» »

Big Bang Kasko

Big Bang Kasko

Temo vidijo: vsi
1 2
3
4

civic_ ::

Big bang kasko je sranje.

Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo. Kup verjetnih stvari ne krijejo. Zavarovanje ne morem prekinit. Ali lahko zahtevam vraćilo zneska do konca zavarovalnega obdobja?

cortez ::

BB kasko je nateg. BB prodajalci ga vsiljujejo samo zaradi lastnih %.

nekikr ::

Nehajte s temi otročjimi forami.

Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo.

Hudič je, ker si nepismen.
Zavarovanje ne morem prekinit. Ali lahko zahtevam vraćilo zneska do konca zavarovalnega obdobja?

Resno poba, knjige v roke.

BB kasko je nateg. BB prodajalci ga vsiljujejo samo zaradi lastnih %.

Kolikor vem imajo res nekaj od tega. Kar pa ne spremeni dejstva, da ti krije točno tisto kar piše v brošuri (preverjeno in že koriščeno). 28€ za tri leta "garancije" je pa super deal. Če gre karkoli, ampak res karkoli, bo dražje kot 28€.

Mare2 ::

nekikr je izjavil:

Če gre karkoli, ampak res karkoli, bo dražje kot 28€.


Karkoli, hehe karkoli narobe. Očitno nisi bral pogojev. Kritje je omejeno za s samoudeležbo kot z riziki.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

St235 ::

nekikr je izjavil:

Nehajte s temi otročjimi forami.

Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo.

Hudič je, ker si nepismen.
Zavarovanje ne morem prekinit. Ali lahko zahtevam vraćilo zneska do konca zavarovalnega obdobja?

Resno poba, knjige v roke.

BB kasko je nateg. BB prodajalci ga vsiljujejo samo zaradi lastnih %.

Kolikor vem imajo res nekaj od tega. Kar pa ne spremeni dejstva, da ti krije točno tisto kar piše v brošuri (preverjeno in že koriščeno). 28EUR za tri leta "garancije" je pa super deal. Če gre karkoli, ampak res karkoli, bo dražje kot 28EUR.


Očitno vam bralno razumevanje res dela velike težave, da v ta zmazek od Big Banga še vedno tlačite besedo garancija, navednice gor ali dol.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

nekikr ::

Karkoli, hehe karkoli narobe. Očitno nisi bral pogojev. Kritje je omejeno za s samoudeležbo kot z riziki.

Seveda. Še vedno bo ceneje to kot pa navadni servis. Meni se je super izšlo, nekaj jih poznam, kjer tudi ni bilo problema (če si pismen in znaš prebrati letak). Je pa res tule ne ST baje en slab primer, ki ga potem iz naftalina vedno ven povlečejo in naredijo zaključek, da je vse skupaj nateg. Potem se še Lakotnik oglasi s svojim pravnim mnenjem in zadeva je do konca bizarna.

Fritz ::

Lakotnik ti hoče povedati, da ne opletaš z besedo 'garancija' glede nečesa kar ni garancija in ima popolnoma prav.

Za primer kraje itn. se da skoraj vse zavarovati neposredno pri zavarovalnicah.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

nekikr ::

"" je prav zato, ker je razlika, prav velike pa vseeno ni. Lahko se pa še ob kakšno vejico spotaknemo, da bo volk sit in koza cela. Morda še ob piko, da zmagate.

Primer kraje je neumno vlačiti sem notri, ker tega "garancija", "zaščita", "dodatna garancija", "kasko", ne krijejo in se je ob to spotaknil le en nepismeni bebec. Je pa smiselno notri vlačiti primer, da avtorju vprašanja iPad pade po tleh čez dve leti ob tem pa se razbije ekran. Koliko plača v primeru 100% lastnega kritja in koliko, če ima "garancijo" Big Banga. Oziroma koliko plača v primeru 100% lastnega kritja in koliko v primeru Big Bang "garancije", če se v tretjem letu iPad pokvari sam od sebe. Ampak to sta dve brezvezeni vprašanji, ker sta konstruktivni, dajmo raje šteti, če je dovolj narekovajev za nekaj, kar je vsem jasno.

St235 ::

ST baje en slab primer


Ni ne baje, ne en primer.

Potem se še Lakotnik oglasi s svojim pravnim mnenjem in zadeva je do konca bizarna.

