» »

vprašanje telefon pri operaterjih , na obroke.. kako je lahko tok bolj poceni?

vprašanje telefon pri operaterjih , na obroke.. kako je lahko tok bolj poceni?

shintaro ::

Vzel sm S8+ pr A1.

900 v prosti

cca 600 (mogoče nekaj več) na obroke.

Kako si lahko privoščijo tak minus?
Nabavna cena? Majo še vedno kakšn profit pr prodaji telefona al ne?
  • spremenilo: shintaro ()

Ganon ::

Seveda imajo. Pozabljaš še, da je pogoj za nakup telefona sklenjeno naročniško razmerje.

Dr_M ::

Oni ti subvencionirajo telefon, vsak mesec v naprej dolocen znesek obveznosti. Ce vezavo prekines prej, moras placat razliko do izteka vezave.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

solatko ::

To se dogovorijo s proizvajalci telefonov, saj so en brez drugega neuporabni.
Napiši kateri paket si moral zaradi tega vzeti in koliko te bo prišlo vse skupaj na mesec, za stvari, ki jih niti ne boš v polni količini uporabljal. Ko boš pošteno do sebe izračunal, boš videl, da si malo napravico, krepko preplačal. Zato je razen pri res ugodnih akcijah (paket senior m + lumia 950xl za 25EUR/mesec, od tega za telefon 11EUR), bolje kupiti telefon, v redni prodaji, pri trgovcih s telefoni ali internetu.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

shintaro ::

solatko je izjavil:

To se dogovorijo s proizvajalci telefonov, saj so en brez drugega neuporabni.
Napiši kateri paket si moral zaradi tega vzeti in koliko te bo prišlo vse skupaj na mesec, za stvari, ki jih niti ne boš v polni količini uporabljal. Ko boš pošteno do sebe izračunal, boš videl, da si malo napravico, krepko preplačal. Zato je razen pri res ugodnih akcijah (paket senior m + lumia 950xl za 25EUR/mesec, od tega za telefon 11EUR), bolje kupiti telefon, v redni prodaji, pri trgovcih s telefoni ali internetu.


nevem če to drži zame.

Mam Svobodni M. Dobil sem 50% popusta na naročnino 2 leti. Naročnina je torej 11€ nekje. 150€ varščine sm dal in rekel da naj mi vrnejo tako da bodo nižji obroki. 20€ plačam za telefon. 11€ za naročnino. 31€ in mam telefon vreden 900€. Neskončno klicev v vsa omr. in 8Gb od katerih porabim max 3GB. 1gb v EU.

mojster_joni ::

brez skrbi, operaterju se vse skupaj pokrije, če se jim ne bi bi povišali ceno... za začetek a res misliš da oni dajo 900 eur za telefon...

aborko ::

Tudi zate drži... Pri Svobodni m pride s8+ 26,5 eur... torej das 636 eur v 24 mesecih samo za tel.... Na bolhi dobis nov zapakiran s8+ za ~600eur Glede narocnine pa... Svobodni M ima 25 eur/ mesec... ce si dobil polovicno placujes 12,5 eur. Za primerjavo... pri izimobilu imas za manj kot 7 eur 3000 enot in prav vse lahko porabis v EU. Ce ti to ni dovolj vzames vip bob za 9 eur - 15 GB podatkov, cca 2 gb v Eu. Vse brez vezave, ko se pojavi kaj cenejsega skocis drugam.

shadeX ::

Nabavna cena telefonov je drgač 50% prodajne cene. Odvisno sicer od modela, znamke, ampak nekje tam se gibljejo nabavne cene telefonov.
Vir, kolega direktor A1 poslovalnice.

anketar ::

a se splača (v t2 klub) lenovo c2 (vnočitev točk) + 60 ojrov v 2 letih? a je 60 ojrov za ta fon gut al ne (za nezahtevnega uporabnika)?

MIHAc27 ::

Definitivno zaslužijo, ne se bat da ne bi.

Moj stric me nikoli noče poslušat, potem se pa hvali kako poceni je dobil prek vezave. Dokler ne naleti na kaj novega, in hoče stari telefon/tablico prodat.

