» »

Ukinite "ravnokar"

Ukinite "ravnokar"

«
1
2

Alencica ::

Prosim za ukinitev casovne relativizacije in poneumljanja v smislu "ravnokar" iz navedenih razlogov:

- semanticno konfuzno
- ce zelim izvedeti "cas" oz "timestamp" moram cakat
- trend poneumljanja udelezencev foruma s tovrstnimi relativizacijami (kaj sledi?? "enkrat", "pred nekaj minutami", "par ur nazaj"???)
- ne sluzi nicemur, ljudem ki so "ravnokar" postnili itak vedo, ljudje, ki bi radi izvedeli za cas pa so prikrajsani za ta podatek
- v "zadnjih 24 ur" je na desnem robu kopica "ravnokar" oznak kar je motece, nepregledno in ne pove nicesar

Mogoce nepovezano, ampak zdaj se ne da postnit dva odgovora zaporedoma ampak kar ureja not pod "spremenil" kar je glupo, ker kliknes gump "poslji" in ne "spremeni post, ki si ga ravnokar oddal".

noob96 ::

podpisujem peticijo

Gandalfar ::

Ja, združevanje postov je tam za primer, če se pogovarjaš sam s seboj. Napišeš v enega in je.

Alencica ::

Gandalfar je izjavil:

Ja, združevanje postov je tam za primer, če se pogovarjaš sam s seboj. Napišeš v enega in je.


Ja, sistem tako dojema, pa se v resnici ne. Ker smo udelezni v polilogu in en odgovor je namenjen osebi A, drugi pa, posamicno, osebi B.

Gandalfar ::

Trenutna kultura foruma je, da daš vsak quote na katerega odgovarjaš v isti post in potem pod quote napišeš svoj odgovor.

hojnikb ::

če smo že pri spremembah, lahko bi dal notifikejšne za vsakokrat, ko te nekdo quota ali omeni z znakom @ime_uporabnika
#brezpodpisa

MadMax ::

Tudi jaz sem za ukinitev "ravnokar"!
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Furbo ::

Mene ne moti. Če komu ni jasno kaj pomeni ravnokar..
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

Furbo> Če komu ni jasno kaj pomeni ravnokar..

Nikomur nikoli ne more biti jasno, kaj pomeni ravnokar, ker tehnologiji ne more zaupat, da to pomeni tisto, kar bi v resnici moralo pomeniti.

Računalnik mi sporoča, da je ravnokar pred petimi urami nekdo nekaj napisal v neko temo.

kuglvinkl ::

"Ravnokar" ostane. For eva eva. In sodi v kategorijo kdaj-bomo-dobili-avatarje. Jamais.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

Če vztrajate pri tem, pa vsaj stopite v 21. stoletje in implementirajte moj predlog zgoraj. Še nisem videl foruma, ki to nebi mel (razen vašega seveda).
#brezpodpisa

r3dkv1c4 ::

hojnikb je izjavil:

Če vztrajate pri tem, pa vsaj stopite v 21. stoletje in implementirajte moj predlog zgoraj. Še nisem videl foruma, ki to nebi mel (razen vašega seveda).

pa hodi po drugih forumih, če te tu vse moti, bi bil že čas, ker si v večini primerov nadležen in se obnašaš, kot da je ST tvoj.

mene osebno ne moti

Zgodovina sprememb…

D3m ::

Ni njegov. Je pa najbolj aktiven. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

m0LN4r ::

Včasih bi blo fajn tista varinta, ki jo imajo drugi forumi, kot naprimer "spoiler" da se ne prikaže, dokler ne klikneš, da se naj prikaže.
Ker včasih je kak post v katerem je za eno celo stran normalnih postov citatov...

Mene "ravnokar" ne moti, saj me ne zanima, katero sekundo je kdo kaj objavil.

