu (če obstaja) oddaja vsaj toliko močno kot tisti na hribih. V Ljubljani pa to pač naredijo drugače...


Na koncu lahko res zapišem samo to da upam da se v prihodnje kaj spremeni pri pogojih oddajanja iz strani države in da v eter ne grejo taki zvokovni zmazki kot so sedaj ker drugače se DAB način oddajanja lahko kar poslovi od nas poslušalcev...upanje umre zadnje.



lp

Scorpia ::

mihaelo je izjavil:

Z nekega drugega foruma sem dobil odgovor ki je popolnoma točen:

možni vzroki so:
1. slabše zaščitno razmerje (sploh, če je napaka lokacijsko vedno na istem mestu) ampak potem bi moral na istem mestu to opaziti tudi pri programih Radio 2, Radio 1 ali Glasbeni radio ker uporabljajo enako zaščitno razmerje (4A).
2. Težave pri prenosu programa od radijske postaje do operaterja DAB+ omrežja.

Mogoče bo tole v pomoč:
Če gre za težavo z zaščitnimi razmerji avtoradi ob prekinitvi ponavadi prikažejo znak za “No Signal/Network”
Če tega ne prikaže pomeni, da je signala dovolj in je za prekinitev kriv prenos avdio signala do operaterja omrežja ali kaka druga težava na izvoru ponudnika programa.

Najbrž pa za napako ni kriv avtoradio. 🙂


Sedaj sem se kar precej prevozil po Sloveniji in 100% drži da edino nacionalni DAB programi in svetli izjemi Center ter Rock DAB radija delujejo tako kot se spodobi torej prekinjanja ni ostali komercialni pa so katastrofa tako po kakovosti zvoka kot po tem da prekinjajo in rezultat je da z mojim sprejemnikom ni popolnoma nič narobe.

Sem pa našel še en možen vzrok katerega je napisal še peterdoo :

V Ljubljani je še "motilni" oddajnik za DAB+ na Šancah. Bil je že nekaj časa ugasnjen, ker je preveč motil, pa zdaj menda spet dela. Očitno pouk od DVB-T ni bil dovolj. Že tam se je pokazalo, da en oddajnik, ki je v večjem delu mesta šibkejši od ostalih iz okolice (Krvavec, Krim), istočasno pa veliko bližje sprejemniku, zelo veliko sprejemnikom povzroča težave, namesto da bi pomagal.

V ostalih prestolnicah na zahodu oddajnik v mestu (če obstaja) oddaja vsaj toliko močno kot tisti na hribih. V Ljubljani pa to pač naredijo drugače...


Na koncu lahko res zapišem samo to da upam da se v prihodnje kaj spremeni pri pogojih oddajanja iz strani države in da v eter ne grejo taki zvokovni zmazki kot so sedaj ker drugače se DAB način oddajanja lahko kar poslovi od nas poslušalcev...upanje umre zadnje.



lp


Zanimivo sam nikoli nisem opazil, da bi imel tezave s sprejemom pod sancami, kjer se vsakodnevno vozim.

Sam ne vidim problema s strani drzave ali rtv-ja. Koliko placas toliko dobis. Saj njihovi programi so res vrhunsko slisni, malo manj pa Center pa Rock. Ostali pa si itak bolj ali manj sramoto delajo, ampak da bi se zaradi tega DAB poslovil oziroma poslusalci od DAB-a, pa dvomim. Ker ce poslusam Center ali Radio 1/Antena je isto, samo drugacni voditelji, glasba pa ista, ponavljajoca veckrat na dan :)
////

kerco46 ::

Pozdravljeni,

se pri novem avtu splača vzeti DAB+? Serijsko ga sicer nima, ampak spada pod dodatno opremo (v vrednosti cca. 100-200€). Ne bi rad zapravljal po nepotrebnem, če bo FM deloval še vsaj 5+ let oz. če si bo možno, ko bo res potrebno preko converterov urediti iz klasičnega na DAB+.

Kaj pravite? kateri radio-ji sploh podpirajo ta "standard" oddajanja?

