» »

DAB stanje pri nas

DAB stanje pri nas

««
24 / 64
»»

Frgazor ::

Juneau je izjavil:



Nič bat. DAB+ bo slejkoprej popolno nadomestil FM.
Le počakaj, da lastnik radijskih postaj ugotovijo, da je 10 x cenejši od FM.


Nič bat. DAB bodo ugasnili preden bo zaživel na FM pa pustili kakšno postajo državnega pomena (verjetno SLO 1, za primer kake vojne ipd. katastrofe, ker je tranzistorjev po garažah še vedno nebroj). Ostalo bo šlo na internet.


Juneau je izjavil:


Glede internetnega radia in raznih aplikacij pa: komu v Sloveniji je pa zanimivo poslušati kanadski ali brazilski radio? Glasbo, ki jo lahko slišiš na teh ra postajah jih slišiš tudi na Radio 1, radio Center, radio City, Rock Radio ... Novice iz Kanade pa nam tudi niso zanimive. Ali pač?


Ne vem zakaj je treba razlagat, da razen parih "sladokuscev" v Sloveniji pač poslušamo slovenski radio. In to za razliko od DAB v primerni kvaliteti in z boljšo pokritostjo. Še bolj pomembno pa je to, da slovenski radio ne umre kmalu čez mejo ampak ga mirno poslušamo tudi v Dalmaciji na poti na dopust. Potem so pa tukaj še spotify ipd. storitve.

Juneau ::

makucv je izjavil:

Juneau je izjavil:

bf4ed je izjavil:

In nekje sem celo videl članek kako se ORF upira DAB ker kao nima smisla...


Nič bat. DAB+ bo slejkoprej popolno nadomestil FM.
Le počakaj, da lastnik radijskih postaj ugotovijo, da je 10 x cenejši od FM.

Glede internetnega radia in raznih aplikacij pa: komu v Sloveniji je pa zanimivo poslušati kanadski ali brazilski radio? Glasbo, ki jo lahko slišiš na teh ra postajah jih slišiš tudi na Radio 1, radio Center, radio City, Rock Radio ... Novice iz Kanade pa nam tudi niso zanimive. Ali pač?


No večina ljudi posluša internetni radio ravno zato, ker na teh postajah ni novic in reklam. Pa še muzika je ponavadi žanrska.
DAB+ postaje imajo enak program kot FM: Lidl, Hofer, Špar... in veliko nakladanja.


Za glasbo brez reklam pa res ne rabiš internetnega radia. :) USB ključek je dovolj. :)

Juneau ::

@Frgazor

Poglej s kakšnim tempom dodajajo RA postaje v DAB+. https://www.worlddab.org/news
Nič ne kaže, da bi ga fgasnali preden bo zaživel, ker je že zaživel. :) Le naš invalidni AKOS še nekaj muti.

msjr ::

@Frgazor Točno tako.

Po letu dni [od mojega zadnjega posta] ne vidim kakšnega napredka, ne pri nas ne v svetu. Še 5G se širi hitreje, kot to sranje, ki nas posiljuje z nekimi bogimi postajami 24kbps mono - pa ni tako samo pri nas ampak tudi v tujini.

Meanwhile - ta bitrate smo mi uporabljali za muziko leta 1998 za game, ko smo šparali na prostoru, da je game lahko izšel na dveh CD-jih... Eh ja.

Frgazor ::

Juneau je izjavil:


Za glasbo brez reklam pa res ne rabiš internetnega radia. :) USB ključek je dovolj. :)


zakaj pa ne... če smo že v retro flashback temi

Juneau ::

Vsaj nekaj. RA postaje s 56 kbit/s so v MUX R2E in R2W kodirali s HE-AAC v2. Prej le HE-AAC.

duh1 ::

Vse postaje imajo HE-AAC v2, ne samo tiste s 56 kbps. Razen nacionalnih, ki imajo 88 kbps.

mtosev ::

In kdaj mislite, da bodo izklopili FM v Sloveniji? Poznam ljudi, ki uporabljajo analog FM radio. Obračaš gumb, da prideš do postaje. Ko več ne bo FMja bodo upgradali.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Darko! ::

Juneau je izjavil:

@Frgazor


Nič ne kaže, da bi ga fgasnali preden bo zaživel, ker je že zaživel. :) Le naš invalidni AKOS še nekaj muti.



