» »

Izracun dohodnine 2014 (AUT placa)

Izracun dohodnine 2014 (AUT placa)

Dpool ::

Pozdravljeni,

Sem student ki dela v Avstriji, vendar ne preko studentskega servisa, ampak preko Freelance pogodbe.
Zanima me, kako bi lahko priblizno si izracunal, koliko bom moral plačat dohodnine Sloveniji?

Kolegico iz Human Resource v nasem podjetju sem povprašal za AUT, in pravi, da meni oni ze trgajo od place za dohodnino. Za SLO pa ne bi vedla povedat.
Ker ne morem vstopit v kontakt s FURSom sem pristal tukaj, kjer sem ze velikokrat nasel koristne odgovore na splošna vprašanja.

Na eDavki obstaja obrazec, ki ga lahko izpolnis in ti izpise koliko bi moral plačati dohodnine, vendar kljub navodilom, se mi zdi da nekaj napačno izpolnim, saj dobim, da bi mi država morala vrniti denar - kar pa močno dvomim.
Jaz sem v eDavki obrazec vpisal 10,000€ kot dohodek in kot tuji davek 1507€ (15,07%). Po izdracunu za 2014 mi napise, da dobim vrnjeno cca 900€.. kar pa ne more drzati, drugace ne bi ljudje stavkali danes.

Ce bi mi kdo hotel pomagat, naj prosim vzame za primer 10.000€ NETO letno in kolikor so mi povedali v firmi da za mojo "placo" je 15,07% odbitka od bruto mesečnega dohodka (nevem pa tocno zakaj varira, ce bi naprimer imel nad 2000€ bruto bi mi odtegnili 17,07% od bruto place / mesecno).

Obstaja tudi nek online kalkulator za izracun dohodnine v AUT, ampak je v nemščini in mi nekateri izrazi niso jasni (delam v mednarodni firmi, kjer je uraden jezik anglescina, zatorej nemscina ni bila pogoj).

No upam, da se najde kdo ki bi mi pomagal!
Vesele praznike!

Isotropic ::

v avstriji bos vsekakor moral oddati dohodninsko napoved! razen ce rad jebeš ježa.
pozanimaj se, koliko boš tam plačal, nato si izračunaj, koliko bi v slo in odštej od tega zneska tist, kar boš plačal avstrijcem.

Dpool ::

Bom se se enkrat pozanimal, mogoce mi je kaj narobe povedala. Ona je trdila, da za AUT oni urejajo preko firme vse glede davkov / dohodnin. Bom pa se enkrat vprasal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dohodnina (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31448876 (1590) Kanban
»

Odprtje normiranega spja (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16440187 (15062) Recordman
»

Obdavčitev dela v Avstriji (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Loža
978218367 (88926) kamiKaZaA
»

Dohodnina 2018 - plačilo?

Oddelek: Loža
435406 (3628) XLapse

Več podobnih tem