» »

Podražitev telekom naročnin???

Podražitev telekom naročnin???

forplan ::

Pozdravljeni!

Ravno gledam položnico za telekom in vidim da so zvišali naročnino za moj paket!!! Imam džabest 2000 (20->21,03€)!!!
So se vam tudi spremenile cene?

Ni mi jasno, nikjer nisem zasledil kakšne novice. Videl sem da brišejo nekatere pakete in ne da bodo zvišali cene vseh
da se strinjam

SimplyMiha ::

Seveda je bila novica o tem, da bodo nekaterim paketom zvišali cene (za približno en evro).

Sami ::

Vidim, da so mojega tudi podražili. Neomejeni C 23eur->23,95eur
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Dr_M ::

Sej to je znano sele od zacetka novembra.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

mailer ::

Odkar sta se telekom in mobitel združila bo to kar uveljavljena praksa. Je treba zdaj še tistim na bivšem telekomu pokrit plače v višini nekaj 100k evrov mesečno.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

SimplyMiha ::

Kritiziraj z dejanji, ne besedami.

stb ::

hojnikb ::

mailer je izjavil:

Odkar sta se telekom in mobitel združila bo to kar uveljavljena praksa. Je treba zdaj še tistim na bivšem telekomu pokrit plače v višini nekaj 100k evrov mesečno.

telekom je bil že od nekdaj 100% lastnik mobitela..
#brezpodpisa

oiwedfhjweif ::

Telekom spet draži, tokrat jih imam dovolj. Situacija je sledeča;

Stranka A: po telefonskem pogovoru in preveritvi v prodajnem mestu, je zagotovljeno, da stranka zaradi podražitve oz. operaterjeve lastne kršitve pogodbe, odstopa. Stranka pogodbeno ni vezana, ima še en obrok telefona v vrednosti 8€. Stranka odplača telefon, plača prenos številke in je stvar zaključena.

Stranka B: enaka situacija, še 4 obroki telefona v vrednosti 3€, skupaj zaračunani penali okrog 95€. Zakaj takšna cena, še nisem uspel izvedet.

Kje je catch? Nobena od strank ni vezana, penali pa več, kot je bil telefon vreden 2 leti nazaj (kar je še edini dolg). Paket je bil vzet leta 2014 in ni bil spreminjan.

Kolikor mi je znano, če je bila pogodba kršena s strani operaterja, ima stranka pravico prekinitve pogodbe brez zaračunanih stroškov, razen odplačilo naprav na obroke?
Tudi, če bi stranka bila vezana 24 mesecev, je še vedno prišlo do kršitve pogodbe, katere stranka ne sprejme...

Utk ::

Stranka B ocitno ni opozorila, da odstopa zaradi spremembe pogojev.

oiwedfhjweif ::

Prvič ko je bila za šalterjem, so ji rekli, da odplača telefon in prenos številke in čao (cca 20€ vse skupaj). Zdaj je že podpisala pogodbo z novim operaterjem, dolg na moj telekom pa kar slabih 100€.
Ob priliki pogledam kaj so napisali na račun.

Utk ::

Reklamiraš račun, v čem je problem, pa ne mečkat, ker bo hitro prepozno.

jizzer ::

To tudi meni ni jasno. Sem bil zadnjič na telekomu, da bi se malo pozanimal glede te podražitve in odpovedi od pogodbe, sam osebno sicer zaradi lažjega prehoda na drugi paket, pa mi poba tam reče da je treba telefon tudi odplačat... Mislim, kaj? Itak je telefon že sam po sebi drag če ga hočeš prej odplačat (do avgusta imam aneks), pol pa bi mi radi še penale zaračunali, ki so tut nabiti, zaradi tega ker so se oni odločli da bodo podražili. WTF? Sicer nimam nič proti telekomu ker sem z njimi zadovoljen ampak to je preprosto blesavo.8-O

Mavrik ::

Telefon na obroke je način kako te zaklenejo v pogodbo kjer moraš požreti kakršnekoli spremembe (ali pa ti dajo ogromne penale). Saj to počnejo že leta, zakaj je to zdaj presenečenje?

