» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
40 / 65
»»

Juneau ::

duh1 je izjavil:

mihaelo je izjavil:

Prosil bi za pomoč in sicer imam v svojem VW vozilu medijski sistem Dicover Pro in na izboru DAB imam nekaj logotipov radijskih postaj te radijske postaje ki so pa prišle v eter v zadnjem času pa na zaslonu nimajo svojih logotipov. Zanima me kako lahko nastavim te logotipe? Včasih se je to dalo tako da si logotipe shranil z končnico .png in jih z ključkom potem prenesel na radio sedaj se pa na DAB to ne da več ker ponudnik ne da svojega logotipa sistem v vozilu pa tega ne podpira več.

S popolnoma isto zadevo se tudi jaz ubadam. Probaval vse možno (USB ključ, SD kartica). Brez uspeha. SD slot imam pomoje nedelujoč, ker mi SD kartice sploh ne zazna. Sem brskal po netu in zaenkrat ni "rešitve". Bom pa na pooblaščencu v kratkem vprašal, če in kako se lahko doda logote postaj.


Zaman se trudita. Če RA postaja ne doda teh podatkov v DAB+ kodirnik jih vidva kot uporabnika ne bosta prejela. Kar gre iz studia, to dobimo uporabniki.

garfield1 ::

Imam originalno vgrajen VW radijski sprejemnik. Enako je bilo pri meni, sploh pri radijskih postajah omrežja R2 in R3. Logotipe sem prenesel iz interneta, jih dal na USB in jih normalno naložil. Dokler jih nisem, je bila na tisti postaji brez logotipa prikazana zaporedna številka desno zgoraj v črnem kvadratku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: garfield1 ()

gb39 ::

mihaelo je izjavil:

Prosil bi za pomoč in sicer imam v svojem VW vozilu medijski sistem Dicover Pro in na izboru DAB imam nekaj logotipov radijskih postaj te radijske postaje ki so pa prišle v eter v zadnjem času pa na zaslonu nimajo svojih logotipov. Zanima me kako lahko nastavim te logotipe? Včasih se je to dalo tako da si logotipe shranil z končnico .png in jih z ključkom potem prenesel na radio sedaj se pa na DAB to ne da več ker ponudnik ne da svojega logotipa sistem v vozilu pa tega ne podpira več.

Prosi na uradnem servisu, da ti logotipe naložijo. VW za prikazno sliko ne uporablja slike, ki jo preko Dab+ omrežja pošiljajo servisi. Če greš pod nastavitve lahko tudi sam naložiš za vsak radijski program poljubno sliko. Posebej za FM in posebej za DAB+. Na Discover Pro bi tako morali delovat.

Lahko pa ti jo tudi prikazuje, samo moraš pa okno s shranjenimi postajami zamenjati z oknom, kjer sta slika in tekst.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

duh1 ::

Juneau je izjavil:

duh1 je izjavil:

mihaelo je izjavil:

Prosil bi za pomoč in sicer imam v svojem VW vozilu medijski sistem Dicover Pro in na izboru DAB imam nekaj logotipov radijskih postaj te radijske postaje ki so pa prišle v eter v zadnjem času pa na zaslonu nimajo svojih logotipov. Zanima me kako lahko nastavim te logotipe? Včasih se je to dalo tako da si logotipe shranil z končnico .png in jih z ključkom potem prenesel na radio sedaj se pa na DAB to ne da več ker ponudnik ne da svojega logotipa sistem v vozilu pa tega ne podpira več.

S popolnoma isto zadevo se tudi jaz ubadam. Probaval vse možno (USB ključ, SD kartica). Brez uspeha. SD slot imam pomoje nedelujoč, ker mi SD kartice sploh ne zazna. Sem brskal po netu in zaenkrat ni "rešitve". Bom pa na pooblaščencu v kratkem vprašal, če in kako se lahko doda logote postaj.


Zaman se trudita. Če RA postaja ne doda teh podatkov v DAB+ kodirnik jih vidva kot uporabnika ne bosta prejela. Kar gre iz studia, to dobimo uporabniki.

