» »

Tudi rum je lahko odlična pijača

Tudi rum je lahko odlična pijača

1
2
3

Okapi ::

Poskusi narediti brezalkoholno pijačo takega okusa, kot je dobro pivo, vino, viski, konjak ... Boš takoj obogatel.

LeQuack ::

Okapi je izjavil:

Poskusi narediti brezalkoholno pijačo takega okusa, kot je dobro pivo, vino, viski, konjak ... Boš takoj obogatel.

Ne, ker jo ne bo noben pil. Ljudje se ga hočejo napiti.
Quack !

Okapi ::

Ne nakladaj. Brezalkoholnega piva se veliko proda, in bi se ga še 100x toliko, če bi imel okus dobrega piva.

Smurf ::

LeQuack je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi pilo žgane pijače zaradi okusa, če ne bi imele alkohola not. Najbrž je procent blizu 0.

To se salis a ne? Ogromen trg alkoholnih pijac temelji na prodaji zaradi okusa. Zakaj mislis, da ljudje raje kupujejo buteljko vina za 30€ namesto tisto za 3€.

MonoPattern ::

Najbrž so tudi določene spojine topne le v alkoholu in zato brezalkoholna pijača ne more imeti istega okusa. Če pa bi ljudje pijače kupovali le za alkohol, potem bi vsi kupovali vino v tetrapaku za 2 evra na liter pa ga ne.

LeQuack ::

Ljudje kupujejo alkoholne pijače zaradi alkohola, ne se slepiti, ampak hkrati pa seveda hočejo da gre čim lažje po grlu. Zato dajo recimo 30€ namesto 3€.
Quack !

radmannsdorf ::

V planu imam kupit in probat Bombay Sapphire gin. Je kul al bi rajši kaj drugega v tem(~20EUR) cenovnem rangu?
Meša se z ledom in klasičnim tonikom od Schweppesa al s čim drugim?

Zgodovina sprememb…

nekikr ::

Smurf je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi pilo žgane pijače zaradi okusa, če ne bi imele alkohola not. Najbrž je procent blizu 0.

To se salis a ne? Ogromen trg alkoholnih pijac temelji na prodaji zaradi okusa. Zakaj mislis, da ljudje raje kupujejo buteljko vina za 30EUR namesto tisto za 3EUR.

Ker hočejo biti nekaj več. Cena pri pijačah ni merilo.

Simčičevega sladkega refoška pri meni obiski spijejo vsaj 10 buteljk mesečno. Vsem je vrhunski, vsi sprašujejo, kje pa to dobiš in kako drag mora biti? 4,5EUR.

radmannsdorf je izjavil:

V planu imam kupit in probat Bombay Sapphire gin. Je kul al bi rajši kaj drugega v tem(~20EUR) cenovnem rangu?
Meša se z ledom in klasičnim tonikom od Schweppesa al s čim drugim?

Kul je samo zaradi barve, ampak za klasični gin tonic delujejo ceneno. Najboljša kombinacija za gin tonic do zdaj je zame s Hendrick's ginom.

On-topic: na prejšnji strani, leta nazaj, je nekdo omenil in bi se pridružil hvali: Diplomatico Reserva Exclusiva je super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nekikr ()

Okapi ::

nekikr je izjavil:


On-topic: na prejšnji strani, leta nazaj, je nekdo omenil in bi se pridružil hvali: Diplomatico Reserva Exclusiva je super.
Pravi ljubitelji nabavimo na debelo;)

mujek ::

Jaz se tudi zadnjih par mesecev navdušujem nad rumom.
Trenutno sem poskusil Havana Club Anejo Especial Rum in Havana Club 7 Year Old Rum. Za koktajle pa uporabljam Legendario - Elixir de Cuba.

Pijem počasi, steklenico po steklenico (par mescev za eno). V prihodnje imam namen poskusit Kraken.

radmannsdorf,
Poskusi z Fevertree/Fentimans tonikom.

radmannsdorf ::

mujek je izjavil:


radmannsdorf,
Poskusi z Fevertree/Fentimans tonikom.