Sem se spomnil na tiste bedže od Iskratela, ki so jih ponosno talal na konferencah v drugi polovici devetdesetih:

"Vstopamo v ISDN"

OK, priznam, sanjal sem od ISDN-u, ko mi je 10 kilobitov na sekundo škripal oin-ink-oink-iiiii-uuuuu-rrrrrrrrr-ii, ampak je večina populacije ISDN preskočila. Popapcal ga je Ethernet preko ADSL.

FM se najverjetneje ne bo izklopil, ker je široko sprejet in v vsaki bajti se najde vsaj en tranzistor, to pa je tudi pomembno iz stališča nacionalne varnosti in obveščanja splošne populacije v primemru izrednih in nepredvidenih dogodkov.
Mislim, da izklopa FM-a večina tu prisotnih ne bo dočakala.

Prej bo DAB doletela usoda ISDN-a.
Evo, to je moja stava.
Za en pir.
;)

Juneau ::

mtosev je izjavil:

In kdaj mislite, da bodo izklopili FM v Sloveniji?


Naj bi že 22.2.2022, pa se to ni zgodilo. Sklep glede tega je bil sprejet že 28.9.2017 na redni seji SRDF.
KLIK -> https://www.srdf.si/fileadmin/user_uplo...

starfotr ::

Darko, ISDN je še vedno raketa v primerjavi z VoIP in potem pretvorbo na PSTN, kot to dela velika večina.

Juneau ::

mtosev je izjavil:

Ko več ne bo FMja bodo upgradali.


Včasih je še bil priročen izgovor za nakup DAB+ radia predvsem CENA. Danes dobiš spodobne DAB+ radijske sprejemnike že za 80 € ali za manj zahtevne poslušalce še ceneje.
Ker pa ni zunanjega dražljaja (oglaševanje, izklapljanje FM oddajnikov ...) se stvar odvija prepočasi. Žal.

starfotr ::

Z mojega pogleda: upam, da bodo še vsaj 20 let aktivni FM oddajniki.

Zdajšnji avto planiram imeti še desetletje, naslednji bo lahko spet brez DAB+ (letnik 2019, 2020). 2021 so pa že imeli DAB+ obvezno opremo.

In ga bom spet poskusil imeti desetletje.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Z mojega pogleda: upam, da bodo še vsaj 20 let aktivni FM oddajniki.

Zdajšnji avto planiram imeti še desetletje, naslednji bo lahko spet brez DAB+ (letnik 2019, 2020). 2021 so pa že imeli DAB+ obvezno opremo.

In ga bom spet poskusil imeti desetletje.


:):D:D:)):)

d4vid ::

Juneau je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ko več ne bo FMja bodo upgradali.


Včasih je še bil priročen izgovor za nakup DAB+ radia predvsem CENA. Danes dobiš spodobne DAB+ radijske sprejemnike že za 80 € ali za manj zahtevne poslušalce še ceneje.
Ker pa ni zunanjega dražljaja (oglaševanje, izklapljanje FM oddajnikov ...) se stvar odvija prepočasi. Žal.


V lidlu, 3 leta nazaj, DAB+/FM/BT/AUX delovni radio silvercrest v akciji 30€. Za v delavnico, kjer mi igra praktično noč in dan, je zadeva odlična. Tudi DAB se je v Zasavju solidno popravil in tako že nekaj časa poslušam v delavnici samo še DAB. Prej je blo treba ali PC ali telefon priklopit, da si lahko poslušal kaj, FM lovi samo 2-3 postaji.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Darko! ::

starfotr je izjavil:

Darko, ISDN je še vedno raketa v primerjavi z VoIP in potem pretvorbo na PSTN, kot to dela velika večina.



