» »

Prednosti dodatkov gorivu za čiščenje

Prednosti dodatkov gorivu za čiščenje

An0N ::

Lep pozdrav,

zanima me, ali se dodatki gorivu za čiščenje sistema (STP ipd) tako rekoč splačajo.

Seveda govorim o rabljenem avtu, konkretneje mislim bencinarja. :)

Zanimajo me konkretne izkušnje, bi prosil za temu primerni odgovor, brez večjega teoretiziranja.

Z vprašanjem "ali se splača" mislim predvsem na konkretno izboljšanje takšnih in drugačnih dejavnikov.

Dobrodošli so tudi kakšni drugi predlogi o kakih splošnih aditivih za nego starejših bencinarjev.

Hvala vam.

An0N

Samson ::

Jaz sem imel primer ko se mi je splacalo. In sicer sem kupil dve kantici (po priporocilu iz navodil), zlil v poln tank in gasa na avtocesto. Kupil sem pa Bardahl firmo ki je drazja od ostalih bila. Razlika je bila ocitna. Od lepsega delovanja motorja do porabe in vsega kar spada zraven. Priporocajo na vsake 5000 km kokr se spomnim.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

menjalnik ::

An0N ::

menjalnik je izjavil:

Tole je super stvar:
https://www.mimovrste.com/aditivi-dodat...


Imam tole nagledano, ampak, kot sem napisal v original postu, bi rabil konkretnejši opis iz izkušenj:

- kaj je bilo bolje: 1._________ 2._________ ...... N.__________

Bi prosil, če bi lahko v tem stilu napisal! :)

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: An0N ()

black ice ::

Še najbolj koristna stvar, ki jo lahko narediš je ultrazvočno čiščenje injektorjev.

PacificBlue ::

Ali pa, da vliješ dva do tri deci dvotaktola(Repsol,Motul) v dizel(polni tank) za boljše mazanje. Nekateri pravijo, da zaradi tega še privarčuješ mal na gorivo(od pol litra do liter) na 100km.


aja, sem spregledal, da je vprašanje bilo postavljeno za bencinarja;)

Zgodovina sprememb…

An0N ::

PacificBlue je izjavil:

Ali pa, da vliješ dva do tri deci dvotaktola(Repsol,Motul) v dizel(polni tank) za boljše mazanje. Nekateri pravijo, da zaradi tega še privarčuješ mal na gorivo(od pol litra do liter) na 100km.


aja, sem spregledal, da je vprašanje bilo postavljeno za bencinarja;)



Bom upošteval, ko/če bom imel dizla! Hvala. :)

black ice je izjavil:

Še najbolj koristna stvar, ki jo lahko narediš je ultrazvočno čiščenje injektorjev.



Kako - zakaj ? Izkušnje?

Hvala :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: An0N ()

Vikking ::

An0N je izjavil:



Kako - zakaj ? Izkušnje?

Hvala :)


Kako? ja vliješ dodatek v tank.
zakaj? ja da sčisti injektorje, drugemu ni namenjeno. Kadar mehanik ugotovi nepravilen signal oz. zakasnjen ali prehiter vbrizg goriva pri injektorjih. Se naredi obloga, ki ovira pravilno delovanje injektorja.
izkušnje? ja injektorje ti bo veliko bolje sčistila oprema, pri katerih je potrebno pač sneti le-te. Ali preko kompletov za čiščenje injektorjev, ali preko posebnih ultrazvočnih sistemov za čiščenje.
Kot pa neko sredstvo, ki preko goriva prehaja skozi injektor ter čisti obloge. Odvisno od težav, lahko že samo dodatek reši težavo, v večini primerov se injektorji snamejo ter dajo čistit konkretno.

To potrebuješ če imaš težave. To ne pomeni, da je ta dodatek kao mrmuscolo, če imaš kepo špagetov v cevi goriva da bo to potisnilo naprej in čistilo dovode nevem kakšnih smeti in svinjarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

An0N ::

Vikking je izjavil:


Kako? ja vliješ dodatek v tank.
zakaj? ja da sčisti injektorje, drugemu ni namenjeno. Kadar mehanik ugotovi nepravilen signal oz. zakasnjen ali prehiter vbrizg goriva pri injektorjih. Se naredi obloga, ki ovira pravilno delovanje injektorja.
izkušnje? ja injektorje ti bo veliko bolje sčistila oprema, pri katerih je potrebno pač sneti le-te. Ali preko kompletov za čiščenje injektorjev, ali preko posebnih ultrazvočnih sistemov za čiščenje.
Kot pa neko sredstvo, ki preko goriva prehaja skozi injektor ter čisti obloge. Odvisno od težav, lahko že samo dodatek reši težavo, v večini primerov se injektorji snamejo ter dajo čistit konkretno.