Kje pa bi ga dobil pri nas?

mujek ::

radmannsdorf je izjavil:

mujek je izjavil:


radmannsdorf,
Poskusi z Fevertree/Fentimans tonikom.

Kje pa bi ga dobil pri nas?

Spar/E.Leclerc imata sigurno.

BigWhale ::

Dajte se izogibajte off-topic debatam. :)

Map ::

Praktično vsakič, ko se odpre kakšna tema glede alkoholnih pijač, najdem dobre predloge, ki se mi zdijo zanimivi. Ruma samega mislim, da še res nisem nikoli pil, zato bom verjetno na kakem poletnem pikniku začel z rum kolo, pa takrat mogoče poskusim še samega. :)

Steinkauz ::

nekikr je izjavil:

Smurf je izjavil:

LeQuack je izjavil:

Me zanima koliko ljudi bi pilo žgane pijače zaradi okusa, če ne bi imele alkohola not. Najbrž je procent blizu 0.

To se salis a ne? Ogromen trg alkoholnih pijac temelji na prodaji zaradi okusa. Zakaj mislis, da ljudje raje kupujejo buteljko vina za 30EUR namesto tisto za 3EUR.

Ker hočejo biti nekaj več. Cena pri pijačah ni merilo.

Simčičevega sladkega refoška pri meni obiski spijejo vsaj 10 buteljk mesečno. Vsem je vrhunski, vsi sprašujejo, kje pa to dobiš in kako drag mora biti? 4,5EUR.

radmannsdorf je izjavil:

V planu imam kupit in probat Bombay Sapphire gin. Je kul al bi rajši kaj drugega v tem(~20EUR) cenovnem rangu?
Meša se z ledom in klasičnim tonikom od Schweppesa al s čim drugim?

Kul je samo zaradi barve, ampak za klasični gin tonic delujejo ceneno. Najboljša kombinacija za gin tonic do zdaj je zame s Hendrick's ginom.

On-topic: na prejšnji strani, leta nazaj, je nekdo omenil in bi se pridružil hvali: Diplomatico Reserva Exclusiva je super.


Sorry sam tle si pa čisto mimo.
Bombay je meni eden najbolših ginov.
Vsekakor bolš kot Hendricks. Pa še cnej je.
Večini (od moje družbe), ki je probala oboje je Bombay bolj všeč.

Okapi ::

Drugače en najbolj hvaljenih ginov zadnjih nekaj let je Gilpin's.

gogivunka ::

Dejmo obudit to temo na starega leta dan XD

Lahko recem samo to, da sem tudi jaz ljubitelj spiced rumov...pa da ne gremo cenovno v neke visave, lahko recem da sem za svojo 30tko prejel flaso tega ruma in sem bil presenecen nad njegovim okusom (link spodaj)

https://www.masterofmalt.com/rum/sailor...

krneki0001 ::

Jaz si vsake toliko privoščim kako flašo oakhearta, ker je poceni, pa odličen vonj in okus.
https://www.oakheart.com/our-rum/
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

kuglvinkl ::

Danes pijemo tole:
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Anney ::

Ta Zacapa je meni eden boljših, skoraj ob boku s konjaki. Pa Diplomatico (Reserva Exclusiva) je ok. Vidim pa, da ima ta Diplomatico še boljše polnitve, je že gdo poskusil? (Distillery Collection nr. 1, Distillery Collection nr. 2, Single Vintage 2002, Ambassador).
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Map ::

Tudi sam sem pred prazniki dobil v dar Diplomatico Reserva Exclusiva, s pripadajočo čokolado. Niti ne vem, kaj naj pričakujem, upam, da mi bo všeč. :)

Pa ko je že ravno konjak omenjen, katerega priporočate?

piromanček ::

Malo pomoči..iščem rum plantation pineapple. Kje ga dobim za zmerno ceno ~30€? Hvala

radmannsdorf ::

Da ne odpiram prastare debate o tekilah, bom kar tukaj vprašal, če kdo ve, kje dobiti Mandljevo tekilo? Rabim jo drug teden na relaciji Gorenjska-Lj-Obala. :) Hvala!

