» »

Baterija in Energy Management

Baterija in Energy Management

Gutjerez ::

Opazil sem en problem.
Na lenovo ideapad y580 sem si vklopil varčevanje baterije. ker ga imam večinoma prikloplenoga na napajanje sem izbral da se naj napolni samo do 59%

pred dvema dnevoma sem formatiro in na novo naložil win 7 x64
in naložil vse driverje razen Lenovo Energy Management
ker se mi zdi da upočasni sam pc
a sedaj vidim na bateriji da je napolnjena samo do 59% in se ne polni več! piše 59% napolnjen, brez polnjenja
in da lahko izberem načrt porabe. usklajeno ali varčevanje porabe. in mam dano na usklajeno. torej kaj storiti da bom lahko napolnil baterijo do konca?

plus dodatno vprašanje
ko je računalnik v stanju spanja
je poraba minimalna. a če je vkloplen torent in se kaj downloada se to pol ustavi ali nadaljuje tudi ob spanju pcja?
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

xda develope ::

Pri spanju se torrent ustavi.Poglej v biosu če imaš kakšno opcijo za baterijo.

Gutjerez ::

problem z baterijo sem rešil tako da sem naložil spet Lenovo Energy Management. čeprav tega ne potrebujem a očitno brez tega nebo šlo.

vedno me je jezilo da se pol čez noč ni nič downloadalo :D zato sem si pustil vedno npr winamp odprt :D
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech

solatko ::

Kaj nimaš opcije pri spanju - nikoli - vsi prenosniki imajo to opcijo?
Delo krepa človeka

dope1337 ::

Sem bil istega menenja, da Lenovo Energy Management ni potreben, vendar ga Lenovo nekako vsiljuje v svoje naprave. Pri yoga 2 pro je bila fora, da vkolikor nisi imel nalozenega LEM ter posodobljenih BIOSov, ti ekran ni pravilno prikazoval rumene barve (izpadla je gorčično).
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

N0t0ri0us ::

meni ta energy managment čisto ustreza.

Med tednom, ko ga imam vedno priklopljenega na elektriko ga imam napolnjenega do 60%, med vikendom ga pa rabim na baterijo in imam napolnjenega na 100%. Baterija mi po več kot dveh letih zdrži še vedno 2 uri. Varčevanje z energijo je pa dejansko varčevanje, ker se pozna kar nekaj % in pri kakem gledanju filmov (na bateriji) to vklopim, saj ne rabim preformanca ampak dolg čas delovanja.

energetik ::

Gutjerez je izjavil:

problem z baterijo sem rešil tako da sem naložil spet Lenovo Energy Management. čeprav tega ne potrebujem a očitno brez tega nebo šlo.

vedno me je jezilo da se pol čez noč ni nič downloadalo :D zato sem si pustil vedno npr winamp odprt :D
Poskusi s kalibracijo merilnika napolnjenosti. Napolni do kamor gre, nato izprazni do konca (nastavi tak načrt porabe, da ne naredi nič, razen ob 0% da se izklopi).
Ko se bo izklopil, vštekaj AC, prižgi laptop in počakaj da se spet napolni. Morda bo pomagalo.

Gutjerez ::

solatko mam to opcijo. oz je spanje enako kot izklop diskov? menda je to to.

energetik sem napolnil do 100% in izklopo iz napajanja. in sem lahko pogledu 2 filma in polovico tretjega. torej slabih 5 ur zdrži baterija. gledanja filmov.

Lenovo Energy Management sem videl da ima dobro opcijo odstranjevanje prahu iz ventilatorja. pa kar 3 minute piha in vrti. . tak da če je potreben da je naložen pol naj bo.

hvala vsem
Nikoli ne obupaj, saj je tukaj slo-tech


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Blokiran multiplier CPU

Oddelek: Strojna oprema
6693 (554) venson
»

i5 v prenosniku - se pregreva?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121588 (1079) SkyEye90
»

Pregrevanje le med napajanjem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
5728 (549) Bizkit45
»

Počasno kopiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
7913100 (10514) hojnikb
»

Izšel Ubuntu 11.04 (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
20650393 (40255) Icematxyz

Več podobnih tem