Ne, ne... Pri meni se pojavi logo čez nekaj sekund. Ampak ne govorimo o tem. Govorimo o logotu, ki je zraven postaje. Na listi. Ene postaje ga imajo, ene pa ne. R1 ima se mi zdi pri vseh postajah zraven logo, pri R2 in R3 pa jih ni.

Npr. sedaj ko je Radio 2 postal Radio 1 80-ta, imam zraven imena še vedno logo od Radia 2.

gb39 ::

Primer, ki supr nazorno pokaže, da se nekaterim res nič ne da. Za spremembo prikaza pa pritisneš na tipko `Prikaz´
 Slika1

Slika1


 Slika2

Slika2

duh1 ::

gb39 je izjavil:

Če greš pod nastavitve lahko tudi sam naložiš za vsak radijski program poljubno sliko. Posebej za FM in posebej za DAB+. Na Discover Pro bi tako morali delovat.
Imam "Ready 2 Discover" in ne gre. Poskusil sem vse možne opcije.

mihaelo ::

Bi tole delovalo...so navodila kako namestiti logotipe.

https://www.phonostar.de/download/vw/37...

Juneau ::

DAB+ MUX R4? :):P

Slovenija potrebuje nevtralne in neodvisne medije. S temi besedami bo Joc Pečečnik, predsednik SBC - Kluba slovenskih podjetnikov, poskušal prepričati prihodnji četrtek skupščino kluba, da bi podprla ustanovitev podjetja, ki bo nosilec širjenja medijske platforme SBC na dodatne medije, kot so digitalni mediji, televizijski kanali in radii.

https://www.delo.si/novice/slovenija/jo...

mihaelo ::

Ali pa tole za logotipe. Vnesti je potrebno na spletni strani v priponki aktualno verzije banke softvera z logotipi in če obstaja novejša jo lahko naložiš. Vsaj tako sem jaz to razumel.

https://www.phonostar.de/vw/de/download

gb39 ::

Juneau je izjavil:

DAB+ MUX R4? :):P

Slovenija potrebuje nevtralne in neodvisne medije. S temi besedami bo Joc Pečečnik, predsednik SBC - Kluba slovenskih podjetnikov, poskušal prepričati prihodnji četrtek skupščino kluba, da bi podprla ustanovitev podjetja, ki bo nosilec širjenja medijske platforme SBC na dodatne medije, kot so digitalni mediji, televizijski kanali in radii.

https://www.delo.si/novice/slovenija/jo...

R4 bi moral biti že aktiven, kar pa ne pomeni, da bi trenutno moralo oddajat več programov. Seveda to ne pride v poštev, če je najnižja določena meja 56kbps oz. 40kbps MONO.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Juneau je izjavil:

DAB+ MUX R4? :):P

Slovenija potrebuje nevtralne in neodvisne medije. S temi besedami bo Joc Pečečnik, predsednik SBC - Kluba slovenskih podjetnikov, poskušal prepričati prihodnji četrtek skupščino kluba, da bi podprla ustanovitev podjetja, ki bo nosilec širjenja medijske platforme SBC na dodatne medije, kot so digitalni mediji, televizijski kanali in radii.

https://www.delo.si/novice/slovenija/jo...

R4 bi moral biti že aktiven, kar pa ne pomeni, da bi trenutno moralo oddajat več programov. Seveda to ne pride v poštev, če je najnižja določena meja 56kbps oz. 40kbps MONO.


Če mene vprašate, pod 96 kbit/s, 3A, STEREO NE BI SMELA oddajati nobena RA postaja v DAB+. Tako bi v vsak MUX spravili 12 RA postaj, kar je povsem dovolj.

To so le moje pobožne želje.

gb39 ::

To ne bi smele biti želje. Pa tut, a v Sloveniji rabimo 100 radijskih programov (15 na mux)?

Juneau ::

gb39 je izjavil:

To ne bi smele biti želje. Pa tut, a v Sloveniji rabimo 100 radijskih programov (15 na mux)?


