» »

Kozarec meda se zlomil, kaj storiti

Kozarec meda se zlomil, kaj storiti

«
1
2

SmeskoSnezak ::

Se da kako resiti med, ce se je kozarec/steklena posoda zlomil?
@ Pusti soncu v srce... @

zee ::

Da se ga resiti in med uporabiti za prehrano cebel. Za ljudi pa bolje, da ne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

jype ::

Če nočeš tvegat koščkov stekla v medu, potem ne.

Če si dovolj škrt, lahko med preliješ v kozarec z večjim vratom tako, da postaviš manjšega na glavo čez večjega in počakaš par dni, da steče. Če postaviš na radiator ali v topel prostor, bo šlo hitreje, ampak načeloma nočeš, da se segreje nad 40 stopinj.

Machete ::

Če imaš primerno cedilo, ga lahko provaš stopljenega precediti, ampak na lastno odgovornost. Mogoče bolje pozabiti tistih 6-10€ in kupiti novega.

bajsibajsi ::

Lahko ga (nekaj) uporabis za kozo, lase, itd,... http://www.healthyandnaturalworld.com/1...

cypena ::

Naredi medico :)
Potem pa pojdi v trgovino a la Mavrica in kupi "cedilo", katerega imajo avtoličarji za precejati barvo in tam skozi prelij medico.
Lahko pa samo pustiš medico en čas pri miru, da se možni stekleni drobci usedejo na dno in potem zgornji del vsebine počasi odliješ, tiste nekaj medice na dnu pa pač pustiš in zliješ stran...

...lahko jo pa tudi za na koncu prišparaš, ko ti bo po vsej popiti medici že precej vseeno kaj piješ :) hec
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

RejZoR ::

Če je samo počil na dva dela pol ni panike. Če se je zdrobil pa raje vrži stran pa je. Ni vredno tistih par mililitrov medu, da fašeš kakšne ureznine v prebavilih...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

M-XXXX ::

cypena je izjavil:

Naredi medico :)
Potem pa pojdi v trgovino a la Mavrica in kupi "cedilo", katerega imajo avtoličarji za precejati barvo in tam skozi prelij medico.
Lahko pa samo pustiš medico en čas pri miru, da se možni stekleni drobci usedejo na dno in potem zgornji del vsebine počasi odliješ, tiste nekaj medice na dnu pa pač pustiš in zliješ stran...

...lahko jo pa tudi za na koncu prišparaš, ko ti bo po vsej popiti medici že precej vseeno kaj piješ :) hec

In cedilo... najbrž stane več kot med. Res pameten nasvet ja :D

dragana ::

Medico lahko precediš čez filter iz papirnate brisače ali toaletnega papirja (nerabljenega).

Blinder ::

samo le dej si zapomni da je steklo vmes
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

dragana ::

Steklen prah mu v prebavilih v malih količinah ne bo škodil, večje delce pa bolje da odstrani (čeprav tudi z malo večjimi delci najbrž nebi bilo problemov).

m0LN4r ::

Em vzameš navadno cedilo pa ga še obložiš z pajkicami ali zabicami, 2-3 sloje in ne pride skozi nič razen meda.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

A je ta med iz zlata?

m0LN4r ::

Lahko, da je "med" samo izraz za nekaj drugega, dragocenega. ->tekočega
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

SmeskoSnezak ::

Zdrobil se je na koscke... sem razmisljal, da bom poskusil s cedilom.

kar se tice "prehrane", ljudje "smo" vsekani... a niste brali, da je nekdo postavil rekord s tem ko je jedel keramiko (keramicno posodo)? :))

Vredno vsaj poskusiti resiti tole stvar - med namrec :P
@ Pusti soncu v srce... @

ZaphodBB ::

harmony je izjavil:

A je ta med iz zlata?

