» »

1-0-2 stikalo za DIN letev

1-0-2 stikalo za DIN letev

energetik ::

Torej zanima me, če se dobi omenjeno stikalo v velikosti avtomatskih varovalk. Je to že kdo kje videl oz. kje bi se to lahko kupilo? Do zdaj sem videl le izvedbe, kjer sta združeni 2 običajni DIN stikali in mehansko zvezani. Ni dobro, ker zasede 6 mest v omarici.
Torej rad bi tako stikalo:

v taki izvedbi, kjer zg. pozicija pomeni 1, srednja 0, spodnja pa 2:

  • spremenilo: energetik ()

dreta ::

Videl se nisem mogoce pa imajo v Kolektor Sisteh d.o.o. ker so
vcasih bili zastopniki za firmo Moeller.

dope1337 ::

Ko bos vse druge opcije iskanja ponuco, si oglej se izdlke od Phoenix Contact (so ponavadi najdrazji, ampak je izbira najvecja).

Generalni zastopnik pri nas je Alkatron.

P.S. Izdelkov rumene barve se izogibi, ker ponavadi pomeni, da imajo nek industrijski standard varnosti, kar pa preplacas 4x.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dope1337 ()

Matko ::

energetik je izjavil:

Torej zanima me, če se dobi omenjeno stikalo v velikosti avtomatskih varovalk. Je to že kdo kje videl oz. kje bi se to lahko kupilo?

kolikšne amperaže, koliko polno?

energetik ::

25A, 3-polno. Rabim za preklop med omrežjem ali agregatom. Saj načeloma lahko shajam brez njega, ker bom vedno jaz priklapljal agregat, in tisto 1x/10let bom že poskrbel, da bo glavno stikalo izklopljeno.

energetik ::

Aja, ko že pišemo o agregatih - približno koliko močnejši mora biti od navadnega kombiniranega 180cm hladilnika, da zdrži vklopni tok?
Zanimajo me predvsem izkušnje. Kakor vidim meritve, povlečejo skrinje tam do 5x nazivnega toka v trajanju do 500ms. Za varovalko na agregatu pa ne dobim podatkov o karakteristikah. Ker za sam generator itak ni problema ta kratek sunek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

mirator ::

energetik je izjavil:

25A, 3-polno. Rabim za preklop med omrežjem ali agregatom. Saj načeloma lahko shajam brez njega, ker bom vedno jaz priklapljal agregat, in tisto 1x/10let bom že poskrbel, da bo glavno stikalo izklopljeno.

Poglej, povsem zaradi tvoje varnosti mora biti preklopnik 1-0-2, da niti slučajno ne pride do skupnega napajanja med mrežno in agregatsko napetostjo. Če bi imel samo 1-2, bi zaradi določene histereze lahko prišlo do priklopa omrežne napetosti z nekompatibilno preostalo napetostjo agregata v inštalaciji. Sicer pa nasveti na forumu niti niso obvezujoči niti ne prevzemajo nobene odgovornosti za nepravilnosti. Za posledice si odgovoren izključno ti, zato moraš vse nasvete jemati z rezervo. Če pa se na zadevo ne spoznaš, oz. dvomiš o nasvetih pa je vseeno najbolje vprašati nekoga, ki se na to spozna.

dominuspro ::

energetik ::

mirator je izjavil:

energetik je izjavil:

25A, 3-polno. Rabim za preklop med omrežjem ali agregatom. Saj načeloma lahko shajam brez njega, ker bom vedno jaz priklapljal agregat, in tisto 1x/10let bom že poskrbel, da bo glavno stikalo izklopljeno.