V Sloveniji je mogoče cca. 30 - 35 poslušljivih RA postaj. Ali pa še toliko ne. Vse ostalo so kloni.
Saj smo že pisali o tem. R1 samo za RTV Slovenija, R2 vzhod in zahod za regionalne in lokalne RA postaje, R3 za večje komercialne postaje, R4 pa za RA postaje, ki ne oddajajo v FM.
Potem pa dalje, če bi še bil interes in želje.

gb39 ::

Če res drži, da imamo na voljo 6 muxov, potem je 9 programov na mux čez glavo. To skupi nanese 54 programov, pa vsi bi oddajali s 128kbps. Potem je treba še računat, da R2 je razdeljen na 2 dela, torej smo že na 63, pa vrjetno to ne bo edino takšno omrežje. Programa Radio Anten in Radio Bob pa vn iz R2, ker tam naj res oddajajo samo programi z statusom lokalnega ali regionalnega.
Glede na to, da imamo že trenutno 44 programov na DAB+, bi morali imeti že zdavnaj tudi R4. In pa pripravljen razpis za R5.
Ampak to je teorija. V praksi bi pa morali res R1 uporabljati samo RTV SLO, R2 lokalne in regionalne, R3 tematski programi, R4 pa večje obstoječe komercialne postaje. Potem imamo pa na voljo se en nacionalen muxnin enega, ki bi bil lahko podoben R2 omrežju. Ali pa morda še bolj razdrobljen, če bi si slučajno kdo želel oddajati samo v doloceni regiji (pa s tem ne mislim 100 različnih območji, kaksnih 5-6 jih je ze dovolj)

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Če res drži, da imamo na voljo 6 muxov, potem je 9 programov na mux čez glavo. To skupi nanese 54 programov, pa vsi bi oddajali s 128kbps. Potem je treba še računat, da R2 je razdeljen na 2 dela, torej smo že na 63, pa vrjetno to ne bo edino takšno omrežje. Programa Radio Anten in Radio Bob pa vn iz R2, ker tam naj res oddajajo samo programi z statusom lokalnega ali regionalnega.
Glede na to, da imamo že trenutno 44 programov na DAB+, bi morali imeti že zdavnaj tudi R4. In pa pripravljen razpis za R5.
Ampak to je teorija. V praksi bi pa morali res R1 uporabljati samo RTV SLO, R2 lokalne in regionalne, R3 tematski programi, R4 pa večje obstoječe komercialne postaje. Potem imamo pa na voljo se en nacionalen muxnin enega, ki bi bil lahko podoben R2 omrežju. Ali pa morda še bolj razdrobljen, če bi si slučajno kdo želel oddajati samo v doloceni regiji (pa s tem ne mislim 100 različnih območji, kaksnih 5-6 jih je ze dovolj)


Se strinjam. Ampak na AKOS-u so si zabetonirali neka svoja "pravila" in so kot konj s plašnicami. Kot že izračunano. Če bi RA postaje oddajale vsaj z 96 kbit/s (3A, STEREO) bi jih v MUX spravili 12.
Ja, pri 128 kbit/s (3A, STEREO) bi v MUX spravili (le) 9 RA postaj. Osebno mislim, da je 96 kbit/s povsem dovolj. Če je pa več kbit/s, se tudi ne bi pritoževal. :)

Do tu vse OK.

Je pa problem, kako to dopovedati raznim dr. in mag. na AKOS-u?! >:D

garfield1 ::

To so samo želje.. ravno danes je radio Terminal začel oddajati v MONO.. bitrate še vedno ostaja 40 kbit/s..

Juneau ::

garfield1 je izjavil:

.. ravno danes je radio Terminal začel oddajati v MONO.. bitrate še vedno ostaja 40 kbit/s..


Mojstri so prebrali, ko sem napisal, da ima večina žepnih in kuhinjskih DAB+ sprejemnikov le en zvočnik in je dovolj MONO zvok.