Res je skrajno bizarno, da si podjetje kot je Big Bang privošči ljudi zavajat z kvazi garancijo, ki je v bistvu zavarovanje.

nekikr ::

Če so koga zavajali potem jih naj ta iztoži za dober denar, pa v prihodnosti tega ne bo (ali pa vsaj manj). Še vedno pa ne spremeni dejstva, da je to zavarovanje (ali kakorkoli mu rečeš) precej poceni za to kar dobiš.

Spock83 ::

Zheegec je izjavil:


Kateri HPji za 600€? Eni so se pregrevali, drugi ne. Prav tako imajo nekateri VW avtomobili za 15.000€ visoko porabo goriva, nekateri nizko.
Kolega je ravno malo nazaj vzel HP prenosnik za 450€ + SSD za 80€ in zadeva je popolnoma hladna. Deluje super.


No jaz sem imel v roki zelo dragega HP Folio in je bil 3x na servisu zaradi pregrevanja.

St235 ::

nekikr je izjavil:

Če so koga zavajali potem jih naj ta iztoži za dober denar, pa v prihodnosti tega ne bo (ali pa vsaj manj). Še vedno pa ne spremeni dejstva, da je to zavarovanje (ali kakorkoli mu rečeš) precej poceni za to kar dobiš.


been there, done that. Pa tudi pogoje so potem poštimali. Kar pa žal ne spreeni dejstva da pol k**** ni vredna firma, ki si takšne mahinacije privošči.

solatko ::

nekikr - In kaj dobiš, razen zavajanja?
Delo krepa človeka

nekikr ::

Jaz osebno recimo nov, boljši artikel, po skoraj šestih letih uporabe starega. No questions asked, nobenih problemov. Točno tako kot je pisalo v letaku.

cortez ::

nekikr je izjavil:

Jaz osebno recimo nov, boljši artikel, po skoraj šestih letih uporabe starega. No questions asked, nobenih problemov. Točno tako kot je pisalo v letaku.



Just give us $, will take the rest metoda.

Uber nateg.

Mare2 ::

Take trgovine, ki nategujejo naivne kupce, bodo inšpekcijske službe počasi zaprle. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nekikr ::

cortez je izjavil:

nekikr je izjavil:

Jaz osebno recimo nov, boljši artikel, po skoraj šestih letih uporabe starega. No questions asked, nobenih problemov. Točno tako kot je pisalo v letaku.



Just give us $, will take the rest metoda.

Uber nateg.

Kaj točno je narobe s tem, da za minimalno plačilo podaljšaš "garancijo"/zavarovanje in nato po N letih, če je potreba, dobiš nov artikel? Smo Slovenci res tako zahojen narod, da je taka enostavna matematika, znana preostalem svetu, nam navadno šarlatanstvo?

mirancar ::

"slovence" bi res moral malo več matematike in statistike naučit

Magic1 ::

Ravno zaradi izvedbe le tega zavarovanja. Ti si izgleda imel srečo, ali pa prekomerno potrpežljivost s tvoje strani. Trgovina ti nekaj ponuja, čemur trgovci v večini primerov rečejo kar podaljšana garancija + zavarovane pred nesrečami. Na koncu pa le ta zadeva ne velja v veliko primerih, rokov odobritve/zamenjav pa sploh ni, tako da te lahko mesece jajcajo kot jim paše (in zavarovalnicam zelo paše).
Magic

nekikr ::

No ja, velja v točno teh primerih kot so opisani. Zaradi nepismenosti potem pridejo komentarji tipa "po dveh tednih laptop ukraden a kasko ne velja". Seveda ne butelj, saj ti je tako pisalo ob nakupu te opcije. To z roki mi je zanimivo edino, da res ni napisano in seveda bi to moralo biti. Ampak konec koncev se velika večina stvari reši v razumnem času, ker si sami pač ne bodo delali slabe reklame (in poznam precej primerov, ko je zadeva stekla kot pač mora in prav nobenega da ne (če odštejem nepismene bedake)) - kar pa ne pomeni, da je trenutno stanje brez napisanih rokov ok.
Jaz še vedno pravim, iz izkušenj, da se tako zavarovanje splača vzeti (v kolikor je cena normalna seveda). Preprosta matematika tako pravi.

Mare2 ::

Tile "nepismeni bedaki" so že bili objavljeni na Slo-techu. A nisi uspel prebrati? :) Ali znal?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nekikr ::

Katerega dela tega nisi razumel:
Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo. Kup verjetnih stvari ne krijejo.