Scorpia ::

Se splaca, sploh ker med voznjo ni sumenja, od kopra do maribora ti ni treba menjavati frekvence. FM pa bo se zelo dolgo pri nam, tako da je tvoja odlocitev. Sploh pa bo prav prislo ce bojo komercialne radijske postaje bolj resno vzele dab.
////

Miha 333 ::

Scorpia je izjavil:

od kopra do maribora ti ni treba menjavati frekvence.

Že najmanj 20 let pri FM frekvenco zamenja radio sam (RDS).

Furbo ::

Miha 333 je izjavil:

Scorpia je izjavil:

od kopra do maribora ti ni treba menjavati frekvence.

Že najmanj 20 let pri FM frekvenco zamenja radio sam (RDS).

Ja, vsi vemo, kako krasno to deluje.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Scorpia ::

Miha 333 je izjavil:

Scorpia je izjavil:

od kopra do maribora ti ni treba menjavati frekvence.

Že najmanj 20 let pri FM frekvenco zamenja radio sam (RDS).


Ze, ampak pri dab ti ni treba, kar je prednost. In kot je receno, ve se kako deluje.
////

radmannsdorf ::

kerco46, glede na to da kupuješ nov avto, vzemi še to. Kvaliteta je boljša, vsaj če poslušaš rtv radijske programe.

t3hn0 ::

Ja, tudi jaz sem pred kratkim menjal avto in z njim dobil avtoradio z DAB+. Sploh ne preklopim več na FM.
^.^

OK.d ::

Bolje kot DAB+ naroči funkcijo android auto ali car play in lahko poslušaš kar te je volja in ne samo nekaj naših ušivih postaj.
Sploh sedaj, ko so GB podatkov skoraj neomejeni;)
LPOK.d

Joseph033 ::

Opazil sem, da odkar so hrvati poskusno zagnali teh 16 digitalnih radijskih kanalov v DAB+ tehnologiji se lahko naši pred njimi skrijejo glede kvalitete zvoka 72kbps in zaščitenega območja 3A ki ga marsikateri digitalni radijski kanal pri nas žal nima in ga verjetno pri nas še dolgo ne bo imel ali pa se motim in se bo v letošnjem letu tudi glede tega kaj spremenilo.

Scorpia ::

Ko so pri nas testirali, so tudi imeli dobro zaščitno razmerje in kvaliteta na nivoju, sploh pri komercialnih. Je pa res da se je iz dneva v dan spreminjala kvaliteta postaj, sploh pri komercialnih postajah. Ko so pa zares zagnali, je pa kar je...
////

slitkx ::

Kako je pa kaj z DAB+ prometnimi informacijami?

veso266 ::

mislm da zakriptirano tko kot na FM
Why do you need an e signature if everyone can delete it

slitkx ::

Kar pomeni...? Kje v Sloveniji (če sploh) je možno z avto-navigacijsko napravo, ki podpira DAB, sprejemati prometne informacije?

veso266 ::

lahko tudi s tem dekriptiraš: http://www.windytan.com/2013/05/a-deter...

drugače pa bi moral TomTom to znat dekriptirat (vsaj na FMu (ker nevem a majo ta novi že spremejnik za DAB)

pri nas s tem upravlja Traffic Nav (dela tudi na madžarskem)

tako da če dobiš navigacijo ki je zmenjena z Traffic Nav potem bo lahko dekriptirala TMC na madžarskem in pri nas

PS: če dobiš TomToma ki dela z Traffic Nav prosim posti mctx.dat ker vsebuje dekripcijske ključe za TMC
Why do you need an e signature if everyone can delete it

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: veso266 ()

roli ::

Jaz nisem opazil, da bi karkoli našla stvar v avtu. Načeloma proizvajalec avotv je pod podprtimi na Traffic Nav website-u. Pri izbiri traffic info imam na voljo RDS-TMC in internet. Ampak zdajle sem probal v garaži (kjer načeloma lovi radio brez težav - DAB ali FM - tako Radio SI kot ostale) in za RDS-TMC ni našel nobenega vira.
http://www.r00li.com

slitkx ::

Imam Garmin DriveSmart 61 LMT-D. Podpira DAB-based prometne informacije.
««
6 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354513 (2935) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386195 (2590) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411001 (6648) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328367 (24459) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612018 (10375) Scorpia

Več podobnih tem