ZA CRKNIT, NO!!:)):))>:D:P

starfotr ::

Ne jim dajat idej. Pri mono se lahko največ prišpara. Takoj 50 % manj pasovne širine.

gb39 ::

Meni je pa logično, da "šparajo". Od kje bodo pa vzeli denar? Poslušalcev ni, gre za dokaj tematski radio in ne gre za nekaj, kat bi lahko vsak poslusal. In ko potem to počneš še na platformi, ki se jo skoraj 7 let uvaja in ni nobenega vidnega napredka, potem je jasno, da nove radijske postaje enostavno ne morejo uspet. Je probal A-Radio, prevzel ga je vemo kdo in tudi vemo, kaj je zdaj. Enako Glasbeni radio. Tako bo tudi s Terminalom, ker enostavno ne bodo prišli čez mesec. Pa ni nek hud denar R3, amapk če ni oglaševanja ni denarja.
Zato je pa treba samo določit datum, kdaj se bo FM ugasnil. Ker samo tako se bodo ljudje malo ustrasili in šli preverjat po alternativah. Do takrat pa velja zakaj bi spreminjal, če deluje. In včasih celo bolje. Dokler bo FM normalno deloval nove radijske postaje na DAB+ ne bodo upele. Razen če bo prušel nek ponudnik z velikim kapitalom.

starfotr ::

Človek, A radio in ostali so produkt že omenjenega ekstremnega desničarja, ki je imel prste vmes pri mnogih radijih in še vedno prodaja kapacitete, pridobljene na razpisih.

gb39 ::

Ekstremni desničar, ki je svoj medijski imperij prodal na levo. In potem bodo jokali, da je vse levo. Sploh pa, koga briga. Vsak si tako ustvati svoje mnenje. Kdor pa tega ni sposoben bo pa tako poslušal in gledal tisto, kar mu bo narisalo nasmeh na obraz.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

Meni je pa logično, da "šparajo". Od kje bodo pa vzeli denar?


Z minimalno plačo tudi ne greš v avtohišo in kupiš najnovejši BMW?! Če nisi sposoben plačevati storitve, je tudi ne naroćiš. To sem že pred kratkim tudi napisal, da pa vsako gospodinjstvo v Sloveniji tudi ne more imeti svoje RA postaje. Tako pač je.
S tem, ko se prijavijo na javni razpis in potem oddajajo MONO in nekateri celo 24 kbit/s ali pa sploh ne začnejo oddajati, jebejo v glavo vse. Od prvega do zadnjega.

Da skrajšam. Če nimaš denarja, se ne prijavljaj na javni razpis. Tako preprosto je to.

duh1 ::

Kakšna je sploh razlika v stroških, če postaja oddaja v 40 kbps stereo HE-AACv2 ali 40 kbps mono HE-AAC?
Ali kot je bilo prej, razlika v stroških 56 kbps stereo HE-AACv2 vs. 40 kbps mono HE-AAC?

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Kakšna je sploh razlika v stroških, če postaja oddaja v 40 kbps stereo HE-AACv2 ali 40 kbps mono HE-AAC?
Ali kot je bilo prej, razlika v stroških 56 kbps stereo HE-AACv2 vs. 40 kbps mono HE-AAC?


Ni razlike.

Za 40 kbit/s, MONO in HE-AAC se uporabi 30 CU
Za 40 kbit/s, STEREO in HE-AAC v2 se uporabi prav tako 30 CU

Razlika v stroških za MUX R3:

1 CU = 5,25 € z DDV.

Za 40 kbit/s, MONO in HE-AAC se uporabi 30 CU = 157,50 €
Za 56 kbit/s, STEREO in HE-AAC v2 se uporabi 42 CU = 220,50 €

duh1 ::

Pa ljubi bog, mono v 2023, a mux 90% prazen... :))

Juneau ::

duh1 je izjavil:

Pa ljubi bog, mono v 2023, a mux 90% prazen... :))


Ja, to je Slovenija. Žal. :P
Če je že vlada nora, zakaj ne bi bili tudi izdajatelji RA programov?! :P + AKOS, ki to dopušča.
FM že 50+ let oddaja STEREO, eni se pa spomnijo, da bi leta 2023 v digitalni platformi oddajali v MONO. Očitno jim ne delajo vsa kolesca v glavi kot bi morala. :P

duh1 ::

https://www.marketingmagazin.si/aktualn...