A si prelen, da bi 10 postov višje prebral kaj pišejo, pa potem malo na pamet?

Ker sem tako prijazen da podpiram tvojo lenobo:
(1) Kritje zavarovalnice ni podano:
...
vlomne tatvine, tatvine, ropa,
roparske tatvine, zatajitve, goljufije,
prikrivanja, izneverjenja ali drugega
kaznivega dejanja ali prekrška, ki
ima za posledico poškodovanje ali
izginotje naprave;


Ampak seveda, natega, niso mi dali novega prenosnika čeprav sem jim rekel, da so mi ga ukradli. Barabe! Lopovi!

scipascapa ::

Kolega mu ga je ukradel :)

bbenci2 ::

V splošnih pogojih piše:

Poškodbe zaradi uhajanja in izteka tekočin, razen neposrednih padavin.


A pol če ti pade v straniščno školjko, ni krito ali kaj?
Jaz razumen ta pogoj, da ti mora počiti vodovodna cev in pol mora voda teči na telefon al kako?:D
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

Zheegec ::

Pomeni, da če se ti polije kozarec vode gori po nesreči recimo.

Če ga pa pozabiš zunaj na dežju pa ne krije.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mare2 ::

Zheegec je izjavil:

Pomeni, da če se ti polije kozarec vode gori po nesreči recimo.

Če ga pa pozabiš zunaj na dežju pa ne krije.


Če neposredno dežuje, ne.
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

...:TOMI:... ::

Te teme so prav brezvezne. Vsak ze ve, da je to nateg in je skoda denarja, vi pa nekaj dlakocepite tu...
Tomi

Zheegec ::

...:TOMI:... je izjavil:

Te teme so prav brezvezne. Vsak ze ve, da je to nateg in je skoda denarja, vi pa nekaj dlakocepite tu...

Jaz sem "polil tablico" in dobil novo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

nekikr ::

Jaz pa razbil pralni stroj in dobil novega. Ko bi bilo vsaj več takih nategov, takoj podpišem.

Mare2 ::

nekikr je izjavil:

Jaz pa razbil pralni stroj in dobil novega. Ko bi bilo vsaj več takih nategov, takoj podpišem.


Nekateri na tem forumu komentirajo, pa še nikoli niso bili v kaki trgovini, vse kupujejo mamice. Najlažje je vsemu, kar mu je tuje, imenovati nateg. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

nekikr ::

Bolj je problem v neumni raji, ki ji neumna raja potem tudi verjame in širi neumnosti naprej.

Big bang kasko je sranje.

Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo.

Recimo, tipičen primer. Seveda potem rečeš, da je ta kasko nateg. Nekdo že mora biti kriv!

Tony710 ::

Harvey Norman ima kar se tega tice bolje ustimano. Big bang kasko pa je res malo natega.
Ko mi je na tla padel samsung s6 sem uveljavljal big bang kasko. Izpolnit semoral kup formularjev za dokazila a na koncu sem moral menjavo panele placati sam.
Podaljsanje garancije da, big bang kasko- ne!

DarwiN ::

Sej tu je ravno hakelc. Drobni tisk in ne dovolj jasno zastavljeni pogoji, ki jih je moč interpretirati malo po svoje... In potem imaš to igro mačke z mišjo, kjer se za ene dobro izteče, za druge pač ne.. Eno napačno besedo izrečeš in te takoj odjebejo oz. skušajo odjebat, češ da kasko tega ne krije. Smo že imeli primere tu na slo-techu. Zato gre IMO za semi-nateg.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Blitzkrieg ::

Dajte mi povedat, če si prav razlagam ta določila BB Kasko:

Zavarovanje za naključne škode
...
1. Poškodbe zaradi uhajanja in izteka tekočin, razen neposrednih padavin;
2. Lom naprav zaradi padca ali udarca;

Izključitve
...
7. V primeru poškodb, uničenja ali izgube naprave, ki so posledica:
...
h) mehanskega delovanja sile na predmet zavarovanja;
i) delovanja vlage;

Zavarovanec se obvezuje:
...
2. Aktivno ukrepati pri preprečevanju ali zmanjšanju škode...

Se pravi, če mi prenosnik npr. pade po stopnicah med nošenjem ali pa če polijem vodo po njemu, so zavezani da mi krijejo nastalo škodo. Če pa mi nekaj pade na prenosnik ali pa če takoj ne ukrepam ob politju tekočine, mi ne krijejo nič?