Še sedaj se spomnim, da je pri Telekomu vzel v vezavo en mini prenosnik, katerega nabavna cena je bila 520€. Preko vezave ga je prišel 720€ (še naročnina, ki je ni veliko izkoristil). Bolj kot sem mu govoril, da je prenosnik poden, in da dobiš za 300€ primerljivega, manj me je poslušal.
No ko se je iztekla vezava ga je kmalu prodal... za borih 80€.

Žena me tudi ni poslušala (kdaj pa sploh katera posluša) in trenutno tudi plačuje ene 5-6€ več, kot bi lahko pri konkurenci. Ni veliko ampak v 2 letih vezave pride to že 120€.

K0l1br1 ::

Če je ta telefon vreden 900,sem jaz papež. Nateg je pri 600 in pri 900. Vreden je natančno toliko, kot primerljiv kitajc in nič več.

shadeX ::

No no, ti nisi tukaj pristojen za to da nam praviš koliko je kaj vredno. Vsaka stvar je vredna toliko kolikor je trg pripravljen plačat za njo. Kitajce si pa lahko nekam vtakneš (z vsem spoštovanjem).

PrihajaNodi ::

shintaro je izjavil:

solatko je izjavil:

To se dogovorijo s proizvajalci telefonov, saj so en brez drugega neuporabni.
Napiši kateri paket si moral zaradi tega vzeti in koliko te bo prišlo vse skupaj na mesec, za stvari, ki jih niti ne boš v polni količini uporabljal. Ko boš pošteno do sebe izračunal, boš videl, da si malo napravico, krepko preplačal. Zato je razen pri res ugodnih akcijah (paket senior m + lumia 950xl za 25EUR/mesec, od tega za telefon 11EUR), bolje kupiti telefon, v redni prodaji, pri trgovcih s telefoni ali internetu.


nevem če to drži zame.

Mam Svobodni M. Dobil sem 50% popusta na naročnino 2 leti. Naročnina je torej 11EUR nekje. 150EUR varščine sm dal in rekel da naj mi vrnejo tako da bodo nižji obroki. 20EUR plačam za telefon. 11EUR za naročnino. 31EUR in mam telefon vreden 900EUR. Neskončno klicev v vsa omr. in 8Gb od katerih porabim max 3GB. 1gb v EU.



Smešni ste, vse preplačate. Moj predplačniški paket:

7 EURza 35 dni:

neomejeni klici, smsi v državi,
10000 MB (bonus) za 90 dni + 4100 MB (bonus) za 35 dni + 5000 mb za 35 dni + 200 minut klicev v tujino.

Potem pa še plačujete za telefonček, ki nikoli ni toliko vreden za kolikor se prodaja.

Zgodovina sprememb…

next3steps ::

Dunno, jaz bom za mojega plačal okrog 480 EUR. Paket imam pa tudi 20 eur. Se mi ne zdi pretirano glede na to, da paket izkoristim, napravo bom pa tudi imel tri leta. 13.3 evra na mesec za telefon ni baš nekaj, sploh ker imam zgornji segment, ki za marsikoga meji že na prestiž.

smacker ::

Še moja ponudba:
Telemach paket največ: vse neomejeno, 50GB prenosa doma, 5,33GB prenosa v EU za 20eur na mesec (mam tud fix. storitve pri njih).
Dobil sem galaxy s8 za 24*22,66eur + 100% popust na naročnino za 12 mesecev. V dveh letih bom plačal 780eur (tel + paket), pa telefon bom čez 2 leti lahko prodal za 250-300eur. Skupen strošek v dveh letih cca. 500eur.
Če kupiš povprečen telefon v prosti prodaji (200-250eur) in plačuješ nek srednji paket za cca. 10eur si približno na istem.

Pac-Man ::

Telefon dobiš v prosti prodaji za 730€.

https://www.amazon.de/gp/product/B06XWB...

OZZY ::

Pac-Man je izjavil:

Telefon dobiš v prosti prodaji za 730€.

https://www.amazon.de/gp/product/B06XWB...


TOčno tako.. tudi kje v SLo je cenejši kot na njihovi strani.. Tam dajo vejerno priporočeno prodajno ceno. Drugje pa ga dobiš še ceneje.. Tako, da sam prvo vedno preverim kake so cene drugje..