...Gregor Memedović, direktor skupine Next Media, ki upravlja blagovne znamke Hitradio Center, Rock Radio, Enter Radio in Radio Ekspres...

Evo, Enter je že v "upravljanju". :D Optimistično. Sicer so zaenkrat samo slaba 2 meseca čez rok, ko bi morali začeti oddajati, ampak pustimo malenkosti.

Radio 1 slovenske - mrk
Radio Energija - mrk

Juneau ::

duh1 je izjavil:

https://www.marketingmagazin.si/aktualn...

...Gregor Memedović, direktor skupine Next Media, ki upravlja blagovne znamke Hitradio Center, Rock Radio, Enter Radio in Radio Ekspres...

Evo, Enter je že v "upravljanju". :D Optimistično. Sicer so zaenkrat samo slaba 2 meseca čez rok, ko bi morali začeti oddajati, ampak pustimo malenkosti.

Radio 1 slovenske - mrk
Radio Energija - mrk


Eh, blebeta nekaj tja v 3 dni. :P

Poglejte koliko se pa drugod dogaja okrog DAB+ radia. https://www.worlddab.org/news

Ne mine dan, da se ne bi dodala kakšna RA postaja. :)

duh1 ::

Glede Terminala mi ni jasno, zakaj oddajajo v mono, če lahko pri 40 kbps oddajajo stereo HE-AACv2. Stroški enaki.

starfotr ::

Kako so lahko stroški enaki, če gre za 2 kanala? Pri stereo oddajanju je 100 % več porabe pasovne širine, kot pri mono.

duh1 ::

Pri obeh načinih se uporablja 30 CU.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Kako so lahko stroški enaki, če gre za 2 kanala? Pri stereo oddajanju je 100 % več porabe pasovne širine, kot pri mono.


Cenik za 1 CU je tak kot je. Operaterja pač ne zanima zakaj izdajatelj leta 2023 oddaja MONO. To je njegov "problem".

duh1 je izjavil:

Glede Terminala mi ni jasno, zakaj oddajajo v mono, če lahko pri 40 kbps oddajajo stereo HE-AACv2. Stroški enaki.


Ker so bolj papeški od Papeža. :P beri: Jim špila v glavi. :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

Colt1911 ::

Miran11 ::

Pozdravljeni,
a ima mogoče še kdo ta problem, da ko se vozi sam, dab radio deluje dokaj normalno,brez prekinitev, ko pa imaš sopotnika, ta deluje z pogostimi prekinitvami, ali pa sploh ne.

Scorpy84 ::

Miran11 je izjavil:

Pozdravljeni,
a ima mogoče še kdo ta problem, da ko se vozi sam, dab radio deluje dokaj normalno,brez prekinitev, ko pa imaš sopotnika, ta deluje z pogostimi prekinitvami, ali pa sploh ne.


Kje imas anteno? Ce je stresna isci slab stik, ce je pa na sipi se sprijazni, tam tudi ce bojo sploh kdaj mocno oddajali, bos imel ponekod probleme.

Juneau ::

Miran11 je izjavil:

Pozdravljeni,
a ima mogoče še kdo ta problem, da ko se vozi sam, dab radio deluje dokaj normalno,brez prekinitev, ko pa imaš sopotnika, ta deluje z pogostimi prekinitvami, ali pa sploh ne.


Malo heca. Vedno se vozi sam. :)

Kot je že @Scorpy84 napisal: verjetno je težava v anteni na vetrobranskem steklu, ki je pritrjena horizontalno?! DAB+ pa oddaja vertikalno. Poleg tega tudi ni 1/2 valovne dolžine?! (cca. 70cm). Če vse to seštejemo in dodamo še majhen ERP oddajnikov dobimo - prekinitve sprejema.

Miran11 ::

Scorpy84 je izjavil:

Miran11 je izjavil:

Pozdravljeni,
a ima mogoče še kdo ta problem, da ko se vozi sam, dab radio deluje dokaj normalno,brez prekinitev, ko pa imaš sopotnika, ta deluje z pogostimi prekinitvami, ali pa sploh ne.