To potrebuješ če imaš težave. To ne pomeni, da je ta dodatek kao mrmuscolo, če imaš kepo špagetov v cevi goriva da bo to potisnilo naprej in čistilo dovode nevem kakšnih smeti in svinjarije.


Hm, kako se dodatek uporabi, vem, oziroma znam prebrati. Konkretneje sem vprašal, kako deluje zgoraj omenjeno ultrazvočno čiščenje injektorjev.

Z "izkušnje" sem predvsem mislil osebne izkušnje v obliki konkretnih mnenj, opažanj po uporabi aditiva, v original postu pa sem zapisal, da mi teoretiziranje ne koristi - vseeno hvala za response. Teorijo se da prečitat marsikje, osebne konkretne izkušnje uporabnikov Slo-tech-a pa samo tukaj.

Torej še tebe vljudno sprašujem: Ali imaš osebne konkretne izkušnje s tem? Prosim, opiši.

Hvala,

LP :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: An0N ()

An0N ::

In še splošni dodatek k postu:

Zadeva me močno zanima, ker sem pripravljen vložiti nekaj denarja v sprotno nego avtomobila. Ker, kot sem omenil, gre za rabljen avto, sem posebej interesiran za aditive k gorivu, dodatek: morda tudi k olju.

Mnenje potrebujem zato, ker opažam pri samih izdelkih veliko brezveznih evfemizmov, ki dejansko ne razložijo izdelka - alla "for super peak performance" ipd. S tem seveda ne vem, kaj pričakovati. Le-to mi lahko pove nekdo, ki je kaj takega že uporabil/uporabljal.

Hvala za morebitne nasvete.

videc ::

Za dodatke k olju ne vem, bi prej rekel, da je bolje, da se uporabi boljše olje.
Za dodatke k bencinu, nafti ... se pozna pri starejših motorjih.

spenstar ::

Ce ze kupujes, potem kupi tukaj od Autosola http://www.operi-avto.si/239-dodatki-in... . Jaz uporabljam na vsake toliko casa Injection cleaner, ce deluje :) hja verjetno kacje olje. Jaz nisem opazil nobene drasticne razlike. Vec bos imel od tega, da zamenjas olje in filtre, pa svecke ipd.
Deluje pa tako da vlijes v tank, natankas do konca in upas da bo kaj ocistilo. V teh konzervah je tisto kar ze dodajajo v sam bencin na crpalkah. Nobena znanost. Ce zapravis 6.20 evra pa poskusis pa bos videl. Kupi raje od Autosola ali pa Liqui Moly (to prodaja Euroton, samo je dosti drazji). Pri tej stvari je sama embalaza drazja kot pa tista tekocina notri, recimo 0,60 evra.
SPENSTAR--builder

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: spenstar ()

An0N ::

videc je izjavil:

Za dodatke k olju ne vem, bi prej rekel, da je bolje, da se uporabi boljše olje.
Za dodatke k bencinu, nafti ... se pozna pri starejših motorjih.


1. nasvet mi je znan in se mi zdi, da bom v olje kar investiral.

2. Že, že, v teoriji - ampak praksa? Imaš izkušnje? V zgornjih postih sem obrazložil, da hočem čisto konkretne osebne izkušnje.

Hvala, lp

spenstar je izjavil:

Ce ze kupujes, potem kupi tukaj od Autosola http://www.operi-avto.si/239-dodatki-in... . Jaz uporabljam na vsake toliko casa Injection cleaner, ce deluje :) hja verjetno kacje olje. Jaz nisem opazil nobene drasticne razlike. Vec bos imel od tega, da zamenjas olje in filtre, pa svecke ipd.
Deluje pa tako da vlijes v tank, natankas do konca in upas da bo kaj ocistilo. V teh konzervah je tisto kar ze dodajajo v sam bencin na crpalkah. Nobena znanost. Ce zapravis 6.20 evra pa poskusis pa bos videl. Kupi raje od Autosola ali pa Liqui Moly (to prodaja Euroton, samo je dosti drazji).