Ista fora kot z npr. mercator katalogom.. noitri dajo 25% popusta na npr. televizijo.. ko pa pogooglaš pa najdeš televizijo še cenej brez popusta v prosti prodaji. Večkrat ugotovljeno.. Isto je z operaterji.
Go with the flow.

Lonsarg ::

Ma te cenejše aparate namesto cenejše naročnine sm vedno sovražil. Ker z naročnino pokrivajo cene mobitelov se ti splača tudi če ne rabiš teledona ga vzeti in dalje prodati. To sem v življenju naredil že cirka 10krat, samo dodatno delo...

Potem ko je prišel Tušmobil z 25% če ne vzameš telefona, mi je bil pravi blagodej. Zdaj pa imaš počasi operaterje, ki so zmašali subvencije in namesto tega pocenili bazično naročnino(ala telemach), oziroma celo te nove nizkocenovca, ki so čisto brez subvencije in še cenejša naročnina(bob,...)

techfreak :) ::

Se vseeno je nekje 100€ prisparal, pod pogojem da bi tak paket vzel tudi, ce bi telefon kupil v prosti prodaji. Problematicno bi bilo edino ce bi v naslednjih 2 letih zelel menjati operaterja, takrat bi moral placati sorazmerno razliko glede na popust.

solatko ::

Najprej se je potrebno sploh vprašat, čemu dve leti star highend telefon ni več dober. Sam menjam telefon na cca 5-6 let, razen, če je kaj res ugodnega in kvalitetnega.
Star telefon potem podarim kakšnemu, ki telefon rabi, pa si ne more privoščit novega.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

čemu dve leti star highend telefon ni več dober.

updejti.
#brezpodpisa

smacker ::

Moraš se vprašat za kaj telefon uporabljaš. Če samo kličeš in tu pa tam kak sms pošlješ, je 15 let stara Reglja še ok. Če hočeš bit "connectan" (fb, maili, whatsapp,..), se občasno remotaš na kak desktop itd.. pol po 2 letih ugotoviš da te telefon omejuje (občasno zašteka, appi freeznejo, random restart, baterija ne zdrži več cel dan,..). Za manj zahtevnega userja je tak telefon še vedno top.

next3steps ::

hojnikb je izjavil:

čemu dve leti star highend telefon ni več dober.

updejti.

Še na jabolki so nadležni. Win XP pravi, da posodobitev rabiš samo, če nekaj ne deluje.

smacker ::

next3steps je izjavil:

hojnikb je izjavil:

čemu dve leti star highend telefon ni več dober.

updejti.

Še na jabolki so nadležni. Win XP pravi, da posodobitev rabiš samo, če nekaj ne deluje.

WannaCRY pravi drugače.

next3steps ::

WannaCRY pravi isto koz jaz. Posodobitev rabiš samo takrat, ko nekaj ne deluje. V primeru XPja je to bila varnost in je bil smiseln update.

Dr_M ::

Pri androidu rabis ogromno varnostnih updejtov, ki jih velika vecina naprav ne prejema. Da ne govorimo o API verzijah... Malo starejsa vezija androida in programi nehajo delat, ker jih ne podpirajo vec.
Ce bi bile zadeve ze v startu narejene dobro, updejtov res nebi rabili veliko, ampak to se nikol ne bo zgodilo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imagodei ::

IMO...

Situacija ni dost drugačna, kot s ponudniki stacionarne telefonije oz. s ponudniki interneta. Potem, ko je osnovna infrastruktura zgrajena, so stroški vzdrževanja te infrastrukture blazno nizki. Ja, sem ter tja odpove kakšna komponenta na bazni postaji; sem ter tja lahko konkretno "skuri" kakšno dražjo komponento; sem ter tja lahko kdo z bagrom odkoplje in poškoduje optični kabel, sem ter tja postane bazna postaja premajhna, pa jo je treba nadgradit in/ali postaviti še eno v bližini. Ampak, glede na obstoječe stanje so to sporadični in zelo poceni dogodki.

Torej je dohodek od naročnin minus strošek plač in pogodb (minus strošek razvoja (nadgradnje obstoječih baznih postaj na novejšo generacijo)) praktično enak dobičku telekomunikacijskega podjetja.

