» »

Big Bang Se Zgodi

Big Bang Se Zgodi

«
1
2

boyc ::

Pozdrav!

Verjetno se bo to komu zdelo neumno vprašanje :)

Zanima me kaj je najbolje narediti s prenosnim računalnikom, da bi bil nepopravljiv? Imam BB garancijo Se zgodi, ki mi letos oktobra poteče. Ima mogoče kdo kakšno izkušnjo oz. idejo, kaj je najbolje narediti, da bi bil upravičen do novega izdelka? Poskušal sem ga pregreti, tako da sem odklopil hlajenje, vendar se prenosnik ugasne, ker ima zaščito pred pregrevanjem, katere izklop ni mogoč (sem pogledal v BIOS), ali pa je mogoče, pa jaz ne vem za to(če poznaš trik, na dan z besedo).

Kakršne koli ideje oz. izkušnje so dobrodošle!

Lep pozdrav!

Zheegec ::

Hja, kateri računalnik pa to imaš? Ali pa serijsko številko, če mi lahko daš?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

overlord_tm ::

Ce imas se zgodi garancijo ga baje lahko tud na tla vrzes, da se magar prelomi. Preberi drobni tisk prve :)

KoMar- ::

"Se zgodi" žal ni "prava" garancija in zanjo potrošniški zakoni ne veljajo, recimo tisti o 45-dnevnem roku popravila, etc.

TOP ::

Točno tako in določen procent zneska sam kriješ,če bi bilo to tako enostavno ,kot si ti zamišljaš bi potle vsi tole počeli in BB bi že propadel.

Tilen ::

Keč je v tem, da je bila cena izdelka npr 1000 eur, po 3 letih pa je vreden 200. Ti prenosnik razbiješ, BB po pogodbi od tebe zahteva, da kriješ 30% (60EUR), 140EUR ti pa dajo dobropisa za nov prenosnik katerega moraš kupiti pri njih.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

bukev ::

Sicer ne poznam drobnega tiska BB zavarovanja, ampak, če bi jaz ponujal zavarovanje bi se zavaroval na način(kot avtomobilski kasko), da bi uporabil tržne cene.
To pomeni, da če stranka prinese uničen predmet zavarovanja, dobi toliko kot je predmet vreden na tržišču.
Skratka, preveri drobni tisk!
Po moje pod nobenim pogojem ne boš dobil nove škatle.
Lp

Zheegec ::

Tilen je izjavil:

Keč je v tem, da je bila cena izdelka npr 1000 eur, po 3 letih pa je vreden 200. Ti prenosnik razbiješ, BB po pogodbi od tebe zahteva, da kriješ 30% (60EUR), 140EUR ti pa dajo dobropisa za nov prenosnik katerega moraš kupiti pri njih.

Noup. Če se gre za lastno nerodnost, plačaš 33% vrednosti novega ali enakega produkta (po specifikacijah), če se popravilo ne splača, če se popravilo splača pa plačaš 33% popravila, če se gre za dražja popravila (ekrani, matične, ohišja), oziroma plačaš 100% popravila če se gre za cenejša popravila (tipkovnice, optične enote itd.)
boyc, daj mi serijsko številko prenosnika prosim, ali pa vsaj model.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tilen ::

Zheegec je izjavil:


Noup. Če se gre za lastno nerodnost, ...



Za kaj bi pa naj šlo pri garanciji "Se zgodi" ?

Torej, če polijem tipkovnico s sokom (se zgodi) plačam popravilo 100% sam. Super.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Tarzan ::

Dej mu serijsko, ja, da bo takoj vedel, kateremu laptupu se je nekaj hudega "nehote" zgodilo. :D

Nikoli nisem dokupoval tega, mislim pa, da tudi nikoli ne bom. Če na laptop paziš, bo deloval lepo lahko tudi 5 let. Večja verjetnost je, da ti bo crknil po enem mesecu, kot pa po treh letih. Vsaj sam imam take izkušnje, da je navadna podaljšana garancija več kot preveč. Da ne omenim, da računalnik po treh, štirih letih ni več med najbolj novimi in hitrimi modeli. Da bi ga pa metal dol s triglava in postrgal ostanek s smetišnico in ga nosil v BB pa raje crknem. Se mi zdi popolnoma isto fer, kot to, da te že v osnovi ociganijo za tisti znesek. :)

Dr_M ::

Te garancije so brezvezne. Boljse je zavarovanje. :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Za kaj bi pa naj šlo pri garanciji "Se zgodi" ?