Najslabše pa dela itak iskalnik, lažje je najti primeren zadetek preko googla, če dopišeš slo-tech.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

hojnikb ::

r3dkv1c4 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

Če vztrajate pri tem, pa vsaj stopite v 21. stoletje in implementirajte moj predlog zgoraj. Še nisem videl foruma, ki to nebi mel (razen vašega seveda).

pa hodi po drugih forumih, če te tu vse moti, bi bil že čas, ker si v večini primerov nadležen in se obnašaš, kot da je ST tvoj.

mene osebno ne moti

A zdaj je pa že narobe, če podaš kostruktiven predlog za nov feature ? 8-O
#brezpodpisa

Poldi112 ::

Zanimivo. Meni gre tudi ta ravnokar precej na živce. Namenoma ste se potrudili, da je stran zdaj manj informativna in jo zagovarjate s tem, da tako pač bo for eva. Kot da se greste eksperiment, ko uporabnika malo jebeš v glavo in potem ne vem, opazuješ odziv? A je tako težko napisati miselnost, ki je napeljala na implementacijo tega ravnokar? Ker meni ni jasna, bi pa rad videl primer praktične uporabe. Ko me zanima, kako stari posti so, sam preverim po uri. In po novem moram z očmi poiskati post, ki dejanssko ima uro, da vidim timestamp za katerega pa tudi ne vem, koliko je off time (ampak je živ forum, tako da neka dodatna ovira to ni) in se potem lahko odločim, a bom stisnil refresh ali ne.

Good job. Nekdo je dejansko vložil trud v to, da je pokvaril uporabniško izkušnjo. Verjamem, da dosti ljudi ne moti, ampak jaz pač sredi nečesa, ko imam recimo 10 min pavze, pogledam odprte tabe in v primeru foruma pogledam timestamp zadnjega posta. In potem vidim, ali se mi da ali ne. Če je minilo že nekaj ur, stisnem refresh. Če je minilo pol ure se navadno ne sekiram za par postov.

Jasno stvar ni ravno pomembna, bolj kot sama sprememba me preseneča aroganca šefa. Preseneča, ker se mi zdi moderiranje res na dosti visokem nivoju.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Mavrik ::

Ravnokar se izpiše ko točen timestamp zaradi optimizacije backenda ni znan / na voljo / bi bil tečen za izračunat.

Poldi112: Seriously, a ti resno misliš da ma kdorkoli izmed nas čas vas drkati v glavo? Resno? PRVA misel ki ti je padla na pamet je to, da smo se odločili uporabnike zajebavati?! O.o
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

poweroff ::

Moj predlog vsled večje zasebnosti pa bi bil, da se timestampi pišejo na dnevni ali celo nižji ločljivosti. ;)
sudo poweroff

jype ::

Mavrik> Ravnokar se izpiše ko točen timestamp zaradi optimizacije backenda ni znan / na voljo / bi bil tečen za izračunat.

Zanimiva arhitektura.

Mavrik ::

You have no idea.
The truth is rarely pure and never simple.

hojnikb ::

Kaj pa specsi serverja, mesečni promet, tip/zasedenost baze... ?

(ok vem, da to nima velik veze z temo..)
#brezpodpisa

shadeX ::

Mavrik je izjavil:

Ravnokar se izpiše ko točen timestamp zaradi optimizacije backenda ni znan / na voljo / bi bil tečen za izračunat.


Hmm, a ni blo neki časa nazaj točen datum z uro pri vsakem postu, brez "ravnokar"?

hojnikb ::

Je blo ja. Očitno je bil tak pristop manj resource friendly in so implementiral "ravnokar". Makes sense.
#brezpodpisa

Poldi112 ::

Mavrik je izjavil:

Ravnokar se izpiše ko točen timestamp zaradi optimizacije backenda ni znan / na voljo / bi bil tečen za izračunat.

Poldi112: Seriously, a ti resno misliš da ma kdorkoli izmed nas čas vas drkati v glavo? Resno? PRVA misel ki ti je padla na pamet je to, da smo se odločili uporabnike zajebavati?! O.o


Hvala za odgovor, tak odgovor mi je manjkal. In ne, ne verjamem, da nas kdo namenoma jebe v glavo (pa ne ker ne bi imel časa), ampak če dobiš aroganten odgovor in imaš že podobne izkušnje z avatarji, kjer so bili odgovori podobni, pač izgleda tako.