Kako je pa v primeru, da mi računalnik neha normalno delat, pa ga formatiram in na novo naložim windowse gor? Verjetno preneha veljati garancija, kaj pa Kasko?

Zgodovina sprememb…

dottor ::

Ko sem jemal DSLR in kasko, mi je prodajalka rekla, da lahko mi pade iz 4. nadstropja med slikanjem, ga prinesem v malih koščkih, ga pošljejo naprej, dobim novega in plačam samo lastni delež (ki je 100€ v mojem primeru). Vem pa da ne krije zadeva izgube, kraje, nadnaravnih vremenskih razmer (poplave), v primeru požara, udara strele, vode (izpostavljanje naprave dežju, drugi tekoči vodi, ...)

To kolkr sem jaz razumel. Če se motim naj me prosim kdo popravi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

urli ::

Ti bom na kratko razložil, kako je na stvari. To garancijo naj si zavarovalnice u dupe vtakne! Nateg da ga ni večjega. Če bi bilo to v okviru BB, bi bilo verjetno drugače tko pa so takšna nategunska zavarovanja preko tujih zavarovalnic (ki sploh nimajo sedeža v Sloveniji), da ko te enkrat odjebejo, jim še inšpektorat nič ne more.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

Zheegec ::

dottor je izjavil:

Ko sem jemal DSLR in kasko, mi je prodajalka rekla, da lahko mi pade iz 4. nadstropja med slikanjem, ga prinesem v malih koščkih, ga pošljejo naprej, dobim novega in plačam samo lastni delež (ki je 100€ v mojem primeru). Vem pa da ne krije zadeva izgube, kraje, nadnaravnih vremenskih razmer (poplave), v primeru požara, udara strele, vode (izpostavljanje naprave dežju, drugi tekoči vodi, ...)

To kolkr sem jaz razumel. Če se motim naj me prosim kdo popravi.

Čisto v koščkih ne, se mora videti serijska številka :) Pa ne sme biti vidno pretirano razbit. Torej "padel mi je iz mize" ali pa "padel po stopnicah", naprava pa v prafaktorjih, ker je nekdo gor skakal.

Poplave in strele ti dejansko krije Kasko. Politje po nesreči je pa tudi krito (se ti polije kozarec vode).

@Urli - BB Kasko ima čez Allianz :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

kosarkar ::

Meni je padel prenosnik na tla ker sem ga pozabil na strehi od avta. Med obračanjem avta je padel na tla in z avtom sem zapeljal čez..... Prinesel sem ga nazaj v trgovino, naredili smo zapisnik, bla bla bla in čez dober teden dni sem prišel po novega, seveda s plačilom sorazmernega deleža....

solatko ::

kosarkar - Si v službi pri BB? Nalimaj kopijo zapisnika in račun lastne udeležbe.
Delo krepa človeka

nekikr ::

Zakaj bi moral biti pa tam v službi? To je standardni postopek, zapisan v njihovi ponudbi (jaz sem dal tudi enak postopek čez).

solatko ::

Zato, ker je bilo na forumu kar nekaj tem okoli teh garancij-zavarovanj, ki praktično so nateg kupca. Tudi sam imam tak primer, ko so zavrnili popravilo računalnika.

Računalnik v vrečki, zraven dana kupljena steklenička vode, ki je nekako spustila (pri plačilu na blagajni, dana zraven prenosnika). Zavarovanje zavrnjeno zaradi neskrbnega ravnanja z napravo.
Moral bi tožit polnilnico vode, ker flaška nebi smela puščati. Če je to "se zgodi" (toshibin je deloval), bi morali brez besed izpolniti reklamirano zavarovanje.

To pravita vidva, brez fotokopije naloga za zamenjavo - lahko brišeš podatke.
Delo krepa človeka

nekikr ::

V PDF sem shranil, da sem pobrisal podatke. Enostavneje ne gre. Kot naročeno z Big Bang strani sem potem poslal mail z izbranim strojem na zavarovalnico, dobil odobreno, plačal razliko in prevzel nov aparat. Ne vem kaj ste imeli pri vas, ampak zame je bila izkušnja povsem drugačna.

shinko ::

To pa ni BB Kasko ampak Se Zgodi... Pri Kasku ne dobiš ekvivalenta, ampak voucher v določeni vrednosti in si lahko vzameš kaj hočeš iz trgovine. Aja pa pri Kasku stoji za njimi Alianz zavarovalnica, ki je poznana po celem svetu.

dottor ::

Se da pri isti zavarovalnici kjer ima big bang kasko podaljšat le-tega? Sem vzel 3 leta, pa bi zdej če se da podaljšal še za 3.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shinko ::

Ne... ob nakupu se odločiš za 3 ali 5 let.

kozorog ::

civic_ je izjavil:

Big bang kasko je sranje.