Če crkne sam pa plačaš 0% popravila ne glede na napako, dokler ni potrošni material (baterija). Lastna nerodnost je pa ločena zadeva, tam imaš pa lastni delež.
Torej, če polijem tipkovnico s sokom (se zgodi) plačam popravilo 100% sam. Super.

Odvisno, če crkne samo tipkovnica in ni draga, potem ja. Če je tipkovnica draga, potem plačaš 33% (pri Applu je zihr kakšnih 200EUR :)), če pa gre še matična pa spet plačaš 33%. Ubistvu je to zato, da ne nosi folk prenosnika za vsako bedarijo, odpadlo tipko in prasko.
Te garancije so brezvezne. Boljse je zavarovanje. :)

Rahlo draga stvar. Kolega dela na Triglavu in kakor sva izračunala pride za 800EUR vreden prenosnik okoli 40EUR na leto, torej 120EUR za tri leta, pa še ne krije če stvar sama crkne, edino kar je fino je da krije strelo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

pa še ne krije če stvar sama crkne,


Nardis tako, da ne crkne sama :)
Npr, mas telefon, ki je rabljen vreden 100EUR (nov npr 400EUR), pa ti ponesreci pade v morje. Dobis ene 250-300EUR za njega.
Ali pa prenosnik pade iz nahrbtnika po stopnicah in podobne nesrece.
Na koncu ni tako drago. :)) To je pravi se zgodi.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boyc ::

prenosnik je FS Amilo Pa2510

js sm v BB vprašal kaj je v primeru da se pokvari in ni popravljivo. pa je reko da se pogleda vrednost računa, in za tako ceno dobiš novega (če ni moja krivda, okvare). če pa je moja krivda npr. da ga polijem pa krijem 33% popavila oz. 33% novega.
v primeru udara strele krijejo celotno popravilo oni. to piše v letaku. to bi blo fajn da bi lahk to zimproviziral :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boyc ()

Zheegec ::

Serijska številka?

Ja, če se pokvari dobiš novega, enakega ali boljšega, tako vsaj piše na letaku.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

boyc ::

Jaoo serijske pa nimam, ker mam prenosnega v mbju, doma sm pa na koroškem. Sm študent pa ga kr tam pustim, mam doma drugega. Zakaj bi pa rabo serijsko??

Ja to piše v letaku.

root987 ::

Rahlo draga stvar. Kolega dela na Triglavu in kakor sva izračunala pride za 800EUR vreden prenosnik okoli 40EUR na leto, torej 120EUR za tri leta, pa še ne krije če stvar sama crkne, edino kar je fino je da krije strelo.

Mar naj nebi strojelom kril tudi to?
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Cold1 ::

Serijsko potrebuje zato, da bodo lahko prodajalci v BB-ju takoj ugotovili kdo jih hoče nategniti s "nesrečnim pripetljajem".
Ko boš laptop prinesel v trgovino te bo tako pričakal odvetnik, ki ti bo razložil kakšne so civilno pravne ter kazensko pravne posledice v primeru goljufije, ti pa boš podpisal dokument v katerem se boš odpovedal nadalnjim garancijskim zahtevkom v zameno za obljubo da te ne bodo tožili.

@ ALIEn3001: Delaš za Big Bang? Ali za kakšno podjetje, ki usluge astroturfanja prodaja zainteresiranim kupcem?>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cold1 ()

Zheegec ::

I'm just having fun, sem se šel stavit če bo dal serijsko, pa zdaj si vse pokvaril :)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

c3p0 ::

>> Jaoo serijske pa nimam, ker mam prenosnega v mbju, doma sm pa na koroškem. Sm študent pa ga kr tam pustim, mam doma drugega. Zakaj bi pa rabo serijsko??

Da ti pokaže sprintan ta page, ko ga prineseš. Torej, ko prideš do serijske, jo objavi tukaj.