Kje imas anteno? Ce je stresna isci slab stik, ce je pa na sipi se sprijazni, tam tudi ce bojo sploh kdaj mocno oddajali, bos imel ponekod probleme.

Strešna je, z razdelilcem za dab enoto.

Juneau je izjavil:

Miran11 je izjavil:

Pozdravljeni,
a ima mogoče še kdo ta problem, da ko se vozi sam, dab radio deluje dokaj normalno,brez prekinitev, ko pa imaš sopotnika, ta deluje z pogostimi prekinitvami, ali pa sploh ne.


Malo heca. Vedno se vozi sam. :)

Kot je že @Scorpy84 napisal: verjetno je težava v anteni na vetrobranskem steklu, ki je pritrjena horizontalno?! DAB+ pa oddaja vertikalno. Poleg tega tudi ni 1/2 valovne dolžine?! (cca. 70cm). Če vse to seštejemo in dodamo še majhen ERP oddajnikov dobimo - prekinitve sprejema.

Kako dolga bi pa morala biti strešna antena, da bi bil sprejem najboljši?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Miran11 ()

Juneau ::

Miran11 je izjavil:


Kako dolga bi pa morala biti strešna antena, da bi bil sprejem najboljši?


1/2 valovne dolžine:

R1 - 215 MHz = 69 cm
R2 E - 225 MHz = 67 cm
R2 W - 227 MHz = 66 cm
R3 - 194 MHz = 77 cm

70 cm je OK!

Miran11 ::

Juneau je izjavil:

Miran11 je izjavil:


Kako dolga bi pa morala biti strešna antena, da bi bil sprejem najboljši?


1/2 valovne dolžine:

R1 - 215 MHz = 69 cm
R2 E - 225 MHz = 67 cm
R2 W - 227 MHz = 66 cm
R3 - 194 MHz = 77 cm

70 cm je OK!

Ok, hvala

starfotr ::

Radio je in antena sta original ali ne?

gb39 ::

https://digitalbroadcasting.org/monitor...
R2E je odstranjen iz seznama :/

Normalno lovi hrvaški ali avstrijski signal, našega pa ne. Bog ve, zakaj

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gb39 ()

starfotr ::

Na Vrhniki R2E ne lovi tako dobro, da bi bilo mogoče poslušat. Zato je mogoče, da se je odstranil. S seznama.

duh1 ::

Ker je od zadnje osvežitve liste R2E minilo en mesec, liste ni več na seznamu. Če se bo signal zopet ujelo, se bo R2E zopet pojavil na seznamu.

Juneau ::

gb39 je izjavil:

https://digitalbroadcasting.org/monitor...
R2E je odstranjen iz seznama :/

Normalno lovi hrvaški ali avstrijski signal, našega pa ne. Bog ve, zakaj


Ne le Bog, tudi mi vemo zakaj. :)
Avstrijci s 5,5 kW, Hrvati s 5 kW, Slovenci pa s 0,5 kW. :P

zupanovmarko ::

duh1 je izjavil:

Glede Terminala mi ni jasno, zakaj oddajajo v mono, če lahko pri 40 kbps oddajajo stereo HE-AACv2. Stroški enaki.



Ker je min bitrate, by AKOS, za stereo v R1 48 kbps (čakamo kdaj bo moral it r1 80a v mono oz. Bosta oba r1 na 48); radio Ognjišče smo prav zaradi zahteve AKOS, ki je opozoril RTV, dvignili iz 40 na 48. Seveda bi šli zdaj, če bi lahko, na mnogo več 😳.
V r2 in 3 pa je min za stereo 56. Torej terminal mora bit mono, če ne zmore 56kbps 3a, 30 CU....

starfotr ::

Na koliko bi šli, s kakšnim zaščitnim razmerjem in s katerim kodekom?

Juneau ::

zupanovmarko je izjavil:

radio Ognjišče smo prav zaradi zahteve AKOS, ki je opozoril RTV, dvignili iz 40 na 48. Seveda bi šli zdaj, če bi lahko, na mnogo več 😳.