Končno konkretna izkušnja. Hvala !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: An0N ()

spenstar ::

Aja, pa se to, saj so testiral te zadeve. Zadeva je najbolje delovala na turbo masinah, tam se je pokazala tudi razlika med 95 in 100+ oktanskim bencinom. Na atmosfercu tega efekta ni bilo. Ciscenje injektorjev stane ~50 evrov. Se spomnim oddaje Wheeler Dealers ko je Ed China cistil injektorje s tekocino in to na BMW 7, in je meril pline in sam odziv motorja na gas (tukaj govorim da je imel cel sistem od Boscha) in je bila res ocitna razlika. O kaksni manjsi porabi bi se tezko govorilo, se na nemskih forumih, kjer so testirali Liqui Moly zadevo, je prislo do raznih posmehovanj, ko je en uporablnik napisal, da se mu je na sestaku zmanjsala poraba 1.5l bencina. :))
SPENSTAR--builder

RejZoR ::

V nova goriva že itaq dodajajo sredstva, tako da je nesmisel kupovat posebej.

Point sredstev pa je čiščenje ventilov in injectorjev, čiščenje sten valjev in bata, istočasno pa deluje kot emulgator, če pride voda v gorivo se bo pomešala in izgorela v izjemno majhnih dozah namesto da cela kaplja zaide v filter oz v motor.

Za Petrol goriva si lahko pogledaš na Afton Chemical strani kaj točno počnejo njihovi aditivi, kaj dajejo not drugi pa nimam pojma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Vikking ::

An0N je izjavil:



Torej še tebe vljudno sprašujem: Ali imaš osebne konkretne izkušnje s tem? Prosim, opiši.

Hvala,

LP :)


Da. Mi ne pomaga ne aditiv ne ultrazvočno čiščenje. Bencinski injektorji imajo nepravilen vbrizg, bili so dvakrat UZ čiščeni, 2 tanka aditiva in so obloge preveč zapečne.
Gre pa le za problem, da vozilo predolgo vergla ko je motor topel, drugih težav ni.
Menjava oz. iskanje rabljenih benc. injektorjev.

Če hočeš konkretno čiščenje, potem poglej za "sea foam cleaning engine". Ta STP in njemu podobni so bolj namenjeni za injektorje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vikking ()

-valvoline- ::

Za olje cyclo je zakon:
http://japanautoshop.com/Cyclo-Oil-Trea...
Jaz ga skoz uporabljam, ena piksna pri vsaki menjav olja. Zmanjsa kajenje, poveca moc in kompresijo motorja,zniza porabo. Preverjena zadeva. Avto ti bo vedno sel bolje in bolje. Majo ga pr dolocenih trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: ALT ()

Spajky ::

v motor za motor "utrdit" (keramični dodatek olju) CERATEC (Liqui Moly-uvoz Euroton) 20€ - tudi za menjalnik in vse dele, ki niso fixni oz. se vrtijo, drsajo etc! ... in Arexons čistilo za sistem goriva 250ml za 10€ (http://avtostil.si/)

Deluje! Sprobal na mojem Puntiču; ščistilo zasvinjane injektorje, da se prav zapirajo, pil avtič manj ! Čistila sem dal samo pol na pol tanka (šparal), ko sem pokuril praktično ves bencin in šel na novo napolnit tank, pa dodal še 2 deci/na 40 L goriva tega Razredčila za barve iz Mer*urja 1950_Diluente_Nitro_Antinebbia_Top
za spucat še kaj (ala izpuh sistem, ventile etc.) : vsebuje v glavnem aromatične ogljikovodike z benzen osnovo in 20% acetona ;) ... pomaga tudi 8-) (s tem imaš v gorivu 1-promil oz.40ml/40L goriva acetona ...

Lahko dodajaš v bencin tudi dvotaktol 1/4 promila oz. 10ml/40L bencina in pa 1/2 promila White Spirit iz Mer*urja oz. 20ml/40L bencina.

To troje zgoraj je tkzv. "moj bencinski" "OPA" aditiv (olje, petrolej, aceton); funkcionira tudi za dizle enako ... podmaže motor (lepše teče, se opazi že pri minimumu in odprti haubi), poveča rahlo okt.število, izboljša izgorevanje etc. Preverjeno že na pokojnem Škodilaku pri testu emisij !!! Pije še manj !!... in kar deluje in sem preveril sam, pač uporabljam naprej tudi v pol mlajšem rabljenem Puntič-u 8-) ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Isotropic ::

An0N je izjavil:

Lep pozdrav,

zanima me, ali se dodatki gorivu za čiščenje sistema (STP ipd) tako rekoč splačajo.