Po mojem mnenju je v taki situaciji za telekomunikacijsko podjetje boljše, da zadrži uporabnika tako, da gre s subvencioniranjem telefona celo kak evro v svojo škodo - še vedno pa uporabnik vsak mesec plačuje in ustvarja prihodke podjetju.

Druga zadeva pa je to, kar so že drugi napisali: veleprodajna cena telefona je itak nižja od cene, navedene na spletni strani prodajalca. Velika podjetja, ki obrnejo veliko količino teh telefonov, dobijo še boljše cene. To je itak ABC ekonomije. Ob enem imajo razni Telekomi in Simobili običajno precej visoke cene telefonov v prosti prodaji in tako izpade, kot da so pri ponudbi za vezavo še posebej radodarni. Pa niso. Tudi če slučajno kdaj so, glej odstavek ali dva višje.
- Hoc est qui sumus -

Dr_M ::


Potem, ko je osnovna infrastruktura zgrajena, so stroški vzdrževanja te infrastrukture blazno nizki.



Precej baznih postaj laufa na ogregatih. Poleg tega, morajo bit hlajene, torej klimatske naprave. Pa to ne tiste kitajske za 300e. Poleg tega, so bazne postaje vredne tam nekje v 6 mestnih stevilkah oz zelo blizu, tko da ce gre za kaksno malo vecjo okvaro, tudi popravila niso ravno poceni. Pa se na vremenske vplive so bolj obcutljive, kot pa podzemna infrastuktura.
Mogoce ma nizke stroske telemach, ki ima podobno pokritost kot telekom s pol manj antenami. Malo bolj jih navijejo, pa je. Sicer si mnogo casa nedosegljiv zaradi prezasedenosti in ker telefon nima dovolj mocne antene za oddajanje, ampak vazno, da je poceni.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

imagodei ::

Dr_M je izjavil:


Potem, ko je osnovna infrastruktura zgrajena, so stroški vzdrževanja te infrastrukture blazno nizki.



Precej baznih postaj laufa na ogregatih. Poleg tega, morajo bit hlajene, torej klimatske naprave. Pa to ne tiste kitajske za 300e. Poleg tega, so bazne postaje vredne tam nekje v 6 mestnih stevilkah oz zelo blizu, tko da ce gre za kaksno malo vecjo okvaro, tudi popravila niso ravno poceni. Pa se na vremenske vplive so bolj obcutljive, kot pa podzemna infrastuktura.
Mogoce ma nizke stroske telemach, ki ima podobno pokritost kot telekom s pol manj antenami. Malo bolj jih navijejo, pa je. Sicer si mnogo casa nedosegljiv zaradi prezasedenosti in ker telefon nima dovolj mocne antene za oddajanje, ampak vazno, da je poceni.

Skratka, QED, vzdrževanje je poceni.
- Hoc est qui sumus -

googleg1 ::

imagodei je izjavil:

IMO...

Situacija ni dost drugačna, kot s ponudniki stacionarne telefonije oz. s ponudniki interneta. Potem, ko je osnovna infrastruktura zgrajena, so stroški vzdrževanja te infrastrukture blazno nizki. Ja, sem ter tja odpove kakšna komponenta na bazni postaji; sem ter tja lahko konkretno "skuri" kakšno dražjo komponento; sem ter tja lahko kdo z bagrom odkoplje in poškoduje optični kabel, sem ter tja postane bazna postaja premajhna, pa jo je treba nadgradit in/ali postaviti še eno v bližini. Ampak, glede na obstoječe stanje so to sporadični in zelo poceni dogodki.

Torej je dohodek od naročnin minus strošek plač in pogodb (minus strošek razvoja (nadgradnje obstoječih baznih postaj na novejšo generacijo)) praktično enak dobičku telekomunikacijskega podjetja.

Po mojem mnenju je v taki situaciji za telekomunikacijsko podjetje boljše, da zadrži uporabnika tako, da gre s subvencioniranjem telefona celo kak evro v svojo škodo - še vedno pa uporabnik vsak mesec plačuje in ustvarja prihodke podjetju.