Pri nas gojimo izjemno globoko spoštovanje do čebel. Zato tudi, ko se pomiva kozarec medu - se z raztopino naredi pijača. Ne gre za ekonomsko temveč moralno držo.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

barakus ::

ZaphodBB je izjavil:

harmony je izjavil:

A je ta med iz zlata?

Pri nas gojimo izjemno globoko spoštovanje do čebel. Zato tudi, ko se pomiva kozarec medu - se z raztopino naredi pijača. Ne gre za ekonomsko temveč moralno držo.


respect!

jype ::

SmeskoSnezak> Vredno vsaj poskusiti resiti tole stvar - med namrec :P

Če je v koščkih, potem res pazi, kaj počneš, ker stekleni koščki lahko povzročijo zoprne težave.

ZaphodBB ::

Pomojem bo s filtriranjem rešil kar se bo rešiti dalo, brez nevarnosti za zdravje.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

m0LN4r ::

Zdrobil se je na koscke...

Kje pa je med?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

harmony ::

ZaphodBB je izjavil:

harmony je izjavil:

A je ta med iz zlata?

Pri nas gojimo izjemno globoko spoštovanje do čebel. Zato tudi, ko se pomiva kozarec medu - se z raztopino naredi pijača. Ne gre za ekonomsko temveč moralno držo.

Lepo da je tako, vendar gre tu za en riziko, kjer je lahko ogrozeno clovesko zivljenje, ce se ne bi koscki stekla pravilno odstranili. Vsak pa naj odtehta kaj je za njega najbolj sprejemljivo.

m0LN4r ::

Zdaj mi pa povejte, kako veliki koščki stekla pridejo skozi filter, ki si ga narediš iz žabic, čez gosto cedilo ??
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

ZaphodBB ::


Lepo da je tako, vendar gre tu za en riziko, kjer je lahko ogrozeno clovesko zivljenje, ce se ne bi koscki stekla pravilno odstranili. Vsak pa naj odtehta kaj je za njega najbolj sprejemljivo.

Načeloma, ampak...
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

Ma ni problema za življenje, no. Samo potencialno vseeno moraš k dohtarju.

Če filtriraš med je čisto OK, seveda pa moraš zelo dolgo filtrirat, ker je med med bolj počasnimi kapljevinami.

m0LN4r ::

Evo, tak čisti canaputer pride ven čez zokn/pajkice/hm filter/name it:



Pri medu recimo 2x dle počakaš, nič na silo in vržeš kar je ostalo v smeti. Naprimer:

https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

dzinks63 ::

Predlog s pripravo medice je najoptimalnejši, zadeva je dobro tekoča in jo brez problemov hitro prefiltriraš čez gosto krpo ali primeren filter. Če pa ne konzumiraš alkoholnega zvarka, pa lahko med enostavno razredčiš z vodo in takšno sladko tekočino prav tako enako prefiltriraš in jo porabiš pri sladkanju čaja, sadnih kup ali kaj drugega.

Vikking ::

Če se je kozarec raztreščil na veliko majhnih koščkov, potem če se ti da, to stori. Med s steklom daj v posodo in vse skupaj segrej v topli vodi (30C max), uporabi čimboljši filter (lahko probaš skozi gazo). Drugače pa ne oklevaj in vse skupaj zabriši v smeti.

Ne komplicirat.

Phantomeye ::

Razen, če ti je res tako škoda meda, se jaz ne bi s tem preveč ukvarjal. več časa boš porabil za reševanje nečesa, pa po možnosti boš pe obupal, kot bi ti pa vzelo, če bi šel kupit novega in bil to rundo malo bolj previden.

Cifix63 ::

Z medom delam enako oz tako, kot je opisal "ZaphodBB." Z vsem respektom do čebel seveda!

Phantomeye ::

zakaj čebele zaslužijo več spoštovanja kot bilo katera druga žival?

dxx ::

MasterTade ::

Phantomeye je izjavil:

zakaj čebele zaslužijo več spoštovanja kot bilo katera druga žival?