Cene telefonov imajo nabite krepko preko vrednost v trgovinah zato da ti lahko nabijejo ogromno "uporabnino" ko prekineš.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Invictus ::

Zato je presenečenje, ker ljudje podpisujejo kar prej ne preberejo...

Je pa tudi res, da ti ob podpisu nihče ne pove nič o penalih. Na jasen način... Še manj pa, da bi dobil izračun...

Ker pač ni treba...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jizzer ::

Ma saj ni nič presenečenje, oz. manjše, itak se zavedam da so penali za predčasno prekinitev (katerihkoli) pogodb. Jaz bi tak informativno rad prekinil, da je mir z plačevanjem telefona in da nisem v nič zavezan.
Pač človek bi pričakoval, da že v osnovi, v kolikor spremenijo pogoje, pač oni nosijo posledice sprememb pogojev, ne pa uporabniki - kar je nekako res, ampak ni ;((.
Kakor pravim sem bolj informativno šel na TC da bi vedel kaj se da... nisem se nikoli prej za to preveč zavzemal, v grobem vem kaj pomeni podpisati aneks, dalje od tega pa pač po potrebi izvem :)

Wrop ::

Telefon je v redni prodaji dražji. Z vezavo, pa ga dobiš ponavadi ceneje. Pogodbo lahko prekineš brez stroškov, ki ti jih ponavadi računajo za prekinitev pogodbe. Računajo pa ti lahko delež preostalega zneska za telefon, plus delež razlike med ceno redne prodaje in tisto, za katero si kupil telefon, če se vežeš. Če je cena telefona v redni prodaji 800 €, ti pa ga dobiš z dvoletno vezavo na obroke za 500 €, potem, če prekineš pogodbo po enem letu, plačaš še 250 € preostalih obrokov + polovico razlike med 800 in 500 €, kar bi zneslo 150 €.

trek@s ::

Točno tako. Potrebno je pred vezavo tudi pogledati razliko med redno ceno in ceno na obroke ob vezavi. Ponavadi je razlika velika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trek@s ()

oiwedfhjweif ::

Wrop je izjavil:

Telefon je v redni prodaji dražji. Z vezavo, pa ga dobiš ponavadi ceneje. Pogodbo lahko prekineš brez stroškov, ki ti jih ponavadi računajo za prekinitev pogodbe. Računajo pa ti lahko delež preostalega zneska za telefon, plus delež razlike med ceno redne prodaje in tisto, za katero si kupil telefon, če se vežeš. Če je cena telefona v redni prodaji 800 €, ti pa ga dobiš z dvoletno vezavo na obroke za 500 €, potem, če prekineš pogodbo po enem letu, plačaš še 250 € preostalih obrokov + polovico razlike med 800 in 500 €, kar bi zneslo 150 €.

Točno to je bilo. Telefon je bil v penzionističnem paketu "ekstra" subvencioniran in je treba odplačat razliko do polne cene.

Gre se pa za 16 mesecev star Samsung J3, katerega bi že v štartu dobil ceneje v redni prodaji.

Na napakah se učimo, bodo pa razliko v ceni novega paketa pokrili v dveh mesecih.

Mavrik ::

Wrop je izjavil:

Telefon je v redni prodaji dražji. Z vezavo, pa ga dobiš ponavadi ceneje. Pogodbo lahko prekineš brez stroškov, ki ti jih ponavadi računajo za prekinitev pogodbe. Računajo pa ti lahko delež preostalega zneska za telefon, plus delež razlike med ceno redne prodaje in tisto, za katero si kupil telefon, če se vežeš. Če je cena telefona v redni prodaji 800 EUR, ti pa ga dobiš z dvoletno vezavo na obroke za 500 EUR, potem, če prekineš pogodbo po enem letu, plačaš še 250 EUR preostalih obrokov + polovico razlike med 800 in 500 EUR, kar bi zneslo 150 EUR.


Če boš pogledal kdaj dejansko realne cene, boš pogruntal da ti operater nabije +200EUR k njihovi "ceni" in ti da potem "250EUR" popusta. Tako si 50EUR prišparal v zameno za to da te potem držijo na vrvici z umetno nabito vrednostjo naprave.