Ukraden prenosnik, po 2 tednih od nakupa. Kraje ne krijejo. Kup verjetnih stvari ne krijejo. Zavarovanje ne morem prekinit. Ali lahko zahtevam vraćilo zneska do konca zavarovalnega obdobja?




Fanti več teh " kaskotov "obstaja brošur,to je prvo.Drugo cene nimaš masko najnovejši in zavarovano proti kraji tudi ,potem mora krit kasko zavarovanje,ampak pod pogoji ki jih zahtevajo.
prvi je;
Od policije zapisnik ,da je prenosnik vkraden seveda..itd..

na hitro pogledal malo prej svoj Laško _kasko star več kot dva leti in nov kasko za isto stvar(lcd tv) in imajo sedaj druge pogoje in plačila ,tudi lastni delež je vecji poleg že začetne plačane vsote zavarovanja.

Tako da zdej se pa res res skoraj več ne splača za manjše napake to sploh uveljavljati ,saj lokalni serviser zrihta za pol manj€.Sam tle je kaj pa če..dvorezen meč hehe.🆙🆘.

V mojem primeru je bilo za doplačilo 75€ali 70€ za doplačati za vrednost lcd 1000€,in lastni delež 60€doplacila ob servisu,,- za popravilo po dveh letih do petega leta.
sedaj kasko hoče 89€ za sklenitev zavarovanja kasko in ob defektu recimo 3 leto ,pride see 95€ lastnega deleža za plačati popravila neglede Al Stane popravilo 40€ ali do cca 400€.Sepravi placas 185€ ob popravilu lcd tva.Najjaca je pa da je lahko napaka le v napihnjenih kondezatorjih ki Stane en 1€ ali 2€ in če prištejemo še serviserja ki zaračuna uro dela in plus 30€ približno in bo strošek do 35€ vseskup,ok se+ prevoz 10-do 20€ je to še vedno Max cena stroška 55€.pri kaskotu pride 95€ stroška(ince se stejemo ob nakupu predtem 89€ ohhoooo).

JE pa RES ,da pride cenejše ,ob zamenjavi panela na TV kadarje tv "izpraven v elektroniki" le panel je defekten,tedaj pride min. Nov panel 500€(plus delo). plačas pa teh 95€ ,ceni tv vec kot Jurja bil ob nakupu in po sreči da ni napaka glih 5leto.ceje Predrag panel se lahko zgodi da ti raj dajo 400€ evrov za nakup novega tv.Nekomu je to ok, nekomu ne, posebej v nočeš nov tv kadar ves da rang starega tva ni niti približno 400€ nov...
Za nekoga pa idealna priložnost za boljši tv..to Time Laško Laško vbistvu ponavadi strošek v vsaki primeru.


SE Zgodi zavarovanje jim je sive lase delalo ,stranke se pa smejale in zdaj folk pada se vedno nato...in pusi gelt.👏👏👏👏👏👏☕🆓🚾

SumTingWong ::

What the fu*k did I read?

kozorog ::

Šved je šved in ne japonc..?

tablca kr sama vrže svojo besedo ven včasih in zarad tega namest kasko vrže "masko ven" in je par besed zamenjanih nažalost.(pc sedaj)
"Za nekoga pa idealna priložnost za boljši tv..to Time Laško Laško vbistvu ponavadi strošek v vsaki primeru."-Tale kasko je strošek v vsakem primeru.

Ve se pa ,kaj sem hotel povedat.
Pozdrav.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kozorog ()

nekikr ::

Mislim, da se hoče sporazumevati z nami?

Šimpanz ::

Kozorog na čem si to ti, ker ful seka.
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Se Zgodi garancija - izkušnje

Oddelek: Loža
247771 (3126) easyrider3
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951919 (28612) primorc007
»

PS3 -Big bang se zgodi garancija

Oddelek: Loža
4510198 (8826) solatko

Big Bang Se Zgodi (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9413040 (11862) kuglvinkl

Več podobnih tem