Poglej, povsem zaradi tvoje varnosti mora biti preklopnik 1-0-2, da niti slučajno ne pride do skupnega napajanja med mrežno in agregatsko napetostjo. Če bi imel samo 1-2, bi zaradi določene histereze lahko prišlo do priklopa omrežne napetosti z nekompatibilno preostalo napetostjo agregata v inštalaciji. Sicer pa nasveti na forumu niti niso obvezujoči niti ne prevzemajo nobene odgovornosti za nepravilnosti. Za posledice si odgovoren izključno ti, zato moraš vse nasvete jemati z rezervo. Če pa se na zadevo ne spoznaš, oz. dvomiš o nasvetih pa je vseeno najbolje vprašati nekoga, ki se na to spozna.
Na zadevo se spoznam, in če bom slučajno kdaj priklapljal agregat na inštalacijo, bo zagotovo ornk mislil kaj delam.
Itak bi dal vmes še varovalke, tako da v najslabšem primeru, če bi pozabil izklopiti omrežje, bi zletel agregat ven. 1-0-2 je zame samo bolj prefinjen način, sicer pa je vse skupaj isto.

dominuspro je izjavil:

http://si.traconelectric.com/product/SV...
E, to je to, hvala. Preden se prebiješ skozi vse te kataloge...
Edino problem je, ker moram zdaj dobit elektro, da mi za 5 min odklopi glavne varovalke, da prešraufam iz navadnega štekarja. Ali pa pač pazljivo 1 po 1 kontakt pod napetostjo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

balocom ::

http://www.schrack.si/trgovina/glavna-s...

4 Polna zadeva s hitrejšim preklopom ničle. Točno to, kar rabiš za preklop med el. omrežjem in kitajskim (!) agregatom.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

energetik ::

balocom je izjavil:

http://www.schrack.si/trgovina/glavna-s...

4 Polna zadeva s hitrejšim preklopom ničle. Točno to, kar rabiš za preklop med el. omrežjem in kitajskim (!) agregatom.
Misliš, da je preklop nule potreben? Saj nula omrežja definira nulo agregata.
Sicer pa je na voljo tudi Tracon 4P preklopnik, ki nulo preklaplja posebej. Tako da lahko ročno narediš hitrejši preklop nule.

BorutK-73 ::

balocom ::

energetik je izjavil:

Misliš, da je preklop nule potreben? Saj nula omrežja definira nulo agregata.


Štos je v vezavi kitajskega agregata, ki nima nujno vedno povezane nule s ozemljitvijo, na ozemljitve zvezdišča transformatorja pa se nebi zanašal ko ti žled potrga zračni kabel do transformatorske postaje.
V svetu brez googla bi bil najbolj uporabljen ukaz v bash-u ukaz man

mirator ::

Vsem, ki si želijo priklopiti električni agregat na hišno inštalacijo, toplo priporočam, da si preberejo članek v priloženem linku in se tega tudi držijo.
http://gcs.gi-zrmk.si/Svetovanje/Clanki...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

energetik ::

balocom je izjavil:

energetik je izjavil:

Misliš, da je preklop nule potreben? Saj nula omrežja definira nulo agregata.


Štos je v vezavi kitajskega agregata, ki nima nujno vedno povezane nule s ozemljitvijo, na ozemljitve zvezdišča transformatorja pa se nebi zanašal ko ti žled potrga zračni kabel do transformatorske postaje.
Če se ne motim, noben agregat nima definirane nule in je ta plavajoča.
Jaz bom verjetno izvedel tako, da bom v priključni vtičnici na fasadi zvezal hišno ozemljitev na nulo; tako bo avtomatično ob priklopu agregata ta ozemljen, hkrati pa definirana nula. Ja, potem rabim 4p 1-0-2 stikalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

Daniel ::

V vsakem primeru montiraj 4 polno stikalo in preklapljaj tudi nulo. S temi stvarmi se ni preveč za igrati saj lahko kaj hitro dobiš medfazno napetost na enofaznih porabnikih, če pride do kakšnih težav z nulo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daniel ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

POMOC: Električni Agregat (generator)

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3824236 (4402) DeeCoy
»

Bencinski generatorji

Oddelek: Znanost in tehnologija
335456 (4568) jb_j
»

Vse o agregatih (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
8233337 (25001) int47
»

vprašanje glede nule (N) (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7919244 (17420) lovro535v2
»

Dizel agregat za centralno

Oddelek: Loža
339496 (4146) energetik

Več podobnih tem