Pa še en follow up - laično bi pomislil, da glede na to, da imaš info o osebi, ki je vnesla zadnji post, da imaš tudi info kdaj je bil ta konkreten post vnešen. Zdaj a je ta malo off je precej irelevantno. Raje imam čas ki je malo off kot ravnokar. Je pa tudi res da se mi ne dal sila razmišljati o detajlih. Če je dejansko tehnični bomo mirno preživeli. Jaz sem predvideval, da gre za poskus izboljšave, ki ni bila preveč uspešna.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Steinkauz ::

Proper forumi s podobnim delovanjem imajo onscroll, ki ti pokaže točen timestamp.

jype ::

Ravnokar sem dobil ravnokar za post, ki je bil napisan pred dobro uro.

Verjetno gre za geološko skalo, kjer se te male enote lahko zanemarja.

Phantomeye ::

Potem je brezveze, da je ravnokar tam.

Primoz ::

Mogoče ste tudi opazili, da pri sporočilih starejših od nekaj dni ni sekund :D Z malo razmišljanja bo morda celo kdo ugotovil zakaj.

Hint: razlog ni tehnično / UX narave.
There can be no real freedom without the freedom to fail.

hojnikb ::

hja, sam zadnji post v threadu pa kaže sekunde zram. Tudi za 14 let nazaj.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

pegasus ::

Dokler dolgo #crta dela uporabno dobro, je vse ostalo nepomembno ;)

čuhalev ::

Če sem se vrnil na stran odprto pred N urami, je ravnokar precej mimo.

hojnikb ::

Sicer pa, a je razlog za neprikazovanje sekund v prestopnih sekundah ? :))
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

boogie_xlr ::

Evo, 6 postov zapored z "ravnokar".
Jaz si to predstavljam, da so to tisti posti, ki so bili spisani in oddani medtem, ko sem pregledoval temo. Včasih jih prikaže celo na isti strani, čeprav sodijo na npr. stran 2.

EDIT: evo, F5 pa je pokazal, da so dejansko bili oddani včeraj. Sedaj sem 99% prepričan, da moja predstava drži.

Zgodovina sprememb…

zee ::

To imaste vi defektne brskalnike. Meni vselej kaze datum s timestampom. "Ravnokar" se izpise zgolj in samo za zadnje sporocilo.

Bebava tema za nepomembno tehnikalijo.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boogie_xlr ::

zee je izjavil:

To imaste vi defektne brskalnike. Meni vselej kaze datum s timestampom. "Ravnokar" se izpise zgolj in samo za zadnje sporocilo.

Bebava tema za nepomembno tehnikalijo.

 je po tvoje defekten?

je po tvoje defekten?



EDIT: vglavnem, če vas moti "ravnokar", stisnite F5 pa bo prikazalo timestamp do sekunde natančno.
EDIT2: razen za zadnje sporočilo. @zee jaz sem imel temo odprto par ur, zato je pri vseh novih postih pokazalo "ravnokar", vendar to še ne pomeni, da je ravno browser defekten...

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

zee je izjavil:

To imaste vi defektne brskalnike. Meni vselej kaze datum s timestampom. "Ravnokar" se izpise zgolj in samo za zadnje sporocilo.

Bebava tema za nepomembno tehnikalijo.

Meni kakor kdaj.

Ampak za kaj bi bilo že to pomembno? Da 30 sekund prej izveš timestamp? Kot da je pomembno kdaj je kdo kaj objavil.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

zee ::

Se enkrat, ker zgleda nisem bil dovolj jasen: Se lahko nehate obesat na nepomembno tehnikalijo, ki v nicemer ne vpliva na uporabnisko izkusnjo?
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

boogie_xlr ::

Nekatere zanima, kako določene funkcije delujejo v ozadju in so narejene ravno na tak način. Če pa je komu všeč ali ne, je pa stvar osebka samega. Zaradi mene pa lahko ukinejo komplet te timestampe od postov -> let it fit on Pi.

zee ::

Če pa je komu všeč ali ne, je pa stvar osebka samega.


Vecina v tej temi jamra o tej funkciji in jih samo delovanje funkcija ne zanima.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

MadMax ::

zee je izjavil:

Se enkrat, ker zgleda nisem bil dovolj jasen: Se lahko nehate obesat na nepomembno tehnikalijo, ki v nicemer ne vpliva na uporabnisko izkusnjo?

