» »

Delovna temperatura procesorja

Delovna temperatura procesorja

Pro2Type ::

Mene pa zanima, koliko je normalna delovna temperatura procesorja Intel Pentium 4 2.4 / 533 MhZ.

Meni deluje v območju od 46 - 52 stopinj celzija. Ali je to normalno, in če ni mi prosim malo svetujte kaj naj storim. Bi dodaten ventilator v ohišju pomagal?

Hvala

BoLhCa ::

men moj p4 2.4/800, navit na 3.0/1000, se greje na idle 34-37 na ful load 56-60
lp

c3R4R ::

Temperatura je v redu... Seveda bodo tudi dodatni ventilatorji pripomogli k zmanjševanju temperature proca... Le poskrbi za prepih...;)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

nikonezna ::

Če ti lahko pomaga, moja sestra ima palomina 2000 pa sem ji z enim samim ventilatorjem na zadnji strani, obrnjen da piha vn zmanjšal za cca 4-5 stopinj.
brez podpisa

c3R4R ::

Tudi en ventilator na zadnji strani veliko pripomore k zmanjševanju temperature procu, ker od njega odvaja steber toplega zraka...;) Če boš naredil prepih, bo KUL8-)
Zaradi neurij imajo hrasti globje korenine.

pingo76 ::

P4 2.4 533FSB na intel plati kaže:
37-38 idle
46-48 load
Soba ima 31.5 stopinj trenutno. (trenutna temperatura proca 40, emule, in nekaj šare)
Hladim ga z zalmanom 7000 na minimum in 4x 80mm na 5-7V v chieftec ohišju. Hladi dovolj dobro pa še slišat ni nič PC-a (odkar imam seagate disk 120Gb).

Dr_M ::

men je pa cudn da mate tok velke razlike med idle pa full load. kolikor jest vem je to posledica slabega stika med povrsino procesorja in hladilnikom.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

sverde21 ::

Kolk pol procesor zdrži da se ne stali in kolk - x"C zdrži a bi ga lahka v tekoči dušik dau :D (brrrr me kr zebst začne ko sam pomislim na to:D :D )

TribesMan ::

men je pa cudn da mate tok velke razlike med idle pa full load. kolikor jest vem je to posledica slabega stika med povrsino procesorja in hladilnikom.


Velika razlika v tempaeraturah je samo posledica dejstava, da neobremenjen procesor pokuri veliko manj, kot pa obremenjen, še posebej intelovi proci laufajo neobremenjeni popolnoma hladni. Pri AMDju so razlike nekoliko manjše, ker nimajo tako dobro poštimane HLT instrukcije.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

TribesMan: to je sicer delno res, sam jest sm meu ucas intele (no mam jih se zdej) pa nikol pr nobenmu ni bla tok velka razlika. max 5°C, pr amdju pa je 3-4°C razlike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

Ja sam tisti inteli ki jih ti uporabljaš kurijo v full load max. 20W v idle pa 5W. Tisti AMDji pa pod obremenitvijo 60W v idle pa 50W. Get it??
Verjemi da bi bilo to zaradi slabega stika med hladilnikom in procom, bi bil procesor na full load pri 100°C

No ja tako malo za pozkušino moj AMD ima pri 2550MHz in 2V v full load 40°C, v idle pa 35°C, pa verjemi da je tu majhna razlika samo zaradi dobrega vodnega hlajenja. Prej, ko sem imel zračno (V7+) je bla v full load 55°C v idle pa 40°C, pa sem uporabljal isto pasto in na isti način sem jo namazal, zato ne bi rekel da je velika razlika zaradi slabega kontakta, vedar v nezmožnosti hladilnka odvajanja veliko toplote, vodno s tem nima problemov.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ziciko ::

No, kaj zadeva temp. procesorja, bi, da ne odpiram nove teme, kar tukaj vprašal: Imam Athlon XP 2100 + (nenavit) na matični 8RDA+ ki se neobremenjen, segreje (po USDM) na cca 45°C, obremenjen pa v teh vročih dneh tudi do 55°C. Temperatura v ohišju je vedno 10-12° nižja od temp. proca.
Pri odprti kišti je temperatura proca nižja za 4-5°C, temp. sistema pa ostane približno enaka.
Procesor hladi Titan TTC-D5TB (4/CU35), sistem pa štiri 80 mm venti. (dva not in dva ven). Zanima me ali je normalno da je toliko razlike v temp. ko je kišta odprta? in če so tiste temp. vsaj približno normalne. (ko je "normalno" tudi vreme zunaj, je temp. neobr. proca okrog 38°C oz. 45-48° ko je obrem.)
L.P.