Kaj pomaga, če na raketi ni nobenga :)



Ps:
Si mi dal iztočnico, pa da izkoristim priliko

To whom it my concern:
Tudi žične slušalke so zanesljivejše od tistih blutut, pa imam vedno težave ko govorim z vami, ki jih imate povezane z mobitelom. Pa niso kriva moja ušesa.
Bolj ko vam razlagam, da vas slabo slišim, da mi je muka se pogovarjat z vami na tak način, da prekinja, škripa, bolj uporabljate ta hudič. Ne me več klicat prek blutut slušalk. Ever! Vržte ta poceni jajca v smeti ali pa dajte orng denar za boljše, če že hočete bit moderni. A ja škoda dinarčkov? Eee, tud mojga cajta je škoda.
Capisci mariondo ?

;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Darko! ()

d4vid ::

Darko! je izjavil:



To whom it my concern:
Tudi žične slušalke so zanesljivejše od tistih blutut, pa imam vedno težave ko govorim z vami, ki jih imate povezane z mobitelom. Pa niso kriva moja ušesa.
Bolj ko vam razlagam, da vas slabo slišim, da mi je muka se pogovarjat z vami na tak način, da prekinja, škripa, bolj uporabljate ta hudič. Ne me več klicat prek blutut slušalk. Ever! Vržte ta poceni jajca v smeti ali pa dajte orng denar za boljše, če že hočete bit moderni. A ja škoda dinarčkov? Eee, tud mojga cajta je škoda.
Capisci mariondo ?

;)


Imam najcenejše od xiaomi, za tam okrog 20€, pa nisem še od nobenga slišal pripomb...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

starfotr ::

VoIP bi lahko bil native, z dobrimi kodeki. Ne pa da ga butnejo na analogno nazaj.

Kot, da bi DAB+ imel source iz FM.

OK.d ::

Saj ga ima preko mono postaj;)
LPOK.d

Darko! ::

d4vid je izjavil:

Darko! je izjavil:



To whom it my concern:
Tudi žične slušalke so zanesljivejše od tistih blutut, pa imam vedno težave ko govorim z vami, ki jih imate povezane z mobitelom. Pa niso kriva moja ušesa.
Bolj ko vam razlagam, da vas slabo slišim, da mi je muka se pogovarjat z vami na tak način, da prekinja, škripa, bolj uporabljate ta hudič. Ne me več klicat prek blutut slušalk. Ever! Vržte ta poceni jajca v smeti ali pa dajte orng denar za boljše, če že hočete bit moderni. A ja škoda dinarčkov? Eee, tud mojga cajta je škoda.
Capisci mariondo ?

;)


Imam najcenejše od xiaomi, za tam okrog 20€, pa nisem še od nobenga slišal pripomb...



Lahko da delajo pb, ne vem.
Lahko pa, da so tvoji sogovorniki že po defoltu navajeni na slabšo kvaliteto in so sprejeli motnje ter prekinitve kot nekaj običajnega in sploh ne vedo kaj pomeni jasen pogovor prek telefona.

Ljudje smo različni.

Mene pač blazno moti sprejetje in prodajanje "novejše tehnologije" kot prijaznejše in kvalitetnejše za končnega uporabnika že kar apriori.

Recimo microsoft je rabu par let, da je problem skaliranja win 10 rešil na zadovoljivo raven, pa še zdaj vidim, ko grem kdaj po pisarnah, da imajo ljudje bluri sliko v določenih aplikacijah. In so s tem zadovoljni. Pa pravijo, da jih boli glava in slabše vidijo in potrebujejo očala. Sam očal ne nosim. Ljudje so enostavno sprejel razlago jebiveter informatika, da so win 10 tanartabol, da je zdaj to tko in da se kaj dost ne da rešit, ker se mu pač ne da, da pa imajo itak super duper 4k monitor. Pizda no, kako je lahko aplikacija na super duper 4k monitorju manj ostra od tiste pred 20 leti na 25 kilski mislim, da 19 colski kišti? A jest ne vidim več? No sir, moj pogled je sokolji.