Kaj se pa ti vsajaš?
Zakaj bi moralo le tvoje "prepričanje" biti pravilno, ostali pa nimamo prav?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Mavrik ::

boogie_xlr je izjavil:

Evo, 6 postov zapored z "ravnokar".
Jaz si to predstavljam, da so to tisti posti, ki so bili spisani in oddani medtem, ko sem pregledoval temo. Včasih jih prikaže celo na isti strani, čeprav sodijo na npr. stran 2.

EDIT: evo, F5 pa je pokazal, da so dejansko bili oddani včeraj. Sedaj sem 99% prepričan, da moja predstava drži.


Drži :)
The truth is rarely pure and never simple.

Furbo ::

Meni na chrome dela kot je treba.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

poweroff ::

Primoz je izjavil:

Mogoče ste tudi opazili, da pri sporočilih starejših od nekaj dni ni sekund :D Z malo razmišljanja bo morda celo kdo ugotovil zakaj.

Si razmišljal tudi o ukinitvi minut ali prikazu polurnih intervalov?
sudo poweroff

m0LN4r ::

Mar je to FB-chat ali ST-forum ? Na fbju takoj izpiše marsikaj :)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

opeter ::

Jaz sem ravnokar za to, da se ravnokar ohrani. In pika.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

garamond ::

poweroff je izjavil:

Primoz je izjavil:

Mogoče ste tudi opazili, da pri sporočilih starejših od nekaj dni ni sekund :D Z malo razmišljanja bo morda celo kdo ugotovil zakaj.

Si razmišljal tudi o ukinitvi minut ali prikazu polurnih intervalov?
Tudi po nekaj razmišljanja nisem mogel ugotoviti razloga. Sem doslej mislil, da ni sekund zaradi UX. In če ni razlog tehnične narave, kaj je potem?

Edino kar mi pade na pamet je to, da se malce prihrani na prostoru :D Slo-Tech ima recimo minimalno možno število slik. Ko kuglvinkl v temi Ocenjevanje fotografij in nasveti sem pa tja shrani sliko na ST, porablja dragocene kilobyte!

opeter ::

Kdo je to? Sicer se spomnim še slike, ko so bili aktualni avatarji ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

garamond ::

opeter je izjavil:

Kdo je to? Sicer se spomnim še slike, ko so bili aktualni avatarji ...
kuglvinkl, administrator. Admini lahko shranijo sliko na ST, včasih to storijo namesto navadnega uporabnika, ki tega ne more -- "zavarujejo" sliko.

Edit: uporabi citiranje, če nisi odgovarjal na moj post :-P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: garamond ()

Ziga Dolhar ::

garamond je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdo je to? Sicer se spomnim še slike, ko so bili aktualni avatarji ...
kuglvinkl, administrator. Admini lahko shranijo sliko na ST, včasih to storijo namesto navadnega uporabnika, ki tega ne more -- "zavarujejo" sliko.

Edit: uporabi citiranje, če nisi odgovarjal na moj post :-P


Em, tole pa res ni kulgvinkl, no :). Klik.
https://dolhar.si/

garamond ::

Ziga Dolhar je izjavil:

garamond je izjavil:

opeter je izjavil:

Kdo je to? Sicer se spomnim še slike, ko so bili aktualni avatarji ...
kuglvinkl, administrator. Admini lahko shranijo sliko na ST, včasih to storijo namesto navadnega uporabnika, ki tega ne more -- "zavarujejo" sliko.

Edit: uporabi citiranje, če nisi odgovarjal na moj post :-P


Em, tole pa res ni kulgvinkl, no :). Klik.
Vem ja, samo sem mislil da je bil to odgovor na en post prej, na mojega.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Certifikat !

Oddelek: Informacijska varnost
278952 (3756) SeMiNeSanja
»

Linux geslo ne prime

Oddelek: Operacijski sistemi
364014 (2849) ZaphodBB
»

Potrebujem MySQL ukaz

Oddelek: Programiranje
122585 (2193) zvmk
»

Prestigio 4300 dual

Oddelek: Kaj kupiti
144511 (3794) pap4040
»

Slo-Tech gre naprej (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nova vsebina
6410571 (7892) Bor H

Več podobnih tem