Praktični primer: Samsung Galaxy S8 ima "Redno ceno" 799EUR in najugodnejšo (!) ceno z vezavo 574EUR. Na Amazonu trenutno taista naprava stane brez vezave 550EUR.

Katero ceno mislite da bo Telekom vzel ko jim bo treba odplačati "vrednost" naprave? ;)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

mirancar ::

Živjo, just to clarify:
kupiš subvencioniran telefon, se vežeš za 2 leti, plačuješ 20e na mesec za napravo za 24 mesecev (= skupno 480). Če nebi bila subvencionirana bi bla 25*24 = 600e
Če telekom spremeni pogoje (zviša ceno) npr. pri 12-em mesecu, ali rabim samo odplačat telefon 20*12 ali 20*12+120e za kolikor so me subvencioniral?

Heavy ::

Mavrik je izjavil:

Praktični primer: Samsung Galaxy S8 ima "Redno ceno" 799EUR in najugodnejšo (!) ceno z vezavo 574EUR. Na Amazonu trenutno taista naprava stane brez vezave 550EUR.



Jap, za primerjavo še z naročninami:

Hot extra: 15€ * 24 = 360€ (+799€) znese 1159€
Dostobni B: ( 18,99€ * 12 + 31,95€ *12 ) = 611,28€ (+574€) znese 1185,28€ (pa štej še 12€ za podražitev drugo leto).

Sicer pri telekomu dobiš neomejene klice in sporočila, ampak povprečje pravi:

Izračun, ki je bil narejen po podatkih Statističnega urada RS in poročilih AKOS-a za prvo trimesečje 2016, je pokazal, da je v prvem trimesečju letošnjega leta povprečni uporabnik v Sloveniji porabil manj kot 570 enot mobilnih storitev na mesec, povprečen mesečni strošek za mobilno telefonijo pa je bil v letu 2015 kar 21 eur na posameznega uporabnika (vir: podatki Mediane za leto 2015).
#TeamFelix

broken/link ::

zakaj bi kupoval telefon za 800eur, če ga lahko dobiš za 550eur na amazonu?

s popravkom se pa že kar pozna razlika v ceni (cca 200eur)...

Heavy je izjavil:

Jap, za primerjavo še z naročninami:

Hot extra: 15€ * 24 = 360€ (+550€) znese 910€
Dostobni B: ( 18,99€ * 12 + 31,95€ *12 ) = 611,28€ (+574€) znese 1185,28€ (pa štej še 12€ za podražitev drugo leto).

Heavy ::

Primer sem dal, da četudi upoštevaš Telekomovo slano ceno, prideš še vedno ceneje skozi z nizkocenovnem operaterjem.

Sicer pa vzameš telefon v tujini, predplačniški paket za 7€ do 15€ pa se smeješ ofcam.
#TeamFelix

FTad ::

broken/link je izjavil:

zakaj bi kupoval telefon za 800eur, če ga lahko dobiš za 550eur na amazonu?

s popravkom se pa že kar pozna razlika v ceni (cca 200eur)...

Heavy je izjavil:

Jap, za primerjavo še z naročninami:

Hot extra: 15€ * 24 = 360€ (+550€) znese 910€
Dostobni B: ( 18,99€ * 12 + 31,95€ *12 ) = 611,28€ (+574€) znese 1185,28€ (pa štej še 12€ za podražitev drugo leto).


Ja zato, ker se ga da dobiti pri operaterju na obroke...

broken/link ::

@heavy: point taken :)
@ftad: dostopniB je računan kot nakup na obroke. HotExtra je predplačniški in ne moreš kupiti telefona na obroke.

Cruz ::

Ko je že govora o S8, Hofer ga prodaja za 599 €. Niso normalni.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Peticija Vezava za oba (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
517491 (5780) MrStein
»

Telekom in A1 dražita pakete (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
19569344 (56790) Cruz
»

vprašanje telefon pri operaterjih , na obroke.. kako je lahko tok bolj poceni?

Oddelek: Loža
345772 (4625) shintaro
»

Telekom - Paket 2013 v Paket 2014 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11126148 (20086) harvey
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12947219 (39705) amacar

Več podobnih tem