D3m ::

Jup, ALIENn3001 dela v Big Bangu. Če še ne veste. :D
|HP EliteBook|R5 6650U|

Phoebus ::

Dr_M je izjavil:

Te garancije so brezvezne. Boljse je zavarovanje. :)

Zavarovanje ni glih poceni.
Meni je kul- dodaš tistih nekaj eur in si brez skrbi če ti bo naprimer crknil blu-ray v ps3, če ti bo šla mamaplata v notebooku, in nenazadnje, če ti bo fotoaparat padel po tleh (v slednjem primeru ti ni treba plačat 100% kupnine za novega).

In da, poznam kar nekaj primerov, ko je elektronika "čudežno" nehala delovati kmalu po preteku garancije. Sicer je bilo pa kar nekaj debat in člankov na temo programiranega umiranja.

Old Spice ::

Jp Alien dela v BB, tako da kar zadrži serijsko zase (sicer pa najbrš ne boš nesel prenosnika v tisti BB, v katerem dela). :D

BB se pa splača ta zaščita ravno zato ker se po treh letih večina sprašuje to kar se ti, posledično redko ko nalašč uniči prenosnik in BB lepo zasluži od tvoje neuporabljene zaščite.

techfreak :) ::

Veliko sreče BBju za dokazovanje, da je računalnik sam uničil oz. da je on sploh pisal na tej strani.;)

SaXsIm ::

ALIEn3001, jaz se na tvojem mestu ne bi želel srečati z mano na tvojem delovnem mestu, pa tudi če si vodja prodajalne.
SaXsIm

Furbo ::

Alien ima povsem prav, kaj naj zdaj podpiramo prevarante tukaj ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boyc ::

Sej se mi je zdelo neki takega. Še en dokaz več da previdnost ni odveč. No zdaj če delaš v BB, pa lahko poveš kake izkušnje mate s tem. Kako poteka stvar itd...

djordjevic ::

Furbo je izjavil:

Alien ima povsem prav, kaj naj zdaj podpiramo prevarante tukaj ?

+1
No grave is deep enough to keep us in chains.

boyc ::

kake mate, v današnjem svetu je vprašanje časa, kdaj bo kdo tebe zajebal, zakaj pol nebi še ti koga :)

49106 ::

boyc je izjavil:

kake mate, v današnjem svetu je vprašanje časa, kdaj bo kdo tebe zajebal, zakaj pol nebi še ti koga :)


To je samo real life. Kle na forumu smo vsi druga osebnost in smo vsi dušce.

boyc ::

vidim ja, si noben nč ne upa :)

lonz ::

Nobedn nč ne upa? Zarad takih voslov, ki izkoriščajo sistem potem nasrkamo vsi. Preprost postopek za tiste, ki se jim res kaj zgodi, se enormno zakomplicira in zavleče zarad butlov, ki mislijo da lahko proti vetru ščijejo nekaznovano. Stran nesnaga!
...arrrrrr, shiver me timbers...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lonz ()

telexdell ::

Ne vidim zakaj bi bil prevarant, če mu dodatna garancija krije tudi stroške popravila, za katere je kriv sam in potem to uveljavlja? Če si poškodbe ne izmisliš potem mora garant sam ugotoviti vzrok nastanka in ti v skladu z garancijskimi pogoji popraviti izdelek ali izplačati ustrezen znesek.
Prevarant bi bil v primeru, da bi reklamiral okvaro, katere sploh ni ali večkrat reklamira eno in isto okvaro.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

mihco ::

djordjevic je izjavil:

Furbo je izjavil:

Alien ima povsem prav, kaj naj zdaj podpiramo prevarante tukaj ?

+1

OMFG nevoscljivost pa taka...Koji vas kurac boli ce clovek pride do novega laptopa na tak nacin??? Taki forumi bi morali ponujati ravno to...pomoc malemu cloveku!!! Ne pa da ste na strani oderuskega BB, ki zaradi takih stvari ne izgublja cisto nic oz imajo tako navite cene da si to dejansko lahko privoscijo. Fakin anbilivibl.

Furbo ::

Če on tukaj sprašuje kako NALAŠČ pokvariti računalnik, potem je prevarant.

Jasno je in tudi pogoji so taki, da se nanašajo na nezgode ne pa namerno uničevanjem, brezveze se je zdaj delati neumnega.

Meni so se že 3 tovrstna zavarovanja iztekla, pa zato nisem šel metati naprav v tla.