Seveda govorim o rabljenem avtu, konkretneje mislim bencinarja. :)

Zanimajo me konkretne izkušnje, bi prosil za temu primerni odgovor, brez večjega teoretiziranja.

Z vprašanjem "ali se splača" mislim predvsem na konkretno izboljšanje takšnih in drugačnih dejavnikov.

Dobrodošli so tudi kakšni drugi predlogi o kakih splošnih aditivih za nego starejših bencinarjev.

Hvala vam.

An0N

tole nabavi
http://www.fuelmax.lv/info.php?lang=eng


jaz ne vem, ce bi keramični dodatek (trdne delce) dajal v olje za menjalnik, kjer se bodo le-ti potem drzali ob boke zobnikov. bodo sami problemi zarad tega.

Zgodovina sprememb…

Spajky ::

Isotropic je izjavil:

jaz ne vem, ce bi keramični dodatek ... dajal v olje za menjalnik...
Tisti, ki sem ga navedel je tudi za menjalnik - nanodelci v "sirupasti" svetlooranžni tekočini se vežejo kot film na kovine = naredijo s časom keramično učvrtitveno oblogo na kovini in zmanšajo trenje/obrabo ... glej teste/išči po internetu in YT glede "Ceramizer", ki je še res bistveno dražja varianta; to kar sem predlagal (2 deci sem vsul v motor, 1 deci v menjalnik, 50mm gre še v sprednja ležaja en dan) je pač bolj verzija za nas "reveže" po ceni, deluje pa enako (= generic Ceramizer) ;) ..
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

kremenko1 ::

Velika večina dodatkov za gorivo se uporablja kot preventiva, kar pomeni, da preprečujejo nastajanje oblog na injektorjih, ter skrbijo za čist sistem dovoda goriva. Pri le teh ne boš opazil razlike v delovanju motorja. Recimo pri LIQUI MOLYju je to INJECTION REINIGER. Aditiv, ki pa bi naj bil namenjen za pomoč pri odpravljanju recimo neenakomernega prostega teka oz."pocukavanja" motorja pa je SYSTEM REINIGER. Nihče pa ti ne more 100% garantirati, da bo aditiv odpravil težave, je pa to prva oz. najcenejša opcija pri poskusu odprave zgoraj navedenih težav. LIQUI M. sem pa omenil, ker tudi sam delam v avtotrgovini in imam te aditive na zalogi samo zaradi želje večih mehanikov ,ki so jih preizkusili in jih tudi sami uporabljajo. V 90% so to dodatki za diezelske motorje (nafto).
Kar se pa tiče "keramičnih" dodatkov ,bi se jih pa jaz izogibal, sploh eden za vse.

Isotropic ::

keramika se nič ne veže (difuzijsko) na kovino lol, vsaj na tak način ne.
kar daj v ležaj in potem poročaj.

Stipex ::

@kremenko1

Kje se dobi tale SYSTEM REINIGER?

mitja73 ::

Vsi ti dodatki najbolj pomagajo in koristijo samo proizvajalcem.

Spajky ::

Če si hočete si poglejte npr. ...

How Ceramizer(R) Works. Ceramizers.com
4.26

ceramizer-engine-additive-test-without-oil 10.37

HD Presentación Ceramizer 13.52

Nov avto dokler ni iz garancije NE rabi nobenih aditivov; če pa nabaviš rabljenega ven iz garancije in ga misliš zvozit do amena kot jest, pol pa je IMHO pametno iz preventive uporabit kake pametne preverjene aditive, škodit skor ne morejo ... Pri meni so se zmeraj pokazali dobro kakšni dobri aditivi, ker sem vedno nabavljal rabljene karjole, več mi itak ne rabi ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

3dpt ::

Imam bencinski TSI motor. Avto med vožnjo mal cuka. Tudi prosti tek ni ok. Vsaj zjutraj ga precej trese. Šobe za vbrizg goriva naj nebi bile, ker je bila ena menjana, ostale pa očiščene. Ne javlja nobene napake.
Kaksen dodatek/aditiv lahko vlijem da vidim, če lahko kaj izboljšam.

zk_eu ::

Aditiv ti v tem primeru zagotovo ne bo pomagal. Avto je potrebno priklopiti na tester in spremljati parametre, pa se bo odkrilo kaj je narobe.