Ker brez čebel nimamo za burek? Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu

GTX970 ::

Pozabili ste na črmlje.

blackbfm ::

Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu


in?

GTX970 ::

Opraševanje.

Phantomeye ::

MasterTade je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

zakaj čebele zaslužijo več spoštovanja kot bilo katera druga žival?


Ker brez čebel nimamo za burek? Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu


Krave živijo celo življenje, da pridelajo mleko, pa jih vseeno pobijamo. Meni zdi dvolično glorificirat eno bitje, zanemarjat pa ostala.

ZaphodBB ::

Phantomeye je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

zakaj čebele zaslužijo več spoštovanja kot bilo katera druga žival?


Ker brez čebel nimamo za burek? Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu


Krave živijo celo življenje, da pridelajo mleko, pa jih vseeno pobijamo. Meni zdi dvolično glorificirat eno bitje, zanemarjat pa ostala.

Če izumrejo krave ne bomo lačni, ob izumrtju čebel smo ga pa nafukal maksimalno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

GTX970 ::

Nevednost nekaterih me prav preseneča ;((.Kako se vam je uspelo pretihotapiti skozi sistem izobraževanja ?

marvin42 ::

Cifix63 je izjavil:

Z medom delam enako oz tako, kot je opisal "ZaphodBB." Z vsem respektom do čebel seveda!


Tudi jaz se podpišem pod tole. In če v stanovanje slučajno zaluta čebela, se toliko časa matram, da jo spravim ven.
Mostly Harmless

MasterTade ::

blackbfm je izjavil:

Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu


in?


Nič..To sem povedal le kot dejstvo, zej če je tebi vseeno za čebele to ni moj problem

cypena ::

M-XXXX je izjavil:

cypena je izjavil:

Naredi medico :)
Potem pa pojdi v trgovino a la Mavrica in kupi "cedilo", katerega imajo avtoličarji za precejati barvo in tam skozi prelij medico.
Lahko pa samo pustiš medico en čas pri miru, da se možni stekleni drobci usedejo na dno in potem zgornji del vsebine počasi odliješ, tiste nekaj medice na dnu pa pač pustiš in zliješ stran...

...lahko jo pa tudi za na koncu prišparaš, ko ti bo po vsej popiti medici že precej vseeno kaj piješ :) hec

In cedilo... najbrž stane več kot med. Res pameten nasvet ja :D


Celih 40 centov te pride v Mavrici... ;)

Guglaj za "cedilo za precejanje barve"

Dobi se različne gostote te filtrirne mrežice in skozi najfinejšo ne pride nič razen domače medice in mogoče nezaznavna količina steklenega prahu. Vsi večji delci pa ostanejo na mrežici...
če seješ veter, boš po vsej verjetnosti požel vihar...
pa lep dan želim :)

Roadkill ::

Daj sliko. Jaz si ne predstavljam, kako se lahko kozarec zlomi.

Se je morda razbil? Do kake mere? I'm lost.
Ü

feryz ::

Za opraševanje ne potrebujete čebel!
Tam, kjer so kmetijske panoge najintenzivnejše, boste zaman iskali čebele.
Kakor tudi muhe, komarje, ptiče, miši, pravzaprav boste težko našli kaj manjšega od zajca.

Sem dosti dolgo obiral jabolka v Italiji in vem o čem govorim.

Phantomeye ::

GTX970 je izjavil:

Nevednost nekaterih me prav preseneča ;((.Kako se vam je uspelo pretihotapiti skozi sistem izobraževanja ?


Kakšna nevednost. Jaz sem samo rekel, da ne razumem ljudi, ki govorijo o spoštovanju. Vloge čebel se dobro zavedam.

Samo ne razumem, zakaj bi nekdo reševal med, ker spoštuje čebele. Med je PRODUKT, ki je bil odvzet čebelam. Čebele so bile že oškodovane.

Čebele samo še ena izmed živalih, ki jih človeštvo izkorišča. In to izkoriščanje ni direktno povezano s proizvodnjo medu.