Če se pa komu zdi BB oderuški, naj pa kupuje drugje. Jaz sem vesel, da je vsaj en trgovec pri nas, ki ponuja tovrstna zavarovanja, če jih določeni balkanci ne boste tako zamorili, da bodo to opustili.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

boyc ::

sama favšarija vas je, da bi nekdo dobil nov comp, na tak način.

ALIEn3001 ti, če bi pa bil pametn, se pa lahk interno zmenla,če že delaš v BB, da mi zrihtaš to stvar, da dobim novga, pa ti namakem neki v zakup. sam žal.

pobi tk se biznisi delajo :)

lonz ::

@Furbo

Točno tako. Če človek namenom nekaj uniči, da s tem pridobi premoženje (ali zmanjša izgubo) je pri meni zapisan kot PREVARANT!

@boyc

Favšarija? Mislim, da mam bolši comp... pa pustmo to. Kar počneš je nezakonito in se lahko kazensko preganja. Misliš da si boljši od ostalih? Misliš da si več vreden? Pravila so ista za vse! Vsi bi sam krivine hvatal...
...arrrrrr, shiver me timbers...

frudi ::

Se zgodi, kot vsako zavarovanje, ne krije namerno povzročene škode. Zavarovalniška goljufija je menda kaznivo dejanje... zakaj se torej sploh tolerira tako temo na forumu?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

mihco ::

lonz je izjavil:

Nobedn nč ne upa? Zarad takih voslov, ki izkoriščajo sistem potem nasrkamo vsi. Preprost postopek za tiste, ki se jim res kaj zgodi, se enormno zakomplicira in zavleče zarad butlov, ki mislijo da lahko proti vetru ščijejo nekaznovano. Stran nesnaga!


Daj daj ne pretiravaj. Ko bo trgovec na slabsem bo kompliciral tudi ce si 100odstotno upravicen do necesa.

npr. Vsi tukaj se pa gladko posluzujete dl-danja vsega mogocega kar se najde na netu. pa ravnotak odzirate denar filmskim studiem. Zdaj pa kontinental film nebo mogo posnet novega levjega kralja... :S yeah right.

boyc ::

sploh ni važno kak je komp 'lonz' ko praviš da maš boljšega. to sploh ni pomombno. pa tut ne mislim da sm boljši od ostalih.

drugače sm pa že bil priča večjim goljufijam kot je ta, pa nikome ništa :)

micho lepo napisano :)

Bananovec ::

Phoebus je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Te garancije so brezvezne. Boljse je zavarovanje. :)

Zavarovanje ni glih poceni.
Meni je kul- dodaš tistih nekaj eur in si brez skrbi če ti bo naprimer crknil blu-ray v ps3, če ti bo šla mamaplata v notebooku, in nenazadnje, če ti bo fotoaparat padel po tleh (v slednjem primeru ti ni treba plačat 100% kupnine za novega).

In da, poznam kar nekaj primerov, ko je elektronika "čudežno" nehala delovati kmalu po preteku garancije. Sicer je bilo pa kar nekaj debat in člankov na temo programiranega umiranja.

Pred parimi dnevi so mi "crknili" zvočniki na prenosniku. Garancije imam še samo 3-5 dni. Ali naj potem uveljavljam garancijo?
Odgovor je ne, saj se mi ne splača imeti prenosnika 40 dni na popravilu.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

49106 ::

ali pa celo življenje brez zvoka..... no dokler ne kupiš novega laptopa

Bananovec ::

lonz je izjavil:

@Furbo

Favšarija? Mislim, da mam bolši comp... pa pustmo to. Kar počneš je nezakonito in se lahko kazensko preganja. Misliš da si boljši od ostalih? Misliš da si več vreden? Pravila so ista za vse! Vsi bi sam krivine hvatal...

Če in ko pridemo do tvojih osebnih podatkov (piece of cake v današnjem svetu), ti lahko kajkmalu naštejem 5 dogodkov tvoje večvrednosti.
Nihče ni brez krivde. Nihče ni Beli Angel.

@ messiah
Zvočniki v bistvu hreščijo, ampak to itak nima veze, ker uporabljam slušalke.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ne bom rekel, da je ta "shit happens" nateg, ni pa ravno daleč stran od tega. Sem bil že parkrat zraven, ko je oseba bila pred nakupom odločena proti tej obliki zavarovanja, nato pa jo je prodajalec na prefinjen način prepričal v privolitev.

