» »

WiFi Adapter gonilniki

WiFi Adapter gonilniki

jozerus ::

Zdravo,

Imam ASUS K72J z Win 7 Ultimate
Kar naenkrat se mi je ob zagonu ustavil in ponudil safe mode
Tu se je zagnal.
Poskusil sem z podporo za net pa me je vrglo ven
potem sem ga zagnal z obnovitvijo in se je normalno zagnal sam ne morem ga povezat na net.
Strojan oprema mi javlja težavo z virtual WiFi miniport adapterjem.
Poskušam obnovit gonilnik pa mi javi da to nogoče ker win ne more pravilno naložiti gonilnikov.

A je to znak da je WiFi crknil, ali je problem samo v gonilniku.
Kako namestiti gonilnik če ne veš katera kartica je in nimaš dostopa do neta iz tega prenosnika.
Če je kartica, kje jo kupit - tapravo.

Hvala za odgovore.
  • spremenil: jozerus ()

jozerus ::

kako lahko stestiram kartico oz kakšni so simptomi ko je fuč

gddr85 ::

deinstaliraj driverje in še enkrat instaliraj (dol potegneš iz drugega kompa, če ga imaš)

http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook...

GTX970 ::

Bootaj v en live linux distro in bi hitro jasno, če wii dela.


Kako namestiti gonilnik če ne veš katera kartica je

3 wifi so možni pri tem modelu (2 Intel ,1 Atheros aka Azurewave), pogledaš "pci vendor" kodo in namestiš pravega..
http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabook...

in nimaš dostopa do neta iz tega prenosnika.

Verjetno obstaja na svetu še kak pc, ki ima dostop do spleta ? In usb ključ, kamor posnameš šoferje tudi.


Če ti je kdaj grdo padel po tleh je možno da so se vodniki pretrgali.Preveri, če nisi slučajno izklopil wifi skozi fizično stilako, v biosu oz kominacijo tipk Fn+F2 ali nekaj podobnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

jozerus ::

A lahko malo več navodil za to opravilo:Bootaj v en live linux distro in bi hitro jasno, če wii dela.

jozerus ::

Če grem z ukazom :netsh wlan show drivers, mi odpre okno za 1 sekundo in potem zgine, tako da ne morem pogledat katera kartica in gonilnik je nameščen.

Padel pa mi ni nikoli, ker imam poseben zic zanj.
Vse je normalno delalo zvečer, ugasnem , zjutraj pa težave...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozerus ()

jozerus ::

Pri upravitelju naprav imam klicaj pri microsoft Virtual Miniport Adapter

A je to ta naprava s težavo?

jozerus ::

ja sedaj se je pa pojavil moder ekran popisan, sam je hitro izginil in nisem uspel prebrat vsega, začelo se je pa da ima wim problem in da se bo zaprl

A je to klic po novi wifi kartici?

Najde mi ruter sam napiše da je povezava omejena


Kje fizično najtem to p... kartico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jozerus ()

solatko ::

Če imaš router nastavljen na področje Amerika, je lahko problem v povezavi z bluetoth radiem (kombinirana wi-fi kartica).
USA ima namreč določene standarde za BT zaščitene in evropske kombinirane wi-fi kartice ne vzpostavijo povezave.

Pojdi na nastavitve routerja in premakni na Europa, pa bo povezava vzpostavljena. Poglej tudi da nimaš slučajno router nastavljen fiksno na g povezavo, potem ti n kartica ne bo delovala.

Lahko tudi vzameš prenosnik in ga preizkusiš v kakšnem lokalu s free netom (telemachove free wifi točke). Če bo tam deloval, potem se moraš poigrat z nastavitvami na domačem routerju.
Če tudi tam ne bo delovalo, moraš urediti probleme s kartico v prenosniku.
V skrajni sili nabaviš mini usb wi-fi ključek.
Delo krepa človeka

GTX970 ::

Poglej tudi da nimaš slučajno router nastavljen fiksno na g povezavo, potem ti n kartica ne bo delovala.

N kartica dela v B, G in N načinu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

solatko ::

GTX970 - Samo če imaš router nastavljen na avto, če fiksiraš g in je na prenosniku fiksiran n, ne boš dobil povezave.
Če imaš BT-WI-FI kombinirano kartico, ti ravno tako ne bo povezal, če je router nastavljen na področje Amerika.
Na upravitelju naprav pa boš imel napravo označeno s trikotnikom, če prav je gonilnik čisto pravi.
Bo pa b.p. povezal prenosnik z USB wi-fi ključkom.
Delo krepa človeka

jozerus ::

Ne vem če ste prebrali, zadeva je zvečer delovala zjutraj pa ni blo konekta.
Na drugem prenosniku dela normalno, zato je ruter izključen.
Zanima me kako se pokažejo problemi z nedelujočo WiFi kartico na win 7, kje je fizično na ASUS k72J ter kako stestirat ali je res kartica.
Imam pa azurwave kartico in samo pri Microsoft Virtual Netvork Adapter imam trikotnik, za katerega javi da win ne more updatat gonilnika. Sem ga tudi odstranil, pa ga ob ponovnem zagonu spet prikaže s trikotnikom.

Če je wifi kartica fuč ne dela tudi povezava s kablom ali??

Kater usb wifi ključ mi priporočate in kako je s hitrostjo, če primerjam z kartico.

Hvala

solatko ::

Kupiš najcenejši in najmanjši ključek, ki ga dobiš na trgu. Vsi ključki imajo praviloma boljši sprejem, kot kartice v prenosniku.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Tale je čisto dovolj.
Delo krepa človeka

Realovc10 ::

Pozdravljeni,

Imam prenosnik HP elitebook 8560p in sem namestil Windows 8.1. Windowsi so mi sami poiskali driverje za ethernet controller in wireless, vendar ne morem prižgati wirelles-a ki zgleda kot bi bil onemogočen. Z gumbom ki prižgem in ugasnem wireless in bluetooth se mi aktivira samo bluetooth.

Ali ima kdo kakšno idejo, kako bi rešil problem? Poskusil sem tudi zamenjati driverje ki sem jih potegnil iz uradne spletne strani, vendar to ne pomaga.

jozerus ::

solatko je izjavil:

Kupiš najcenejši in najmanjši ključek, ki ga dobiš na trgu. Vsi ključki imajo praviloma boljši sprejem, kot kartice v prenosniku.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/mr...

Tale je čisto dovolj.


Hvala za nasvet, bom jutri preizkusil zadevo.

A je dobro odstranit nedelujočo WiFi kartico in kje se fizično nahaja pri tem prenosniku. Ne najdem nobenega slikovnega gradiva na netu.

lp

solatko ::

Še prej preizkusi na kakšni prosti točki, v kakšnem bližnjem lokalu. Kartico pustiš, če ne dela, tudi škodit nima kaj.
Poizkusi poiskati service manual ali pa poglej na you tube, če je kak tutorial za razkopat tvoj prenosnik.
Delo krepa človeka


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Brezzicna povezava

Oddelek: Pomoč in nasveti
19628 (358) MrStein
»

Brezžična USB antena

Oddelek: Kaj kupiti
162484 (2319) Ribič
»

Problem z wirelessom/brezžično anteno (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
588344 (7436) Jst
»

Kateri mrežni adapter kupiti

Oddelek: Omrežja in internet
91298 (1176) Ale3š
»

TP-LINK-TL-WN722N Wi-fi Adapter - Mnenje?

Oddelek: Omrežja in internet
122264 (2090) fujtajksel

Več podobnih tem