TribesMan ::

To je čist normalno, zrihtaj boljše prezračevanje kište in razlike se bodo zmanjšale. Ene par ventilatorjev prec pripomore k nižjim temperaturam v zaprti kišti.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

ziciko ::

Ja, TribesMan, kot sem povedal, imam 4 vente za več pa tako ali tako ni prostora.(tukaj mislim na original luknje v kišti). Res pa je da je veliko kablov, tako da tudi to vpliva na temperaturo oziroma pretok zraka. No, če tudi drugi imate podobne temp. potem bom (za enkrat) pustil tako kot je.
Hvala in L.P.

Grey ::

Delovna temperatura pri meni je vedno med 40°C - 50°C. Brez ventilatorjev. Si pa mislim kupit kakšne.

davidb ::

Ne vem ali sem čist ali ne ampak:...

Abit IS7 + P4 2.4(533) + 256 DDR333
Procesor navit na 2974MHz (165 fsb), ram 1:1, DDR voltage 1.65V, procesor na 1.9V, nek hladilnik z bakreno osnovo + alu rebra + nek ventilator. Ohišje zelo dobro prevetreno, procesor in hladilnik oba fino brušena, vmes pasta iz delkota.
Prime 95 dela sedaj že dobre pol ure brez napak. Spravu sem ga tudi že na 170 fsb, ampak gre čez nekaj minut zaradi napak.

Kje je problem? Temp. procesorja je 70C. Točno tako! pri nenavitem je okoli 40 -50.
Ne vem če to drži ampak malo se bojim. Mislim da je naveza procesor/hlajenje uredu.
Pri nižji napetosti naredi prime napako. Tudi če ddr voltage znižam neha. Hm.
Ima sploh kdo takšne temperature? What to do?.

Drugače sem pa razočaram da ne gre čez 3G, kje je moj 366 ki je delal na 600.

LP,
David

Sami ::

Jst mam pa mojga AMD Athlona 2500+ barton (1,83GHz) navitega na 2800+ (200X10=2GHz):D Pri neobremenjenem procu mam okoli 46 stopinj, pri obremenjenem pa okol 52 stopinj, poleti pa pride tudi do 57 stopinj. Ohišje je Xenon XS, notri pa mam še 5 dodatnih ventov, 3 pihajo svež zrak not, 2 pa toplega ven + 1 vent na HDD:D
Razmišljam pa, da bi ga navil na 3000+ (2.1GHz), samo me malo skrbi zaradi temperature.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

slawc ::

sicer je bilo vprasanje za intelov procesor ampak naslov teme je pa splosen bom se svoje podatke povedal:

Moj XP2000+ (spremenjena FSB in mnozilnik da je koncna freq. enaka) ima pri foldanju 60°C, drugace pa max 50°C (odvisno kaj pocnem)

Hladilnik z ventilatorjem je Artic Cooper Silent TC pasta pa kar tista, ki pride zraven.

Vent se pri max. temp. vrti z 2200 rpm, pri nizjih pa 1000~1500

Aja, v ohisju ni dodatnih ventilatorjev, napajalnik iima pa tudi samo enega.
LP, Slawc

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slawc ()

davidb ::

Jaz se za 50 -55 C nisem nikoli sekiral, ampak 70 je že malo preveč tako da ne vem...

BoLhCa ::

P4 2.4 @ 3.2 pri 1.7v, delovno temperatura pa ne preseze 35°C>:D

Spajky ::

Najprej morate vedet ali vam temperature prov kaže in iz kje vam jih kaže in ali je MBM prov konfiguriran .. 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

davidb ::

Po mojem če ne kaže prav je to problem matične, saj se temp med biosom in mbm ujemajo. Tudi če zmanjšam ock drastično padejo. Verjetno original hladilnik ne zmore dodatne moči zaradi ock. Pa naj bi bil dober ker je iz ene server mašine.