Ampak tema je DAB.
DAB ?

https://www.accuphase.com/model/t-1200.... DAB :|

https://www.mcintoshlabs.com/products/t... DAB :|

https://www.auna-multimedia.co.uk/Hifi-... DAB, DAB :D :)):))

Juneau ::

Tak DAB+ radio je povsem OK za vsako povprečno gospodinjstvo. (70 €)
Ima USB, CD predvajalnik, DAB+/FM radio, dovolj je glasen (6W).

https://www.shoppster.si/p/0729232/cd-r...

davidb ::

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.

starfotr ::

Tu imaš, pa preveri.

https://www.rtvslo.si/oz/oddajanje

Potem pa javi na link spodaj, če ni tako, kot piše.

https://www.rtvslo.si/oz

Juneau ::

davidb je izjavil:

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.


Še vedno lahko poslušaš Radio Koper na AM 549 kHz, če je DAB+ res tako neuporaben in ni ravno nek presežek.

Scorpy84 ::

Juneau je izjavil:

davidb je izjavil:

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.


Še vedno lahko poslušaš Radio Koper na AM 549 kHz, če je DAB+ res tako neuporaben in ni ravno nek presežek.


Kakšno anteno imaš, pri meni normalno deluje, od tunela naprej, po izoli tudi in vse tja do umaga in še naprej, ne da prekine. Prekine mi samo od grintovca pa skoraj do dragonje.

Furbo ::

davidb je izjavil:

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.

Govoriš, kot da FM pa deluje po celi Sloveniji, brez menjavanja frekvenc/postaj.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

davidb ::

Scorpy84 je izjavil:

Juneau je izjavil:

davidb je izjavil:

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.


Še vedno lahko poslušaš Radio Koper na AM 549 kHz, če je DAB+ res tako neuporaben in ni ravno nek presežek.


Kakšno anteno imaš, pri meni normalno deluje, od tunela naprej, po izoli tudi in vse tja do umaga in še naprej, ne da prekine. Prekine mi samo od grintovca pa skoraj do dragonje.



Nalepljeno na šipo od pioneerja, radio je eden boljših Alpine

Furbo je izjavil:

davidb je izjavil:

Od Kopra proti Izoli v tunelu ugasne in s tem je DABa konec. Po Izoli bolj ne dela kot dela. Totalno neuporabno. Tudi naprej proti Piranu ni ravno nek presežek. Čemu to koristi ne vem. Kot pravim, neuporabno.

Govoriš, kot da FM pa deluje po celi Sloveniji, brez menjavanja frekvenc/postaj.



Kateri del ne razumeš:
- FM val 202 poslušam na obali povsod
- DAB val 202 ne poslušam povsod ker vmes utihne za par sekun do par minut.

Nisem omenjal cele Slovenije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: davidb ()

Scorpy84 ::

No pol ves zakaj ti slabse lovi, ker te nalepljene antene niso boh ve kaj, vsaj s stresno ni primerjave. Tudi avti visjega ranga, ki imajo skrite, imajo problem ce primerjam z mojo anteno.

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

No pol ves zakaj ti slabse lovi, ker te nalepljene antene niso boh ve kaj, vsaj s stresno ni primerjave. Tudi avti visjega ranga, ki imajo skrite, imajo problem ce primerjam z mojo anteno.


Že 1. in najbolj očitna napaka. Vetrobranska antena je nalepljena horizontalno, DAB+ pa oddaja vertikalno. 2. napaka: vetrobranske antene so (pre)kratke. Če pogledamo 1/2 valovne dolžine kar je najbolj optimalno za sprejem, je le ta pri 215 MHz 70cm. Takih dolgih anten za vetrobransko steklo pa ni. V večini primerov so 40 cm.

starfotr ::

Pri avtih se dogaja ista bedarija, kot se je pri mobilnih telefonih/routerjih/modemih. Anteno bi radi skrili, da bi bila neopazna, da bi avto bolje izgledal. Kar je pa strel v koleno. Opravka imamo z RF spektrom.

Vsi tisti, ki vas moti FM. Ljudje, imamo DVB-T, ki ga skoraj nihče ne rabi. In imamo 4 infrastrukturne mobilne operaterje. Vsaj 2 imata več kot 1000 baznih postaj po državi.

starfotr ::

RF zadeve morajo imeti vidno zunanjo anteno. Pri avtu te nič ne moti, če nekaj štrli v luft. Tudi dostopna točka, ki je nekje montirana ni moteča. Ne vem kaj je tem kvazi RF inženirjem in dizajnerjem, da se gredo take nebuloze.