Okapi ::

kuglvinkl je izjavil:

Danes pijemo tole:

Da malo obudim tole temo, z današnjo prigodo.

Ali, kako se je veselje nad prihrankom hitro spremenilo v razočaranje nad izgubo.;)

Rum z zgornje slike, Zacapa, je odlična zadeva, večkrat kupim, pri viskirum.si. Oni dan ga pa opazim tudi v krajevnem mercatorju. Na hitro sem pogledal cene in videl, da je rum v mercatorju, ko izkoristiš bon za 25%, 13 evrov cenejši od ruma pri viskirumu (55 evrov proti 68 EUR).

Kupim torej rum v mercatorju, ves vesel, da sem prihranil teh 13 evrov. Pridem domov in ga postavim na polico s pijačo, kjer je od prej že ena steklenica Zacape. In z gozo ugotovim, da je ta iz mercatorja 0,7 l, tista iz viskirum pa 1 liter. Preračunano na liter je mercatorjev, s popustom vred, 10 evrov dražji.;(( ;((;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Map ::

Kaj je najboljši rum v tem cenovnem razredu? Ali pa do 100 eur recimo? Do zdaj sem pil samo Diplomatico Reserva Exclusiva, pa je kar hitro izhlapel. :)

kamiKaZaA ::

Meni daleč najboljši rum. Če piješ čistega. Cena okoli 22€ za 0,7 litra.

chort ::

Osebno, do sedaj, Agnostura 1824.

kamiKaZaA ::

chort je izjavil:

Osebno, do sedaj, Agnostura 1824.

Hvala. Pribeležil. Bom sprobal. Glih za glih, da mi gre cenovno skozi (58€ za 0,7 litra), ker Legendario mi je top. Da vidimo, če bo ta tudi ali pa celo boljši.

papasmrk ::

kamiKaZaA je izjavil:

Meni daleč najboljši rum. Če piješ čistega. Cena okoli 22€ za 0,7 litra.



Kje se pa tega lahko kupi?
Za komentiranje se moraš prijaviti

kamiKaZaA ::

papasmrk je izjavil:

kamiKaZaA je izjavil:

Meni daleč najboljši rum. Če piješ čistega. Cena okoli 22€ za 0,7 litra.



Kje se pa tega lahko kupi?

Občasno ga ima e.Leclerc ali pa viskirum.si -> https://www.viskirum.si/artikel/762/leg...

infiniteLoop ::

Map je izjavil:

Kaj je najboljši rum v tem cenovnem razredu? Ali pa do 100 eur recimo? Do zdaj sem pil samo Diplomatico Reserva Exclusiva, pa je kar hitro izhlapel. :)

El Dorado od 12 naprej in Flor de Cana (ceprav imam obcutek, da se je slednji malo poslabsal, ali pa sem ga imel v lepsem spominu).

Prejsnja dva za pit brez mesanja.

Za mesat je pa tudi kak crni Kraken/Gosling (cola), spiced Sailor Jerry (tudi cola) al pa kaki genericni beli rum ala Havana Club/Bacardi etc. (sadni sokovi) tudi cisto dober in cenejsi.
None of us is as dumb as all of us.

Zgodovina sprememb…

jabe ::

Za v kokakolo je tale:
https://www.masterofmalt.com/rum/ron-ba...

samega ruma ne pijem, s kokakolo pa zelo rada. tudi diplomatico gre v kokakolo, ker mi je pač tako bolj všeč in se ne dam motiti. ampak za v kokakolo je tale zgoraj omenjeni meni še boljši.

infiniteLoop ::

jabe je izjavil:

tudi diplomatico gre v kokakolo, ker mi je pač tako bolj všeč in se ne dam motiti.

To je pravi pristop - deli in poslusaj mnenja, ampak delaj kot se tebi zdi prav.
None of us is as dumb as all of us.

Zimonem ::

Tudi kravo lahko podkuješ.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Danes pijemo tole:

Da malo obudim tole temo, z današnjo prigodo.