David

Coil ::

Moj AMD Athlona 2500+ barton (1,83GHz) navit na 200*10,5 z box hladilnikom na 1.6v full load 51°C

Spajky ::

@ davidb: temperature vsi programi pobirajo iz Biosa oz. istega vira kot Bios in ta ni "holly grail", kako stojijo stvari si lahko preberete pod komp/burn_in na moji strani ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

davidb ::

Spajky: Vem, vem ampak hotel sem reči da ni odstopanj med mbm in biosom, relativno gledano pa naj bi bile temperature "mogoče" realne, saj se bolj kot ock povečujem bolj povečujejo od cca 45 na 70C. Seveda je lahko tudi kaj zjebano in je temp namesto 70 le--50 in jaz trpim v nevednosti, but who knows.

David

Darko ::

No jaz imam na Athlonu XP 2400 temperaturo CPU 77°, MB-ja pa 49°. (Pobrano za ASUS probe). Imam midi ohišje, kjer je napajalnik postavljen tako, da "pokriva" procesor in je ventilator proca usmerjen v napajalnik. Tudi sicer je škatla pod mizo in ventilator napajalnika piha v steno, ena stranica računalnika pa je ob steni in se slabo hladi. Do sedaj nisem imal problemov z delovanjem (2 meseca) vseeno pa se mi zdi, da bi bilo dobro temperatuo znižati. Morda z odpiranjem ene stranice ohišja ali z zamenjavo procesorja (obstaja kakšna L izvedba, ki bi se izognila napajalniku?).

LP Darko

ru7 ::

Alpa, če reskiraš par jurjev za ohišje, bo takoj bolje, samo da ti napajalnik ne zakriva hladilnika. Če pa si kreativen, pa si poglej kako je to rešil v novem članku Marjan.

Darko ::

Ja sem bil ustvarjalen in sem snel napajalnik ter ga položil na tla ohišja. Od kartic je samo TV modul, ki je dovolj visoko. Sedaj vent proca veselo piha v prazno, od napajalnika je ostala velika luknja zadaj, napajalnik pa tudi ima dovolj prostora okoli. Kljub temu, da je ohišje zaprto, pod mizo ob steni je trenutna temperatura 52°C, kar je popolnoma zadovoljivo.

LP Darko

ice-age ::

Oj
sam imam Intel Pentium-a 4 3.ghz na vodilu lga 775

Plošča pa je od Gigabyte-a

normalna temperatura procesorja se vrtci cca. 45 do 53°c, max gre pa celo do 90 °c

Ice-age

Stampl ::

lo?
no jst mam amd 2100+ palomino in brez vodnega z enim oreng hladilnikom je bla temp. idle najmanj 48, bremenjen pa 57

zdaj mam pa vodno in je idle 29, obremenjen ne gre cez 35
je pa navit ampk za tuk da se ze ne splaca:D

ice-age ::

Oj

sam imam Intel Pentium-a 4 3.ghz na vodilu lga 775

Plošča pa je od Gigabyte-a

normalna temperatura procesorja se vrtci cca. 45 do 53°c, max gre pa celo do 90 °c

Za tvojega je pa malo manj, če se ne motim je cca. 35°c do 45°c (normalna), ko pa je obramenjen je pa seveda več

tako da se nebi smel sekirat, kajti takšne temperature procesorjev so normalne..

za primer: (AMD-ji imajo temperature večje od intl-a za cca. 10°c - kar pomeni da imajo delavnost procesorja 85%, intel pa 99% - kar velika razlika)...Intel rulesss


Ice-age

Stampl ::

ROFL?

a ti mas 90 stopinj pa se ne rabs sekirat?
za primer: (AMD-ji imajo temperature večje od intl-a za cca. 10°c - kar pomeni da imajo delavnost procesorja 85%, intel pa 99% - kar velika razlika)...Intel rulesss
LoL!

ice-age ::

hehe

to je res, kar si reku (ampak delno), jest že od nekdaj prisegam samo na intl-a, 90°c pomeni, da zdrži, to ne pomeni da dela 100% brezhibno, ampak dela, dej amd-ja pusti na tok stopinj, boš vidu kaj bo.........

sam to sem hotu povedat....imel sem tudi AMD-ja (athlon 2800+, to pa zato ker sem imel tok keša takrat, imel sem ga samo 1 mesec, lahk ti povem da sem zraven tok preklinju..........nič ne dela, skos se kreša, sami problemi..........

ice-age ::

še to, kokr pravjo, kolk dnarja daš to imaš, in pa v štacunah so večinoma amd-ji in celeroni od intl-a, to pa zato ker so poceni

Dejan

P.S:

k sem naroču (seveda po delih - da vešp kaj imaš v škatli) pentium-a, sem moral čakati kar precej, to pa zato ker foilk ne nabavla (to pa ne zato ker bi bli slabi - ampak zato ker so dragi - vsak ki se mal spozna na kompe - ve da čez intl-a ga ni

ice-age

TribesMan ::

ice-age pa kje ti živiš? V La la land? Povej mi kater AMD se trenutno bolj greje od Intela? In to za 10 stopinj...