Zgodovina sprememb…

Phantomeye ::

Phantomeye je izjavil:

GTX970 je izjavil:

Nevednost nekaterih me prav preseneča ;((.Kako se vam je uspelo pretihotapiti skozi sistem izobraževanja ?


Kakšna nevednost. Jaz sem samo rekel, da ne razumem ljudi, ki govorijo o spoštovanju. Vloge čebel se dobro zavedam.

Samo ne razumem, zakaj bi nekdo reševal med, ker spoštuje čebele. Med je PRODUKT, ki je bil odvzet čebelam. Čebele so bile že oškodovane.

Čebele samo še ena izmed živalih, ki jih človeštvo izkorišča. In to izkoriščanje ni direktno povezano s proizvodnjo medu.


*opraševanjem

mihec87 ::

feryz je izjavil:

Za opraševanje ne potrebujete čebel!
Tam, kjer so kmetijske panoge najintenzivnejše, boste zaman iskali čebele.
Kakor tudi muhe, komarje, ptiče, miši, pravzaprav boste težko našli kaj manjšega od zajca.

Sem dosti dolgo obiral jabolka v Italiji in vem o čem govorim.

Ko so jabolka za obirat, seveda ni čebel ker tudi jablane ne cvetijo več:)

Vikking ::

feryz je izjavil:

Za opraševanje ne potrebujete čebel!
Tam, kjer so kmetijske panoge najintenzivnejše, boste zaman iskali čebele.
Kakor tudi muhe, komarje, ptiče, miši, pravzaprav boste težko našli kaj manjšega od zajca.

Sem dosti dolgo obiral jabolka v Italiji in vem o čem govorim.


Lepo, ampak teh jabolk ne bi obiral, če ne bi lastnik plačal čebelarju, da za 2 tedna pripelje čebelje družine da oprašijo. V bistvu se v Sloveniji sploh ne zavedamo, da se v tujini plača čebelarju da pripelje čebele oprašit.
Sploh pri ogromnih hektarskih nasadih, je v tujini to povsem normalno in redna praksa.


Recimo priporočam ogled dokumentarca More Than Honey (2012) : http://www.imdb.com/title/tt2263058/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

ZaphodBB ::


Lepo, ampak teh jabolk ne bi obiral, če ne bi lastnik plačal čebelarju, da za 2 tedna pripelje čebelje družine da oprašijo. V bistvu se v Sloveniji sploh ne zavedamo, da se v tujini plača čebelarju da pripelje čebele oprašit.
Sploh pri ogromnih hektarskih nasadih, je v tujini to povsem normalno in redna praksa.

Tudi pri nas čebelarjem plačuje kdor hoče kaj pridelat. Ali pa čebelari sam.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

shotalick ::

ZaphodBB je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

zakaj čebele zaslužijo več spoštovanja kot bilo katera druga žival?


Ker brez čebel nimamo za burek? Čebela dela celo življenje da pridela žlico medu


Krave živijo celo življenje, da pridelajo mleko, pa jih vseeno pobijamo. Meni zdi dvolično glorificirat eno bitje, zanemarjat pa ostala.

Če izumrejo krave ne bomo lačni, ob izumrtju čebel smo ga pa nafukal maksimalno.


Podpis pod tole.

r3dkv1c4 ::

SmeskoSnezak je izjavil:

Se da kako resiti med, ce se je kozarec/steklena posoda zlomil?

O kakšni količini se pogovarjamo?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Med (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549596 (8234) jype
»

Kateri med je dober in najbolj zdrav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9825431 (15733) Tilen
»

Potencial v čebelarstvu

Oddelek: Problemi človeštva
4612661 (7570) jest10
»

Sestava medu in deklaracija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411771 (9466) boss-tech
»

Čebelomor: Znanstveniki uspeli povezati pesticide iz skupine neonikotinoidov s sindro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17938814 (31376) A. Smith

Več podobnih tem