Druga zadeva pa je to, kar so že drugi napisali: veleprodajna cena telefona je itak nižja od cene, navedene na spletni strani prodajalca. Velika podjetja, ki obrnejo veliko količino teh telefonov, dobijo še boljše cene. To je itak ABC ekonomije. Ob enem imajo razni Telekomi in Simobili običajno precej visoke cene telefonov v prosti prodaji in tako izpade, kot da so pri ponudbi za vezavo še posebej radodarni. Pa niso. Tudi če slučajno kdaj so, glej odstavek ali dva višje.
Kdo bo pa kredite placal. Sej skozi posodabljajo tehnologije. Amortizacijska doba je pomoje precej dolga..

imagodei ::

Kakšne kredite, človek božji? Saj so poslovni izidi javno dostopni na spletu.

SiMobil/A1 je imel 31.12.2016 713.700 uporabnikov (vključno z bob). Hkrati je imel leta 2016 204.690.000 € čistih prihodkov in 21.544.777 € čistega dobička. Tukaj, mislim, da je čisto dovolj lufta za kreativnost glede subvencioniranja telefonov, pa še ostane za poplačilo kreditov, se ti ne zdi?
- Hoc est qui sumus -

m0LN4r ::

In ravno, ko si proti koncu narocniskega razmerja razmislja vecina potrosnikov ze o novem telefonu v novem "super" narocniskem razmerju.

Stari telefon pa gre v "smeti" pa tudi ce je bil 500+ eurov. Ker ali bos ostal pri starem paketu z starim telefonom ali pa bos vzel novi paket z novim telefonom. Brez vezave pa ljudi prestrasijo z visokimi cenami :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

googleg1 ::

imagodei je izjavil:

Kakšne kredite, človek božji? Saj so poslovni izidi javno dostopni na spletu.

SiMobil/A1 je imel 31.12.2016 713.700 uporabnikov (vključno z bob). Hkrati je imel leta 2016 204.690.000 € čistih prihodkov in 21.544.777 € čistega dobička. Tukaj, mislim, da je čisto dovolj lufta za kreativnost glede subvencioniranja telefonov, pa še ostane za poplačilo kreditov, se ti ne zdi?
Moram priznati, da ne poznam precej te specificne situacije tako da lahko komentiram samo bolj na splosno. Mobilna infrastruktura je draga, zelo draga. Poslovni izidi pa so namenjeni dobri sliki podjetja. Iz osebnih izkusenj vem, da je vlaganje v razvoj/infrastrukturo na poslovnem rezultatu lahko vidno kot prihodek podjetja.

solatko ::

Jaz imam naročniško razmerje staro cca 7 let, telefone pa vzamem na 2 leti, če je dober in ugodna cena (max 10-15€/24mesecev), če ni pametnega telefona, ne vzamem nič. Sedaj se mi je izteklo 2 leti in sem vzel samo lumio 950xl po 11€, paketa pa nisem menjal.
"staro lumio 535 uporabljam namesto garmina", nabavil pa sem jo za 24€ (1€x24mesece).

Sem pač pristaš Microsoft telefonov, saj mi nudijo vse kar rabim in nimajo cel kup neuporabnih gadgetov, ki bi mi smetili po ekranu. Na splošno pa mi gre Android na k...c, saj je veliko bolj komercialno špijonski, kot windows phone. Najbolj všeč mi je pa to, da mi operater ne more dajati gor svoje komercialne ponudbe, ki je pri vseh operaterjih izredno moteča.
Delo krepa človeka

shintaro ::

mal off topic. Razmišljam naredit profit z mojim S8+ ... Za kolko ga lahko realno prodam? Tud 100EUR profita mi dovolj diši.

nevermind vidim da nekje 600EUR- tko da never mind.. ga bom kr obdržal

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Visoke cene telefonov Simobil/Telekom et al. (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7012082 (10124) tomy5
»

Nova iPhona že razprodana, v Sloveniji ju še ni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
12947429 (39915) amacar
»

Tusmobil-kateri telefon

Oddelek: Mobilne tehnologije
293969 (3288) Redneck
»

Nerazumljive (oz. sumljive? )ponudbe telefonskih operaterjev

Oddelek: Mobilne tehnologije
252905 (1719) ivanuscha
»

[fork] GPS v telefonu ali Garmin - kaj je bolje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7111714 (10955) bond007

Več podobnih tem