» »

nihanje temperature

nihanje temperature

Nikita H ::

Temperaturo merim z mbm, senzorje sem si nastavil po navodilih z internetne strani.(nastavljen imam, da meri na 3 sekunde)

Zanima pa me če je normalno da temperatura procesorja, kar precej niha za 2 do 7 stopinj (nekje med 27 in 34 ). Tudi če samo pišem v wordu ali brskam po internetu.

Procesor mam pentium 1.7 in je navit na 2 ghz.

BMW ::

Temperatura nebi smela nihati toliko stopin razen če bi igrav igre ali kj podobnega zato mislim da imas narobe nastavljene senzorje.

Se enkrat vse preveri.

Nikita H ::

Use druge nastavitve kažejo nesmisel...Pri navodilih za mojo plato piše, da je cpu sensor winbond 2 diode.
Aja pa v biosu kaže nekoliko večje temperature kot mbm (za cca 3 stopnje), in tudi nihajo - konstantno se spreminja temepratura procesorja.???

Nikita H ::

res noben nima podobnih problemov... res noben neve...moderatoriji tud ne...

....

poga ::

jaz imam cisto identicen "problem" na nonfiguraciji P4 1,7 GHz in Abit TH7-II raid plati.

Sklepam da imajo tile pentiumi malo buggaste senzorje. No po enem letu in pol zadeva se vedno deluje cisto brez problema, tako da se ne sekiram kaj prevec glede tega.

Povej mi samo - a mas ti kaksno vodno hlajenje? Namrec temperatura mojega P4 je tam 45-48 stopinj...

lp,
PoGa

OwcA ::

Že MBM sam ni zelo natančen takisto IC zadolžen za meritve. Če pa hočeš bolj za lase privlečene teorije, ti ventilator na hladilniku proca. dela ves čas enako? Imaš dober stik med hladilnikom in procom (vibracije, ki jih povzroča ventilator, bi lahko povzročale spremembe v stiku)?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nikita H ::

Ne nimam vodnega hlajenja... Sam mi pri mbm pade teperatura ob neobremenjenem raćunalniku pod 30. S tem da mi plati priložen program (pc alert) kaže cca 3 stopinje več.
Računalnika pa nisem sam sestavlu tako da pojma nimam, kok se kej stika :))...Pri ventilatorju takisto ni opazit nihanje. Res pa je da ob povečanju temperatur dela hitreje in obratno.

Poga
Temperatura procesorja je pri neobremenitvah cca. 30 stopinj. Ko pa je obremenjen a naj bi blo tam okol 40 - 45. (vir: Intelova spletna stran...velja za box verzije)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nikita H ()

Nikita H ::

Še nekaj me zanima. Če po celem dnevu dela za računalnikom (internet, word, igre) pogledam high in low temperaturo procesorja v mbm, je tam razlike celih 25 stopinj. Najnižja je 24, najvišja pa 49.
Ker takih razlik pri nobenmu še nisem zasledu (na forumu) me zanima če je to znak da hladilnik ne dela najbolje...(procesor je p4 1,7 ghz hlajen z cheap titanom in ni navit)

Navil sem procesor na 2.0 ghz, sam mi slika pri hudih obremenitvah zmrzne.
Pa me zanima ali je to znak previsoke temperature procesorja, ali pa mi mogu voltažo dvignt.

havala za pomoč!

frenk ::

če maš tak nihanje je verjetn ventilator še lih tolk močn da ga lih za lih hladi...s tem ventom ne navijaj...verejtno ti slika zmrzne zarad vročine, nism pa zihr


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delovna temperatura procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
474659 (2801) kitara8
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382962 (1734) rejven
»

Thermaltake xaser III problem

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9932 (783) DjTonic
»

Kakšno temparaturo ima vaš procesor? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1017646 (5436) the_unborn
»

amd 1800+ kaže v biosu samo 1519

Oddelek: Navijanje
201254 (897) l-note

Več podobnih tem