Aditiv ti bo pomagal kvečjemu pri preventivi, pri čemer je njihova učinkovitost pri GDI motorjih kot je tvoj, sploh vprašljiva po mojem.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zk_eu ()

msms ::

Je probal kdo tale dodatek, izkušnje?

https://www.mimovrste.com/aditivi-dodat...

bambam20 ::

msms je izjavil:

Je probal kdo tale dodatek, izkušnje?

https://www.mimovrste.com/aditivi-dodat...


Ti raje parkat natoči 100 oktanca na OMV-ju pa bo vse v redu. Samo na Petrolu ne tankaj.

Utk ::

Kaj bi rad dosegel, v čem je problem? Če veš zakaj, potem tudi veš kaj rabiš, tako nekaj na blef, ker se ti zdi, da bi nekaj rabil, je brez veze.

m0LN4r ::

3dpt je izjavil:

Imam bencinski TSI motor. Avto med vožnjo mal cuka. Tudi prosti tek ni ok. Vsaj zjutraj ga precej trese. Šobe za vbrizg goriva naj nebi bile, ker je bila ena menjana, ostale pa očiščene. Ne javlja nobene napake.
Kaksen dodatek/aditiv lahko vlijem da vidim, če lahko kaj izboljšam.
Ko prizges avto pozimi, daj kontakt pocak sekundo dve, prizgi, pocakaj 30 sekund, da se obrati umirijo, malo po gasu in potem naprej.
Pac da se malo senzorji segrejejo, ce so bolj obcutljivi.
Ce pa se nisi, pa na vsake tolko 1x na mesec, kake 5 minut na 90% obratih steraj zadevo. Recimo gres na AC, pa v tretji al cetrti gres 130, ko je motor ogret.
Pa ce delas samo kratke relacije bos moral tu pa tam kaksno daljso voznjo opraviti zaradi regeneracije filtrov.

Drugace pa sem jaz opazil cukanje pri TSI prve tri minute mogoce, ce je mrzlo in megleno vreme.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

jacksy ::

V mojo Toyoto bencinarja, na uradnem servisu pri vsakem rednem servisu vlijejo 1 flaško nekega aditiva v bencin.

Na službenem vitotu (sicer diesel), so želeli menjati šobe, ker je avto težko vžigal, dokler se ni segrel je delal kot traktor. Ker je bil strošek prevelik so se odločili in 5x pri tankanju vlili noter nek aditiv. Sedaj avto lepo vžiga...

korenje3 ::

An0N je izjavil:

Lep pozdrav,

zanima me, ali se dodatki gorivu za čiščenje sistema (STP ipd) tako rekoč splačajo.

Seveda govorim o rabljenem avtu, konkretneje mislim bencinarja. :)

Zanimajo me konkretne izkušnje, bi prosil za temu primerni odgovor, brez večjega teoretiziranja.

Z vprašanjem "ali se splača" mislim predvsem na konkretno izboljšanje takšnih in drugačnih dejavnikov.

Dobrodošli so tudi kakšni drugi predlogi o kakih splošnih aditivih za nego starejših bencinarjev.

Hvala vam.

An0N


Se ne izplača, ker nismo v ameriki. Evropski bencin je prvovrsten in vsebuje že vse potrebno, vključno s čistili.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

korenje3 ::

RejZoR je izjavil:

V nova goriva že itaq dodajajo sredstva, tako da je nesmisel kupovat posebej.

Point sredstev pa je čiščenje ventilov in injectorjev, čiščenje sten valjev in bata, istočasno pa deluje kot emulgator, če pride voda v gorivo se bo pomešala in izgorela v izjemno majhnih dozah namesto da cela kaplja zaide v filter oz v motor.

Za Petrol goriva si lahko pogledaš na Afton Chemical strani kaj točno počnejo njihovi aditivi, kaj dajejo not drugi pa nimam pojma.


Ja tako je. petrol 95, 98 imajo vsa čistila dodana. Če si pred 15 leti odprl motorski blok, so bili cilindri čist črni. Danes če odpreš vidiš samo kovino. Tako da te flaške so samo metanje denarja stran.


Največji problem pri motorju so pa ventili, ki jih je pametno pregledat na vsakih 50k km.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Čiščenje saj na ventilih - motorji z direktnim vbrizgom (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5512654 (6583) MadMax
»

Kje tankati benz? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16336242 (31365) Pithlit
»

Fiat Punto 1.2 2003 letnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9417377 (13484) Spajky
»

Peugeot 206 - Nasvet za servis?

Oddelek: Na cesti
3511060 (10007) hojnikb
»

Dodajanje acetona h gorivu (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18922287 (13948) Pyr0Beast

Več podobnih tem