Ljudje imajo pač "red bulla", ko kupujejo nove reči in to BB izkorišča..
En primer: Ker je foter zadevo najprej zavrnil, se je prodajalec enostavno zlagal in rekel - parafraziram: "28EUR pa ja date zraven te 900EUR televizije. Ravno danes smo imeli dve stranki s povsem uničenimi televizijami in smo jih brez besede zamenjali za nove"
1. Številka 28EUR je bila laž, kar kupca dejansko postane malo sram zavrniti, ko pa gre za tako nizko cifro. Kupec lahko izpade kot nek "revež" in marsikomu ponos ne dovoli zavrnitve. Pri blagajni je tip seveda rekel :" Joj, zmotil sem se, gre za višji cenovni razred, dodatek je ~48EUR. Ampak saj vam ne bo žal". Nakar seveda stranka pri tej točki ne bo odstopila.
2. Nikoli in nikdar (pa sem bil vsaj 3-4 krat zraven) prodajalec ni omenil teh 33% doplačila, ki praktično velja v večini primerov, kajti sicer itak že običajna garancija zadostuje. Kupec enostavno dobi vtis, da je vse brezplačno.

Stranka sicer s to vezavo res dobi neko vrednost, vendar BB si pa definitivno polni žepe na koncu dneva.

Kakorkoli, definitivno gre vsaj za zavajanje. Prodajalci so marketinško naučeni nateganti in ne bi se čudil, če so tudi sami spodbujeni in nagrajeni za vsak tak "nateg" s kakšnim evrom ali dvema.

So I say to you Boyc: Throw the biaaach into the wall..If u know what I mean.8-)
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()

Zheegec ::

Boyc - ja, zadeva krije nenamerno škodo, zato tole spada pod goljufijo. Saj v zapor te ne bo nihče strpal, samo če se že greš takšne stvari pa vsaj ne objavljaj tega na forumih. Če ga sam razbiješ pa plačaš še vedno 1/3 vrednosti novega, če pa servis ugotovi, da se bolj splača tvojega popravljati, kot pa menjati za novega bomo pa vsi tukaj umrli od smeha :)

@9000: ja, za takšne stvari zna res trajati, ker servisi ponavadi nimajo tega na zalogi. Zakaj se ne znajdeš in vprašaš servis, če ima na zalogi, potem bo pa popravilo dosti krajše? Pa odneseš direktno tam pa je, servis je plačan po številu nalogov...

edit Darwin: če verjameš ali ne, na nobenem izobraževanju ali internem mejlu ni omenjeno kar koli o "nategovanju", če pa kakšen prodajalec govori neumnosti ga je pa o tem treba spomniti... Oziroma povprašati o "drobnem tisku".
Drugače pri izdelkih srednje vrednosti (~100-200EUR) se lastne nerodnosti sploh ne omenja, samo podaljšano garancijo, pri dražjih vrednostih pa je tudi že kolega razbil DSLR fotoaparat in je plačal 33% novega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

49106 ::

Tudi meni ni nihče povedal za 33% :)

lonz ::

@9000: Nobody's perfect. Se pa nekateri vsaj poskusimo držati besede in biti člevek do človeka in ne podpiramo nobene oblike goljufanja.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Furbo ::

Vse o procentih piše v pogojih zavarovanja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

mihco ::

Like i said ...sami spostljivci ste tukaj gor, a? Gabi se mi, ko vidim kak bi radi bili eni posteni medtem ko tisti "ki majo" kradejo ki se da in kolko se da. Tisti ki je pri piskru bo jemal...in sem preprican da si direktor neke poslovalnice v bb na vlko menjava staro za novo ce so kakrsnakoli izkoriscanja te "se zgodi garancije" tudi mogoca. Vi ovce pa bodite postenjaki..

Furbo ::

Gabi se ti torej biti pošten ? Če 'ta veliki' kradejo, zato ti lahko ukradeš nov prenosnik npr ? Kako si potem ti boljši ?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Big Bang 'se zgodi' zavarovanje po 45 dneh... (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22951855 (28548) primorc007
»

pravni nasvet glede bigbang sezgodi

Oddelek: Loža
152152 (1644) Olórin
»

Problem z trgovino-laptop (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588122 (6700) Mentalist
»

Big bang "se zgodi" in njihova popolna ignoranca (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9921696 (18394) RejZoR

Več podobnih tem