Ali, kako se je veselje nad prihrankom hitro spremenilo v razočaranje nad izgubo.;)

Rum z zgornje slike, Zacapa, je odlična zadeva, večkrat kupim, pri viskirum.si. Oni dan ga pa opazim tudi v krajevnem mercatorju. Na hitro sem pogledal cene in videl, da je rum v mercatorju, ko izkoristiš bon za 25%, 13 evrov cenejši od ruma pri viskirumu (55 evrov proti 68 EUR).

Kupim torej rum v mercatorju, ves vesel, da sem prihranil teh 13 evrov. Pridem domov in ga postavim na polico s pijačo, kjer je od prej že ena steklenica Zacape. In z gozo ugotovim, da je ta iz mercatorja 0,7 l, tista iz viskirum pa 1 liter. Preračunano na liter je mercatorjev, s popustom vred, 10 evrov dražji.;(( ;((;((


eh klinc... :(. Enga runk pa bo :)
Your focus determines your reallity

WizzardOfOZ ::

A tukaj je že kdo bil?
https://cigarlounge.si/o-nas/

Je lokal in trgovina:
KONJAK, VISKI, GIN IN RUM
V SPECIALIZIRANI TRGOVINI NUDIMO BOGATO IZBIRO SVETOVNO PRIZNANIH ZNAMK ŽGANIH PIJAČ.
Del specializirane trgovine so tudi žgane pijače najvišje kakovosti. V ponudbi najdete viskije (Škotske, Irske, Japonske, Švedske, Ameriške in še mnogo več). Posebna izbira rumov (iz Danske, Dominikanske republike, Italije, Jamajke, Karibov, če jih naštejemo le nekaj). In seveda več vrst prestižnih konjakov.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

gruntfürmich ::

kuglvinkl je izjavil:

Okapi je izjavil:

kuglvinkl je izjavil:

Danes pijemo tole:

Da malo obudim tole temo, z današnjo prigodo.

Ali, kako se je veselje nad prihrankom hitro spremenilo v razočaranje nad izgubo.;)

Rum z zgornje slike, Zacapa, je odlična zadeva, večkrat kupim, pri viskirum.si. Oni dan ga pa opazim tudi v krajevnem mercatorju. Na hitro sem pogledal cene in videl, da je rum v mercatorju, ko izkoristiš bon za 25%, 13 evrov cenejši od ruma pri viskirumu (55 evrov proti 68 EUR).

Kupim torej rum v mercatorju, ves vesel, da sem prihranil teh 13 evrov. Pridem domov in ga postavim na polico s pijačo, kjer je od prej že ena steklenica Zacape. In z gozo ugotovim, da je ta iz mercatorja 0,7 l, tista iz viskirum pa 1 liter. Preračunano na liter je mercatorjev, s popustom vred, 10 evrov dražji.;(( ;((;((


eh klinc... :(. Enga runk pa bo :)

sem si tega privoščil iz mercatorja. in hudo hudo razočaran...
ali imajo v mercatorju neko slabo serijo, ker zamašen ni dobro držal, ali pa je takšna zacapa...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

WizzardOfOZ ::

Jaz grem ponavadi v kak dober lokal, kjer imajo dovolj vrst ruma in jih ene par sprobam, pa se potem na podlagi tega odločim, katerega bom kupil.

Zacapa je pa precenjen. Tudi meni ni všeč. Mi je diplomtico veliko bolj všeč.

Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Steinkauz ::



Men je tale sedaj boljši kot diplomatico.

WizzardOfOZ ::

kje ga dobiš? pri nas?
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Steinkauz ::

V sparu dobiš osnovnega (https://www.spar.si/online/rum-la-hechi... )
Tega še nism probal.
Tega sm dobil kot darilo, mislm da z leclerca.
Drugače dobiš online ( https://www.kompas-shop.si/sl/Rum/Rum-L... )

Groot ::

Meni osebno La Hechicera osnovni res ne potegne, ker je preveč pekoč. V istem rangu, celo malo cenejši, je Diplomatico nepremerljivo boljši.

Kar se tiče pa tega dražjega, je dober. Ampak potem pri tej ceni se pa skorajda raje stegnem še za nekaj EUR in vzamem Zacapo, ki je meni osebno najbolje kar dobiš pri nas pod 100 EUR.