Namig... situacija je trenutno popolnoma drugacna kot si ti predstavljas. To ti lahko potrdim tudi iz prve roke. Navsezadnje sem eden redkih na slo techu, ki je imel možnost pretestirat obe platforme. In zaenkrat ti svetujem tace stran od intela.

(AMD-ji imajo temperature večje od intl-a za cca. 10°c - kar pomeni da imajo delavnost procesorja 85%, intel pa 99% - kar velika razlika)...Intel rulesss


BTW kaj si hotel povedati z tem? Delavnost procesorja? Kaj? Od kje za vraga si ta parameter potegnil?

Intel se trenutno greje bolj samo zaradi velike porabe toka, kar se pa tiče delavnosti pa so inteli zaradi svojih dolgih cevovodov precej slabše izkoriščeni kot AMDji... šele z uporabo hyper threadinga se zadeve malo poravnajo... Aja pa da ne bo spet kdo začel HT oglasevat, kot osnovo za boljse multiprocesiranje... HT je tukaj samo zato da se zafilajo luknje v cevovodih.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Vseeno pa ne pomaga HT kej veliko, k P4E ma kar 30stopenjske cevovode, AXP ma 10, A64 pa 12 stopenjske, tak da... Razlika se pozna, zato AMD ne potrebuje tok visokih frekvenc kot Intel.
Tut sam sm mel Intla ne dolgo časa nazaj pa sm prešaltal na A64 ker sm napol ceneje prišel veliko boljše skozi.
I'm back

eDDi ::

delavnost? WTF?

kaj si še ne boste izmislili...

me spominja na naslednje.. čez dan je intel bolj deloven, ko se resne stvari delajo, ponoči ko gremo pa igrce igrat se pa poleni. AMD pa vice versa.

lenobnost bi lahko bil naslednji izraz.

vglavnem, bjonde so boljše od črnih :)

kitara8 ::

ej folk kok je max temp do katere ga loh nagoniš da ne crkne?

enkrat sem ga na90°c nagonu po sm pa raj hit ugasnu preden bi kaj crknil.

kok je res tist max tik preden crkne.

imam pa intel core2duo 3.16ghz (ne navit) in stock hladilnik(zdaj čakam na novga)

mtosev ::

pod 70C naj bo
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

st0jko ::

Pod 70 je idealno, drugače pa tudi na 80 in več ne bo kar crknil. 90 in več pa že ni več varno, čeprav tudi ne bo takoj crknil. Le življenska doba se mu lahko zmanjša.
keks?

kitara8 ::

aha hvala, se pravi optimalno je pod 70. a to pri največji obremenitvi al pri normalni.

bluefish ::

Obremenitev.

kitara8 ::

ok. se pravi nujno po termalno pasto pa nov hladilnik ;)

Blinder ::

Ma kaj z original hladilnikom in default nastavitvami frekvence se ti tolko greje?
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

kitara8 ::

jap :/

je pa res da je čist zraven grafa ki se tut precej segreva. pa mogoče je mal krivo tut to da že dolgo nisem spucal hladilnika.

st0jko ::

pa mogoče je mal krivo tut to da že dolgo nisem spucal hladilnika


hmm... Misliš?
keks?

Shark-357 ::

Očisti prah iz hladilnika, pa se bo temperatura spustila za vsaj 15-20°C.

kitara8 ::

se mij zdelo. ni se mi dalo pucat tega lako verjamš


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

S čim hladite vaše mlinčke

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291511 (1015) Trubadur
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222161 (1475) xenon74
»

Hladilnik za athlon 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331913 (1235) TribesMan
»

Navijanje Athlona XP 2500+ Barton

Oddelek: Navijanje
493307 (2213) boštjan
»

Koliko se greje vaš mlinček

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
372012 (1310) tx-z

Več podobnih tem