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Vsi tisti, ki vas moti FM. Ljudje, imamo DVB-T, ki ga skoraj nihče ne rabi.


FM je preživet. To je dejstvo.

In zakaj skoraj nihče ne uporablja DVB-T? Ker ni ponudbe. MUX A 3 nacionalni programi+ 2 regionalna, MUX C pa Nova24TV in Golica + 10 kodiranih TV programov za hudičevo zasoljeno ceno. To je to.
Nič nimam proti kodiranim programom v DVB-T. Ampak za neko razumno ceno. 11 € za 10 TV programov + moraš sam kupiti njihov sprejemnik za 70 €. Halo? Saj nismo na glavo padli.

Scorpy84 ::

DVB-t je imel veliko uporabnikov, dokler se pop tv ni šel s svojimi programi, kasneje tudi planet tv izsiljevati denar. Koliko so povečali dobičke, se lepo ve. Da ni bilo tega, bi dvb-t imel še vedno lepo število uporabnikov, ki bi z leti upadala, ker starejši čedalje manj gleda. Podobno se bo dogajalo z punudniki programov, kjer mladina čedalje manj gleda programe, čeprav starejši bojo tudi to gledali, ampak ne tako kot današna populacija.
Pri DAB je drugače, v avtu bo zaradi sprejemnika in enostavne uporabe znal zaživeti, sploh če bo zakonsko fm ukinjen. In enkrat v prihodnosti pač bo, analogna televizija se je ukinila po hitrem postopku samo zato da se je umaknila, lte frekvencam. Hrvati so letos dosegli, da so na severu bosne ukinili analogno oddajanje :)

starfotr ::

Briga me za Hrvaško in Bosno. Največ sranja daleč naokoli dela Italija.

Juneau ::

Scorpy84 je izjavil:

DVB-t je imel veliko uporabnikov, dokler se pop tv ni šel s svojimi programi, kasneje tudi planet tv izsiljevati denar.


Lahko bi jih imel tudi brez POP TV, KANAL A in PLANET TV.
Le zagnati bi morali komercialne muxe s kodiranimi programi.

Eurosport, Eurosport2, NGC, Discovery, Animal Planet, FOX, FOX Life, FOX Movie, Viasat History, Viasat Nature ...

Seveda za razumno ceno. Zdaj se pač vsakemu bolj izplača IPTV, kabelska, satelitska, kjer že za dobrih 20 € dobiš malo morje TV programov.


Nekaj podobnega kot prakticirajo na Hrvaškem.

mtosev ::

Ne vem zakaj bi bili ljudje na DVB-T, če ima večina dostop do DVB-C.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Juneau ::

mtosev je izjavil:

Ne vem zakaj bi bili ljudje na DVB-T, če ima večina dostop do DVB-C.


Verjetno za to, ker ljudje tudi meso kupijo tam kjer je cenejše?!

Plus tega bi lahko bilo opazno ceneje, ker ne bi bilo poleg vse navlake (internet, telefon, smart box-i, ogled za nazaj ...), kot to zraven prodajo pri DVB-C.
Starejših ljudi to ne zanima. Mladih tudi ne, ker so itak v 95 % na pametnih telefonih in na njih uporabljajo internet.

OK.d ::

Za poslušanje poročil je tudi FM kakovost več kot dovolj dobra, tako da je topla voda že bila odkrita.
Za izredne dogodke na cesti imaš vklopljene prometne informacije.
DAB tehnologija se je pojavila v drugih časih, ko še ni bilo streaming servisov.
Danes je to postalo nekakšno slepo črevo, z njim ali brez njega se lahko preživi.
Kdo pa še danes posluša namensko glazbo v avtu ali doma, da bo slučajno ujel svojo priljubljeno pesem.
LPOK.d

starfotr ::

Glej, vsi opletate s temi streamingi in radii preko interneta.

V realnem svetu je pa tega zelo malo v primerjavi z uporabo radia v avtu.