WizzardOfOZ ::

Jaz sem si privoščil Diplomatico Distillery Collection No.3. Cena je bila 52EUR za flašo.



https://www.drinx.si/rum-diplomatico-di...

Pa je res dober. Meni osebno boljši od navadne zacape. Bo pa naslednja flaša verjetno zacapa XO.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Za poskusit priporočam Takamaka - model Zepis Kreol. Sejšelski rum. Tehnološko "staran" s postopkom hidrodinamične kavitacije in oblanci vinskega soda. Rum pod pritiskom spustijo skozi tanko šobo, na drugi strani pritisk naglo pade in ustvarijo se mehurčki, ki sprostijo veliko energije v tekočino. Na ta način rum v nekaj minutah pobere aromo iz lesa, za kar bi sicer rabil nekaj let ležanja v sodu.

Dodajo še nekaj začimb in malo staranega ruma z Barbadosa.

Za 30 evrov je za moj okus vrhunski. Je pa seveda stvar okusa - mora vsak poskusiti, če mu sede.

https://trgovina.venkavojo.si/collectio...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Groot ::

Zanimiv predlog Okapi, bom ob priložnosti naročil.

gruntfürmich ::

Groot je izjavil:

Meni osebno La Hechicera osnovni res ne potegne, ker je preveč pekoč.

podoben je Zacapa Centenario Solera 23y:
izredno močan vonj po alkoholu in pekoč okus (znak da ne znajo destilirat; kot povprečen slovenski kmet). sladkobe nobene (kar mi je všeč pri diplomaticu; da se malo posladkam), ter okus dokaj prazen.

skratka polom in stran vrženih 60EUR...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Groot ::

gruntfürmich je izjavil:

Groot je izjavil:

Meni osebno La Hechicera osnovni res ne potegne, ker je preveč pekoč.

podoben je Zacapa Centenario Solera 23y:
izredno močan vonj po alkoholu in pekoč okus (znak da ne znajo destilirat; kot povprečen slovenski kmet). sladkobe nobene (kar mi je všeč pri diplomaticu; da se malo posladkam), ter okus dokaj prazen.

skratka polom in stran vrženih 60EUR...


Zacapa Centenario Solera 23y ti je podobna osnovni La Hachieri? Ok tukaj se pa niti približno ne strinjam. Ravno Zacapa ima precej več sladkobe kakor drugi primerljivi rumi.

Se pa strinjam, da je Diplomatico res dober p/p. Primerljiv in še malce cenejši je Pampero, ki je meni tudi precej všečen, da ni vedno samo neka dražja flaša v igri.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Groot ()

Moe_Lester ::

sem si tega privoščil iz mercatorja. in hudo hudo razočaran...
ali imajo v mercatorju neko slabo serijo, ker zamašen ni dobro držal, ali pa je takšna zacapa...


Moja steklenica Zacape je končala v koktejlih, za drugam ni bil :)

WizzardOfOZ ::

Tole kar se od zacape 23y prodaja v Sloveniji, so po moje ponaredki, ker se je že več ljudi oglasilo in povedalo, da ni nobene sladkobe in čutiš samo pekoč alkohol.
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

FireSnake ::

Odkar sem dobil v dar Don Papa je bil vedno doma:


Kupil v Leclercu.

Ampak zdaj ni več tega, imajo pa to:

okus je podoben ni pa isti.

Ve kdo kaj več o tem?

EDIT
Seveda, sploh ni isto:
https://www.callmewine.com/en/rum-don-p...
https://www.callmewine.com/en/rum-barok...
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Whisky (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Loža
1094213899 (4260) jest10
»

Tiramisu - kompakten vmesni sloj

Oddelek: Loža
282163 (1510) Steinkauz
»

Žgane pijače

Oddelek: Loža
259965 (8934) Steinkauz
»

Dostojen liquor shop v Sloveniji (Ljubljana)

Oddelek: Loža
277749 (6942) Kenpachi
»

Poceni, pravi rum

Oddelek: Loža
134996 (4578) Saladin

Več podobnih tem