Zdaj, ko je R1 polno zaseden bi pa vsi dvigovali kbit/s? :P Kaj ste pa počeli 5 let, ko je še bila možnost za višji kbit/s?! ;(

zupanovmarko je izjavil:


V r2 in 3 pa je min za stereo 56. Torej terminal mora bit mono, če ne zmore 56kbps 3a, 30 CU....


Ja, res ubogi Terminal. >:D:P
Če bi namesto sedanjih 40 kbit/s MONO (157,50 €) oddajali 56 kbit/s STEREO (220,50 €) bi morali mesečno doplačati "enormnih" 63 €.

Saj človek ne ve ali bi se vam smejal ali pa zjokal.

gb39 ::

Juneau je izjavil:

zupanovmarko je izjavil:

radio Ognjišče smo prav zaradi zahteve AKOS, ki je opozoril RTV, dvignili iz 40 na 48. Seveda bi šli zdaj, če bi lahko, na mnogo več 😳.


Zdaj, ko je R1 polno zaseden bi pa vsi dvigovali kbit/s? :P Kaj ste pa počeli 5 let, ko je še bila možnost za višji kbit/s?! ;(

Zato pa jaz pravim, da je v veliki meri AKOS zaj*bal, da so kbps-ji taki kot so. Če bi spustili v en mux max 10 programov se to ne bi zgoildilo in bi izdajatelji lahko dvigovali bitrate. Tako je pa zdaj mux prezaseden.

zupanovmarko ::

starfotr je izjavil:

Na koliko bi šli, s kakšnim zaščitnim razmerjem in s katerim kodekom?


Jasno je, da je he aac pod 80 kbps, zaradi sbr eno sranje. Opus je bistveno boljši. Ampak...
Torej za LC AAC rabiš br nad 100kbps. Nacionalka že vé zakaj je na 128.
Sedaj smo kjer smo. Eni si med sabo lahko talajo CUje (maxi - r1, antena in bob - r1 in r2 oz.r1 80) mi pa lahko samo čakamo, da kdo spoka. Pa še potem ne vemo, kje je vrsta za Cu-je in kdo je pred nami, že z dealom v žepu...

Če bi država (Akos, rtv, ministrstvo...) na začetku res postavila min zahteve, oz. max število programov za mux in dala subvencijo za oddajanje, dokler ne bi bilo nekega % penetracije sprejemnikov bi bilo danes drugače. Ter seveda splošno zagnala kampanjo ozaveščanja..

Ampak zakaj pa bi bilo drugače? Saj če so dvb t mojstri na akos zavozili, zakaj pa ne bi še DAB?


Kaj smo delali leta 2016 in 17?

Če denar zbiraš kot prostovoljni prispevek od svojih poslušalcev, ne moreš plačevat 4000k+ € na mesec za skoraj 0 sprejemnikov. Takrat smo oddajali tudi še na satelitu. Ko smo satelit ukinili, bi ta denar namenili DABu, pa ni več šlo...

Juneau ::

zupanovmarko je izjavil:



Jasno je, da je he aac pod 80 kbps, zaradi sbr eno sranje. Opus je bistveno boljši. Ampak...
Torej za LC AAC rabiš br nad 100kbps. Nacionalka že vé zakaj je na 128.
Sedaj smo kjer smo.


Dobro jutro. >:D:P

zupanovmarko je izjavil:


Kaj smo delali leta 2016 in 17?

Če denar zbiraš kot prostovoljni prispevek od svojih poslušalcev, ne moreš plačevat 4000k+ € na mesec za skoraj 0 sprejemnikov. Takrat smo oddajali tudi še na satelitu. Ko smo satelit ukinili, bi ta denar namenili DABu, pa ni več šlo...


Zdaj pa še napiši, kdaj ste prenehali oddajati na satelitu Eutelsat 16°V. :) To ni bilo včeraj ali lani. Takrat je še bilo prostora v MUX-u. Tako da ... Malo manj zavajanja!
««
40 / 65
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354680 (3102) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386237 (2632) veso266
»

Kateri DAB + radio vmesnik/tuner?

Oddelek: Zvok in slika
147248 (6000) nokia6310
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328579 (24671) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612127 (10484) Scorpia

Več podobnih tem