OK.d ::

Nič ne opletamo, takšna je realnost.
Dab je na žalost povozil čas.
Sploh pa pri nas, ko capljamo z +10-letno zamudo od njegovega komercialnega začetka.
LPOK.d

starfotr ::

Daj podatke, koliko folka spremlja preko streama radio.

Ti jih jaz dam, za RTV:

https://mp3.rtvslo.si/

Koliko ljudi uporablja spotify:

https://www.statista.com/outlook/dmo/di...

Juneau ::

OK.d je izjavil:

Dab je na žalost povozil čas.


Bejž no, bejž. :)
https://www.worlddab.org/news

Torej so evropske RA postaje + Avstralija neumne in stran mečejo denar, ker se množično selijo na DAB+? :)

starfotr je izjavil:

Daj podatke, koliko folka spremlja preko streama radio.

Ti jih jaz dam, za RTV:

https://mp3.rtvslo.si/

Koliko ljudi uporablja spotify:

https://www.statista.com/outlook/dmo/di...


:):):)
Je taka gužva, da stream prekinja. :D:D:))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Juneau ()

mtosev ::

Juneau je izjavil:

mtosev je izjavil:

Ne vem zakaj bi bili ljudje na DVB-T, če ima večina dostop do DVB-C.


Verjetno za to, ker ljudje tudi meso kupijo tam kjer je cenejše?!

Plus tega bi lahko bilo opazno ceneje, ker ne bi bilo poleg vse navlake (internet, telefon, smart box-i, ogled za nazaj ...), kot to zraven prodajo pri DVB-C.
Starejših ljudi to ne zanima. Mladih tudi ne, ker so itak v 95 % na pametnih telefonih in na njih uporabljajo internet.

Jaz npr poročila gledam na TVju. Novice prek neta bolj redko berem. 90% je prek TVja.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

OK.d ::

Točno tako, industrija narekuje tempo razvoja, pa če je ta upravičen ali neupravičen.
Kdaj je bil štart dab-a v svetu?
Pri nas pa capljamo odzadaj, da so se že vse prednosti dab-a medtem razvodenele.

Odgovarjal sem Juneau.
LPOK.d

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OK.d ()

Juneau ::

starfotr je izjavil:

Daj podatke, koliko folka spremlja preko streama radio.

Ti jih jaz dam, za RTV:

https://mp3.rtvslo.si/


Pa še 99,99% od teh 200 online poslušalcev so zdomci, ki živijo v Kanadi, ZDA, Avstraliji in Argentini. :)

OK.d ::

No daj pa zdaj še podatke, koliko jih še vedno posluša preko fm in koliko preko dab.a;)
LPOK.d

Miki N ::

DAB(+) pri nas jebe malo tudi to, da je FM pri nas tradicionalno čisto soliden - oziroma raje "premalo slab", da bi folk množično preklapljal. Preden začnete nabijati... večinoma je to na račun majhnosti Deželice ampak nekaj je pa tudi na račun dokaj močne mreže oddajnikov iz "solatkotovih časov".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

starfotr ::

OK.d je izjavil:

No daj pa zdaj še podatke, koliko jih še vedno posluša preko fm in koliko preko dab.a;)


https://www.marketingmagazin.si/vpogled...

Juneau ::

starfotr je izjavil:

OK.d je izjavil:

No daj pa zdaj še podatke, koliko jih še vedno posluša preko fm in koliko preko dab.a;)


https://www.marketingmagazin.si/vpogled...


To so že 1 leto stari podatki. Zdaj je že veliko več DAB+ poslušalcev.

OK.d ::

Ja ja, zdaj je ziher dab že nad 50%;)
LPOK.d
««
24 / 64
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frekvence radijskih postaj

Oddelek: Loža
354573 (2995) Scorpy84
»

Italijani drugi pokopavajo FM

Oddelek: Zvok in slika
386213 (2608) veso266
»

Kateri digitalni radio tuner - DAB komponenta ali druga rešitev ob ukinitvi analogneg (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5411057 (6704) Juneau
»

Norvežani kot prvi pokopavajo analogni radio (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
7328475 (24567) CyberPunk
»

Zakaj imajo Radijske postaje več frekvenc?

Oddelek: Zvok in slika
4612079 (10436) Scorpia

Več podobnih tem